Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 4 от общо 4
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Работа за 1 година,университет след това. (в UK)

Здравейте.Тази година завършихме с приятеля ми и искаме да учим в UK.Понеже нямаме нужния капитал да го направим веднага искаме да работим 1 година и да започнем да учим тогава.Вчера ми казаха обаче,че това било забранено.Много ще съм благодарна,ако някой може да ми даде актуална информация по въпроса.Благодаря ви.

2. БЛАГОДАРЯ dani85 thanked for this post

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Работа за 1 година,университет след това. (в UK)

Здравей!
    Правилно са ви информирали, нямате право да работите като наети в УК, само като самонаети, писано е как става това из форума. Но пак трябват начални ресурси.

За хора във вашето положение, най-евтината алтернатива за заминаване и работа е сезонната работа, т.е селскостопанска бригада. Записванията за следващото лято сега започват и можете да подадете документи. Много е на късмет в каква ферма ще се случите и колко ще спестите, но не пречи да опитате. Разходите по заминаването не са много, а за няколко месец в най-добрият случай ще можете да спестите достаъчно, за да се издържате като студенти поне към 5-6 месеца, ако не и повече, като се има предвид, че можете да вземете стая, която да делите, както и храна и др. разходи като сте двама ще е по-добре.

Можете сега да си кандидатствате и в УКАС и за бригада и ако ви одобрят заминавате и си работите за лятото и после направо си почвате в университета. Други варианти за работа са, да търсите в други страни някаква сезонна работа из хотели например или подобни, за да спестите началния капитал. Все пак имате доста време до септември 2013, и можете да си намерите нещо, гледайте и в сайта ЕУРЕС за обявите за чужбина. А освен това от 2014 се очаква да паднат ограниченията за българите в УК и ще можете спокойно да си търсите работа като студенти без да ви трябват разрешителни и т.н.

Така че търсете си просто работа навън, с която да спестите пари и действайте смело

Успех!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте не е нужно да събирате пари една година за да се запишете в университет.Има програми които субсидират цялото ви обучение като например student loan company можете да погледнете тази програма би ви помогнала много Students from other EU countries : Directgov - Education and learning извода от нея е,че те заплащат таксите за обучението които са между 6000 и 9000 паунда на година в зависимост от колежа или университета в който са ви приели.И вие вече след успешното си завършване започвате за връщате парите които са заплатени за вашето обучение.Аз например съм се записал по същия начин както и много други.

Post Thanks / Like

^ Мисля, че те са напълно наясно с този факт, че саас и студент лоан плащат таксите.
    Обаче нали трябват пари за квартира/общежитие, храна и за самото начало там. Ако не могат да разчитат на родителите им да ги издържат, как стават нещата? Това пак е капитал, който човек трябва да има, нали.. и за този тип разходи няма субсидии, и човек трябва да разчита или на себе си, или на родители, заеми и т.н.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Преместване в друг университет след първата година
    От totally_desperate във форум Образование в UK
    Отговори: 1
    Последно мнение: 16-09-2011, 19:13
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 08-02-2008, 12:39
  3. Румънците след година с право на работа ?
    От benasi във форум Общ форум
    Отговори: 4
    Последно мнение: 15-11-2006, 23:39
  4. Отговори: 0
    Последно мнение: 16-04-2005, 13:02

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •