Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 7 от общо 7
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Англичанчетата се срамуват да четат

Децата губят интерес дори към комиксите

Англичанчетата масово се срамуват да не ги видят връстниците им с книга в ръка. Това сочи проучване на неправителствената организация „Грамотност на нацията“, съобщи Би Би Си.

Според резултатите от допитване 17 на сто от 21 хиляди анкетирани са посочили, че обичат да четат, но го правят скришом.

Анализаторите отчитат, че това не е единственият тревожен факт с младите поданици на Обединеното кралство. От 2005 г. се забелязвал рязък спад на четящите книги изобщо. Те предпочитали да имат досег с буквите единствено в интернет и комиксите, но дори и тях подминават.

Половината от анкетираните изобщо не отваряли книга или списание в свободното си време. От правителството веднага изявиха готовност да вземат мерки и да решат проблема.

“Фактът, че децата четат по-малко от 2005 г., ни праща тревожни сигнали. Призоваваме правителството да вземе мерки. Трябва да направим четенето изкусително. Ще се свържем със специалисти, които да работят с родителите, които да върнат интереса на децата към книгите“, заяви Джонатан Дъглас, директор на „Грамотност на нацията“.

В световен мащаб почти 800 милиона души са неграмотни, а 100 милиона деца не ходят на училище всеки ден.
    www.dnes.bg
    Как е при вашите деца?
    Сина ми е Ок.
    Влече го четенето, пада си и по комикси.
    До накаква степен го разбирам с компютри и телевизия не му остава време да чете.
    Аз някога съм чел доста книги поради липса на горните две технологии най-вече.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. БЛАГОДАРЯ teaover thanked for this post
    Старо куче Аватара на евелина
    Град
    Lincoln
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Англичанчетата се срамуват да четат

Моята дъщеря е на 12 и много обича да чете.Има си и карта от библиотеката и сама ходи и си взима доста книжки,е понякога и аз и напомням.Но като цяло е много любознателна и доста чете.Ние махнахме телевизора за сега поне-решихме,че не е много добре за семейната атмосфера и най-вече за децата (насилие,секс и глупави предавания) така имаме повече време да си общуваме...Тя си има лаптоп и си гледа там разни неща каквото и е интересно и ние също,обича арт-рисува и изрязва,все майстори нещо,даже и взехме шевна машина.

Иначе като цяло англичаните са четяща нация....поне до сега.Книгоиздаването тук е като никъде другате-сериозно.Но и тук поради новите технологии по-младите не чатат много.Аз като работих към библиотеките преди непрекъснато пращаха доклади как компютрите измествали книгите и как например в Нова Зенландия много повече се четяло и т.н.
    Последно редактирано от евелина : 10-09-2012 на 21:02

4. БЛАГОДАРЯ wlad thanked for this post
    Тра-ла-ла Аватара на wlad
    Град
    ЛондонЪ
    Post Thanks / Like

Моето мнение е че те не могат не само , че не искат. На няколко пъти ми се случи докато пътувам да попадна на група млади момичета и момчета, прилично изглеждащи, които вземат някой вестник и почват да сричат по зле от първолаче. А аз се притеснявах, че недай си боже може да не разчета някоя дума правилно и тн, а то какво с еоказа.
    Лично аз като млад човек харесвам книги и не ме е срам, но не мисля, че това е само тук. В България е същата картинка. На няколко пъти попаднах сред компании на по-малки възрастово от мен и бях изумен, как се реагира ако кажеш, че четеш книга или да изкажеш мнение за такава. Но това се дължи на чалгизацията и западнизацията(ако мога така да се изразя) Така че, Дръжте си децата изкъсо и ги карайте да четат, ако трябва и насила , един ден ще разберат, колко е било важно за тях това нещо.
    Ако някога се влюбиш в УЛТРАС, бъди щастлива, защото той най-добре знае какво е обич и вярност!

6. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Тра-ла-ла Аватара на wlad
    Град
    ЛондонЪ
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от евелина Виж мнението
    Моята дъщеря е на 12 и много обича да чете.Има си и карта от библиотеката и сама ходи и си взима доста книжки,е понякога и аз и напомням.Но като цяло е много любознателна и доста чете.Ние махнахме телевизора за сега поне-решихме,че не е много добре за семейната атмосфера и най-вече за децата (насилие,секс и глупави предавания) така имаме повече време да си общуваме...Тя си има лаптоп и си гледа там разни неща каквото и е интересно и ние също,обича арт-рисува и изрязва,все майстори нещо,даже и взехме шевна машина.

Иначе като цяло англичаните са четяща нация....поне до сега.Книгоиздаването тук е като никъде другате-сериозно.Но и тук поради новите технологии по-младите не чатат много.Аз като работих към библиотеките преди непрекъснато пращаха доклади как компютрите измествали книгите и как например в Нова Зенландия много повече се четяло и т.н.
    Пращай малката в чарити шоповете , има страхотни книги за по няколко Пи. Хем ви остават книгите хем евтино ги намирате и може да се намерят наистина добри заглавия. А ако не ви се иска да ги държите пак ги занесете там. Хем помагате че сте ги купили, а после върнали, хем четете .
    Ако някога се влюбиш в УЛТРАС, бъди щастлива, защото той най-добре знае какво е обич и вярност!

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

И какво е cool, щом четенето не е? Много съм изостанала май...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

o tempora, o mores

myse
    Guest

Цитирай Първоначално написано от wlad Виж мнението
    Пращай малката в чарити шоповете , има страхотни книги за по няколко Пи. Хем ви остават книгите хем евтино ги намирате и може да се намерят наистина добри заглавия. А ако не ви се иска да ги държите пак ги занесете там. Хем помагате че сте ги купили, а после върнали, хем четете .

В И-бей има цели библиотени за по паунд/няколко паунда. (след разни разчиствания )

По темата - Да...
    Срамно е да се чете, затова и във вестниците информацията е концентрирана само в рекламният сектор... броил съм колко реклами има във един вестник... Ужас е.

Лорд,
    да, наличието на тези технологии в днешни дни прецаква културната и психическа нагласа и развитие в подрастващите. Надеждата е във Вашите деца, които имат родители и ползват пълноценно времето си - четейки класически - от хартия.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. За чайчетата???
    От Mel във форум Рецепти, хранене
    Отговори: 8
    Последно мнение: 17-11-2009, 09:57
  2. Отговори: 59
    Последно мнение: 09-05-2008, 08:37
  3. Имате ли вяра на кучетата
    От lordm във форум Всичко за дома
    Отговори: 17
    Последно мнение: 04-10-2006, 14:41
  4. Защо днес децата ни не четат книги?