Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 4 от общо 4
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Майка с учещо дете в Англия?

Здравейте!Решила съм да замина за Англия да работя,тъй като имам голяма нужда от пари,но имам дете на 17 години,което иска да замине с мен.Въпросът е следният-може ли детето ми да продължи да учи в училището си онлайн,или чрез изпити да вземе класовете.Когато сме двете в чужбина ще е по-лесно да се изкарват пари.Все пак аз ще работя и детето също.Но трябва да си завърши средното образование все пак,за да продължи да учи висше в чужбина.Много съм притеснена и не знам как да постъпя.Моля дайте ми съвет!

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Майка с голямо дете в Англия?

Едва ли форума може да ти каже вашето училище в БГ дали може да се завърши онлайн или с изпити. Иди и говори с директорката на място, последна година ли ще бъде? Ако има кой да седи с детето в БГ поне няколко месеца бих те посъветвала да дойдеш сама докато поне квартира и работа намериш, защото стреса е голям, предполагам нямате документи, та без пари, без документи и осигурена работа е трудно. Успех!

3. БЛАГОДАРЯ webmili thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Майка с учещо дете в Англия?

Има БГ училища в Англия,дипломите,от които се признават в България.В тях се изучават единствено български,литература и до 6 клас история.Българското училище към посолството в Лондон,е най-голямото училище зад граница и има 11 и 12 клас.Останалите общообразователни предмети се изучават в английските училища,които също се признават в БГ(евентуално,ако решите да се връщате,преди детето да е завършило училище и за да не се налага да държи приравнителни изпити.
    Детето е на 17 год,в зависимост,коя половина на годината е родено,най-вероятно трябва да е 1 или 2 година колеж.
    Моя съвет е,първо решете в коя част на Англия искате да се установите,проверете колежите и Бг училищата.Но както писаха в горния пост,най-разумно е първо сама да дойдеш,да разучиш от тук как стоят нещата,защото колкото и да ти обясняват какво и как да направиш,реалноста е съвсем друга.Казвам го от опит,имам син на 16 и дъщеря на 14.В този сайт има много инфо и ако не друго,то поне ще разбереш насоката и от къде да започнеш.
    Успех!

5. БЛАГОДАРЯ webmili thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Майка с учещо дете в Англия?

Много Ви благодаря за съветите.Наистина първото нещо,което помислих е да разговарям с директорката и това и ще направя.Детето ми ще бъде в 11 клас,така че му остават още две години.Искам да добавя нещо друго:ние имаме познати на остров Ман и там сме решили да заминем,но за жалост няма български училища,затова се интересувам как могат да се завършат тези два класа.Най-важното е,че не отиваме на сляпо.В началото има кой да ни помогне!Но все пак ви благодаря от сърце.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. С дете на 8год. в Англия
    От go6eto във форум Семейно право в UK
    Отговори: 39
    Последно мнение: 09-09-2012, 12:01
  2. Здравно осигуряване на неработеща майка с дете
    От stanislava22 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 6
    Последно мнение: 01-09-2012, 21:40
  3. пътуване на 12 годишно дете от Англия към БГ
    От petq78 във форум Семейно право в UK
    Отговори: 6
    Последно мнение: 11-05-2012, 11:22
  4. Отговори: 22
    Последно мнение: 18-04-2012, 11:43
  5. паспорт за дете родено в англия?
    От sharki10 във форум Мама
    Отговори: 3
    Последно мнение: 29-04-2009, 11:01