Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 10 от общо 10
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Първия учебен ден!

Днес бе първия учебен ден за дъщеря ми!
    https://www.facebook.com/pages/Bghelp/462631883758311
    Мина с радост и добри впечатления!
    Вие имате ли ученици които бяха днес за пръв път в живота си на училище?
    Как мина денят?
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. БЛАГОДАРЯ cocaloca, Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Една от Тях Аватара на svetlito
    Град
    Cheshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Първия учебен ден!

За нашият син първият учебен ден беше във вторник! Сега е първа година и е най-малкият в класа само на 4 год и 9 дни, но е много горд и щастлив. Смятам, че детската градина му даде една добра основа, която сега ще му помогне да се справи. В района сме единствените чужденци и в училището досега не е имало чужденче. След няколкото срещи с директора, учителките и огледа на училището останах с много позитивни впечатления, всички бяха много развълнувани от факта, че ще имат чужденче за първи път. Казаха, че ще му осигурят нужната подкрепа и внимание, дори ако е нужно училището ще му осигури учителка само за него, която да е с него постоянно ако се наложи. Надявам се това да не е нужно, сигурна съм, че ще се справи и само с нашата подкрепа. Та първите 4 дни минаха чудесно, много му харесва, взимаме го много изморен от игри и приключения, всеки ден сме с нов кат униформа, че предишния е я с трева, а с тебешири изцапан. С една дума и той и ние много се вълнуваме и се надяваме всичко да върви гладко и да се справи с всяко препядствие в училище
    Thousands of years ago cats were worshipped as Gods.
    Cats have never forgotten this!

4. БЛАГОДАРЯ lordm, cocaloca, Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

Честит първи учебен ден! И моята голяма дъщеря в сряда тръгна за първи път на училище - ресепшън. Не знам за нея, но при мен бяха големи Радини вълнения От 2 седмици ми стоят униформите в гардероба готови, изпрани и изгладени. За сега е много доволна, каза че вече си има и приятелчета.

6. БЛАГОДАРЯ lordm, Arthur's Sword EXCALIBUR, svetlito thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не знам дали е тука мястото,но да попитам как стоят нещата с чакането за училище.Случая е такъв,децата ми дойдоха през лятото (юни) дъщетя ми е на 14,а малкия на 4,регистрирах ги в съвета на Илфорд като попълних формата и посочих 6 приоритетни училища,още тогава ми казаха,че няма места и трябва да чакаме.В края на август пак ходих там за да попитам какво става,защото не бях получил нищо до тоя момент (писмо или тел обаждане) казаха ми,че нямат резултат все още и за това не са се обадили...същата неделя (сутринта) дойде някакъв служител и поиска да види дъщеря ми,за малкия нищо не каза.След като я видя и се увери,че е тя ми даде писмо в което се обясняваше същото,а именно че нямат места и трябва да чакаме.Сега е средата на септември,а ние все още нямаме отговор...децата гледат как учениците отиват и се връщат от училище и можете да си представите как се чувстват,а аз не мога да им обясня нито защо е така,нито докога...

Нов потребител
    Град
    Crawley, Oxfordshire, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

И при мен беше така миналата година ! Трябва да им се обаждаш постоянно и да ги питаш какво става. Един от поредните ми разговори проведени с тях беше направо шок! Оказа се според тях ,че изобщо не са подавани документи на това име ! А те търсили в регистъра моето име . Сега всичко е наред , и ние започнахме е не за първа година втора но всяка година ми е като първа! Успех на мъничките първолаци и на по порасналите батковци и каки

Enjoy the moment ! Аватара на gifty_gifty
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ign Виж мнението
    Не знам дали е тука мястото,но да попитам как стоят нещата с чакането за училище.Случая е такъв,децата ми дойдоха през лятото (юни) дъщетя ми е на 14,а малкия на 4,регистрирах ги в съвета на Илфорд като попълних формата и посочих 6 приоритетни училища,още тогава ми казаха,че няма места и трябва да чакаме.В края на август пак ходих там за да попитам какво става,защото не бях получил нищо до тоя момент (писмо или тел обаждане) казаха ми,че нямат резултат все още и за това не са се обадили...същата неделя (сутринта) дойде някакъв служител и поиска да види дъщеря ми,за малкия нищо не каза.След като я видя и се увери,че е тя ми даде писмо в което се обясняваше същото,а именно че нямат места и трябва да чакаме.Сега е средата на септември,а ние все още нямаме отговор...децата гледат как учениците отиват и се връщат от училище и можете да си представите как се чувстват,а аз не мога да им обясня нито защо е така,нито докога...
    Имам опит точно с тази община. Моите деца чакаха в листата "само" 3 месеца, и започнаха училище през месец Ноември. Това беше преди няколко години. Тази година отвориха нова гимназия в района, но не знам доколко това ще помогне за подобряване на ситуацията в Редбридж. Утехата е, че рано или късно на децата ще им бъдат предложени места, но няма гаранция, че ще бъде в едно от училищата, които са в апликацията, нито пък че ще бъде в близост до мястото, където живеете.

Относно голямото дете, най-вероятно е да му бъде предложено място в Hainault Academy. Това е училището, за което през последните години се подават най-малко апликации.
    Последно редактирано от gifty_gifty : 14-09-2012 на 20:26

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Така казват,че няма да останат без училище,ама ако е много далече не знам,айде за каката няма да има проблем,тя сама може да пътува,ама малкия...Погледнах тази Hainault Academy и ми изглежда добре не знам защо не я харесват.Както и да е,явно трябва да се чака...благодаря много за инфото на teaover и на gifty_gifty

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Честито на всички :П

12. БЛАГОДАРЯ shantava thanked for this post
    Нов потребител Аватара на shantava
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Дъщеря ми започва ресепшън на 20ти в 9:00, от близо месец се вълнувам, миналият вторник прекарахме 2-те половин ден в училището с опознавателна цел, след което в сряда ни посетиха учителят и помощник-учителят у дома; униформите са купени и изпрани, както и новата чанта и комплекта за физическо;тя има добра основа защото беше в градина тук и не се притеснявам, че ще се справи, но много се вълнувам....само успехи и напред на всички
    мене ме нема в целата схема...

14. БЛАГОДАРЯ teaover thanked for this post
    Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

какво им слагате в чантичките за обяд? аз - сандвич, плод и някакво кремче или йогурт, и с това ми се изчерпва въображението. дайте някакви идеи, че подозирам след 2-3 месеца ще намрази сандвичите.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 10
    Последно мнение: 16-09-2010, 20:16
  2. Спомени от първия учебен ден на.....една блондинка
    От elicka във форум Интересни статии
    Отговори: 8
    Последно мнение: 15-09-2010, 11:59
  3. Спомени от моя първи учебен ден
    От penelopa във форум Общ форум
    Отговори: 13
    Последно мнение: 24-02-2010, 09:38
  4. Гонят свещеник от школо в първия учебен ден