Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Въпрос относно продадена кола

Здравейте,

имам въпрос относно една кола която продадох не много скоро. Предполагам, че не съм единствен, че и други, имат моя проблем. Та.... преди време си продадох колата, но когато баща ми е взимал парите за нея на ръка е дал и всичките документи с устната уговорка на другия ден да я прехвърлим законно. Няколко пъти ми казваха, че сега нямат пари и малко по-късно да направим прехвърлянето, докато не загубих телефона, който имах и оттогава нямам никаква възможност да се свържа с тях. Разпечатка на телефона си направих, но пак не мога да намеря телефон, на който мога да се свръжа с тях. Реално се получава, че аз парите съм ги получил и нямам претенции за колата, но проблема ми е , че все още се води на мое име и аз трябва да плащам данъците, както и нося отговорност за нея. Ходих и до МВР-тата оттам ми казаха да съм се бил обърнал към прокуратурата. Можело да подам молба в МВР, но трябвало да чакам с години... Не мога да я обявя за открадната, защото реално не е и ме посъветваха да не го правя.Аз се чудя ли чудя какво да направя а времето минава, много благодаря предварително ако може да и дадете съвет/решение на този мой проблем

Упсех!
    Димитър

глиган Аватара на vaskolini
    Град
    изгубен
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Въпрос относно продадена кола

Цитирай Първоначално написано от Dimitar1981 Виж мнението
    Здравейте,

имам въпрос относно една кола която продадох не много скоро. Предполагам, че не съм единствен, че и други, имат моя проблем. Та.... преди време си продадох колата, но когато баща ми е взимал парите за нея на ръка е дал и всичките документи с устната уговорка на другия ден да я прехвърлим законно. Няколко пъти ми казваха, че сега нямат пари и малко по-късно да направим прехвърлянето, докато не загубих телефона, който имах и оттогава нямам никаква възможност да се свържа с тях. Разпечатка на телефона си направих, но пак не мога да намеря телефон, на който мога да се свръжа с тях. Реално се получава, че аз парите съм ги получил и нямам претенции за колата, но проблема ми е , че все още се води на мое име и аз трябва да плащам данъците, както и нося отговорност за нея. Ходих и до МВР-тата оттам ми казаха да съм се бил обърнал към прокуратурата. Можело да подам молба в МВР, но трябвало да чакам с години... Не мога да я обявя за открадната, защото реално не е и ме посъветваха да не го правя.Аз се чудя ли чудя какво да направя а времето минава, много благодаря предварително ако може да и дадете съвет/решение на този мой проблем

Упсех!
    Димитър
    Ако имаш нещо черно на бяло т.е. договор за покупко продажба дори и да не е заверен просто да има имената и подписи......отиваш в твойта данъчна служба и показваш това -те почват да си го търсят.......ако нямаш пак така ,подписваш декларация в данъчното да ти свалят МПС то от отчет......аз имах подобен казус с един мотоциклет.....,но имах договор между мен и куповача.
    Колкото повече опознавам хората-толкова повече си заобичвам кучето.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Dimitar1981 Виж мнението
    Здравейте,

Упсех!
    Димитър
    Казваш на купувача да намери пари ! Ако пак се "ошумулява -
    Моментално някой да отиде в полицията и да заяви че е открадната!!!!

Защото може да се окаже че си пренасял дрога с нея, блъснал човек и т.н. без да знаеш!!!! В днешно време .......
    Данъците са ти най-малкият проблем!!!

.
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей !
    Имам абсолютно същия проблем!При мен обаче при продажбата липсваше една декларация тъй като аз съм пълномощник и на момента не можах да прехвърля колата.На следващия ден обаче,лицето което ми брои парите отказа да му я прехвърля.И аз тръгнах по полиции и прокуратури.Писах жалби до 3 МВР-та и най-накрая до прокоратурата във В.Търново,посъветвана от 2-ма криминалисти.Прехвърлиха ме обаче към Русенската прокоратура,защото от там е човека закупил колата ми.Нямам договор за покупка -продажба а само пълномощно с което прехвърлих колата за управление на лицето Х.В крайна сметка криминалистите споменаха някакъв член 206 който касаел-Обсебване(каквото и да значи това) и на негово основание можело да се направи нещо.Все още ЧАКАМ.Та както някой друг спомена-как може да се отпише кола от данъчното след като нито документити са в теб,нито имаш договор за покупко-продажба!?
    А това за обявяване то за открадната е следващото нещо ,което ще направя,ако Русенската прокуратура не си свърши работата.След като се работело само по-документи-колата ми(а както разбирам и твоята) реално не е продадена.А след като не е и аз си я търся и я нямя-каква е тогава?А след думите на един от всичките полицаи с които разговарях-че зависело колегите му какво щели да посъветват въпросния купувач за пореден път ми стана ясно -че в нашата мила Родина не истината е важна-а колко са здрави връзките ти и дълбоки джобовете.Така че давай смело напред и не се отказвай.
    P.S Първата жалба я написах веднага след сделката-миналото лято и сега като си бях в БГ продължих с пълна сила през всички по-нататъшни институции.....но от разстояние нещата стават още по-бавно!
    Успех

измислен Аватара на Малогалоталотим
    Град
    в подсъзнанието
    Post Thanks / Like

Меко казано - наивно...

Едно време, когато си купувах кола в България, давах парите и получавах ключовете и документите пред нотарииус. Когато я продавах - пак така. И никакви проблеми за никого. Според мен това е правилния начин и който се придържа към него, няма да си има главоболия. И не само според мен - по закон подписите в договора за покупко-продажба трябва задължително да са заверени от нотариус. А който бърза да прибере парите...

Покупко продажба на МПС - Процедури - econ.bg

Източникът на нашата мъдрост е нашият опит.
    Лошото е, че източникът на нашия опит е нашата глупост...

6. БЛАГОДАРЯ Nikolay Nenov thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. въпрос относно застраховка на кола
    От bbkt във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 5
    Последно мнение: 23-12-2011, 16:42
  2. въпрос за закупуване на кола
    От sz00 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 19
    Последно мнение: 13-08-2008, 16:13
  3. Питане относно кола без МОТ i Road tax
    От atag70 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 16