Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 18 от общо 18
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Smile кога е удачния момент да дадем детето на детска градина

Кога според вас е подходящия момент да дадете детето си на детска градина ? По какво да разберем че е дошъл момента когато майката трябва да се върне към стария си начин на живот и да работи и да остави детето да се социализира?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: кога е удачния момент да дадем детето на детска градина

всичко си зависи от детето според мен.
    1-вото ми дете започна 3 дни в седмицата от 4 месечно и фул тайм от 9 месечно.
    2рото ми - 2 дни от 3 месечно и три дно от 1 годинка, като навърши 3 ще го дам фул тайм.
    3тото - 2 дни от 3 месе1но.

въпреки че моите са започнали много рано, аз смятам че около първата годинка всяко дете трябва да започне да ходи на градина поне 3 дни в седмицата.
    но всичко си зависи и от теб, ако не работиш и имаш време да го водиш да се социализара по друг начин (в плей групи и така нататък), не е необходимо да го даваш толкова малко.
    аз лично нямам време да ги водя никъде през седмицата и единствената ми опция е детската градина.
    ако можех да си го позволя финансово бих ги давала по 3 дни в седмицата от 4-5 месечна възраст.

с голямата ми дъщеря която сега е на 7 години, мога да ти кажа че когато започна училище, между децата ходили на градина фул тайм и тези не ходили изобщо имаше разлика от земята до небето.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

3. БЛАГОДАРЯ mamamia, shantava, victor07, svetlito thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: кога е удачния момент да дадем детето на детска градина

И аз смятам, че около годинка детето вече има нужда от повече контакти. Моята щерка започна фул тайм на 9 месеца. Както е написала Мадлена, ако сте всеки ден с деца, по занимания е различно, аз работа си нямах, но аз като родих нямах приятелки с бебета тук и си седяхме двете в къщи и се изнервяхме една друга. Дори и в плей центъра беше доста тъпо, защото тя все пак е бебе и не можеше да се заиграва. В градината много и харесва, вече е на почти две, никога не е плакала и имало големи драми, ходи си с голямо желание, дано не се промени това

5. БЛАГОДАРЯ mamamia thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Oxford
    Post Thanks / Like

,

Madlena е права. Аз също си мисля, че колкото по-рано толкова по-добре. Но все пак зависи от детето и от теб самата. Дъщеря ми започна по няколко часа дневно на 1г., после по цял ден и се справяше отлично. След това се наложи баба й да я гледа известно време.Отново тръгна на градина когато беше на 3г,повярвай този път беше ужасно трудно да се адаптира. Плачеше вечер, защото знаеше,че на сутринта ще трябва да я оставя...та си мисля, че когато са малки се адаптират по-лесно.
    А и по-бързо изграждат имунитет.

7. БЛАГОДАРЯ mamamia, victor07 thanked for this post
    щастлив Аватара на mamamia
    Post Thanks / Like

Колкото по-рано, толкова по-добре.. Първите няколко дни, до 2 седмици винаги ще има малко нежелание и рев сутрин, но децата привикват удивително бързо.. Ако зависи от мен и мога да избирам ще пусна моето дете на около 9-12 месеца..

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Моето дете тръгна на 5 месеца ,фул таим,5 дена в седмицата.сега беше Y2, но през цялата година в училище седеше с У3....сега ще видим в какъв клас ще е.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

прегледах и други форуми по тази тема основно в БГ и масово майките казваха че преди детето да е на две годинки е немислимо да го повериш в чужди ръце !?!? което ме стесна защото аз също както вас смятам че по рано е по скоро плюс и ще направи детето много по контактно, пък от друга страна по късното давне би било по стресиращо за самото детенце и по трудно би понесло раздялата с мама. Както и Мадлена каза между децата ходили на градина фул тайм и тези не ходили изобщо има разлика, което аз напълно подкрепям.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

а как избрахте градината за детето, доверихте се на препоръки или според района в които живеете? а дали има вариант да кандидатстваш за градина в друг район различен от този в които живееш? разбрах че след записване се чака месеци дори почти година докато приемат детето, вие сблъскахте ли се с такова чакане?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Нашето детенце започна градина на една година и половина, изобщо не е плакало в градината и много бързо се приспособи, даже много обича да ходи и чака с нетърпение .
    Ние се доверихме на препоръките на наши познати. Не сме чакали изобщо, според мен е според района в който живееш, а дали може в друг район - незнам. Но мисля, че ако е часна градината няма значение района, поне така е с училищата.

Нов потребител Аватара на shantava
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ilona_angelova Виж мнението
    а как избрахте градината за детето, доверихте се на препоръки или според района в които живеете? а дали има вариант да кандидатстваш за градина в друг район различен от този в които живееш? разбрах че след записване се чака месеци дори почти година докато приемат детето, вие сблъскахте ли се с такова чакане?
    Нашата градина я избрах след много ходене и посещения на различни градини; извадих всички градини в района в който живея дори и околните, направих си план - график и започнах посещения, водих си бележки и след това избрах. По отношение на това къде да си набавиш списъка с местоположението на градините, можеш да звъннеш в общината и да си поръчаш копие, което да ти изпратят или да отидеш лично в One Stop Shop, в най-близката библиотека. Горещо препоръчвам Just Learning (потърси ги в гугъл), имат градини по цяла Англия, ние караме последна седмица там преди Reception, удивена съм от грижите и вниманието, което получи дъщеря ми. Критерият за избора ми беше сградата да не е поредната квартална къща където има 3 възпитателки с мазни коси (защото и на това станах свидетел!), OFSTED репортите им, изчети и отсей тези с най-добри показатели (инфото е достъпно онлайн.); като цяло човешкият фактор, как се отнасят с теб дори и по телефона когато се обадиш за първи път; По отношение на чакането, аз оставих депозит през м. Март за започване през м. Септември; до колкото ми стана ясно, в началото на годината до ранна пролет е удачно да се направи избора и да се остави депозит за Септември, когато се освобождават места.
    мене ме нема в целата схема...

14. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Обиколи градинити, който са ти удобни, ще почувстваш коя от тях е за твоето дете. Когато избрах нашата не съм чела репорти, по късно ги прочетох, но не съжалявам и за минута за избора си, тези неща се усещат. По принцип в моят район има една градина, която се води по-добра от тази на щерката, но там учителките определено не ме грабнаха, много надути ми се струват, това е не само мое мнение. В нашата градина са лъчезарни, усмихнати, усложливи и са страхотни с малката. За мен това е много по-важно, заедно с храната, затова избрах тази.

Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

това е много индивидуално решение и трябва да подходиш така както ТИ мислиш за правилно. аз лично не бих искала да пропусна първата стъпка на детето си, нито пък първата дума, също и приучването на гърне според мене е работа на майката. чак след тези важни събития е време да се пусне детето на градина, според мен. поне АЗ така съм правила за 2-те си деца. и тъй като тези основни моменти се случват между първата и втората годинка, за мен 2 годинки е най-удачния момент.

17. БЛАГОДАРЯ robert72, Gigi-Galli, евелина, merry thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

правила си защото в бг майчинството е 3 години, тук е само 9 месеца.
    бг имигранти в ук които могат да си позволят да не работят 2-3 години са рядкост

19. БЛАГОДАРЯ snejanaka thanked for this post
    Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

затова казвам, че решението си е индивидуално. въпросът е кога детето е готово, а че има и странични фактори - то това е ясно. всеки си преценява и финансовата ситуация, все пак. но ако семейството може да си позволи да живее от дохода на бащата, то тогава 2 години е оптимална възраст, 1 е рано, 3 е късно, според мен.
    междудругото майчинството в бг е 2 години на "колосалната" сума от 240лв, така че и там това не е определящо.

21. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Нов потребител Аватара на Gigi-Galli
    Post Thanks / Like

Странно, никой не споменава за финансовата страна на това детето да почне градина от преди годинка. Ако плащаме Ј700-800 на месец за фул тайм колко трябва да е дохода на майката/ семейството за да не се получи че единия родител работи само за нърсерито

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ако всичо е наред ,аз също мисля да пусна малкия на градина, когато навърши годинка,но тайкато ми е за първи път почти нищо не ми беше ясно.Влязох в сайта на общината, в която живея и там намерих много информация.Избрах си градина близо до нас.Там са дадени адресите на всички детски градини в близките райони, както и още друга информация,която е важна когато се избира детското заведение надявам се да е в помощ :

When you have chosen your Day Nursery it is important to negotiate and
    confirm a contractual agreement with them to ensure that arrangements for
    your child’s care are clearly agreed.
    The Day Nurseries List is updated fortnightly.
    You may view nursery inspection reports at Ofsted | Home page or contact the
    nurseries direct. If you experience any difficulties obtaining a report we will
    endeavour to get it for you.
    You will also now be able to review settings Food Hygiene ratings as
    inspected by the local authority. Ratings are allocated from 0 stars (poor) to 5
    stars (excellent). As a general rule, any settings rated 3 stars or above are
    considered good and any below this poor. You will also be able to see how
    many Ofsted published complaints each setting has had within the last two
    years. For more details of individual complaints visit Ofsted | Home page.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Gigi-Galli Виж мнението
    Странно, никой не споменава за финансовата страна на това детето да почне градина от преди годинка. Ако плащаме Ј700-800 на месец за фул тайм колко трябва да е дохода на майката/ семейството за да не се получи че единия родител работи само за нърсерито
    Кое му е странното.
    Хората които си дават рано децата на градина го правят не само заради социализирането а защото имат кариера, като им свърши майчинството трябва да се върнат на работа. Те работят за много повече от 800 лири на месец.
    Ако някой работи за 800 лири на месец със сигурнжст не работи квалифицирана работа и не гони кариера, тогава няма смисъл да си дава детето на градина толкова рано. И тези които работят за 800 получават помощ от държавата за градина която би била 70% от таксата

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Мен ако питаш, зависи от много фактори. Първото ми дете беше на 9 месеца като се върнах на работа и много дълго време ме гризеше съвестта, та си бях казала, че ако имам второ и мога да си го позволя, ще си го гледам поне до 3 годинки Е, сбъдна се желанието ми, но си я гледах бая след 3 годинки, докато си намеря отново постоянна работа. От 2 и половина я записах на при скул, това като вариант ми допада повече от нърсерито, а и като цена От начало беше по два пъти седмично за по 3 часа. След 3 годинки си тръгна по цял ден от 9 до 3 следобед. В Англия бях работила само почасово и не съм имала значителни доходи, но въпреки това се гледа дохода на цялото семейство, не на майката само. Нямах право на никакви допълнителни помощи за градината. За социализацията нямах проблеми, защото имах вече много познати. Ходехме на джим с приятелки и оставяхме децата в креш, на плуване с бебета, по плей центрове, паркове, на гости. Много обикаляхме и пътувахме цялото семейство. Сега сме ограничени с училищните ваканции и отпуските ни. Та аз съм за по-късно оставяне в градина, но не бях притисната финансово, не гонех кариера и наистина успях да се насладя на момента.

26. БЛАГОДАРЯ ALIAHIM thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Нова детска градина
    От lolita във форум Childcare
    Отговори: 4
    Последно мнение: 21-08-2008, 14:15
  2. Отговори: 7
    Последно мнение: 10-07-2008, 21:30
  3. съвет за избор на детска градина
    От kan4o във форум Childcare
    Отговори: 32
    Последно мнение: 27-09-2007, 12:00
  4. Търся бг детска градина в Barking!