Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Как да запиша децата си на училище в района ни след като сме изпуснали сроковете?

здравейте интересува ме дали мога да си запиша децата за училище след като са минали сроковете .досега са били в бг и какви документи трябват

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Как да запиша децата си на училище в района ни след като сме изпуснали сроко

трябва да се обадиш в местната община и ще ти обяснят.
    различните общини имат различни процедури.

по принцип не трябват никакви документи. просто децата трябва да са физически тук, за да ги запишеш. подава се молба, пишат се училищата които искаш. ако няма място в тях ги записват в най-близкото до вас в което има място.
    записването е според възрастта им и не се изискват никакви документи от БГ.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

3. БЛАГОДАРЯ chikanec thanked for this post
    Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Как да запиша децата си на училище в района ни след като сме изпуснали сроко

Ние сме в подобна ситуация,но от едно графство се местим в друго.За индъкшън ни искаха доказателство за адрес и молба до адмишън офисъра в конкретното графство.По принцип имаш три избора ,но като късна молба ,нас ни натириха в друго отдалечено училище с кофти оценка,така че се готви за неприятни изненади.Искат акт за раждане,но не е задължителен за записването.Детето не е задължително да е в Кралството,по време на записването,но учителките ще се цупят че ще трябва да идват на домашно посещение в последния момент.
    На кратко както пише Мадлена пиши до адмишън офисъра в конкретното коунти или коунсъл.
    Това което споделям е личен опит от Есекс ,първа(индъкшън) година,не знам дали важи за други области и други класове.

5. БЛАГОДАРЯ chikanec thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря много за отговорите. В момента живея в Wimbledon, а децата ми които са на 6 и 9г. са все още в България. Дали ще е проблем ако дойдат октомври месец тогава да ги запиша или трябва сега да ги запиша. Не мога да ги взема по-рано поради "технически" причини.

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Когато аз записвах моите деца на училище ми казаха че в момента на записването децата трябва да са тук.
    Ако ги запишеш сега е възможно да ти намерят места за началото на учебната година,а след като ти ще ги взимаш чак октомври ще стане неприятна ситуация.
    Според мен ги запиши след като ги вземеш,но както казаха по горе зависи и от общината.Можеш да идеш и да попиташ,и тогава да решиш кое ще е най-добре във вашата ситуация.Успех от мен

пристрастен Аватара на Tigarche
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз записах моето дете на училище също когато бяха минали сроковете.....Отидох в об6тината и ми искаха доказателство за адрес мисля че две документа ми искаха после в молбата попълних 3 училища мисля че можеш да пишеш до 6 в нея и това беше......След около седмица почнаха да ми изпращат оферти от свободните места в училищата които бях записала ама аз исках само в едно от тях и все отказвах.....Някъде след месец ми дойде писмо че в училището което искам има свободно място и там се записахме.......Идваха две учителки в къщи да проверят адреса дали е същия попълвахме пак някакви документи петък ще да е било че ми казаха че в понеделник в 9 да сме в училището и така.........Не го записах в другите училища защото приятелка ми каза че ако го запиша в училище в което не искам но има свободно място посля няма да мога да го преместя в желаното от мен училище ако нямам основателна причина

P.с И както по горе е написано в момента в които ги записваш децата трябва да са тук-)))))
    Ако се чудиш къде да отидеш-ела на себе си!

Напреднал
    Post Thanks / Like

ние пристигнахме ноември подадохме документи за училище декември и започна на 17 януари-няма да загубят нищо ако е окт.и без друго често имат ваканции......

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Как да запиша децата си на училище в района ни след като сме изпуснали сроко

Ние сме от два месеца в Лондон,в Енфилд и още немога да запиша сина си ,който е на 7 г.От общината ми искат 2 документа,един за адрез и втори документ ,който аз все още нямам.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как да запиша децата си на училище в района ни след като сме изпуснали сроковете?

gizdana69 Извинявай, че ти задавам въпрос, но виждам, че и ти споделяш опит.
    Детенцето ти щом е на 7г. в Б-я първи клас ли беше до Февр.нали тогава сте пристигнали в УК?
    Последно редактирано от wisdom : 03-05-2014 на 15:21 Причина: пропуск на име

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 21
    Последно мнение: 23-09-2011, 14:53
  2. Ученик след 7 клас как може да се запише в англиско училище-пансион
    От marmozet във форум Наука, литература, изкуство, образование
    Отговори: 6
    Последно мнение: 14-04-2010, 18:36
  3. След минаретата на ред са кръстовете в училище
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Общ форум
    Отговори: 12
    Последно мнение: 06-12-2009, 19:18
  4. Отговори: 8