Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 80
    Нов потребител Аватара на elektra
    Post Thanks / Like

По подразбиране Майки на тинейджъри......

Има ли майки на 13-14 годишни, които да посещават форума? От повечето постинги се разбира, че децата са по-малки. Не че всяка възраст си няма своите особености, задължаващи с отговорности и грижи от майките! Но влизайки в "трудната възраст", май най-добре ще те разбира майката на тинейджър!
    А и имам толкова въпроси към такава: кога е отишло детето в UK, къде учи в момента, как се приспособява и т.н.? Предстои ни присъеденяване към съпруга ми, а пред мен изникват милион въпроси, на които за да си отговоря, ми трябва да си побъбря с човек, минал по този път!
    Така че, ако има такива майки, нека се свържат с мен или тук или на лична. Благодаря ви предварително!
    А на останалите майки които посещават форума - здрави, весели, любвеобилни и щастливи деца.
    Аз като майка с по-голям опит, с каквото мога ще помагам /съвети де/!

2. ХАРЕСВАМ! Валямил liked this post
    Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Майки на тинейджъри......

И аз чакам да се появят майки, минали по пътя ни, но засега не се включват много. Имам познати с по-големи деца, но май не влизат често във форума. мога да ви свържа, но няма да е веднага. Поздрави!
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

4. ХАРЕСВАМ! Валямил liked this post
    Старо куче Аватара на iva
    Post Thanks / Like

Това, което аз мога да направя е да ти разкажа това, което майките на тинейджъри са споделяли с мен, а като дойдат вашите да се опитам да ги свържа с другите тук(мисля, че са си заформили групичка тук и си ходят насам натам заедно.)
    Няма да ти е лесно...Дано поне имат желание да дойдат да живеят тук...,ако нямат не зная как ще се оправяте.Успех все пак и дано всичко е наред!

Ако имаш желание, пиши ми на лични!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    Аз имам тийнейджър. Вчера навърши 13. Тук е от 2 години.

Честно казано и аз имам нужда да контактувам с някого за обмяна на опит.
    Познавам още една майка на тийнеиджър, но се съмнявам че ще се включи.

7. ХАРЕСВАМ! Валямил liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

брей какви хора. ами 4е аз откога тырся родители с по-големи4ки де4ица! моята е на 11, близо 12. мога да разказвам много за нашия опит. тук е от 3 г. то, 11, 12, официално не е тийнейдгър но все пак. електра, ти в БГ ли си сега?
    койот желае,молядасе свърже с мен на ли4на, ще му дам тел. да ми се обади.

The Gem of God
    Град
    Somewhere in the middle of nowhere, by the sea and by the Garden...
    Post Thanks / Like

..
    Последно редактирано от Joconda : 12-05-2006 на 22:10

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз сам майка на 13 годишна, от 6 год. в Лондон, с 1 год прекъсване в БГ. Дойдохме 1999, до 2002 декември. Говореше български, но смесен с английски думи. Забрави да чете и пише ( В БГ тъкмо започна 1-ви клас). Пишеше картички с буквара пред себе си. С английски - никакви проблеми (както може би всички останали БГ деца - всички са най-добрите в класа си обикновено). Върнахме се 2003 за 1 година в БГ. Не искаха да я запишат за редовен ученик и се наложи да посещава 2 различни училища за по 3-4 месеца като слушател. Това и помогна да се научи отново да чете и пише без проблеми и да развие някакьв интерес кьм българския език. Каза, че се е чувствала ужасно в БГ училище, но ние настоявахме. Сега вече 2 години тук е в свои води и е най-щастливия човек на земята.
    По мое мнение има голямо значение на каква възраст детето идва тук или изобщо се премества. Ако е до 8, все още не е научило БГ език и ще го забрави. Ако е след 10-11 - има изградени приятелства и среда в БГ и по-трудно се приспособява тук. Това е по мои наблюдения. Разбира се, има безброй други фактори - семейството, езикът, на който се говори в къщи, темперамента на детето и т.н.
    Около нас има само момчета българчета, като само 1 в училището на дъщеря ни. Ще се радвам, ако си намери българска приятелка.
    Координати: Е6

Напреднал
    Post Thanks / Like

Zdraveite!
    I az imam edno detence - na 9 godinki i neshto.Maknaxme go po sveta napred nazad i sega ychi bulgarski v BG.V UK sme ot 1 mesec, a dasheria ni smiatame da ia vzemem kato yj se poopravim.Govori dobre English, zashtoto e poseshtavala 3 godini y-shte v Australia i mnogo smeshen bulgarski ezik...barka rodovete i vremenata.
    Kakto i da e nie ne znaem nishto za tykashnata obrazovatelna sistema i shte se radvam niakoi da mi spodeli informacia. Kak stoi vaprosa s maikite koito rabotiat ima li kade da si ostaviat decata v y-shteto sled redovnite chasove, a i vakanciite sashto i ako ima skapo li e? Vie kak se opraviate v tezi sityacii.
    Az veche se opitax da vzema informacia ot y-shtata, no me poriazaxa i kazaxa che ne mogat da mi obiasniat dokato ne ia zapishat, a shte ia zapishat chak kato doide v UK, a sled tova imalo i chakane i t.n.. da ne vzeme da ostane me e strax zaradi burokracii.

Shte se radvam da obmenia opit i s drygi maiki.Osobenno ako sa na nashata ranna pybertetska vazrast.

Напреднал
    Post Thanks / Like

poppy, i wci4ki ostanali. po tvoite wyprosi moga da pisha mnogo, no sym se naranila i diasnata ruka mi e izvan stroia. shte pisha kato se oprawia. poppy, prashtam ti tel. na li4ni ako iskash da si govorim.

The Gem of God
    Град
    Somewhere in the middle of nowhere, by the sea and by the Garden...
    Post Thanks / Like

[..
    Последно редактирано от Joconda : 12-05-2006 на 22:09

Нов потребител Аватара на rosidi
    Post Thanks / Like

Благодаря на Elektra за повдигнатия въпрос.

Наистина много родители се сблъскват с невероятни проблеми, осигурявайки нов живот за децата си. Един от проблемите е, че децата ни нямат естествената си среда с която са свикнали преди да дойдат в Кралството. Децата, с които могат да общуват не са толкова много и често са далече и общуването е затруднено.

Нека да дадем възможност на БГ тинейджери да се срещнат. Не е зле да ги съберем и не само във форум - на коледен купон, например. Нека да им помогнем да разширят кръга от познати и приятели.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Прекрасна идея. Нека им направим под-форум и Коледно парти.

Напреднал
    Post Thanks / Like

koledno parti - na wsiaka cena!!! imate li idei za venue, time, pr.? lordm moje bi da pomogne za zala,? ako se organizira neshto takova, nie sme tam pri vsichki polojenia. davajte kazvajte, s kakvo da se pomogne na ideiata?

Напреднал
    Post Thanks / Like

naj-dobroto spored men e da naemem niakoia church hall, moga da razpitam ,n o shte e v moia rajon,, malko dale4e na horata na jug ot rekata.

Нов потребител Аватара на rosidi
    Post Thanks / Like

Всъщност като говорим за такава среща не е е зле да се съчетае с присъствие на някоя група, която ще е привлече от самосебе си децата ни, защото в тази възраст е малко трудно да накараш детето да отиде на нарочна среща с непознати деца.
    По Коледа вероятно ще има БГ групи в Лондон. Обикновено обаче концертите са в заведения, в които достъпа на децата ни е ограничен поради възрастови причини. Ако успеем да организираме специален Коледен концерт за тях- така ще бъде по-лесно да ги съберем.
    Коя ли група би била подходяща?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Exclamation Re: Майки на тинейджъри......

az sam tineigar .....no bi bi lo 4ydesno da ni napravite forum samo za tineigari.....mnogo 6te se radvam

Тониовата Майка Аватара на edin balgarin
    Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

Преди имаше такъв форум, но нямаше посещаемост. Може пак да се направи, май вече ще има повече пишещи тийнейджъри
    ...га пили пеяли - га плащали плакали!
    "Чисти като децата" но не наивни като тях!
    Не може - курец у дупе и душа у 'Рая'!

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Много се радвам,4е 6те имам възможност да споделим впе4атления от на6ите тинеиджъри.Моят е на 15 год. и е тук от 1 г. 3 мес.Трудностите са много,но наи-ве4е му липсва средата от БГ и приятелите.Ние сме в Бристол и тук няма никакви други балгарски деца и много малко балгари ваоб6те..6те се радва да се запознае с други балгар4ета на неговата вазраст.Имам доста записане,но току 6то се варнах от 14 4асово дежурство и сам скапана.6те пи6а утре

Post Thanks / Like

Отворете им пак форум.Информирайте тинейджърите си, че има такъв...Така те първо ще се опознаят, а после ще си заформят и групичка и ще си ходят насам натам...
    ...и Мисля, че ще се опънат на идеята родителското тяло да им организира събиране...Според мен е по добре да си го организират сами и ако имат нужда от "рамо" тогава да се включим.
    Последно редактирано от iva : 14-11-2005 на 17:46

Нов потребител
    Post Thanks / Like

az sam blizo do bristol,no ivan ne 6te da se videm,taka 4e sajeliavam
    :confused:

Нов потребител Аватара на mimmsp
    Град
    kilburn
    Post Thanks / Like

V nashata kushta imame dvama teenageri na 14 godini. Moiat sin e tuk ot 4 godini. Prisposobi se mnogo burzo, no toi e (beshe predi da vleze v puberiteta)mnogo obshtitelen. Drugoto momche e tuk ot 11 meceza. Sushto se prisposobi burzo, vupreki che pochti ne govoreshe english i ychilishteto my e dosta ruff. Ot druga strana dushteriata na nashi poznati (tuk ot 4 godini i sega e na 15) imashe trudnosti. Tia po princip si e po-sramezliva i zatvorena i purvite niakolko meceza ne iskashe da xodi na ychilishte. I na trimata nai-mnogo im lipsva svobodata koiato imat v Bulgaria.
    Otnosno forum za tiax - ideiata e prekrasna. Ne znam dali chat room ne e po-dobre. I dvamata sa zalepeni na komputrite vseki sledobed v chatovete na ABV i Kefche i chesto popadat na deca, koito sa v London. I dvamata iskat da si nameriat bulgarski priateli.
    Vsiako hachinanie da sdlizim decata si ima i nashata podkrepa.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от iva
    Отворете им пак форум.Информирайте тинейджърите си, че има такъв...Така те първо ще се опознаят, а после ще си заформят и групичка и ще си ходят насам натам...
    ...и Мисля, че ще се опънат на идеята родителското тяло да им организира събиране...Според мен е по добре да си го организират сами и ако имат нужда от "рамо" тогава да се включим.

e, стига сега де. защо пък да са против? мойта дъщеря каза i don't mind на идеята, което е положителен знак при нас. поне не е i don't care. разбирам, 4е има някои много дръпнати деца, може би ние още не сме стигнали този етап.
    няма проблем и форум да им направим. оба4е нека администраторите да помогнат, щото да има някакви рестрикции, аз например не ща тя да ми 4ете статии за секса по време на цикъл например if u know what i mean ( сега знам как ще има гласове каква "консерва" съм и т.н. но това е мойто виждане и моля позволете да има разли4ия в мненията)

Post Thanks / Like

Хех
    а не мислиш ли,че тя може и вече да ти е прочела писанията(ако знае че влизаш в този сайт де)?
    Би и помогнало да опознае "врага"...

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

...Ето ме и мен...Майка на 12 и 13 год. момчета.

Адаптацията на детето до голяма степен зависи и от родителите.Така мисля аз.Трябва да се обяснят някой съществени неща без който не може... Например: Играта с приятели е във фиксирано от родителите време "от ...до.." часа,ходенето по тъмно без придружител е нежелателно и често проблемно,децата на тази възраст не могат да си тръгнат от училище когато си искат (в Бг пишат извинително отсъствие,а тук ако родителя не може да даде отговор защо сина му си е тръгнал,къде е бил .. ще се обадят на социал сървиса и той ще "изясни" въпроса.
    Децата в държавните училища често са събрани от "кол и въже" и трябва да подбира средата си.
    Ако детето ви ще учи в държавно училище си отделете време и нерви да бъдете "втори учител в къщи"...Опита ми от няколко училища (сменихме 2 района и съответно училища) показва,че без това не може.

Друго не се сещам в момента...Питайте!
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

28. БЛАГОДАРЯ Reny thanked for this post
    щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Мойте момчета не влизат в чатове,нито във форуми.
    Казах им за идеята,отговориха ми,че било тъпо ...Незнаели какво биха си говорили с непознати.Не им хареса и идеята да ги водя на парти.Искат сами да отидат,но както разбирате разстоянята в Лондон не го позволяват.

Имам предложение като се стопли (пролетта)да организираме неделно ходене до Дувър за риба.Това няма как да не се хареса на всички момчета.
    А за сега може би боулиг?!?
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Има ли майки с малки деца в East Sussex и наблизо (Eastbourne, Hastings, Bexhill)
    От ivi във форум Майки, нека да се запознаем
    Отговори: 0
    Последно мнение: 16-02-2014, 22:45
  2. майки на тинейджъри
    От ladyostrich във форум Майки, нека да се запознаем
    Последно мнение: 11-05-2012, 22:27
  3. Има ли тинейджъри в Stratford и околностите
    От krastevi6663 във форум Търся българи наблизо
    Последно мнение: 20-11-2008, 21:05
  4. Има ли тинейджъри около Chigwell,Illford..Epping?
    От {MiZz-SlAdUrAnKa}xXx във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 20
    Последно мнение: 10-11-2008, 09:01
  5. БЪЛГАРСКИ ТИНЕЙДЖЪРИ В ПЛИМУТ?
    От Лия във форум Майки, нека да се запознаем
    Отговори: 2
    Последно мнение: 06-10-2008, 22:22

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове