Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 17 от общо 17
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Post Бенефити, постоянно жителство, британско поданство.

Здравейте! Имаме NIN от февруари 2007 г.и Blue cards от август 2008 г. Получаваните Working tax credits, Child benefits и Housing benefits, как ще се отразят при кандидатстването за British Passport? Необходимо ли е преди паспорта да се подава за Permanent residence?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Бенефити, постоянно жителство, британско поданство.

няма значение от кога имате НИН и откога blue cards.
    за да кандидаъствате за паспорт трябва даможете да докажете че сте упражнявали съюзно право в определена категоприя в продължение на 6 години и че сте пребивавали определен период в страната за тези същите 6 гпдини. наличието на НИН не го доказва, нито пък наличието на синя карта.

така че или задайте адекватен въпрос обяснявайки всичките си обстоятелства или четете в сайта на хоум офис или четете в многото теми в които това, което преди малко съм написала е написано поне 100 пъти
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

3. БЛАГОДАРЯ veny74, boringos thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Post Бенефити и УК паспорт

Здравейте! Трябва ли, при условие че съм със синя карта, да кандидатствам за PR? Как получаването на различни бенефити се отразяват върху кандидатстването за UK паспорт? Благодаря!

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Бенефити и УК паспорт

It is permitted. Any benefit that you receive lawfully will never make an adverse impact on your application.

Problems may occur if you have been here before 2007 and you were "subject of immigration control" but you demonstrate you were in receipt of benefits for that period.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

6. БЛАГОДАРЯ boringos thanked for this post
    Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от boringos Виж мнението
    Здравейте! Трябва ли, при условие че съм със синя карта, да кандидатствам за PR?
    НЕтрябва, никой не те кара на сила, само ако искаш.....

Как получаването на различни бенефити се отразяват върху кандидатстването за UK паспорт? Благодаря!
    То не може и това в онова и душата в рая....
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

8. БЛАГОДАРЯ Stanley9 thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Бенефити, постоянно жителство, британско поданство.

Моля да не се отварят няколко теми с един и същи въпрос, това затруднява ориентацията на следващите потребители във форума. Двете теми са слети от модератор.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

10. БЛАГОДАРЯ boringos thanked for this post
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението

То не може и това в онова и душата в рая....
    Може.

Би имало (евентуално) проблем ако е получавал бенефити ПРЕДИ 2007 година.

Би имал (евентуално) проблем, ако е получавал бенефити СЛЕД 2007, но ако е ЛЪГАЛ. Примерно получава уъркинг такс кредити, а си личи, че не работи, или транзакциите на банк стейтмънтите показват че е бил извън страната.

Получаването законно на бенефити според правилата и когато си съобщавал надлежно всяка промяна на обстоятелствата ти, която евентуално би се отразила на правото на бенефит, както и на размера му, не влияе отрицателно върху кандидатстването на ИЛР и впоследствие за паспорт.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

12. БЛАГОДАРЯ boringos thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Бенефити и ИЛР

Ако съм получавал бенефити през периода 2007-2014, но кандидатвстам за ИЛР след 5 години например през 2019,трябва ли да се вписват в молбата? Или въпросите там се отнасят само за периода от последните 5 години преди кандидатстването? Аз в момента не отговарям на условиата защото съм бил извън УК по-дълги периоди от 3 мес на година, но искам да знам как се процедира в такива случай.мерси

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Бенефити и ИЛР

Цитирай Първоначално написано от pavlinc Виж мнението
    Ако съм получавал бенефити през периода 2007-2014, но кандидатвстам за ИЛР след 5 години например през 2019,трябва ли да се вписват в молбата? Или въпросите там се отнасят само за периода от последните 5 години преди кандидатстването? Аз в момента не отговарям на условиата защото съм бил извън УК по-дълги периоди от 3 мес на година, но искам да знам как се процедира в такива случай.мерси
    Гражданин на...?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Бенефити, постоянно жителство, британско поданство.

Български гражданин съм

Старо куче
    Post Thanks / Like

Значи искаш да кажеш документ удостоверяващ PR.
    Що не опиташ 2017 тогава първите пет години са под условия за пребиваване, вторите пет не, след първите си придобил PR и без да си кандидатствал за документ удостоверяващ PR.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Дойдох 2007 по програма сандвич курс, като студент които кара стаж.Издадоха ми жълта карта.След година опитах за синя карта, но ми върнаха документите защото нямах документ че сум завършил курса..Аз така или иначе не го завърших, т.е. не отидох за изпита накрая.Понеже няма как да удостоверя че съм завършил, реших да се рег. като селф емплоид и след време исках жълта карта за селф.Пак ме върнаха и пак искаха документ за завършен курс от студентството....Видях че няма смисъл, щото според хом офис съм нарушил закона.Реших че след януари 2014 може да си изкарам редовен статут след като вече няма ограничения за българи, и от тогава да си смятам 5 години и да кандидатствам за ИЛР 2019. Просто не знам какъв е пътя и какво става с досието което имам, все пак се знае кога съм дошъл за пръв път...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Дойдох 2007 по програма сандвич курс, като студент които кара стаж.Издадоха ми жълта карта.След година опитах за синя карта, но ми върнаха документите защото нямах документ че сум завършил курса..Аз така или иначе не го завърших, т.е. не отидох за изпита накрая.Понеже няма как да удостоверя че съм завършил, реших да се рег. като селф емплоид и след време исках жълта карта за селф.Пак ме върнаха и пак искаха документ за завършен курс от студентството....Видях че няма смисъл, щото според хом офис съм нарушил закона.Реших че след януари 2014 може да си изкарам редовен статут след като вече няма ограничения за българи, и от тогава да си смятам 5 години и да кандидатствам за ИЛР 2019. Просто не знам какъв е пътя и какво става с досието което имам, все пак се знае кога съм дошъл за пръв път...
    Съжалявам но за ИЛР не мога да ти дам съвет.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

идеяата ми е да опитам за синя карта и след след 5 год (2019)да опитам за ИЛР с вече редовен статут.Не знам дали е възможно и дали такъв е пътя.Някаква идея къде може да получа правен съвет по въпроса?

Старо куче
    Post Thanks / Like

идеяата ми е да опитам за синя карта и след след 5 год (2019)да опитам за ИЛР с вече редовен статут.Не знам дали е възможно и дали такъв е пътя.Някаква идея къде може да получа правен съвет по въпроса?
    Ако това ти е решението то:
    1. Подай с форма ЕЕА за документ потвърждаващ правото ти на пребиваване (ако искаш го наричай синя карта).
    2. Пет години спазвай условията които си посочил при кандидатстването за документа по т.1
    3. Ако за тези пет години ти се променят условиятa, питай.
    4. След пет години подай за документ удостоверяващ пребиваването ти, но не го наричай ИЛР.

и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

Статута не ти го определя хоум офис , статута ти го определя закона . Отиди при адвокат на консултация , покажи му документите , тези за студентството ги забрави , ако са преди 2010 , тъи като сега сме 2015 , а за перманент резиденс се гледат последните 5 години . Дори и да си имал отказ за регистрационен сертификат от хоум офис , това не е толкова важно , те допускат грешки . Нека адвоката да ти разгледа документите за последните 5 години и да прецени твоите права по закон . Ако документите ти са наред , то ти имаш перманент резиденс и може да кандидатстваш за удостоверение или директно за натуарализация след 6та година

и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

Здравейте! Имаме NIN от февруари 2007 г.и Blue cards от август 2008 г. Получаваните Working tax credits, Child benefits и Housing benefits, как ще се отразят при кандидатстването за British Passport? Необходимо ли е преди паспорта да се подава за Permanent residence?
    Ако тези бенефити сте ги взимали без да имате право за това , моя съвет е да не бързате да подавате нито за ПР , нито за натурализация . Живеите спокоино в УК , докато УК са в ЕС . Защото , ако нередовно сте взимали бенефити , възможноста да ви хванат сега е голяма , а са доста пари за връщане , не си заслужава

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Преди да кандидатствате за Британско поданство
    От lordm във форум Британско поданство
    Отговори: 142
    Последно мнение: 22-03-2019, 07:37
  2. Отказ при кандидатстване за Бритaнско поданство
    От Mariya1973 във форум Британско поданство
    Отговори: 34
    Последно мнение: 09-01-2011, 23:11
  3. Отговори: 34
    Последно мнение: 02-05-2007, 13:44
  4. Британско поданство (2006 г.)