Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 21 от общо 21
    shit disturber Аватара на Ivan II
    Post Thanks / Like

По подразбиране Щом и магаретата завършват

Щом и магаретата завършват | България | DW.DE | 30.07.2012

Решението на Турция да не признава българските дипломи е шамар за властите в София, но и шанс за българското висше образование, убеден е Ясен Бояджиев.

Официална институция на турската държава обяви, че спира да признава българските дипломи за висше образование. Затова завършилите в български висши учебни заведения да не подават молби за признаване на дипломите си. Спира се и приемането на молби за прехвърляне от български в турски университети, както и на молби за издаване на уверения, че желани от турски кандидат-студенти български университети са признати от турската страна.

Причината – натрупали се данни, че турски студенти в България фалшифицират оценки, анотации, печати, академични справки, получават по незаконен начин оценки и се дипломират без да посещават учебни занятия. Разпространението на фалшификациите вече било придобило формата на „организирана престъпна дейност”.

Корупция на едро и на дребно

Новината е изненада само за българските власти, които три дни след разпространяването й мълчаха, а после успокояващо обясниха, че спирането не било „спиране”, а само „замразяване”. Сякаш има някаква разлика.

Всъщност, турската държава посочи в прав текст и на висок глас проблем, за който всички знаят, но не говорят, защото не могат да го докажат. А и да говорят, няма кой да ги чуе. Обучението на чуждестранни студенти в България отдавна е пропито с корупция. Тя, от една страна, е организирана „на едро” – чужденците плащат високи такси и, за да им вземат парите, учебните заведения ги „добутват” до дипломиране независимо от знанията им. „Добутването” пък отваря възможност за корупция „на дребно”, при която отделно от таксата може и трябва да се купува всеки изпит, всяка оценка и всеки документ.

Вината е и на онези студенти, чиято цел е именно да си купят диплома. Те обаче идват именно в България, защото тук това е не просто възможно, а и лесно и организирано. Покрай тях „изгарят” и онези, които са дошли да учат истински, защото и към тях системата често се отнася като към „дойни крави”.

Проблемът е много по-дълбок

Разбира се, далеч не всички студенти и преподаватели са въвлечени в тази „организирана престъпна дейност”. Те обаче очевидно не са в състояние да й се противопоставят. През тези дни форумите под новината от Турция бяха изпълнени със стотици, повечето от които, естествено, анонимни свидетелства за това. Сред тях от време на време се чуваха и загрижени за етническата чистота на студентството патриотични гласове на задоволство, че сега турските студенти ще се махнат. Дори и да стане обаче, това няма да промени нищо.

Защото проблемът е много по-дълбок и засяга не само образованието.

Защото корупцията е разпространена не само сред чуждите, но и сред българските студенти, за които купуването на дипломи у нас е също така лесно.

Защото и без турските студенти цялостното ниво на висшето образование у нас ще си остане критично ниско. Както бе написал участник във форумите – „и магаре да вържеш, ще завърши”.

Защото още по-ниско е нивото на средното образование, излъчващо бъдещите студенти.

Защото съзнаващите ползата от качествено образование са малцинство, доминирано от мнозинството на неграмотността, тъпотата и чалгата. А възцарилата се враждебност към знанието се вижда с просто око и по върховете на държавата, попъплени от всевъзможни „калинки”.
    Какво е решението?

Ще мине време и вероятно след съответните преговори, политически и дипломатически маневри проблемът с българските дипломи в Турция ще бъде някак замазан. За назидание може да бъде „хваната” някоя фалшива диплома и да бъдат разобличени някои и други корумпирани студенти и преподаватели, за да се демонстрира засилен контрол. Истинското решение обаче е невъзможно без дълбоки реформи, при това не само във финансирането на неизброимите български висши учебни заведения.

Турското решение е несъмнен шамар за властите в София и неприятен удар както за засегнатите студенти, така и за разчитащите на парите им.

То обаче е по-скоро добра новина за българското образование. Защото, назовавайки болезнено ясно проблема, може да помогне отвън за предоляване на вътрешното безсилие и нежелание за реформи.
    Фейсбук-група "ДА" на шистовия газ, "НЕ" на монопола на Газпром!

The big trouble with dumb bastards is that they are too dumb to believe there is such a thing as being smart.

Глупакът на висок пост е като човек на върха на висока планина - всички му изглеждат дребни и той изглежда дребен на всички.

2. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Щом и магаретата завършват

big deal...като се е засилил някой нататък...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    big deal...като се е засилил някой нататък...
    И аз нямам впечатление много чужденци да се засилили да учат в България, което все пак има някакво значение според мен.

The big trouble with dumb bastards is that they are too dumb to believe there is such a thing as being smart.

Глупакът на висок пост е като човек на върха на висока планина - всички му изглеждат дребни и той изглежда дребен на всички.

Man Utd Аватара на viper2k
    Post Thanks / Like

До горните двама: Я вземете се разходете до ТУ - Варна и после да видим каква песен ще запеете.

Тра-ла-ла Аватара на wlad
    Град
    ЛондонЪ
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от viper2k Виж мнението
    До горните двама: Я вземете се разходете до ТУ - Варна и после да видим каква песен ще запеете.
    Не е само там. СУ е същото. В СА Свищов е пълно с макета и бая молдовци, украинци. Както и да е не ми се говори на тая тема безсмислено е !
    Ако някога се влюбиш в УЛТРАС, бъди щастлива, защото той най-добре знае какво е обич и вярност!

7. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от wlad Виж мнението
    Не е само там. СУ е същото. В СА Свищов е пълно с макета и бая молдовци, украинци. Както и да е не ми се говори на тая тема безсмислено е !
    Германци, французи, англичани, дето идват в България, защото обучението е по-качествено и като завършат в Свищов от Ситито ще се избият за тях?

Тра-ла-ла Аватара на wlad
    Град
    ЛондонЪ
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivan II Виж мнението
    Германци, французи, англичани, дето идват в България, защото обучението е по-качествено и като завършат в Свищов от Ситито ще се избият за тях?
    Ти освен да се заяждаш друго правиш ли ? Аз съм доволен от това което получих като образование в България! Който си има акъл и иска да се научи може да го направи навсякъде! Айде хубав ден ти пожелавам, песимист!
    Ако някога се влюбиш в УЛТРАС, бъди щастлива, защото той най-добре знае какво е обич и вярност!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от wlad Виж мнението
    Ти освен да се заяждаш друго правиш ли ? Аз съм доволен от това което получих като образование в България! Който си има акъл и иска да се научи може да го направи навсякъде! Айде хубав ден ти пожелавам, песимист!
    Аз също съм доволен от моето образование в България, но то беше преди доста време. Не се заяждам, а попитах дали става въпрос за учене или за получаване/купуване на дипломи/степени.

Ученето е възможно навсякъде, научаването не съвсем.

Оптимизмаът, че СА Свищов или СУ са равносилни на Оксфорд и Кембридж и ТУ Варна е равен на MIT е просто мила наивност.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ТУ Варна има повече турци от българи . Айде наздраве

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

е те хем искат дипломите им да се признават в EU, хем в Турция, но сега Турция сама ги отряза. Къде е нашата вина за това и защо трябва да ни пука?

Докато сме в EU винаги ше имаме достатъчно студенти от околни не-EU държави, които чрез корумпираните ни унита ще получават дипломи които се признават в EU.

Но не може винаги с 1 куршум 5 заека да праснеш, да му мислят тарикатите дето са си правили сметки без кръчмаря... и гърците дето учат медицина в бг после трябва да държат приравнителни изпити в Гърция - това не ги спря да си щракат с пръсти 6 години и после да си бачкат там. Та, и тези да се оправят...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Старо куче Аватара на llyudo58
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Ученето е възможно навсякъде, научаването не съвсем.
    Аз бих добавил - и не от всеки. Което пък обяснява защо ти си това, което си, защо единствената ти изява е по разни форуми и защо си в Албания, а не в някоя по-цивилизована държава.

Имаше един филм по една от варненските телевизии преди около две години за турските студенти във варненските университети. Факт е, че те дори не знаеха български.
    Поздравления за решението на турското правителство!
    И жалко за тези, които наистина искат да учат и да постигнат нещо в живота. И най-вече за българските турци, на които се затваря пазара на интелектуалния труд в Турция.
    И всички знаем кой е виновен за това.
    С поп в кръчма,с патка във вода и с модератор в спор не се влиза!!!

14. БЛАГОДАРЯ Wolf thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от llyudo58 Виж мнението
    .. и защо си в Албания, а не в някоя по-цивилизована държава.
    Е, по-друго си е да въртиш метлата и парцала из цивилизована Англия.

По странно стечение на обстоятелствата нефт и природен газ не се добива на Трафалгар Скуер, а на малко по-нецивилизовани места.

Имам трима британци колеги - предпочели Албания пред Северно Море. Парите са горе-долу същите, но тук имаме 6 месеца годишна отпуска, а там 3. Направо им се чудя на акъла, как са предпочели Адриатика пред Абърдийн или Манчестър.

The fossil fuels industry has a long history in Albania, where bitumen was mined in Roman times. Modern oil extraction started in the 1930s and, despite that Albania never became a global oil producer, reached production levels by the 1970s that made the country one of the main Balkan oil producers for a time.

However, plagued by inefficient management and obsolete technologies, Albania’s oil production declined and was on the brink of extinction in the post-independence 1990s transition period. However, in the last seven or eight years, the Albanian oil sector has been revived by foreign oil and gas companies looking to invest.
    ...
    Albania is thus now looking at the prospect of becoming once again self-sufficient over the next 3-5 years, by eliminating the need for oil imports. And it could even find a new vocation as a small regional oil exporter, though this is not yet a done deal.
    Albania Oil Industry Enjoys Revival, but Investor-Government Relations Remain a Question - Albania

И всички знаем кой е виновен за това.
    Българите.

Старо куче Аватара на llyudo58
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Е, по-друго си е да въртиш метлата и парцала из цивилизована Англия.

По странно стечение на обстоятелствата нефт и природен газ не се добива на Трафалгар Скуер, а на малко по-нецивилизовани места.

Имам трима британци колеги - предпочели Албания пред Северно Море. Парите са горе-долу същите, но тук имаме 6 месеца годишна отпуска, а там 3. Направо им се чудя на акъла, как са предпочели Адриатика пред Абърдийн или Манчестър.

Albania Oil Industry Enjoys Revival, but Investor-Government Relations Remain a Question - Albania

Българите.
    Да, въртял съм метлата и не се срамувам-всеки започва отнякъде. Какво работя сега не мисля да се хваля, а и не е твоя работа

Не знаех, че Абърдийн и Манчестър се намират в Северно море!

Виж, за Албания си спомням, че това ни го публикува вече веднъж с цел да ни убедиш, как като започне в България да се добива шистов газ ще станем най-проспериращата държава в Европа. Спомням си и че ти зададох няколко въпроса тогава, но както обикновено ти не отговори.
    Знам също, че много обичаш да се хвалиш, но откакто те познавам, все си си в Албания.
    И знам, че българите са ти виновни за всичко-доказваш го с всеки пост в този форум.
    С поп в кръчма,с патка във вода и с модератор в спор не се влиза!!!

17. БЛАГОДАРЯ wlad thanked for this post
    Старо куче Аватара на Wolf
    Град
    Somewhere in the dark...watching you
    Post Thanks / Like

Аз бих добавил - и не от всеки. Което пък обяснява защо ти си това, което си, защо единствената ти изява е по разни форуми и защо си в Албания...

И тоя субект тръгнал теми за образование да ми отваря ...

П.П.
    llyudo що си губиш времето да го репликираш не ми е ясно.
    When the full moon pales across the sky, and the madness in my veins becomes to cry, I will come for your poor, yellow soul, to bring you the terror of the ancient law; and the justice will only be а tearing rule: the only award of the hunt is your blood, you fool…

Post Thanks / Like

Знам също, че много обичаш да се хвалиш, но откакто те познавам, все си си в Албания.
    И знам, че българите са ти виновни за всичко-доказваш го с всеки пост в този форум.
    Албания е много добро място за работа за мен и не само за мен, а за още около 80 експатс мои колеги от Великобритания, Нова Зеландия, Франция, Унгария, Хърватска, Канада, САЩ, Пакистан. Фирмата за която работя има клон и във Великобритания.
    Албания е много добро място за още около няколкостотин експатс от цял свят, работещи за канадската фирма оператор и за други сервизни компании на най-голямото нефтено находище на сущата в Европа.

Шелл съвместно с Петроманас сондират в момента в друг блок в Албания, сондата е немска и персонала е само от Германия.

Аз съм само от две години и половина на ротация в Албания и считам, че съм направил най-добрия избор.
    ...
    Всичко хубаво и лошо, ставащо в България е направено от българи. Преди 25 години българите нямахме право на избор и затова не носехме отговорност за ставащото в България. От 22 години никой друг не ни е крив.

Град
    Post Thanks / Like

Албания е много добро място за работа за мен ...

Аз съм само от две години и половина на ротация в Албания и считам, че съм направил най-добрия избор...
    When the full moon pales across the sky, and the madness in my veins becomes to cry, I will come for your poor, yellow soul, to bring you the terror of the ancient law; and the justice will only be а tearing rule: the only award of the hunt is your blood, you fool…

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Wolf Виж мнението

http://www.bghelp.net/forums/showthr...l=1#post251425

Град
    Post Thanks / Like

Непознатото-крайбрежие-на-Средиземно-море
    shit disturber...

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Wolf Виж мнението
    shit disturber...
    Другата страна по определение се самоквалифицира (най често несъзнателно, но напълно доброволно) като обект на disturber.

Град
    Post Thanks / Like

Другата страна по определение се самоквалифицира (най често несъзнателно, но напълно доброволно) като обект на disturber.
    Не, не. Самоквалифицира се съзнателно и напълно доброволно в безгрешно разпознаване на комични персонажи от руския национален фолклор. В частност Иванушка Глупака(нечленувано).

Напреднал Аватара на anastasiys
    Post Thanks / Like

Ето и нещо от мен.Майка ми е учителка до 4 клас и ми каза че нещата за които се пише тук са верни което мен меко казано ме втрещи......
    В учебник: Ще си карам по сутиен, ако ще да ми се качи около ушите - Novini.bg
    Фен на Левски,Arsenal,Josef Mengele и Gordon Ramsay

26. БЛАГОДАРЯ Ivan II thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker