Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Smile University of Surrey

Здравейте! Някой има ли някакво мнение за този университет? Има ли във форума учащи там?

Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: University of Surrey

Аз съм си харесал една специалност в този университет. На 3-то място е по Engineering: civil според guardian University guide 2013: league table for engineering: civil | Education | guardian.co.uk
    Като цяло специалностите свързани с инженерството заемат приемливи места на острова

avi8or Аватара на essence
    Град
    Varna
    Post Thanks / Like

Да, аз уча тук. Уникално добър университет!!!
    To see a world in a grain of sand, And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour (W. Blake)

Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Каква специалност си? Дай малко повече инфо за университета ако може

Град
    Varna
    Post Thanks / Like

Аз уча Aerospace engineering. Може много да се разказва, но на живо е най-добре да се види. Също от сайта на students union има много инфо Students Union Homepage
    To see a world in a grain of sand, And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour (W. Blake)

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Разкажи нещо за живота там. Между другото има ли много българи в университета?

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Съри не приемат БГ дипломи (за средно), освен ако не е 6.00. Този, който изкара 6.00 и отиде в Съри, трябва преди това да се прегледа на лекар. Не е лош университ, и инжинерните специалности са добри, но с 6.00 Оксфорд, Кеймбридж, Империал и Единбург са очевидно (много) по-добрия вариант.

Освен това живота там е безбожно скъп. Третият най-скъп студентски град след Лондон и Оксфорд.

Мен лично много ме дразни как не спират да си правят клипчета и реклами и постоянно се опитват да се 'продадат'. Като, че ли други университети - няма. Наливат луди пари във вестник Гардиън за реклама, за това тази година в тяхната класация са на 12 място.

Само, че хората ги разбраха тези неща и текущата година спрямо миналата, подалите документи за Съри са намалели с 22%. което говори доста зле за университет с техните амбиции.

Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sleek Виж мнението
    Съри не приемат БГ дипломи (за средно), освен ако не е 6.00. Този, който изкара 6.00 и отиде в Съри, трябва преди това да се прегледа на лекар. Не е лош университ, и инжинерните специалности са добри, но с 6.00 Оксфорд, Кеймбридж, Империал и Единбург са очевидно (много) по-добрия вариант.

Освен това живота там е безбожно скъп. Третият най-скъп студентски град след Лондон и Оксфорд.

Мен лично много ме дразни как не спират да си правят клипчета и реклами и постоянно се опитват да се 'продадат'. Като, че ли други университети - няма. Наливат луди пари във вестник Гардиън за реклама, за това тази година в тяхната класация са на 12 място.

Само, че хората ги разбраха тези неща и текущата година спрямо миналата, подалите документи за Съри са намалели с 22%. което говори доста зле за университет с техните амбиции.
    Нищо подобно Преди 1 месец им писах e-mail и виж какво ми отговориха:

Dear Kiril,

Thank you for your e-mail and your interest in the University of Surrey. I am contacting you from the Admission office for Aerospace Engineering

The minimum entry requirements for students studying the Bulgarian Diploma za Zavyrsheno Sredno Obrazovanie

is to achieve 5.5 overall and 6 in all Mathematics, Physics and Informatics. Also English Language qualifications

of either TOEFL score of 92 on internet based test (or paper based equivalent), with no lower than 22 in each element except a 23 in speaking.

IELTS score of at least 6.5 overall with no lower than 6 in any element, or an equivalent qualification.
    Последно редактирано от roniko : 29-07-2012 на 20:23

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от roniko Виж мнението
    Нищо подобно Преди 1 месец им писах e-mail и виж какво ми отговориха:

Dear Kiril,

Thank you for your e-mail and your interest in the University of Surrey. I am contacting you from the Admission office for Aerospace Engineering

The minimum entry requirements for students studying the Bulgarian Diploma za Zavyrsheno Sredno Obrazovanie

is to achieve 5.5 overall and 6 in all Mathematics, Physics and Informatics. Also English Language qualifications

of either TOEFL score of 92 on internet based test (or paper based equivalent), with no lower than 22 in each element except a 23 in speaking.

IELTS score of at least 6.5 overall with no lower than 6 in any element, or an equivalent qualification.
    Хаха, точно до миналата година не приемаха БГ дипломи освен 6.00. Явно спадането с 22% на апликациите им ги е приземило на земята, че се бяха поотнесли. И все пак с 5,50 за инженерство бих избрал Глазгоу, Стратклайд, Хериът-Уот и Дънди пред 9,000 на година и Съри и скъпотията, която се шири в това малко градче.

Град
    Varna
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sleek Виж мнението
    Хаха, точно до миналата година не приемаха БГ дипломи освен 6.00. Явно спадането с 22% на апликациите им ги е приземило на земята, че се бяха поотнесли. И все пак с 5,50 за инженерство бих избрал Глазгоу, Стратклайд, Хериът-Уот и Дънди пред 9,000 на година и Съри и скъпотията, която се шири в това малко градче.
    Не е вярно, че не са приемали бг дипломи!!! За другото въобще няма да коментирам даже... Всеки си има глава на раменете да прецени.

Аз за втора поредна година мога да кажа, че Съри е най-добрия възможен избор, който съм направил!

Българите сме малко... може би 20-25 човека, но това изобщо не е минус, честно казано.
    Последно редактирано от essence : 29-07-2012 на 21:49

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Приемат ги, както казах с 6.00 изискване...
    Помня дори преди време от Съри ги бяха лъгали хората, че им искат 5.5, а на офертите им масово сложиха 6.00 или unsuccessful.

Цитирай Първоначално написано от wrath91 Виж мнението
    Специалност:Computing and IT
    Университет: University of Surrey
    Оферта: Conditional, 6.00 диплома
    Дата на подаване на докмунтите: 28.09.2010
    Дата на получаване на офертата: 26.10. 2010
    Реакция: Тия ГОШКИ ли са?! Как ще искат 6.00 някъв университет на 30-то място.... ако имах толкова щях да кандидатсвам директно в Cambridge.... да ми бяха поискали 7 направо...

Чакам отговори от Lancaster Loughborough Sussex Hull
    za Business IT
    Цитирай Първоначално написано от Luftwaffe Виж мнението
    BTW: От Surrey направо ме хвърлиха в touchdown, като ми отговориха DSO overall 6
    Цитирай Първоначално написано от premiership Виж мнението
    Специалност:Computer Science (4 years) (G401)
    Университет: University of Surrey
    Оферта:Conditional;This offer is subject to you obtaining:Obtain a TOEFL score of at least 575 ( or 89-90 on
    internet based test) or an IELTS score of at least 6.5 overall, or an equivalent qualification.To obtain overall
    6.0 from Bulgaria-Diploma Za Sredno Obrazovanie which must include 5 in Mathematics.
    Дата на подаване на докмунтите:14.10.2010
    Дата на получаване на офертата:02.11.2010
    Реакция:ConfusedИскат ми 6.00 общо и 5 по математика?!!!Максимум 5.50,но ще си помисля дали изобщо да ги слагам като иншуранс.

Mr Аватара на Nikolay Nenov
    Град
    Woking, Surrey
    Post Thanks / Like

"Българите сме малко... може би 20-25 човека, но това изобщо не е минус, честно казано."

Абе повече сме, ама не знам колко точно, за трима-четирима съм сигурен, хе-хе...
    За скъпо-скъпо си е, дявол да го вземе, ама аз познавам напр. един студент-сърбин, който живее в Уокинг и пътува до Гилфорд, така че решение може да се намери. Гилфорд е стар, исторически град, напомня ми малко нашите подбалкански градчета с тая калдаръмена чаршия...

"На тоя свят най-ценната човешка черта не е трудолюбието, нито умът, нито човеколюбието, нито честността, нито дарбата. Най-ценното човешко достояние е изкуството да заблуждаваш другите"
    - Дим. Подвързачов

Град
    Varna
    Post Thanks / Like

Да, скъпо си е, но пък от друга страна лесно се намира добре заплатена работа. Или да кажа по-лесно от колкото в други градове. Бе който търси, намира начин, това е!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: University of Surrey

да се включа и аз в темата, с малко закъснение - харесах си Business Management & German ... Мнения?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. University of Aberdeen vs Heriot-Watt University
    От angito_08 във форум Университети в UK
    Отговори: 3
    Последно мнение: 27-03-2012, 17:47
  2. Bournemouth University/London South Bank University
    От lethalrhymezz във форум Образование в UK
    Отговори: 9
    Последно мнение: 15-02-2012, 11:43
  3. Surrey, някой?
    От Rals във форум Образование в UK
    Отговори: 38