Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране ILR след 6 години извън страната?

Здравейте,
    Имам получен ИЛР 2006. Знам че по принцип вече не важи, но какви са пътищата след влизането ни в EU. Всичко отначало?

Благодаря!

Bus.F****.Bus
    Guest

По подразбиране Относно: ILR след 6 години извън страната?

Ако не си посещавал UK през периода от 2006 преди да изтекат 2 години от датата на всяко предно напускане, и EU и UK Law те връща в първи клас. По EU Law Dirrective 2004/38/EC - никакъв шанс за успех, имаш някакъв абсолютно минимален шанс за успех по Rules 18 & 19 of the Immigration Rules, и давидсонморрис имат някакъв reported case с успех заради допълнителните фактори които secretary of state should take into account. Трябва да си изкараш всички причини защо не е било възможни да се върнеш в UK през периода.
    Обърни се направо към тях, иначе шансовете ти са 0-леви ако си сам. Case-ти няма да мине без legal counselling and weighing. Или по скоро си избий от главата че сам ще се справиш с съвети от форуми.

"most of his life" Най вероятно означаве нешо то сорта на 2/3, но "most" определено е по голямо от половината живота ти. Aко не си живял близо до 2/3 от живота си в UK, преди и след като си напуснал UK, Regulation 19 няма да може да се задейства на обстоятелства. Така че възможността е минимална, но изглежда че изискването не е Conclusive.Macdonald's Immigration Law and Practice твърди че е просто пример за ситуация:

"One example given is persons who have lived here for ;most of their lives;.
    But it is only an example, and a combination of a shorter period of residence and family or other ties may be sufficient.[Costa v Secretary of State for the Home Department [1974] Imm AR 69]
    Ties in the UK constituting family life or private life for the purposes of Article 8 of the ECHR would clearly be highly relevant to the exercise of discretion under the paragraph.
    In Buckle (15012) IAT, 8 May 1997, the Tribunal said the question was whether the facts point to an intentional break of residence or not; children are in a special position, as it is less easy for them to make an intentional break."

The Immigration (European Economic Area) Regulations 2006
    (2) Once acquired, the right of permanent residence under this regulation shall be lost only through absence from the United Kingdom for a period exceeding two consecutive years.

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...77:0123:en:PDF
    4. Once acquired, the right of permanent residence shall be lost only through absence from the host
    Member State for a period exceeding two consecutive years.

UK Border Agency | Part 1 - General provisions regarding leave to enter or remain in the United Kingdom
    Returning Residents

18. A person seeking leave to enter the United Kingdom as a returning resident may be admitted for settlement provided the Immigration Officer is satisfied that the person concerned:
    (i) had indefinite leave to enter or remain in the United Kingdom when he last left; and
    (ii) has not been away from the United Kingdom for more than 2 years; and
    (iii) did not receive assistance from public funds towards the cost of leaving the United Kingdom; and
    (iv) now seeks admission for the purpose of settlement.

19. A person who does not benefit from the preceding paragraph by reason only of having been away from the United Kingdom too long may nevertheless be admitted as a returning resident if, for example, he has lived here for most of his life.

Returning resident – have you been away too long? | DavidsonMorris Solicitors Blog - DavidsonMorris Solicitors
    Additionally, we referred to the case of R v Secretary of State, ex p Ademuyiwa [1986] Imm AR 1 as being relevant as it was in this case that the court identified a number of factors to be considered by a Home Office official or ECO when a persons absence exceeds 2 years.

Those factors are as follows:
    the length of his original residence here;
    the time the applicant has been outside the United Kingdom;
    the reason for the delay beyond the 2 years – was it through his own wish or no fault of his own?
    Could he reasonably have been expected to return within 2 years?
    why did he go abroad when he did and what were his intentions?
    the nature of his family ties here – how close are they, and to what extent has he maintained them in his absence?
    whether he has a home in the United Kingdom and, if admitted, would resume his residency.
    Последно редактирано от Bus.F****.Bus : 25-07-2012 на 20:21

Bus.F****.Bus
    Guest

По принцип, с ограниченията за достъп до работния пазар които са в сила, освен за повече възможности за помощи или за неограничена възможност за работа за друго не ти и трябва ИЛР или Permanent Residence.

Така че ако си работил като “employed”, година непосредствено преди 31ст December 2006, или пък заеднио като сроскове преди и след 31ст December 2006 за повече от година, и можеш да го докажеш с някакви извадки от tax payments като worker или payslips или прочие, няма за какво да се притесняваш поне дали ще имаш право да работиш, ако поне това можеш да докажеш ако ти е изискано от някои, защото и си ексемпт от регистрационем сертифицат по закон.
    Това не можеш го загуби с отсъствие от страната, стига да можеш го докажеш с някви tax извадки или по друг начин...

The Accession (Immigration and Worker Authorisation) Regulations 2006
    Regulation 2(3) A national of Bulgaria or Romania is not an accession State national subject to worker authorisation if he was legally working in the United Kingdom on 31st December 2006 and had been legally working in the United Kingdom without interruption throughout the period of 12 months ending on that date.

Regulatio 2(4) A national of Bulgaria or Romania who legally works in the United Kingdom without interruption for a period of 12 months falling partly or wholly after 31st December 2006 shall cease to be an accession State national subject to worker authorisation at the end of that period of 12 months.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря много за отговора.
    Теоретично съм наясно с първата част. Нямам никакво намерение да claim-вам възстановяването на residence статута ми или някакви помощи. Единственото което ме интерисува е дали важат ограниченията за работа, но доколкото разбрах тъй като съм бил легално в страната 6 години преди издаването на ИЛР( възоснова, на което ми е издаден) и преди 31.12.2006, съм изключение. И пред кого трябва да доказвам статута си. Имам паспорт с ИЛР в него?
    Благодаря за търпението!

Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от evil513 Виж мнението
    Благодаря много за отговора.
    Теоретично съм наясно с първата част. Нямам никакво намерение да claim-вам възстановяването на residence статута ми или някакви помощи. Единственото което ме интерисува е дали важат ограниченията за работа, но доколкото разбрах тъй като съм бил легално в страната 6 години преди издаването на ИЛР( възоснова, на което ми е издаден) и преди 31.12.2006, съм изключение. И пред кого трябва да доказвам статута си. Имам паспорт с ИЛР в него?
    Благодаря за търпението!
    Пред никого.След нови 6 години можеш да аплайваш за Натурализация.
    /Ако към 31/12/2006 си имал ILR,то имаш право по Европейското право да аплайваш за синя карта./
    Всеки може да говори зад гърба ми каквото си иска !
    Важното е ,когато се обърна -всички да мълчат !

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

Имаш право на неограничен достъп до трудовия пазар на УК.
    Идвай и направо в джобсентъра бегом за помощи.
    Синята карта от Хоум офис ще я чакаш много много
    но се кандидатства за нея с формуляр БР1 - само трябва да избереш като какъв пребиваваш тук. За разлика от нас, ти имаш и четвърто право - пребиваваш щото работиш (другите три са селф емплойд, ученик и самоиздържащ се).

Никъде не се обяснявай че те е нямало от еди колко си време, щото никой не знае, тия за синята карта не ги интересува тая работа. Тия от джобсентъра или работодателя ти дето ще те вземе на работа също не се интересуват.

(Провери при много опитен и регистриран имиграционен адвокат, дали все пак случайлно няма да се класираш за британско гражданство)
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Много благодаря на всички. Мисля че ми спестихте доста главоболия.
    Запазил съм си старите връзки, но уви с този self employed статус е малко по-трудно. Поне за мен. Предполагам всички разбирате защо. Работил съм в IT сектора и там нещата са мало по-различни.
    Още веднъж голямо БЛАГОДАРЯ!

Bus.F****.Bus
    Guest

Опппсс...четейки договора за присъединяване се натакнах на това....

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...en01040128.pdf
    1.2....
    Bulgarian nationals legally working in a present Member State at the date of accession and admitted to the labour market of that Member State for an uninterrupted period of 12 months or longer will enjoy access to the labour
    market of that Member State but not to the labour market of other Member States applying national measures.

Bulgarian nationals admitted to the labour market of a present Member State following accession for an uninterrupted period of 12 months or longer shall also enjoy the same rights.

The Bulgarian nationals mentioned in the second and third subparagraphs above shall cease to enjoy the rights contained in those subparagraphs if they voluntarily leave the labour market of the present Member State in question.
    http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...bg01040128.pdf
    1.2...
    Български граждани, които работят законно в настояща държава-членка към датата на присъединяване и са допуснати до пазара на труда на тази държава-членка за непрекъснат срок от 12 месеца или по-дълъг, ще имат достъп до пазара на труда на тази държава-членка, но не и до пазара на труда на други държави-членки, които прилагат национални
    мерки.

Български граждани, допуснати до пазара на труда на настояща държава-членка след присъдиняването за непрекъснат срок от 12 месеца или по-дълъг, се ползват от същите права.

Българските граждани, посочени във втора и трета алинеи по-горе, престават да се ползват от правата, съдържащи се в тези алинеи, ако доброволно напуснат пазара на труда на съответната настояща държава-членка.
    http://www.legislation.gov.uk/uksi/2...ulation/2/made
    “Accession State national subject to worker authorisation”

2(2) A national of Bulgaria or Romania is not an accession State national subject to worker authorisation if he has leave to enter or remain in the United Kingdom under the 1971 Act and that leave is not subject to any condition restricting his employment.

Реално погледнато, нямш някакво право на достъп до работния пазар, и ако работиш и ако те наемът на работа на база на изтеклия зтекля ти индефините, и ти у работодателя извършвате криминално престъплеие. Рискувате цриминален record, глоби и прочие. Мноо Кофти, но ако не ти пука, е друг въпрос. Май най добре да се обърнеш за съвет за възможости и преценки за възможнисти въз основа на ИЛР споменати по горе. Мноо кофти, и sorry че не проверих по рано, просто ми е убягвало въобще, пак и мразя Иммиграционно право. За тва.

Ама не виждам как имаш право на работа, поне според закона им, освен ако в момента нямаш неограничено право на достъп до работния пазар дадено по Иммиргационния им закон, демек от произлизащо it ИЛР.

Ама другите казват че може, може и да може, знаеш ли вече...царя не дава , ма пъдаря може и да дава, макар че в момента е точно обратното, царя дава, пъдаря се прави на ударен...

Аиди, бай...
    Последно редактирано от Bus.F****.Bus : 11-08-2012 на 07:55

Нов потребител
    Post Thanks / Like

“Accession State national subject to worker authorisation”

2(2) A national of Bulgaria or Romania is not an accession State national subject to worker authorisation if he has leave to enter or remain in the United Kingdom under the 1971 Act and that leave is not subject to any condition restricting his employment.

Нещо пак не разбирам. След като около 31.12.2006 съм бил с ILR, т.е. leave to remain без restriction за employment, би трябвало да влизам в категорията на exempt.
    "You will be exempt from the requirement to obtain authorisation to work in the UK if:
    you had leave to enter or remain under the • Immigration Act 1971 on 31st December 2006 and that leave did not place any restrictions on taking employment in the United Kingdom or they have been issued with such leave "

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Относно: ILR след 6 години извън страната?

Имам въпрос и се надявам да получа информация от този толкова полезен форум. Имам NIN v UK и банкова сметка. Работих там около година, но това беше преди 5 години. Бях със статут на employed. Сега искам отново да се върна. Проверих си NIN и банковата сметка, валидни са все още. Но България сега е в европейския съюз и разбирам за тази синя карта. В моя случай ще ми се налага ли да чакам дълго, ако съм там и необходима ли ми е, за да работя пак, като employed?

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Dimitri Belenets Виж мнението
    Имам въпрос и се надявам да получа информация от този толкова полезен форум. Имам NIN v UK и банкова сметка. Работих там около година, но това беше преди 5 години. Бях със статут на employed. Сега искам отново да се върна. Проверих си NIN и банковата сметка, валидни са все още. Но България сега е в европейския съюз и разбирам за тази синя карта. В моя случай ще ми се налага ли да чакам дълго, ако съм там и необходима ли ми е, за да работя пак, като employed?
    На какво основание смяташ да работиш като employed ?
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от BMW6 Виж мнението
    На какво основание смяташ да работиш като employed ?
    Ами аз имам SIA лиценз за security и това съм работил в UK. От SIA ми отговориха, че мога да го подновя и това смятам да направя, за да продължа да работя, като security. Това може ли да бъде основание?

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ами аз имам SIA лиценз за security и това съм работил в UK. От SIA ми отговориха, че мога да го подновя и това смятам да направя, за да продължа да работя, като security. Това може ли да бъде основание?
    Не.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Не.
    И все пак аз имам валидна адресна регистрация в UK, банкова сметка и NIN???

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

И все пак аз имам валидна адресна регистрация в UK, банкова сметка и NIN???
    Нито едно от тези неща не дава законно право на българи да се работят в ЮК като наети. Изясни си основните понятия...

Чети тук.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

16. БЛАГОДАРЯ Dimitri Belenets thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Въпрос за кандидатстване за ИЛТР след отсъсътвие от страната
    От Anahid във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 4
    Последно мнение: 08-11-2009, 20:51
  2. Син сертификат - извън страната?
    От Neuk във форум Registration Certificates
    Отговори: 17
    Последно мнение: 21-09-2009, 00:29
  3. Полzване на пенсионни осигуровки пла6тани в UK,след напусkaнe нa страната.
    От RNOH във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 11
    Последно мнение: 25-04-2009, 13:53
  4. Отговори: 0
    Последно мнение: 08-12-2005, 15:08
  5. Писмо от България за социалното осигуряване на работещите извън страната
    От Lil Wizz във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 12
    Последно мнение: 06-03-2005, 11:54

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми