Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 35 от общо 35
    .................. Аватара на VIA_AVE
    Град
    друго измерение
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Такси за използване на английски дебитни и кредитни карти в чужбина

Здравейте. Другият месец заминавам за Лондон и би ми се искало да дадете някои съвети относно носенето на пари в брой. Значи, ще се нуждая от пари в брой тъй като нямам сметка в англииска банка. За наем, транспорт и т.н.

1. Колко пари е разрешено при влизане -на границата ?

2. Къде може да се прави обмяна на валута (евро), има ли бюра или в банките ?

3. Аз имам испански кредитни карти, ударжат ли много при плащане с чужди кредитни/дебитни карти ? И лично на мен не ми се струва удобно пътуване с много пари в брой.

4.Може ли да отворя банкова сметка без да имам адресна регистрация ?

5.Как да направя трансфер от испанска в английска банка, без да плащам големи комисиони ? Тук в Еспаñа е възможно трансфер без комисион между две банки, ако получаващата банка направи поискване до изпращащата банка. Как е В УК ?

Благодаря

Очаквам мнения

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Такси за използване на английски дебитни и кредитни карти в чужбина

Цитирай Първоначално написано от VIA_AVE Виж мнението
    Здравейте. Другият месец заминавам за Лондон и би ми се искало да дадете някои съвети относно носенето на пари в брой. Значи, ще се нуждая от пари в брой тъй като нямам сметка в англииска банка. За наем, транспорт и т.н.
    1. Колко пари е разрешено при влизане -на границата ?
    2. Къде може да се прави обмяна на валута (евро), има ли бюра или в банките ?
    3. Аз имам испански кредитни карти, ударжат ли много при плащане с чужди кредитни/дебитни карти ? И лично на мен не ми се струва удобно пътуване с много пари в брой.
    4.Може ли да отворя банкова сметка без да имам адресна регистрация ?
    5.Как да направя трансфер от испанска в английска банка, без да плащам големи комисиони ? Тук в Еспаñа е възможно трансфер без комисион между две банки, ако получаващата банка направи поискване до изпращащата банка. Как е В УК ?
    Благодаря
    Очаквам мнения
    1. За ограничения на границата не съм чувал - когато съм минавал никой не ме е питал. Все пак е вътрешна граница.
    2. Има и бюра, може и банките, а може и с картата на POS-терминал или банкомат. Не ти препоръчвам бюрата - курсовете им са доста "странни".
    3, 4 и 5 - Насочи се към Сантандер - банката-майка е испанска и може да провериш подробностите още в Испания.
    Успех
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

3. БЛАГОДАРЯ VIA_AVE thanked for this post
    Град
    друго измерение
    Post Thanks / Like

Благодаря, подобно.

Поздрави

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    1. За ограничения на границата не съм чувал - когато съм минавал никой не ме е питал. Все пак е вътрешна граница.
    Не знам дали има ограничения, но над 10 000 евро трябва да се декларират на самата граница - чети тук.
    https://www.gov.uk/bringing-cash-into-uk
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. БЛАГОДАРЯ VIA_AVE thanked for this post
    Град
    друго измерение
    Post Thanks / Like

Инфо за банка Сантандер, ако някой се интересува. Питах и казаха Всяка държава си е отеделно. Няма нищо общо ако имаш сметка в Сантандер в дадена държава, ако отидеш в друга държава трябва да си откриеш нова сметка в съответната държава. Никакви изгоди, преференции и прочие. Или иначе казано, Сантандер Бразил, Сантандер Еспана, Сантандер UK и т.н не са свързани по между си.

Би ли ми било от полза, ако взема референтно писмо от дадена банка, където пише , че сaм изряден клиент ?

Благодарско

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от VIA_AVE Виж мнението
    Инфо за банка Сантандер, ако някой се интересува. Питах и казаха Всяка държава си е отеделно. Няма нищо общо ако имаш сметка в Сантандер в дадена държава, ако отидеш в друга държава трябва да си откриеш нова сметка в съответната държава. Никакви изгоди, преференции и прочие. Или иначе казано, Сантандер Бразил, Сантандер Еспана, Сантандер UK и т.н не са свързани по между си.

Би ли ми било от полза, ако взема референтно писмо от дадена банка, където пише , че сaм изряден клиент ?

Благодарско
    Ако говориш за писмо от България - по мое мнение, не. На мен ми беше поискано такова писмо от банката, преди да се преместя (това преди години) и когато се преместих тук и се опитах да им го дам, никой не го потърси и ми се извиниха. А банките ще те накарат да го платиш това писмо, а ако го искаш и на английски, ще е още по-скъпо. Няма смисъл, поне според мен.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

9. БЛАГОДАРЯ VIA_AVE thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте и от мен. Мисля да пътувам до острова, имам въпрос свързан с пращането на пари от България до Великобритания и незнаех къде да постна темата затова реших тук, тъй като е свързан с използването на VISA карта. Ето го и въпроса: имам банкова сметка в БГ и имам VISA карта, мога ли да тегля пари от великобритански банкомат и примерно ако закъсам за пари и някой приятел в БГ внесе 300-400 лева в сметката ми, дали мога да ги изтегля от банкомат чрез картата ми или трябва да ми превежда пари чрез парични преводи като Уестърн Юнион и т.н. Дано съм се изразил правилно и сте ме разбрали, надявам се някой да може да ми помогне. Благодаря предварително!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от alien_133 Виж мнението
    Здравейте и от мен. Мисля да пътувам до острова, имам въпрос свързан с пращането на пари от България до Великобритания и незнаех къде да постна темата затова реших тук, тъй като е свързан с използването на VISA карта. Ето го и въпроса: имам банкова сметка в БГ и имам VISA карта, мога ли да тегля пари от великобритански банкомат и примерно ако закъсам за пари и някой приятел в БГ внесе 300-400 лева в сметката ми, дали мога да ги изтегля от банкомат чрез картата ми или трябва да ми превежда пари чрез парични преводи като Уестърн Юнион и т.н. Дано съм се изразил правилно и сте ме разбрали, надявам се някой да може да ми помогне. Благодаря предварително!
    Можеш. Само пари да има.

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Може ако е международна дебитна.....
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Може ако е международна дебитна.....
    Че те българските май всички са международни - и Маестро, и Виза и другите.
    Въпросът е колко е те чарджи - това зависи от коя банка е картата.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 29-04-2013, 12:08
  2. Кредит и кредитни карти
    От anonimen във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 21-02-2006, 22:13
  3. Българи точат дебитни карти във Флорида
    От Zara във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 11-02-2006, 23:53

Отметки