Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 12 от 12 ПървиПърви ... 2101112
Резултати от 276 до 289 от общо 289
    Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кандидатстване за университет във Великобритания - бакалавър

Цитирай Първоначално написано от Дани Виж мнението
    кандидатствах сам с пет желания. Мотивационното ми беше шантаво и четири ме отхвърлиха по разни причини. Получих един "пръст на горе", т. е. имам един условен прием. Искам да опитам и нещо по добро, защото се надявам да получа по добра от изискваната диплома и сертификата ми е по добър от необходимото. Към момента не ми е дадена възможност за Extra. Къде да вляза за да потвърдя, че унито ще ми е "твърд или мек избор"? За сега няма да приемам унито, защото имам срок до 4 юни. Моля за съвет, помощ.
    Какво значи "само" 5 желания, при положение, че това е максимумът?
    Екстра-бутонът се появява само тогава, когато нямаш налична оферта - било то защото си отказал всички, които си имал или защото си имал unsuccessful от всички. Реално, не ти трябва този бутон, за да си опиташ късмета с друг университет. В търсачката на UCAS - http://search.ucas.com/ - може да потърсиш специалността, която те интересува, след което да избереш филтъра отстрани, на който пише Extra. Така ще ти останат като резултати само университетите, които предлагат дадена специалност в екстра. Тогава може да се свържеш с тях по имейл и да попиташ дали биха те consider-нали за Екстра, ако си пратиш нещата по имейл. Едва когато имаш положителен отговор т.е. оферта от университет, можеш да откажеш, в случая, единствената си оферта и да използваш Екстра бутонът. Това помага ли?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кандидатстване за университет във Великобритания - бакалавър

Здравейте, ако съм учил един семестър бакалавър в български университет и на следващата година се запиша да уча в Англия, може ли да ми бъде отказан заем за таксите ?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте ! Искам да ви помоля за мнение относно 2 университета м/у които трябва да избера кой да е 1-ви и кой 2-ри.Университетите са University of Worcester and University for the creative arts - Epsom ( London ).Специалността ми е графичен дизайн.Бихте ли ми казали кой е по-добър за тази специалност и изобщо като цяло малко повече инфо за тях ,отзиви и мнения,ако има.Мерси предварително

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Къде мога да намеря темата с въпроси и отговори свързани със студентските заеми? И имали някъде информация за попълването на формуляра и какво още трябва да се изпрати?

Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Icy Виж мнението
    Къде мога да намеря темата с въпроси и отговори свързани със студентските заеми? И имали някъде информация за попълването на формуляра и какво още трябва да се изпрати?
    Попитай тук и ще помогна с каквото мога

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Въпросите ми са относно кандидатстването за заем, за бакалавърска степен в Англия: Какво е "заверено копие от лична карта"? Кой го заверява? Освен попълнената на ръка форма за кандидатстване за заем и завереното копие от лична карта, друго изпраща ли се? Документите се изпращат като препоръчано писмо по пощата?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Личните документи - лична карта и паспорт не се заверяват от нотариус. Нямат право. Заверка се прави от човек, който има право да подписва и подпечатва документи - учител, директор, лекар, поп.... При мен беше от директора на училището. Документите ги изпратих с писмо. Мисля, че не беше препоръчано, а само с бар код за проследяване. Успех!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте! С приятеля ми сме 3та година студенти във Варна и отдавна плануваме да опитаме последната година от бакалавъра ни да е в Лондон или евентуално в Шотландия. Това лято работихме както и в Арброат ( Шотландия), така и в Лондон, за да видим как стоят горе долу нещата. Набелязахме горе долу колежи, изпратихме им дори имейли, защото по сайтовете им никъде не е обяснено подробно и хубаво дали е възможно да изкараме тук висшето си. Някой знае ли каква точно е процедурата? На първо място дали е възможно и 3те ни години да се зачетат, какви изпити трябва да държим, къде е по-добре да се ориентираме в Шотландия или Англия, как стоят нещата със заемите в тази ситуация и възможно ли е да учим и работим, защото в момента работим по 6 дни и нямам представа как ще се съчетават с лекции и т.н, така че каквото и да може да ни кажете, ще ни е от полза!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Според Вас кои два от следните седем университета да махна от избора си? Става въпрос за специалност Modern Languages
    Newcastle , Sheffield hallam , Coventry University , Manchester Metropolitan University , University of Sunderland , University of Leicester и University of Portsmouth ? Според класациите за тази специалност Leicester е трети, но много не искам да се водя по тази класация. Ще се радвам ако някой ми даде насока.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Според Вас кои два от следните седем университета да махна от избора си? Става въпрос за специалност Modern Languages
    Newcastle , Sheffield hallam , Coventry University , Manchester Metropolitan University , University of Sunderland , University of Leicester и University of Portsmouth ? Според класациите за тази специалност Leicester е трети, но много не искам да се водя по тази класация. Ще се радвам ако някой ми даде насока.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от marina.b Виж мнението
    1. University of Sunderland
    2. Sheffield hallam или Manchester Metropolitan University, долу -горе са от един ранг. Все пак от 2-та може би по-добре да се учи в самия Манчестър.

И не мога да разбера, защо се избират какви да е университети , с едничката цел да се замине за Англия на всяка цена. Все пак се теглят едни големи суми за заем, които после трябва да се връщат и изборът на университет трябва да е много добре обмислен. Апропо, заема се връща дори и когато не завършиш обучението , а напуснеш по някаква причина.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря все пак за отговора, търсех мнение на някой оттук. Понеже дипломата ми може би няма да е много висока- под 5.50 сигурно ще бъде, затова съм избрала и университети с по-ниски изисквания.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Кандидатстване за университет във Великобритания - бакалавър

Здравейте , имам диплома професионален бакалавър от БГ . Има възможност да започна магистратура тук в УК , но ми се иска да започна от undergrad , защото не мисля ,че БГ образованието ми е дало достатъчно знания за да правя направо магистратура . Дали би било възможно да започна от втора година undergrad примерно ? Като цяло тази диплома изобщо може ли да ми е от някаква полза за прием дори и от първата година ?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

мерси за информацията ) полезна е , вярвай ми

Страница 12 от 12 ПървиПърви ... 2101112

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 22
    Последно мнение: 14-05-2017, 22:25
  2. Кандидатстване в EU университет чрез българска фирма
    От Luftwaffe във форум Образование в UK
    Отговори: 16
    Последно мнение: 25-08-2011, 16:21
  3. Отговори: 2
    Последно мнение: 23-07-2010, 15:56
  4. Отговори: 0
    Последно мнение: 12-12-2009, 12:21
  5. Отговори: 10