Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 40 от общо 40
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Помощ!С бебе и без пари,а в общината ми казаха,че без работа нямам право на

Малко по-късно ще се опитам да дочета съвсем всичко и да пиша още,ако има още въпроси. много съжалявам, че толкова късно видях отговорите ви! Наистина мислех, че никой не може да ни отговори в тази объркана ситуация.
    Съжалявам много, но засега трябва да свърша няколко неща и въпреки че е много важно за нас,ще трябва да продължа по-късно. Благодаря на всички ви с цялата си душа за отделеното време и внимание и за помощта ви! ще пиша пак по-късно.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Помощ!С бебе и без пари,а в общината ми казаха,че без работа нямам право на

Цитирай Първоначално написано от simonabs Виж мнението
    Само да допълня че ако имат нотисе общината ще ги настани веднага а сега се сетих и нещо друго. Могат да се обърнат и към социалните защото са с дете което ще е Child in Need. В такъв случай наемите се покриват от социалните. ЕХХХ чак сега се сетих ама нищо, звъннете им и не се страхувайте там ще ви помогнат.
    Имаш предвид Notice of eviction ли?? Хазяинът ни предложи да напише такова писмо, в което ни известява, че ни гони. Но не знаех за пред кого и как би свършило работа наистина.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от simonabs Виж мнението
    Здравей и съжалявам че нещата при теб не са потръгнали тоест си е направо кошмар. Ще се опитам да ти дам съвет :

1. За кансъл таксата когато твоят съпруг е бил студент не е трябвало да плащате. Поискайте Revision of the bill;
    2. За да взимате помощи трябва поне съпругът ви да работи. До колкото разбрах вие сте заедно. Като А2 national дори трябва да продължавате да ексерзайвате треати райтс.
    3. Имате ли нотисе да напуснете жилището?- ако имате пуснете си аппликация в кансъла за социално жилище;
    4. Най-бързият начин да докажете че имате право на хаузинг бенефит е да взимате Job Seekers allowance;

Ще трябва да се поразровя малко относно статута ви тук, ще се обадя на адвокат към фирмата и ще пиша пак, но доколкото знам не би трябвало да имате проблеми да взимате помощи.
    Мъжа ви като селф-емпл ли е? Или студент?

Ще трябва да напишете писмо на ХБ за Revision or Supersession и естественно ако ви кажат че не може пишете апеал към ХБ и Local Goverment Ombudsman.

В кой кансъл живеете?

Късмет и при първа възм пак ще пиша
    Здравей, simonabs
    На въпросът ти: Hillingdon Council. Mъжът ми има жълта карта за селф-емплойд, но от една година не е имал поръчки и доход. Т.е. ако говорим какъв е по карта - селф-емплойд би трябвало.
    1. Иначе като студент, той не плаща Council Tax.
    Таксата ни я оформят на базата на все едно един човек, но с 25% намаление, тъй като сме двама, но единият е студент.
    Сигурна ли си,че имаме основание за Revision of the bill? Казвали са ми го още един път, но се оказа, че това е, когато студентът плаща такса като чуждестранен. Нас, като европейци, ни водят като "хоум" студенти и до колкото разбрахме тогава, това правило за неплащане на Council Tax май отпадаше. Ще разровя пак. Ако имаш текст относно това, моля те, ако можеш да ми го препратиш.
    2. Разбрах, че явно нямам право да съм без работа и да получавам бенефитс. Как да кандидатствам за JSA тогава? И за това ли нямам право в такъв случай?
    Още съм на payroll и се надявам от тази седмица да мога да започна работа поне веднъй седмично.... Мъжът ми засега е без работа.
    3. Все още нямаме. Хазяинът се съгласи да ни изчака още 4 седмици. Предполагам,ако след това още нямаме пари или поне отговор от общината, той ще напише такъв нотайс оф евикшън....
    Социално жилище не е ли пак само в случай, че имаме право на помощи? Ако не успея да започна работа наново и нямаме право на помощи, мога ли пак да кандидатствам за социално жилище?
    Честно казано за тази сфера на нещата нищо не знам и си нямам и идея. Знам само, че общината ти се явява като хазяин и наемът трябва да е по-нисък. От много отдавна исках да разбера как можем да се прехвърлим на такова жилище. За съжаление обаче, ситуацията в която сме вече, не можем да си позволим дори храна... камо ли дори и нисък наем.... Докато някой от нас не започне работа, или не ни одобрят поне за нещо.... доходът ни е на абсолютна нула.

Kakwo имаш предвид под "Revision or Supersession"? Ще поровя да разбера за каква процедура става въпрос, защото засега не ми е ясно.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sink Виж мнението
    2. Разбрах, че явно нямам право да съм без работа и да получавам бенефитс. Как да кандидатствам за JSA тогава? И за това ли нямам право в такъв случай?
    Синк, чети внимателно това, което ти пишат момичетата. Дотук нито една от тях не потвърди, че нямаш право на помощи - а ти продължаваш да го повтаряш. Това горното твърдение не почива на нищо и не го повтаряй повече. Дали имаш право на JSA ще преценят служителите, защото това зависи от много неща, но като те чета, по-скоро ще имаш право. Оттам нататък, някои бенефити се получават най-лесно, когато вече имаш JSA, защото за съответните власти това е един вид доказателство, че си без средства, защото не успяваш да си намериш работа.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

5. БЛАГОДАРЯ veny74, sink thanked for this post
    homemover Аватара на bunkov
    Град
    Scotland
    Post Thanks / Like

Имаш предвид Notice of eviction ли?? Хазяинът ни предложи да напише такова писмо, в което ни известява, че ни гони. Но не знаех за пред кого и как би свършило работа наистина.
    Да писмо от тоя род ще свърши работа,ноците го в councila и минавате приоритет за бездомни понеже сте с дете.дават ви аппартамент за известно време,и после ви местят в постоянно жилище което ще е много по евтино от свободен заем.

Плюс това ти със сигутност можеш да вземаш JSA income based,единствено не съм сигурен дали може да е joint claim т.е да вземаш повече пари.Правят ти habitual residence тест и ще отнеме време,но ще стане 100%.

Но това писмо от хазауйна ти е много важно,от там нататък както казах ствате бездомни.Кажи им че нямаш пари за ядене и за това ще ви дадат.
    Последно редактирано от gomorrah : 27-05-2012 на 20:32
    кАжи честно!

7. БЛАГОДАРЯ sink thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

здравейте и благодаря на всички за помощта. аз съм мъжът на момичето което пусна темата. Исках да попитам нещо: тази година освен писмото със tax code тя получи и писмо за JSA. Първоначално помислих че някой клймва на нейно име защото досега не е получавала такова писмо. Та въпроса ми е - това писмо по-някакъв начин ускорява ли процеса при кандидатстване за JSA? оТносно ХБ - дори и да нямаше право на такъв, (а тя има) чиновниците в общината дори не благоволиха да ни уведомят за каквото и да е. Тази аппликейшън беше подготвяна много дълго време и с помощта на адвайзър и в момента на подаването едиствения документ който те поискаха беше пейслип-а който тя ще получи в края на месеца. Аз им го занесох лично на 7-ми февруари.
    До Мила: цялата тази несигурност в жена ми идва от ужасната ситуация в която се намираме. И понеже сме точно на ръба тя се притеснява че дори и най-малкото нещо ако не е правилно попълнено или направено може да бъде (и ще бъде явно) използвано за да се отлага и за да се избяга от отговорност от страна на консулството. Просто толкова в последните 6 месеца всичкок което можеше да се обърка се обърка. Дори и нещата които не мислехме че могат да се объркат се сдухаха...

9. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Писмото за JSA е важно най-вече защото доказва, че човека кандидатстваш наистина не работи. Не знам откъде тръгнаха тези оправдания на общините, че като не работиш не ти се полага - това е помощ точно за тези случаи, когато не работиш и когато имаш ниски доходи. Всеки такъв отказ значи има друго нещо неказано. Общината може да ви провери абсолютно всички сметки, ако имате спестявания или имоти в чужбина, това може да се провери и да ви откажат.
    За последен път го казвам това - ако не сте съгласни със решение на общината и мислите, че е грешка директно апелирайте, до седмица две ще има решение. Отивайки обратно към общината нещата се затлачват и губите време и нерви.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

11. БЛАГОДАРЯ sink, Мила thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

До всички, които ни писаха по повод парите, които ни се полагат откъм Student Finance:
    Благодаря ви много за усилията да съберете и препратите информацията тук. Мъжът ми следва вече 3-та година и горе-долу за това време разбрахме на какво има право като заеми и грантс. Всяка година, към заема, за който той кандидатства, ни одобряват и за грант, на базата на нисък доход, втори вид грант, на базата на студент със депендант(т.е. аз) и още една стипендия, която се отпуска от самия университет. След като бебо се роди ни обясниха, че имаме право на още 2 вида грантс - единият се плаща, за да покрие разходите по детегледачка или друго, но това е САМО в случай, че наистина ползвате такава. В нашият случай нямаме право на този грант, тъй като детето си го гледаме ние. Другият грант (мисля че се казваше Parents Learning Allowance) ни казаха, че ще изплатят, когато им пратим писмо за Child Benefit. (Пиша всичко това, в случай, че и други студенти минават по същият път, с надеждата, че може да им послужи като инфо.)
    До колкото разбрахме, не държат на всяка цена да сме одобрени за Child Benefit, но сякаш кандидатстването за такава им служи като доказателство,че дете има и живее с родителя в страната. Т.е. на нас специално ни бяха казали, че дори и да имаме отказ, те искат да им изпратим писмото, преди да определят и одобрят сумата за Parents Learning Allowance.
    Колкото до получаването на тези пари - все още ги чакаме, тъй като имахме перипетии и забавяне и откъм Child Benefit, така че въпросното писмо, с евентуален отказ или одобрение се получи с месеци и месеци забавяне. Бебо се роди 3 месеца преди края на предишната учебна година. Въпреки това от Стюдънт Файнанс не сметнаха за необходимо да включат и този период. Тъй като се кандидатства за всяка учебна година, трябваше да кандидатстваме, включвайки и детето, чак от следващата година.
    Ако някой изпадне в подобна ситуация - имайте предвид, че колкото по-бързо кандидатствате за Child Benefit, толкова по-бързо ще си получите и въпросният Parents Learning Allowance. Други документи (дори и детето да е раждано в ЮК и да няма други освен англ. документи, както бе в нашия случай), за съжаление няма да ви приемат като доказателство, че дете наистина има.
    Може да е по-различно, ако студентът е с дете още от първата си година. Не знам. Но в нашият случай, бебо се явяваше като "промяна на обстоятелствата" и може би затова не бяха съгласни на други документи, освен писмо с отказ или одобрение за Child Benefit.
    Малко оф топик, но ако би свършило работа на някой, бих се радвала. Успех.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gomorrah Виж мнението
    Писмото за JSA е важно най-вече защото доказва, че човека кандидатстваш наистина не работи. Не знам откъде тръгнаха тези оправдания на общините, че като не работиш не ти се полага - това е помощ точно за тези случаи, когато не работиш и когато имаш ниски доходи. Всеки такъв отказ значи има друго нещо неказано. Общината може да ви провери абсолютно всички сметки, ако имате спестявания или имоти в чужбина, това може да се провери и да ви откажат.
    За последен път го казвам това - ако не сте съгласни със решение на общината и мислите, че е грешка директно апелирайте, до седмица две ще има решение. Отивайки обратно към общината нещата се затлачват и губите време и нерви.
    Нямаме решение. Затова все още не можем да апелираме. Засега първо искат да възстановят загубеният ми файл. Затова ме накараха да попълня форма наново и да им дам документите си пак. Опитът да ме убедят, че нямам право беше само на думи, но истината е че в началото на разговора, заради това, че бяха сигурни че нямам право, изобщо и не смятаха да възстановяват загубеният ми файл! Чак след като им казах, че работех по времето, когато направих клейма, който те загубиха - чак тогава решиха да направят опит да го възстановят и поискаха всичките ми документи наново, заедно с нещо, доказващо че съм регистрирана в джоб център+ сега, когато съм останала без работа.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей, Силвия Благодаря от сърце за конструктивните съвети.
    На въпросите ти:
    общината е Hillingdon.
    Мъжът ми е full-time, но годината приключи. Oсвен това и двамата не сме сигурни дали той остава студент и през следващата година, тъй като това му е годината за практика (work placement) и всъщност няма да учи до есента на 2013-та.
    По принцип като студент би имал право да работи до 40 часа седмично през лятото, но до колкото знам е задължително да има студентска жълта карта, a неговата не е такава,а за self-employed. Ако има въпроси относно това – като самонает, той няма никакъв доход, за съжаление. Мога да му изкарам синя карта като мой dependant, но ще отнеме доста време и документите, които искат и биха задържали май ще ми трябват за другите места.....
    Иначе, да разбирам ли, че казваш, че аз имам право на JSA и евентуално други помощи, ВЪПРЕКИ че в момента не работя? Тъй като това беше, което се опитваха да ме убедят в общината - че без работа, нямам право.

Благодаря за телефона на такс кредитс. Имам го, но за съжаление, нямам откъде да им се обадя, а знам, че ще чакам и доста, докато се свържа. Надявам се утре да ми позволят да ползвам телефон в детският център, където водим бебо....
    Иначе преди време, пак в този център, говорих с един служител от джобсентър+ и той тогава ми обясни, че аз трябва да кандидатсвам за JSA, а мъжът ми като full-time студент с малко дете – за Low Income Support. Той обаче говореше най-общо за това каква трябва да е процедурата по принцип и аз не бях сигурна, че ние като българи имаме изобщо такива права.
    Благодаря ти за вниманието и ще пиша при първа възможност отново.)
    Здравей отново. Тъй като ти притежаваш синя карта, което те освобождава от рестрикции, можвеш да пуснеш молба за Jobseekers allowance, като имаш в предвид, че е необходимо да се разписваш на всеки 2 седмици и да показваш, че активно търсиш работа. Бях останала с впечатление, че съпругът ти е със жълта студентска карта. За съжаление нямате право на low income support и jobseekers allowance едновременно, незнам защо са ти го казали, но често пъти там говорят на изуст. Пиши ми на личния имейл [email protected], за да обсъдим точно ситуацията и какво е най-добре да се направи. До скоро.

15. БЛАГОДАРЯ sink thanked for this post
    Напреднал Аватара на simonabs
    Град
    LUTON
    Post Thanks / Like

Здравей Sink,
    трябва малко да се поуспокоите. Разбирам че ви е трудно но тук има хора които наистина искат да ви помогнат.
    Пишете на тези които по горе са си дали личните е-майли.
    Ако искате да кандидатствате за жилище към общината ми пишете ще ви дам съвет.

Ако нещата са наистина до толкова зле че нямате как да се изхранвате не само вас но и детето се свържете със социалните в Хилингдон.
    От друга страна имате право на Legal Aid на ваше място бих потърсила адвокат който да се оправя с всички въпроси. Отидете и до MP-то ако трябва, нямате време за губене.
    За ХБ в хилингдон мога да кажа че са големи идиоти.
    Вдигнете глава и тръгвайте напред към адвокати, към Силвия или дори към мен.
    Ще ви се помогне, понякога и българите си подаваме ръка!!!

Късмет
    Най-шантавото е когато овцата снесе яйце, от което се излюпи крава с говорен дефект

17. БЛАГОДАРЯ sink thanked for this post
    пристрастен Аватара на Tigarche
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от galeria7 Виж мнението
    значи специално за този вид стипендия Childcare Grant обяснява че не би могъл да го получаваш ако детето ти не получава грижи извън дома т.е даречем не ходи на ясла -децата започват тука на 3 годинки ясла така че това с 5 те годинки твърдение отпада -мисля си също би могло да се отнася също и ако партнърът ти е на работа и имате нани регистирана офстед логично е пак да имате право -тука казва когато партнърът или др близки се гръжат за детето ти нямаш право (CCG)http://www.direct.gov.uk/prod_consum.../dg_200483.pdf
    Здравей!Много ме интересува тази тема По специално за Childcare Grant
    и не съм наясно затова искам да те питам виждам че ти знаеш цитирала сам те защото пишеш че Childcare Grant може да се взима ако детето е на 3 или повече и ходи на градина но ако е на 1.5 или 2 значи ли това че не може да се класира и задължително ли трябва да е на 3 и повече защото разглеждах градини които гледат деша от 0 + и съответно са регистрирани в Офстед?И ако пак си наема бавачка/нямам баба която да ми помага/това значи ли че пак не става?
    Ако се чудиш къде да отидеш-ела на себе си!

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Ако сте студенти full time вижте в колежите и университетите си, там на място имат детски градини и приемат деца на всякаква възраст, докато учите или получавате грант, за да запишете детето си в детска градина. Възрастта няма значение.Просто от 3 години им се полагат безплатните часове( а в някои райони и от 2 години, проверете) Ако нанита и чайлд майндъри ги гледат тогава би трябвало да кандидаствате за елемента на чайлд такс кредит, който зависи от дохода ви и е до 75% от таксата (не съм проверявала скоро дали има някакви промени)
    Friends don't let friends get friends haircuts.

20. БЛАГОДАРЯ Tigarche thanked for this post
    пристрастен Аватара на Tigarche
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Много ти благодаря gomorrah за бързия отговор мен най-вече ме интересуваще възрастта при децата тъй като нямаме още 2 години.Ще попитам!Лека вечер-)))
    Ако се чудиш къде да отидеш-ела на себе си!

Нов потребител
    Град
    Liverpool /London
    Post Thanks / Like

ако сте на working tax credit имате право на 70% от разходите за детска градина , ще проверя и за останлите но за Jobseekers allownce сам почти убедена , че няма да ги получите . Въпреки всичко ще проверя за Jobseekers allownce, имате право на 15 часа безплатно детска градина , ако детето е навършило 3 години

МОД.: Моля, пишете на кирилица!
    Последно редактирано от Мила : 14-08-2012 на 06:44 Причина: кирилизиране

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 9
    Последно мнение: 16-02-2014, 14:28
  2. Защо нямам право на JSA и Housing Benefit?
    От marina999 във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 0
    Последно мнение: 19-01-2014, 17:40
  3. Бенефитс за току-що завършил - имам ли право
    От inso във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 11
    Последно мнение: 27-01-2012, 08:38
  4. помощ-нямам нет
    От krasi_sot във форум Интернет и компютри
    Отговори: 5
    Последно мнение: 22-06-2008, 22:19

Етикети за тази тема