Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 40
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Exclamation Помощ!С бебе и без пари,а в общината ми казаха,че без работа нямам право на бенефитс!

Здравейте! Моля ви за съвет и информация! Отчаяни сме и скоро оставаме на улицата с бебенце на 1 годинка, защото ми загубиха документите и апликациата за хаусинг бенефитс, които чакаме вече 4 месеца!!!На всичкото отгоре,сега на рецепцията ми спореха, че щом съм останала през това време и без работа, нямам право изобщо на никакви помощи, като източноевропеец!
    Малко по-подробно:
    Със съпругът ми сме тук от 4 години и 3 месеца. Имам синя карта и съм работила като employed към 3 години вече, близо 2 години,от които са без прекъсване. Роди ни се детенце. Съпругът ми е студент и неговия студентски заем беше главният ни доход през последната година,заради което почнаха да ни преследват bailiffs за огромен дълг за Council Tax и хазяинът ни да заплашва да ни изхвърли на улицата. До преди 2 месеца работех за безумно малко пари /към 20-30 паунда седмично/, но по договора ми пише,че работя 15 часа седмично. Фирмата остана без достатъчно поръчки и разпусна част от работниците. Още съм на pay roll и получавам всеки месец пеислип за 0.00 паунда(!). Всеки момент очакват да се вдигнат поръчките и шефът ми,както и аз се надяваме все пак скоро да започна пак работа.
    В края на януари подадох документи в общината за хаусинг бенефитс. Тогава още работех. Казаха ми, че се надяват да ме одобрят бързо, защото съм представила всичко както трябва и много обстоино.
    Чаках отговор почти 2 месеца. Обадих се и не можаха да намерят нищо от данните и документите ми. Чак дори ме попитаха дали съм сигурна, че съм кандидатствала!! Разбрахме се на следващия ден да им занеса листа, който имах (Record of Interview).
    На следващия ден обаче, аз научих, че баба ми е починала и ден по-късно баща ми е получил 2-ри и после 3-ти инсулт и е парализиран. Трябваше да организирам погребение, болногледачка за баща ми и най-вече - просто да излетя за БГ на секундата. Разбирате, че изобщо в този момент не можех и да си спомня за разговора с общината...
    Върнах се 7 седмици по-късно. Докато говорех отново за загубените ми данни за хаусинг бенефитс и кога да отида с листа,който са ми дали при кандидатсване, случайно видях, че всъщност са записали фамилията ми с 1 грешна буква!
    Изведъж намериха всичко и започнаха да питат защо не съм отишла да говоря с тях много отдавна....
    Аз обясних какво ми се е случило в последните седмици и че не съм била в страната.
    Помолиха ме да отида на място, за да се разнищи проблема и евентуално уж виновника.
    На място, още същият ден, не можеха отново да намерят нищо от детаилите и документите ми и ми възразиха, че те не пазят досиета толкова дълго (4 месеца).
    По лошото е, че въпреки че продължиха опитите да намерят нещо, започнаха да ни обясняват как щом сме чуждестранни студенти - нямаме право на помощи. Аз обясних, че не сме такива; че съпругът ми се води като "home",а не чуждестранен студент и че най-вече аз(която кандидатствам) не съм студентка.
    Не ги интересуваше. Бяха сигурни, че нямаме права, наи-малкото, защото не съм била в страната. Аз имах в мен извадка, в която пишеше, че имаш право да отсъстваш do 13 седмици (така ли е?) и обясних, че съпругът ми и целият ми багаж са били на адреса; наема е бил все същия и т.н.
    Накрая ми заявиха, че щом съм останала без работа,а мъжът ми също не работи в момента, нямаме съвсем никакви права за помощи.
    Опитвах се да им обясня за синята ми карта; за това че съм работила над 1 година и изобщо нещо, но не искаха и да чуят. Бебо плачеше вече неудържимо. Грам не ги интересуваше, че са сгрешили името ми и от там нататък не са се опитали поне едно писмо да ми пратят,ако срещат трудности и несъответствия. Изобщо не бяха работили явно по кандидатурата още от самото начало.
    Накрая им казах,че в първите 2 месеца съм била на работа и че те имат и двата ми пейслипа за това и че от тях отивам директно в jobcentre plus и нещо все пак се промени.
    Дадоха ми нова форма за попълване и ми казаха да я донеса с всичките си документи отново, но само при положение, че наистина съм записана за Jobseekers Allowence.
    В момента получаваме Child Benefit.
    Има ли наистина такова нещо, че нямаме право на помощ, ако сме останали без работа?
    Защо бях разбрала,че мога да кандидатствам и за Jobseekers Allowence и изобщо?
    Мога ли изобщо да се надявам на някакво одобрение?

В ситуацията, в която сме в момента, хазяинът ни се съгласи да ни изчака още 1 месец, докато получим отговор/пари и му платим.

Само че сега изобщо не знам ще получим ли някакви пари въобще и защо ми казват, че каквато и да е моята ситуация (с дете;със синя карта и т.н.), аз нямам никакво право на помощи, щом съм от Източна Европа и съм останала без работа??
    Извинете за дългите обяснения,но се надявам да помогнат. Моля ви, помогнете ми с информация. Чела съм какво ли не. Бях останала със съвсем различно впечатление за правата си относно хаусинг бенефитс, а и изобщо.
    Има ли някакъв шанс за помощ към нас в този кошмарен момент?

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Помощ!С бебе и без пари,а в общината ми казаха,че без работа нямам право на

Доста хора са прочели темата но никой не може да ти даде точен съвет затова сега писахме и на един от нашите консултанти да ни помогне и ти отговори,
    Момичето се казва Силвия надявам се да успее да пише тук скоро.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

3. БЛАГОДАРЯ mila_2, Мила, sink, bakari thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Помощ!С бебе и без пари,а в общината ми казаха,че без работа нямам право на

Цитирай Първоначално написано от sink Виж мнението
    Здравейте! Моля ви за съвет и информация! Отчаяни сме и скоро оставаме на улицата с бебенце на 1 годинка, защото ми загубиха документите и апликациата за хаусинг бенефитс, които чакаме вече 4 месеца!!!На всичкото отгоре,сега на рецепцията ми спореха, че щом съм останала през това време и без работа, нямам право изобщо на никакви помощи, като източноевропеец!
    Малко по-подробно:
    Със съпругът ми сме тук от 4 години и 3 месеца. Имам синя карта и съм работила като employed към 3 години вече, близо 2 години,от които са без прекъсване. Роди ни се детенце. Съпругът ми е студент и неговия студентски заем беше главният ни доход през последната година,заради което почнаха да ни преследват bailiffs за огромен дълг за Council Tax и хазяинът ни да заплашва да ни изхвърли на улицата. До преди 2 месеца работех за безумно малко пари /към 20-30 паунда седмично/, но по договора ми пише,че работя 15 часа седмично. Фирмата остана без достатъчно поръчки и разпусна част от работниците. Още съм на pay roll и получавам всеки месец пеислип за 0.00 паунда(!). Всеки момент очакват да се вдигнат поръчките и шефът ми,както и аз се надяваме все пак скоро да започна пак работа.
    В края на януари подадох документи в общината за хаусинг бенефитс. Тогава още работех. Казаха ми, че се надяват да ме одобрят бързо, защото съм представила всичко както трябва и много обстоино.
    Чаках отговор почти 2 месеца. Обадих се и не можаха да намерят нищо от данните и документите ми. Чак дори ме попитаха дали съм сигурна, че съм кандидатствала!! Разбрахме се на следващия ден да им занеса листа, който имах (Record of Interview).
    На следващия ден обаче, аз научих, че баба ми е починала и ден по-късно баща ми е получил 2-ри и после 3-ти инсулт и е парализиран. Трябваше да организирам погребение, болногледачка за баща ми и най-вече - просто да излетя за БГ на секундата. Разбирате, че изобщо в този момент не можех и да си спомня за разговора с общината...
    Върнах се 7 седмици по-късно. Докато говорех отново за загубените ми данни за хаусинг бенефитс и кога да отида с листа,който са ми дали при кандидатсване, случайно видях, че всъщност са записали фамилията ми с 1 грешна буква!
    Изведъж намериха всичко и започнаха да питат защо не съм отишла да говоря с тях много отдавна....
    Аз обясних какво ми се е случило в последните седмици и че не съм била в страната.
    Помолиха ме да отида на място, за да се разнищи проблема и евентуално уж виновника.
    На място, още същият ден, не можеха отново да намерят нищо от детаилите и документите ми и ми възразиха, че те не пазят досиета толкова дълго (4 месеца).
    По лошото е, че въпреки че продължиха опитите да намерят нещо, започнаха да ни обясняват как щом сме чуждестранни студенти - нямаме право на помощи. Аз обясних, че не сме такива; че съпругът ми се води като "home",а не чуждестранен студент и че най-вече аз(която кандидатствам) не съм студентка.
    Не ги интересуваше. Бяха сигурни, че нямаме права, наи-малкото, защото не съм била в страната. Аз имах в мен извадка, в която пишеше, че имаш право да отсъстваш do 13 седмици (така ли е?) и обясних, че съпругът ми и целият ми багаж са били на адреса; наема е бил все същия и т.н.
    Накрая ми заявиха, че щом съм останала без работа,а мъжът ми също не работи в момента, нямаме съвсем никакви права за помощи.
    Опитвах се да им обясня за синята ми карта; за това че съм работила над 1 година и изобщо нещо, но не искаха и да чуят. Бебо плачеше вече неудържимо. Грам не ги интересуваше, че са сгрешили името ми и от там нататък не са се опитали поне едно писмо да ми пратят,ако срещат трудности и несъответствия. Изобщо не бяха работили явно по кандидатурата още от самото начало.
    Накрая им казах,че в първите 2 месеца съм била на работа и че те имат и двата ми пейслипа за това и че от тях отивам директно в jobcentre plus и нещо все пак се промени.
    Дадоха ми нова форма за попълване и ми казаха да я донеса с всичките си документи отново, но само при положение, че наистина съм записана за Jobseekers Allowence.
    Има ли наистина такова нещо, че нямаме право на помощ, ако сме останали без работа?

В ситуацията, в която сме в момента, хазяинът ни се съгласи да ни изчака още 1 месец, докато получим отговор/пари и му платим.

Само че сега изобщо не знам ще получим ли някакви пари въобще и защо ми казват, че каквато и да е моята ситуация (с дете;със синя карта и т.н.), аз нямам никакво право на помощи, щом съм от Източна Европа и съм останала без работа??
    Извинете за дългите обяснения,но се надявам да помогнат. Моля ви, помогнете ми с информация. Чела съм какво ли не. Бях останала със съвсем различно впечатление за правата си относно хаусинг бенефитс, а и изобщо.
    Първо, се успокой. Много ви се е събрало, наистина. Предполагам, тези разправии, които описваш, са в местния council? Попаднали сте на некомпетентни служители, които не са разгледали обстоятелствата ви детайлно и са ви "отписали" предварително. Не се давайте и си търсете правата. Вие сте европейски граждани, работили сте в тази страна, мъжът ти учи тук и изобщо да не слушате някого да ви говори други глупости. Ако съм на ваше място, веднага бих попитала много любезно, но твърдо, онези задници, които ви обясняват, че нямате право на това и онова, какъв е редът да се оплачете от това, че няма никакво движение по документите ви толкова време. Те трябва да си свършат работата не защото вие се обаждате да ги притеснявате, а защото за това им плащат от парите на данъкоплатците.

Щом си със синя карта и си работила, не виждам нито една причина да не получаваш Jobseekers Allowance. Дано си задвижила вече нещата с Jobseekers Allowance. Може да се подаде молба за помощ и по телефона, но е добра идея да се отиде до jobcentre+, защото във вашето положение, вероятно имате право и на други бенефити. Ако не си го направила, попитай на какви бенефити би могла да имаш право, това е част от задълженията на служителите на jobcentre+. Ключовата дума е, че си гражданин на ЕС с пълни права, с пълен достъп до трудовия пазар. Т.е. да не те третират като новодошла.

Нямат право да ви изгонят на улицата, дори и да спрете да плащате наема изобщо, да нямате договор и т.н. Хазаинът може да предприеме стъпки да ви изважда от жилището чак със съдебна заповед, а тя не се получава толкова лесно, особено като има дете - и естествено, никой съд няма да разпореди да се извади на улицата семейство с дете, без да има къде да отиде. Затова не се стряскай, на улицата няма да останете. Може да ви намерят бързо временно жилище, например, има и други възможности.

Не съм специалист и не мога да предложа конкретен съвет за housing benefit, но се надявам и други да се включат.

Кураж и поздрави!

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

5. БЛАГОДАРЯ mila_2, ysmivkata, sink thanked for this post
    taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Би ли казала за коя община става дума, просто ми е интересно. На улицата както съм казвала и друг път няма да останете. Общината е длъжна да ви намери подходящо временно жилище, обърни се към emergency council officer - те са отделно звено към общината. Всичко, което Мила казва е така с една особеност - ако хазяина живее с вас има право да ви изгони независимо с дете ли сте или не. Ако не живее с вас - трябва му заповед от съда.
    Получила ли си писмо с отказ? Ако да там трябва да има описани стъпки за апелация. Веднага напишете писмо описващо цялата ситуация и обжалвайте, обикновено има срок от 30 дена или повече, но дори да е минал срока посочете причините. Ако не сте получили писмо, но подавате нови документи приложете това писмо там и искайте молбата да се backdate-не до началото на първата молба. Приложи бележката за подаване на първата молба.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

7. БЛАГОДАРЯ Мила, mila_2, sink thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей.
    Прочетох ситуацията ти и бих искала да ти дам възможно най-точната информация. За целта ще те помоля да ми напишеш общината, в която живеете.
    Факт е, че хора, които получават job seeker's allowance са с най-големи превилегии. По закон имаш право да кандидатстваш за тях. Моят съвет е още днес да отидеш до най-близкия до вас job centre и да поискаш да минеш началното интервю, което продължава около 30 мин. Така ако имаш някакви въпроси ще си на правилното място, където могат да ти дадат допълнителна информация. Настоявай, че ти си главният апликант, който търси работа, а съпругът ти е този, който се грижи за детето. За съжаление full-time студентите не са много облагодетелствани тук, като например нямат право и на хаузинг бенефит. Надявам се, че вашата ситуация не е такава и мъжът ти е part-time student. Това се определя донякъде от общината по учебните часове на седмица.
    Наблегни на това, че имате малко дете и единият само може да работи. След интервюто по телефона ще ти изпратят писмо с апликацията да потвърдиш информацията и да се срещнете лично. В най-добрият случай всичко ще отнеме до 2 седмици, но деиствай бързо. Ако те одобрят, което е напълно възможно, проблемът с наема се решава автоматично.
    А не си ли кандидатствала и за child tax credit? 03453003900 това е телефонът им, съветвам те да им звъннеш ако не си го направила вече.
    Мила е права, че не могат да ви изгонят докато не се издаде съдебно решение. А стигне ли се до там вече имате и голям шанс за общинско жилище, което може да отнеме дълго време.
    Ще се радвам да ме държиш в течение.
    Успех и горе главата!
    Последно редактирано от Силвия : 25-05-2012 на 10:19

9. БЛАГОДАРЯ mila_2, Мила, sink, Bat Petyo thanked for this post
    Напреднал Аватара на galeria7
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

ако си фул тайм студент с дете и партнър имаш право на стипендии вижте тука

How much money am I entitled to get - The Student Room

Students with dependent children or other adults
    If you're a full-time student with dependent children under the age of 15 (or under 17 if they have special educational needs) or other adult family members who're dependent on you, then you may be eligible to receive extra funding.

There are two forms of grants available to people with children. The Childcare Grant is to help with the cost of childcare whereas the Parents’ Learning Allowance helps you to buy books and equipment offsetting some the additional costs of being a parent. If there's another adult (usually a family member) who depends on you financially then you can get the Adult Dependants' Grant.

You apply for all of these grants when completing your main student finance application.

The Childcare Grant
    Childcare Grant
    What's it for? Help's with childcare costs if you've a dependent child aged under the age of 15 at the beginning of the academic year (or under 17 if they have special educational needs) and they're in registered, approved childcare.
    What doesn’t it cover? You can't get the Childcare Grant if you or your husband, wife or partner receives the childcare part of the Working Tax Credit from HM Revenue & Customs.
    All three and four-year-olds are entitled to a free, part-time early-learning place (for 15 hours a week, 38 weeks a year) in a pre-school setting. The Childcare Grant won’t be paid for any period covered by this free place. However, it can be paid to cover the cost of any extra childcare.

How much can I get? Depending on your household income, you can apply for 85% of your actual childcare costs during term times and holidays. You can get up to Ј148.75 a week for one child or up to Ј255 a week for more than one child.
    How's it paid? Usually in three instalments, one at the start of each term, direct to your bank account in addition to your other student finance payments.
    Do I have to pay it back? No, unless your estimated costs were higher than your actual costs or you fail to provide confirmation of actual costs.
    How will receiving this grant effect my entitlement to benefit? The Childcare Grant will not be taken into account when Jobcentre Plus or your local authority’s housing benefit teams are working out your other benefits.
    HM Revenue & Customs will not count any Childcare Grant you receive when working out your entitlement to tax credits.

Parents’ Learning Allowance
    Parents’ Learning Allowance
    What's it for? Help's with course-related costs if you have dependent children.
    You can apply for the Parents’ Learning Allowance even if you don't receive the Childcare Grant.

How much can I get? The amount you can receive depends on your income and the income of your husband, wife or partner (if you have one) and any dependants. You can get up to Ј1,508 a year.
    How's it paid? Usually in three instalments, one at the start of each term, direct to your bank account in addition to your other student financial support payments.
    Do I have to pay it back? No, unless you've been overpaid.
    How will receiving this grant effect my entitlement to benefit? The Parents’ Learning Allowance will not be taken into account when Jobcentre Plus or your local authority’s housing benefit teams are working out your other benefits.
    HM Revenue & Customs will not count any Childcare Grant you receive when working out your entitlement to tax credits.

Adult Dependents’ Grant
    Adult Dependants’ Grant
    What's it for? Help's if you have an adult who depends on you financially. The adult cannot be any of your children.
    How much can I get? The amount you can receive depends on your income and the income of your dependants (including your husband, wife or partner). You can get up to Ј2,642 a year.
    How's it paid? Usually in three instalments, one at the start of each term, direct to your bank account.
    Do I have to pay it back? No, unless you've been overpaid.
    How will receiving this grant effect my entitlement to benefit? Any Adult Dependants’ Grant will be taken into account when your entitlement to other income-related benefits and tax credits is worked out.

11. БЛАГОДАРЯ mila_2, Мила, sink thanked for this post
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Силвия Виж мнението
    .
    Наблегни на това, че имате малко дете и единият само може да работи.
    Това ме притеснява малко. Все пак кандидатства за помощ, която се отпуска докато търсиш работа. Едно такова твърдение би усложнило нещата. Все пак детето е на годинка и би могло да ходи на градина. Съпругът работи ли или само учи?

13. БЛАГОДАРЯ Мила, sink thanked for this post
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

и също така доколкото разбираме съпругът ти е на студентски кредит отнасящ се до ливинг кост -след като е хоум студент му се полага мейнтенанс грант за ливинг кост т.е е стипендия.. при все че имате нужда все пак допълнително можете да вземете и лоан/кредита който после трябва да го плащате обратно.
    eto tuka
    Student grants : Directgov - Education and learning
    Maintenance Grant for living costs
    Get an estimate of the loans, grants and bursaries available to you (full-time students only)
    Student Finance CalculatorOpens new window
    Full-time students can apply for a Maintenance Grant to help with living costs. Maintenance Grants are available to students whose household income is Ј42,600 or less. Your household income is your parents’ or partner’s income and your own.
    The maximum Maintenance Grant is Ј3,250 a year if your household income is under Ј25,000.
    Annual Maintenance Grant rates
    Household income Maintenance Grant
    Ј25,000 or less Ј3,250
    Ј30,000 Ј2,341
    Ј35,000 Ј1,432
    Ј40,000 Ј523
    Ј42,600 Ј50
    over Ј42,600 no grant
    If you get a Maintenance Grant your Maintenance Loan will be reduced.
    You apply for a Maintenance Grant through your main student finance application. You can only get a Maintenance Grant if your household income is assessed. This means Student Loans Company will look at your household income and work out how much money you get for your Maintenance Grant.
    If you’re a parent whose partner also applies for student finance, you won’t get a Maintenance Grant but will get the Special Support Grant instead. You’ll get the same amount of money and the amount of Maintenance Loan you get won’t be reduced.
    You can apply now for a Maintenance Grant for 2012/13.

15. БЛАГОДАРЯ Мила, sink thanked for this post
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

би трябвало да знаете и за това Help for students with children : Directgov - Education and learning
    Help for students with children

If you're a full-time higher education student with dependent children, you may be able to get extra financial help. A Childcare Grant is available to help with childcare costs, and the Parents' Learning Allowance with your learning costs. Other help includes Child Tax Credit and the Access to Learning Fund.
    What help is available for full-time students with children
    If you are a full-time student with children you may qualify for extra financial help on top of the standard student finance package. Depending on your circumstances, you may be able to get:
    the Childcare Grant (to help with childcare costs)
    the Parents' Learning Allowance (to help towards learning costs)
    Child Tax Credit
    These forms of financial help don’t have to be paid back.
    You can apply now for help for 2012/13.
    Childcare Grant
    The amount you'll receive
    The Childcare Grant could cover as much as 85 per cent of your childcare costs during term time and holidays. If you’re eligible, the amount you may get will depend on:
    your household income
    the cost of your childcare
    the number of children you have
    This could be up to Ј148.75 per week if you have one child, or Ј255 per week if you have two or more children.
    What childcare qualifies for the grant
    If you're living and studying in England, you can apply for the Childcare Grant if you use childcare that is registered or approved with Ofsted or the Commission for Social Care Inspection.
    How to apply
    You can apply for the Childcare Grant by completing a Childcare Grant application form (CCG1). If you state on your student finance application that you want to apply for a Childcare Grant you’ll be sent a copy of the form.
    On your Childcare Grant application form you give an estimate of your childcare costs for the full academic year. Each term Student Finance England sends you a childcare costs confirmation form (CCG2) so you can confirm what your actual childcare costs were. This needs to be signed by your childcare provider.
    You’ll also need to submit evidence of child dependants and financial commitments along with your Childcare Grant application (see below for details).
    If you started your course in September 2011 and haven't yet applied for the Childcare Grant please complete a CCG1 and a CCG2. The CCG2 needs to be completed by your childcare provider with your actual costs for the first term.
    If you've already applied for a childcare grant by completing a CCG1 you'll get your CCG2 in the post.
    The Childcare Costs Confirmation form for 2012/13 will be available in October 2012.

17. БЛАГОДАРЯ Мила, sink thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Докато детето не достигне училищна възраст, която тук е 5г и нито един от родителите не работи повече от 24 ч на седмица, държавата не финансира разходите по child care, съответно не могат да си позволят услугата. За съжаление при самотен родител студент нещата са много улеснени, но за двойки системата е много по-стриктна. За childcare grant може да се пробва, но мисля че в момента е много по-належащ проблема с наема. Този грант е също така ограничен и като се има в предвид ранната възраст на детето е много вероятно д апокрие само минимална част от действителните разходи за детегледачка.
    Ще чакаме момичето да ни даде повече подробности за ситуацията и с общи усилия ще помагаме.
    Последно редактирано от Силвия : 25-05-2012 на 11:13

19. БЛАГОДАРЯ Мила, sink thanked for this post
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

ако може дай линкове плийз откъде черпиш информация ..аз си мислех че училищната възраст започва от 3 годинки..

Град
    at home
    Post Thanks / Like

Но, ако съпругът е full time student, то тогава колежа или университета може да финансира градина за детето (личен опит - съпруга ми работеше, но аз бях part time и си плащах за градината)
    Просто трябва още малко инфо относно съпруга.

22. БЛАГОДАРЯ galeria7, Мила, sink thanked for this post
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

значи специално за този вид стипендия Childcare Grant обяснява че не би могъл да го получаваш ако детето ти не получава грижи извън дома т.е даречем не ходи на ясла -децата започват тука на 3 годинки ясла така че това с 5 те годинки твърдение отпада -мисля си също би могло да се отнася също и ако партнърът ти е на работа и имате нани регистирана офстед логично е пак да имате право -тука казва когато партнърът или др близки се гръжат за детето ти нямаш право (CCG)http://www.direct.gov.uk/prod_consum.../dg_200483.pdf

24. БЛАГОДАРЯ Мила, sink thanked for this post
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Сега се сетих за наема може да кандидатства за emergency loan или както там се казва по община, който покрива разходи по наема. Тъй като те (общината) са объркали всичко би трябвало да се отпусне. Нека се обади да види какво трябва да се попълва.

26. БЛАГОДАРЯ Мила, sink thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от galeria7 Виж мнението
    ако може дай линкове плийз откъде черпиш информация ..аз си мислех че училищната възраст започва от 3 годинки..
    Free early learning for three and four year olds : Directgov - Parents

28. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Докато детето не достигне училищна възраст, която тук е 5г и нито един от родителите не работи повече от 24 ч на седмица, държавата не финансира разходите по child care, съответно не могат да си позволят услугата. За съжаление при самотен родител студент нещата са много улеснени, но за двойки системата е много по-стриктна. За childcare grant може да се пробва, но мисля че в момента е много по-належащ проблема с наема. Този грант е също така ограничен и като се има в предвид ранната възраст на детето е много вероятно д апокрие само минимална част от действителните разходи за детегледачка.
    Ще чакаме момичето да ни даде повече подробности за ситуацията и с общи усилия ще помагаме.
    Тук имах впредвид, че след 5 г образованието е безплатно, а до тогава таксите за childcare зависят от възрастта на детето. След 3г възраст държавата покрива 15 ч на седмица. Малко по-долу Ви изпратих линка от dwp.

30. БЛАГОДАРЯ lordm, Мила, galeria7, bilyo1, eli777 thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gomorrah Виж мнението
    Сега се сетих за наема може да кандидатства за emergency loan или както там се казва по община, който покрива разходи по наема. Тъй като те (общината) са объркали всичко би трябвало да се отпусне. Нека се обади да види какво трябва да се попълва.
    Crisis Loans : Directgov - Money, tax and benefits

Съветът ми е, ако ще се звъни за този заем, да има предварително много точни отговори - колко получават и колко харчат на седмица, разпределено по пера точно за какво, например, за храна, за телефон, ток и т.н. всичко, ама много точно. Да се обмислят и разходи, за които не се сещаме, да кажем, дрешки за детето, че му умаляват.

Това е заем, за който отговор "да" или "не" се получава в същия разговор, може и по телефона (може и с преводач), ако се обадиш по-рано в работно време, направо могат да ти го изплатят на същия ден или на следващия ден. Няма лихви, но сумите не са много големи и цедката е голяма. Трябва да се уговори по колко ще се изплаща после всяка седмица. Служителките звучат много немилостиво по телефона, затова, ако се стигне дотам, да се отговаря само на въпросите и да не се приема нищо лично.

Успех!

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

32. БЛАГОДАРЯ gomorrah, galeria7, bilyo1, sink thanked for this post
    Напреднал Аватара на simonabs
    Град
    LUTON
    Post Thanks / Like

Малко по-подробно:

Здравей и съжалявам че нещата при теб не са потръгнали тоест си е направо кошмар. Ще се опитам да ти дам съвет :

1. За кансъл таксата когато твоят съпруг е бил студент не е трябвало да плащате. Поискайте Revision of the bill;
    2. За да взимате помощи трябва поне съпругът ви да работи. До колкото разбрах вие сте заедно. Като А2 national дори трябва да продължавате да ексерзайвате треати райтс.
    3. Имате ли нотисе да напуснете жилището?- ако имате пуснете си аппликация в кансъла за социално жилище;
    4. Най-бързият начин да докажете че имате право на хаузинг бенефит е да взимате Job Seekers allowance;

Ще трябва да се поразровя малко относно статута ви тук, ще се обадя на адвокат към фирмата и ще пиша пак, но доколкото знам не би трябвало да имате проблеми да взимате помощи.
    Мъжа ви като селф-емпл ли е? Или студент?

Ще трябва да напишете писмо на ХБ за Revision or Supersession и естественно ако ви кажат че не може пишете апеал към ХБ и Local Goverment Ombudsman.

В кой кансъл живеете?

Късмет и при първа възм пак ще пиша
    Най-шантавото е когато овцата снесе яйце, от което се излюпи крава с говорен дефект

34. БЛАГОДАРЯ Мила, mila_2, galeria7, bilyo1, sink thanked for this post
    Град
    LUTON
    Post Thanks / Like

Здр погледнах закона и там пише че трябда може да минеш rESIDENT TEST който според мен го минаваш. Спори с хб ако имаш нужда от помоща ми пиши ми на лична. Сложни са нещата но не и невъзможни ако имам време ще вкл. извадки от закона.
    Лек ден на всички
    Най-шантавото е когато овцата снесе яйце, от което се излюпи крава с говорен дефект

36. БЛАГОДАРЯ Мила, mila_2, bilyo1, sink thanked for this post
    Град
    LUTON
    Post Thanks / Like

Здравей.
    Прочетох ситуацията ти и бих искала да ти дам възможно най-точната информация. За целта ще те помоля да ми напишеш общината, в която живеете.
    Факт е, че хора, които получават job seeker's allowance са с най-големи превилегии. По закон имаш право да кандидатстваш за тях. Моят съвет е още днес да отидеш до най-близкия до вас job centre и да поискаш да минеш началното интервю, което продължава около 30 мин. Така ако имаш някакви въпроси ще си на правилното място, където могат да ти дадат допълнителна информация. Настоявай, че ти си главният апликант, който търси работа, а съпругът ти е този, който се грижи за детето. За съжаление full-time студентите не са много облагодетелствани тук, като например нямат право и на хаузинг бенефит. Надявам се, че вашата ситуация не е такава и мъжът ти е part-time student. Това се определя донякъде от общината по учебните часове на седмица.
    Наблегни на това, че имате малко дете и единият само може да работи. След интервюто по телефона ще ти изпратят писмо с апликацията да потвърдиш информацията и да се срещнете лично. В най-добрият случай всичко ще отнеме до 2 седмици, но деиствай бързо. Ако те одобрят, което е напълно възможно, проблемът с наема се решава автоматично.
    А не си ли кандидатствала и за child tax credit? 03453003900 това е телефонът им, съветвам те да им звъннеш ако не си го направила вече.
    Мила е права, че не могат да ви изгонят докато не се издаде съдебно решение. А стигне ли се до там вече имате и голям шанс за общинско жилище, което може да отнеме дълго време.
    Успех и горе главата!
    Само да допълня че ако имат нотисе общината ще ги настани веднага а сега се сетих и нещо друго. Могат да се обърнат и към социалните защото са с дете което ще е Child in Need. В такъв случай наемите се покриват от социалните. ЕХХХ чак сега се сетих ама нищо, звъннете им и не се страхувайте там ще ви помогнат.

38. БЛАГОДАРЯ lordm, Мила, mila_2, galeria7, bilyo1 and 1 others thanked for this post
    Die Another Day Аватара на veny74
    Post Thanks / Like

Малко по-подробно:

Поискай P45 от работодателя си и иди да кандидацваш за инкам супорт, след като го вземеш ще имаш право и на хаузинг benefit. Чакането е много, поне 4 седмици, но ще ти изплатят от деня на кандидацване. Каза, че имаш синя карта, което ди дава право на benefit. А и детето докато стане на 5 не могат да ти откажат, след това ще те пратят на борсата за работа и тогава чак ще апелираш за job сийк, но първо ще е необходимо да идеш на работата, която ти дадат и след 2 седмици ще им кажеш, че новият шеф те е освободил.
    Не вярвай на никого, понякога дори и на себе си, че като затвориш едното око не виждаш всичко.

40. БЛАГОДАРЯ sink thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Първо, се успокой. Много ви се е събрало, наистина. Предполагам, тези разправии, които описваш, са в местния council? Попаднали сте на некомпетентни служители, които не са разгледали обстоятелствата ви детайлно и са ви "отписали" предварително. Не се давайте и си търсете правата. Вие сте европейски граждани, работили сте в тази страна, мъжът ти учи тук и изобщо да не слушате някого да ви говори други глупости. Ако съм на ваше място, веднага бих попитала много любезно, но твърдо, онези задници, които ви обясняват, че нямате право на това и онова, какъв е редът да се оплачете от това, че няма никакво движение по документите ви толкова време. Те трябва да си свършат работата не защото вие се обаждате да ги притеснявате, а защото за това им плащат от парите на данъкоплатците.

Щом си със синя карта и си работила, не виждам нито една причина да не получаваш Jobseekers Allowance. Дано си задвижила вече нещата с Jobseekers Allowance. Може да се подаде молба за помощ и по телефона, но е добра идея да се отиде до jobcentre+, защото във вашето положение, вероятно имате право и на други бенефити. Ако не си го направила, попитай на какви бенефити би могла да имаш право, това е част от задълженията на служителите на jobcentre+. Ключовата дума е, че си гражданин на ЕС с пълни права, с пълен достъп до трудовия пазар. Т.е. да не те третират като новодошла.

Нямат право да ви изгонят на улицата, дори и да спрете да плащате наема изобщо, да нямате договор и т.н. Хазаинът може да предприеме стъпки да ви изважда от жилището чак със съдебна заповед, а тя не се получава толкова лесно, особено като има дете - и естествено, никой съд няма да разпореди да се извади на улицата семейство с дете, без да има къде да отиде. Затова не се стряскай, на улицата няма да останете. Може да ви намерят бързо временно жилище, например, има и други възможности.

Не съм специалист и не мога да предложа конкретен съвет за housing benefit, но се надявам и други да се включат.

Кураж и поздрави!
    Благодаря много!
    Сега попълвам за JSA online и се надявам да ми се обадят за интервю до 2 дни, ако информацията ми е вярна. На място ще говоря с тях и за друг вид помощи, ако има такива.
    Само не разбирам наистина дали това, че в момента не получавам заплата не ме лишава от правата ми за помощи. На много места четох наистина нещо като изискване, ако си без работа и от източна Европа, да трябва да си записан като jobseeker в jobcentre plus....
    В същото време това звучи сякаш, ако съм без работа, всъщност нямам право и за JSA.
    Освен това не знам дали се водя наистина безработна, тъй като договорът ми във фирмата, в която работех, не е прекратен; не съм получавала P45; през април си получих поредното P60 за приключена данъчна година и най-вече - още получавам пейслипове за 0.00.
    Не мога да преценя дали това няма да ми е от помощ или от вреда.
    Общо взето се надявам да помогне да не ме водят като безработна, която не е била записана в джоб сентър през последните месеци, защото до колкото разбирам, май това им дава право (дори да искат да изплатят тези забавени 4 месеца) да кажат, че съм имала право на хаусинг бенефитс само в началото, когато още съм получавала заплата и че след това, щом не съм била записана като безработна в джоб сентър плюс, значи съм нямала право на парите....
    По настоящем мога да се върна на работа, веднъж седмично и кандидатствайки за JSA да кажа, че работя, но няма да мога да представя още пейслип.
    Нямаше ли нещо като, ако временно си без работа, че не губиш статуса си на "worker"?
    Това е, до колкото разбирам, основанието на което от общината ще се опитат да ми откажат парите, дори и да се стигне до там да признаят вина за забавянето и да са длъжни да изплатят месеците.
    Не мога да разбера дали губя този статус, защото през последните 3 месеца не съм работила (почти 2 от тях не бях в страната все пак). Може би, при положение, че във фирмата договорът ми не е прекратен, че получавам всеки месец пейслипове от тях и че уговорката е да се върна, в момента, в който има работа, би запазило статуса ми на "worker"?

"Ако съм на ваше място, веднага бих попитала много любезно, но твърдо, онези задници, които ви обясняват, че нямате право на това и онова, какъв е редът да се оплачете от това, че няма никакво движение по документите ви толкова време. Те трябва да си свършат работата не защото вие се обаждате да ги притеснявате, а защото за това им плащат от парите на данъкоплатците. "

Това наистина не се сетих и ще направя на всяка цена тази седмица като пак ходя до там. Благодаря отново.

Много хора са питали за коя община става въпрос. Hillingdon. Това е на края на западен Лондон.
    Сега очакват от мен една наново попълнена форма, плюс всичките ми документи от преди и (задължителното поставено от тях условие) да съм записана за JSA.
    Не разбрах дали очакват от мен да съм направо одобрена, за да мога да кандидатствам "наново" при тях, или може като начало да съм минала интервюто. Ако смятат, че трябва първо да ме одобрят за JSA и тогава, то това значи, че ще е минало още супер много време и те ще използват и това като основание да отхвърлят целият claim.
    Затова се надявам шефът ми да се съгласи да ме вземе поне за един ден седмично, така че да съм с въпросния статус на "worker", без да чакам новини от джоб център. Най-малкото сме отчаяни за каквато и да е работа и заплащане и ако шефът ми се съгласи, ще ни помогне и за това......

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gomorrah Виж мнението
    Би ли казала за коя община става дума, просто ми е интересно. На улицата както съм казвала и друг път няма да останете. Общината е длъжна да ви намери подходящо временно жилище, обърни се към emergency council officer - те са отделно звено към общината. Всичко, което Мила казва е така с една особеност - ако хазяина живее с вас има право да ви изгони независимо с дете ли сте или не. Ако не живее с вас - трябва му заповед от съда.
    Получила ли си писмо с отказ? Ако да там трябва да има описани стъпки за апелация. Веднага напишете писмо описващо цялата ситуация и обжалвайте, обикновено има срок от 30 дена или повече, но дори да е минал срока посочете причините. Ако не сте получили писмо, но подавате нови документи приложете това писмо там и искайте молбата да се backdate-не до началото на първата молба. Приложи бележката за подаване на първата молба.

Благодаря много за съвета! Ще напишем писмо, което да приложим към новия формуляр, който искат да попълним.

Както вече писах, общината е Hillingdon. Тъй като са загубили всичко, искат от мен да попълня нова форма и да преснимат отново документите.
    притеснява ме това,че се опитаха да кажат,че нямат нищо мое,защото е минало много време и не пазят досиета толкова време, а всъщност ситуацията беше абсолютно същата и няколко седмици, след като кандидатствах. Изобщо явно не е защото е минало време.
    До колкото разбрах (не съм напълно сигурна), общината е длъжна да ни намери подслон, ако имам право на хаусинг бенефитс, което е ако съм със статус на "worker". Докато не почна работа или не ме одобрят за JSA, май нямам такъв статус?? Така ли е?

Наистина много ме обърка методът на работодателят ми да продължава да ми праща празни пейслипове и да ме води като на работа, при положение, че няма работа за мен от 3 месеца.... Не мога да преценя, но за мен това е "безработен". Незабавно ли губя статуса си на "worker"?
    Не знам.... Бъркотия е.

Благодаря невероятно много на всички ви, за вниманието и съветите ви!

Хазяинът ни не живее с нас. Разбирам, че не може да ни изгони веднага, но общо взето го чакаме от един момент нататък да започне да блъска по вратите ни, заедно с неговите момчета-работници, които са якички. Стресът от такова нещо, особено за бебо би бил до такава степен, че наистина бих се замислила направо доброволно да изляза на улицата.
    Разбирам, че трябва да не му отваряме вратата....
    Ами ако нас ни няма? Той би могъл да си влезе и да ни изхвърли нещата навън.

Докато мъжът ми не намери работа, положението е невъзможно....
    Всичко това нямаше да е в това положение,ако общината не бе загубила документите и данните ми и си беше свършила работата. Тогава все още имах работа и нямаше спор за статуса ми на worker, както се опитват да го изкаРАТ СЕГА. Наемът можеше да е платен и ние да не сме съвсем до гуша вдългове, така че да оцелеем в следващите седмици, докато мъжът ми намери работа и другите помощи започнат да идват....

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Sink, понеже си отговорила на моето мнение, да напомня, че е добре да обърнеш внимание на отговорите на всички - защото някои от тях са специалисти по материята, а аз не съм.

Може би е добра идея да прочетеш всичко, и тогава да отговаряш.

JSA (Jobseeker's allowance), както личи от името, е помощ за хора, ТЪРСЕЩИ АКТИВНО работа.

Jobseeker's Allowance (JSA) is a benefit paid to eligible people who are currently unemployed and looking for work.

You can claim JSA online if you are:
    • actively looking for work or working fewer than 16 hours per week
    • over 18 but below State Pension age
    • living in England, Scotland or Wales
    Ето още информация за тази помощ на английски.

Значи, за да подадеш за JSA трябва да работиш по-малко от 16 часа на седмица и да търсиш активно работа.

Хазяинът ни не живее с нас. Разбирам, че не може да ни изгони веднага, но общо взето го чакаме от един момент нататък да започне да блъска по вратите ни, заедно с неговите момчета-работници, които са якички. Стресът от такова нещо, особено за бебо би бил до такава степен, че наистина бих се замислила направо доброволно да изляза на улицата.
    Разбирам, че трябва да не му отваряме вратата....
    Ами ако нас ни няма? Той би могъл да си влезе и да ни изхвърли нещата навън.
    Не би трябвало да блъска по вратите ви - още по-малко, да влезе и да изхвърли нещата ви навън. Първото се нарича harrassment (тормоз), пък за второто да не говорим. Ако нещо такова почне да се случва, трябва да извикате незабавно полиция.

Гугъл търсачка на форума

44. БЛАГОДАРЯ sink thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей.
    Успех и горе главата!
    Здравей, Силвия Благодаря от сърце за конструктивните съвети.
    На въпросите ти:
    общината е Hillingdon.
    Мъжът ми е full-time, но годината приключи. Oсвен това и двамата не сме сигурни дали той остава студент и през следващата година, тъй като това му е годината за практика (work placement) и всъщност няма да учи до есента на 2013-та.
    По принцип като студент би имал право да работи до 40 часа седмично през лятото, но до колкото знам е задължително да има студентска жълта карта, a неговата не е такава,а за self-employed. Ако има въпроси относно това – като самонает, той няма никакъв доход, за съжаление. Мога да му изкарам синя карта като мой dependant, но ще отнеме доста време и документите, които искат и биха задържали май ще ми трябват за другите места.....
    Иначе, да разбирам ли, че казваш, че аз имам право на JSA и евентуално други помощи, ВЪПРЕКИ че в момента не работя? Тъй като това беше, което се опитваха да ме убедят в общината - че без работа, нямам право.

Благодаря за телефона на такс кредитс. Имам го, но за съжаление, нямам откъде да им се обадя, а знам, че ще чакам и доста, докато се свържа. Надявам се утре да ми позволят да ползвам телефон в детският център, където водим бебо....
    Иначе преди време, пак в този център, говорих с един служител от джобсентър+ и той тогава ми обясни, че аз трябва да кандидатсвам за JSA, а мъжът ми като full-time студент с малко дете – за Low Income Support. Той обаче говореше най-общо за това каква трябва да е процедурата по принцип и аз не бях сигурна, че ние като българи имаме изобщо такива права.
    Благодаря ти за вниманието и ще пиша при първа възможност отново.)

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 9
    Последно мнение: 16-02-2014, 14:28
  2. Защо нямам право на JSA и Housing Benefit?
    От marina999 във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 0
    Последно мнение: 19-01-2014, 17:40
  3. Бенефитс за току-що завършил - имам ли право
    От inso във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 11
    Последно мнение: 27-01-2012, 08:38
  4. помощ-нямам нет
    От krasi_sot във форум Интернет и компютри
    Отговори: 5
    Последно мнение: 22-06-2008, 22:19

Етикети за тази тема