Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 42 от общо 42
    Нов потребител
    Град
    Liverpool
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Жълт сертификат за студенти - моят опит! [Ходене по мъките... ;]

Здравей те колеги по съдба, моят въпрос е малко по различен.
    Аз живях в Wales 6 месеца и работих там но три пъти ми отказваха НИН за селф имплоид писна ми и просто се преместих в Ливърпул тук смятам да пробвам по друг начин. Записвам курс по английски в един колеж от който ще ми издадът писмо за срока на курса и т.н. , но проблема ми е че аз не съм спонсорирана от никой и нищо сама си плащам курса това променя ли нещата и ще ми откажат ли кандидатурата за студентска жълта карта

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Жълт сертификат за студенти - моят опит! [Ходене по мъките... ;]

ние сме семейство и искаме да отидем в Англия имаме само НИН номер и банкови сметки,помогнете ни с инфо или с каквото можете

скаип good338

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз нямам отворена сметка в никоя банка. Това проблем ли ще е? Какъв документ ще трябва да изпратя, след като нямам? Или ще се наложи да си отворя?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ОФ, ИЗВИНЯВАЙТЕ ЗА ДВОЙНИЯ ПОСТ (ОТНОВО), НО СА ИЗМИНАЛИ 60 МИН И НЕ МОГА ДА РЕДАКТИРАМ.

Мога ли вместо студентска виза да взема имиграционна - така няма да имам нужда от жълта карта?
    ''Most students in the UK have immigration permission which allows them to work during their studies. You do not need to apply for special permission in order to work. The hours and type of work you can do are restricted and depend on when you made your most recent application for immigration permission and, in some cases, the type of course you are studying.''

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Smile Относно: Жълт сертификат за студенти - моят опит! [Ходене по мъките... ;]

Здравейте!
    Днес ,след 8 месеца и половина получих мечтаната жълта карта:
    Ето накратко хронология на събитията:
    -13 февруари 2012 подадох документите пощата (препоръчано писмо разбира се)
    -август си поисках паспорта, защото беше изтекъл през май, а ми предстоеше пътуване до България(за целта ползвах личната си карта)и исках да си го подновя. Писах е-мейл и след 2 седмици ми го пратиха. В придружителното писмо обясняваха, че ще го поискат обратно, ако им е необходим(така и не го поискаха).
    -22 октомври получих писмо от Home Office ,че искат ново писмо от колежа(естествено курса въз основа на който кандидатствах беше приключил през юни) и доказателство , че имам достатъчно пари, за да се издържам. Това второто не ми сатана ясно , защо го искат , защото в банковите ми извлечения имаше достатъчно пари. Както и да е. Посочих моя приятел, като спонсор, изпратих нвгови фишове от последните три заплати и писмо от колежа за тримесечен парт-тайм курс.
    -великата дата, 2 ноември.....и пощальона донесе благата вест във вид на жълта карта.

Е, сега трябва да търся нов курс от януари, защото този свършва декември, но с това ще се справя, след като преборих тази истинска крепост на бюрокрацията и арогантността(поне за българи и румънци в последно време).

Пожелавам на всички чакащи търпение и много късмет!

6. БЛАГОДАРЯ m1999 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kukla Barby Виж мнението
    Здравейте!
    Днес ,след 8 месеца и половина получих мечтаната жълта карта:
    Ето накратко хронология на събитията:
    -13 февруари 2012 подадох документите пощата (препоръчано писмо разбира се)
    -август си поисках паспорта, защото беше изтекъл през май, а ми предстоеше пътуване до България(за целта ползвах личната си карта)и исках да си го подновя. Писах е-мейл и след 2 седмици ми го пратиха. В придружителното писмо обясняваха, че ще го поискат обратно, ако им е необходим(така и не го поискаха).
    -22 октомври получих писмо от Home Office ,че искат ново писмо от колежа(естествено курса въз основа на който кандидатствах беше приключил през юни) и доказателство , че имам достатъчно пари, за да се издържам. Това второто не ми сатана ясно , защо го искат , защото в банковите ми извлечения имаше достатъчно пари. Както и да е. Посочих моя приятел, като спонсор, изпратих нвгови фишове от последните три заплати и писмо от колежа за тримесечен парт-тайм курс.
    -великата дата, 2 ноември.....и пощальона донесе благата вест във вид на жълта карта.

Е, сега трябва да търся нов курс от януари, защото този свършва декември, но с това ще се справя, след като преборих тази истинска крепост на бюрокрацията и арогантността(поне за българи и румънци в последно време).

Пожелавам на всички чакащи търпение и много късмет!
    имам въпроси - стеймънти за колко месеца изпрати и каква застраховка направи, каква сума плащаше?

Напреднал
    Post Thanks / Like

И какво? сега заради тази тъпа здравна застраховка няма да ми дадат жълтата карта лИ? Дано поне да ми изпратят писмо рекуествайки я.. Ако мога да си направя застраховка след като ми я искат допълнително, дали ще ми я признаят?

Нов потребител
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Прави застраховката сега и пра6тай с молба да ти я приложат към апликацията, недей чака да ти я рикуестнат, много им дреме на тях, няма да те молят, я.

Старо куче
    Post Thanks / Like

kalopicha,

1. Ако имаш застраховка от някъде (друга държава от ЕС, вкл. и БГ), пращай полицата (ЕЗОК).

2. Ако имаш ЕЗОК от острова въпреки мнението на ЕК и започната процедура срещу Великобритания ХО все още (може би) не я признават (а за техни си граждани е достатъчна-потвърждава застраховане от държавата).

3. Ако нямаш първото, за второто разбра, направи както те съветват в предходното мнение.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Благодаря ви.

Последни два въпроса: Нямам никакви застраховки никъде. Имам само ЕУ здравна карта издадена в УК на стар адрес преди години.

1.Мога ли да си направя застраховка с тези АВИВА - тя ок ли е?

2.Как да го изпратя като допълнение към документите, които вече съм изпратил? И какво представлява тази молба?

Нов потребител
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

UK Border Agency
    PO BOX 3468
    Sheffield
    S3 8WA

Молба- свободен текст, описваш си на кратко случая

име, националност, дата на раждане, номер на паспорта, реф. номер в ХО ;( ако го знаеш)
    в момента си студент в....., кандидатстваш за жълта карта, апликатиона ти е в ХО от...( дата)
    рикуестваш да добавят застраховката, към вече изпратените документи

има теми за застраховките
    http://www.bghelp.co.uk/forums/regis...%EA%E0%F2.html

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Жълт сертификат за студенти - моят опит! [Ходене по мъките... ;]

Дъщеря ми писа, че искат личната й карта, за да я прикачи за кандидатстване.
    Как е възможно?
    А ако си дойде през ваканцията, мисля да си издаде нова и да обяви старата за изгубена. В UK ще разберат ли, че старата карта вече не е валидна - при евентуалното получаване на сълтия сертификат?

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Жълт сертификат за студенти - моят опит! [Ходене по мъките... ;]

Цитирай Първоначално написано от Любомира Дикова Виж мнението
    Дъщеря ми писа, че искат личната й карта, за да я прикачи за кандидатстване.
    Как е възможно?
    А ако си дойде през ваканцията, мисля да си издаде нова и да обяви старата за изгубена. В UK ще разберат ли, че старата карта вече не е валидна - при евентуалното получаване на сълтия сертификат?
    Че дъщеря Ви как е изпратила молба за регистрационен сертификат без документ за самоличност?!

Иначе Ваша воля - обявете я за изгубена, но ако от местното МВР (Home Office, в частност Border Agency) попитат българското дали документът е валиден, едва ли ще харесат отговора.

Ако иска да пътува, дъщеря Ви може да използва международен паспорт.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,

бих искал да питам нешто по отношение на ЕЗОК картата. Имам час за Кройдон на 9ти април 2013 и вчера (28.03.2013) си пуснах документите за ЕЗОК и картата ще стане за поне 15 дни. Въпросът ми е дали UKBA ще приемат официално преведено удостоверение за временно заместване на ЕЗОК заедно с декларацията, че няма да оставам в Англия.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Жълт сертификат за студенти - моят опит! [Ходене по мъките... ;]

Здравейте и от мен!
    Имам въпрос относно банковото извлечение, което изискват при кандидатстване за жълта карта. Знае ли някой в това извлечение дали просто искат да видят какво движение е имало по сметката ми, или по-скоро ги интересува с какви пари разполагам? И ако е второто, възможно ли е да решат, че нямам достатъчно средства, за да се издържам, и да ме отрежат?
    Има ли някой идея колко пари горе-долу трябва да има по сметката ми, за да избегна гореспоменатото?

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Жълт сертификат за студенти - моят опит! [Ходене по мъките... ;]

Цитирай Първоначално написано от stephie Виж мнението
    Здравейте и от мен!
    Имам въпрос относно банковото извлечение, което изискват при кандидатстване за жълта карта. Знае ли някой в това извлечение дали просто искат да видят какво движение е имало по сметката ми, или по-скоро ги интересува с какви пари разполагам? И ако е второто, възможно ли е да решат, че нямам достатъчно средства, за да се издържам, и да ме отрежат?
    Има ли някой идея колко пари горе-долу трябва да има по сметката ми, за да избегна гореспоменатото?
    Спомням си, когато моят син кандидатства и му искаха въпросното извлечение - обяснението в преразказ беше следното:
    "Необходимо е да се докаже, че лицето разполага с средства за живеене и няма да разчита само на евентуалните доходи от работата по време на ученето."
    Разрешават ти нещото, след като докажеш че не ти е необходимо.

ps. Както се казваше преди време - "Огън, служба не остана - идва 01.01.2014 г."
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря, jhoro!
    Колкото до послеписа, аз лично не тая много надежди, че процедурата няма да се забави още няколко месеца, и то в най-добри случай. Така че се надявам на най-доброто, но съм подготвена и за най-лошото!

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 50
    Последно мнение: 29-03-2013, 12:01
  2. Моят опит в UK досега - за студенти
    От Nikk_ във форум Студенти
    Отговори: 130
    Последно мнение: 18-11-2012, 20:11
  3. Отговори: 9
    Последно мнение: 25-10-2012, 13:17
  4. Отговори: 4
    Последно мнение: 18-05-2012, 13:02
  5. жълт сертификат за студенти