Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 57
    carpenter Аватара на Jorkaeff
    Град
    London / Ealing
    Post Thanks / Like

По подразбиране Българска църква в Лондон -мечта или реалност?

Който има Християнско отношение и потребност към темата да даде мнение- да не се размива другаде. Ако има изнервени или свъхчуствителни -да изпият по една глог-мента -валеряна първо. Но преди всичко и всички да разкаже Христо Йорданов градинаря за идеята му от миналата година, обещанията и изобщо всичко, което имаме право да знаем по темата.
    Най-тъмно е малко преди да разсъмне.

changing the world one gift at a time
    http://www.uk.freecycle.org/

За да управляваш фирма с над 200 жени, трябва да си не женкар, а мъжкар

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Българска църква в Лондон -мечта или реалност?

Цитирай Първоначално написано от Jorkaeff Виж мнението
    Който има Християнско отношение и потребност към темата да даде мнение- да не се размива другаде. Ако има изнервени или свъхчуствителни -да изпият по една глог-мента -валеряна първо. Но преди всичко и всички да разкаже Христо Йорданов градинаря за идеята му от миналата година, обещанията и изобщо всичко, което имаме право да знаем по темата.
    Благодаря за което.
    Ще карам направо.
    След като разбрах, че няма църква в Лондон, като изключим параклиса в гаража на посолството си помислих, че това е усъществима мечта.
    След като в Лондон живеят над 39 000 Българи, защо да нямат църква?
    Това се оказа не толкова лесно занимание, лично съм поставил въпроса на Министър- председателя, на главния секретар на Светия Синод, на западно европейския епископ, да казвам, че почти във всяко мое интервю говоря за това!
    Имаше посещение за 3 март и се очакваше от Българската общносъ да представи искането си за църква в Лондон.
    Направих връзка със секретаря на Министерския съвет по вероизповеданията и в-к БГБЕНТ, но информация ътака и не излезе!
    Последно редактирано от христо йорданов : 16-05-2012 на 16:43

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от христо йорданов Виж мнението
    Благодаря за което.
    Ще карам направо.
    След като разбрах, че няма църква в Лондон, като изключим параклиса в гаража на посолството си помислих, че това е усъществима мечта.
    След като в Лондон живеят над 39 000 Българи, защо да нямат църква?
    И нататък какво стана?
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

4. БЛАГОДАРЯ elicka thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    И нататък какво стана?
    Писах емаил на принц Кирил за да го поканя да се нарави инициативен комитет, но любезно ми се отказа.
    Разговарях с Милена, но до този момент нямам отговор.
    Това е хронологията!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Писах емаил на принц Кирил за да го поканя да се нарави инициативен комитет, но любезно ми се отказа.
    Разговарях с Милена, но до този момент нямам отговор.
    Това е хронологията!
    Отивам на Театър и ще отговоря на всички въпроси утре!

7. БЛАГОДАРЯ s_nikolova, Мила thanked for this post
    Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

Точно по темата :
    Г-н Христо Йорданов обеща на българите миналото лято,че следващата година в Лондон 100 % ще има българска църква,за която лично той ще съдейства.Много хора повярваха,втурнаха се да да помагат,да го посрещат,настаняват,и т.н.т
    Обаче той изчезна и не се появи повече наоколо.
    Появи се сега,защото има нужда от средства за престой на 3 момичета и него самия за 2-3-4 седмици.....
    А пък нагло прати мен аз да се погрижа за църквата...
    Та,исках да си кажа публично мнението,че подигравка с тия неща не бива да се прави.
    Това е.
    А за градината му се радвам много,чудесно е да се представя България по света!
    Но,който го е страх от вълци не ходи в гората ,нали ?
    И който няма средства и търси такива от други хора,не бива нагло да им заявява,че отива на театър,пък те през това време да работят,за да съберат пари!
    Не е красиво.
    Къде беше Христо през изминалата 1 година ?
    Защо наминава насам едва сега ?
    Имам право на въпроси и най-вече на отговори,след които аз и много други да решим да му помогнем отново !

9. БЛАГОДАРЯ христо йорданов, bubi83 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от elicka Виж мнението
    Точно по темата :
    Г-н Христо Йорданов обеща на българите миналото лято,че следващата година в Лондон 100 % ще има българска църква,за която лично той ще съдейства.Много хора повярваха,втурнаха се да да помагат,да го посрещат,настаняват,и т.н.т
    Появи се сега,защото има нужда от средства за престой на 3 момичета и него самия за 2-3-4 седмици.....
    Та,исках да си кажа публично мнението,че подигравка с тия неща не бива да се прави.
    Това е.
    И който няма средства и търси такива от други хора,не бива нагло да им заявява,че отива на театър,пък те през това време да работят,за да съберат пари!
    Не е красиво.
    Имам право на въпроси и най-вече на отговори,след които аз и много други да решим да му помогнем отново !
    Мога да ти дам подробен отчет какво съм правил през изминаата година, с кого съм се виждал, говорил, споделял.
    Но то да ли ще промени нещо свързано с липсващата Българска църква Лондон?
    В България има църкви при това съм един от църковното настоятелство и в този момент пак правя каквото е по силите ми.
    След като не успях да направя църква в Лондон, значи съм Ви подвел или не трява да има нова в този момент.
    За мен това е заключението и моля да бъда извинен за което.
    Не се притеснявай за градината и всичко свъзано с нея, аз от това разбрам и ще го направя!
    И моля за следното: Когато Мадлен инициира събирането на средствата, посрещането, настаняването при това с две деца край нея и в напреднала бременост, не съм обещавал да има църква. Това ми желание се появи след като се върнах в Бълария на 20 Юли( Илинден) като знак на благодарност.
    Но явно този ми жест се тълкува доста егоцентрично, емоционално и съпроводен с безрасъдство от моя страна.
    Аз съм разбрал кой съм и какво правя! Дано съм ти отговорил на въпросите, ако ли не питай!
    Последно редактирано от Мила : 17-05-2012 на 14:48 Причина: цитат

11. БЛАГОДАРЯ elicka thanked for this post
    Post Thanks / Like

Точно по темата :
    Това е.
    Не е красиво.
    Мога да ти дам подробен отчет какво съм правил през изминаата година, с кого съм се виждал, говорил, споделял.
    Но то да ли ще промени нещо свързано с липсващата Българска църква Лондон?
    В България има църкви при това съм един от църковното настоятелство и в този момент пак правя каквото е по силите ми.
    След като не успях да направя църква в Лондон, значи съм Ви подвел или не трява да има нова в този момент.
    За мен това е заключението и моля да бъда извинен за което.
    Не се притеснявай за градината и всичко свъзано с нея, аз от това разбрам и ще го направя!
    И моля за следното: Когато Мадлен инициира събирането на средствата, посрещането, настаняването при това с две деца край нея и в напреднала бременост, не съм обещавал да има църква. Това ми желание се появи след като се върнах в Бълария на 20 Юли( Илинден) като знак на благодарност.
    Но явно този ми жест се тълкува доста егоцентрично, емоционално и съпроводен с безрасъдство от моя страна.
    Аз съм разбрал кой съм и какво правя! Дано съм ти отговорил на въпросите, ако ли не питай!
    Христо,така и така сме се разприказвали,ти чувал ли си за едни 157 000 евро за откупа на Камелия Бончева,дадени на една фондация за борба с рака на гърдата ?Едни пари от отвличания на Наглите ?Мисля,че миналата година ти набираше средства чрез подобна фондация ?
    Ако човек е дал пари с чисто сърце за подобна кауза,а те отиват за други цели не е добре ,нали ?
    За да не остане съмнение,тук в темата за църквата и бога,би ли ми разказал повече за фондацията,подкрепяща градина +359 ?
    Парите,давани от дарители за определена цел не трябва ли да се изразходват само за целта,за която са дарени ?
    Все въпроси,напиращи отвътре ...Наистина не се заяждам,моля за отговори !
    И не на намесвай Мадлена,тя сега си има достатъчно ангажименти и грижи .Все пак отглежда 3 деца и работи.Не се надявай на нея,убеди нас,че парите,с които правиш нещата си са чисти.
    Ние сме хора-емигранти,знаещи цената на всеки лев.

Ще го кажа иначе-аз дарих пари на фондацията с идеята,че ще помогна на жени,болни от рак на гърдата.
    После установих,че тази фондация спонсорира теб.
    Това е против волята на дарението ми и е престъпление само по себе си.
    В тази посока са ми въпросите още от миналата година.

Далеч съм от мисълта,че това ,което правиш не е красиво-напротив!
    Но дарителя решава,за какво дарява пари.
    Последно редактирано от Мила : 17-05-2012 на 10:50 Причина: цитат

Град
    London / Ealing
    Post Thanks / Like

Elicka нещо много и куца хронологията на събитията около църквата иначе и е много силна в интерпретациите. Ами да вземе да изрови, както се закани вчера, писанията по повод църквата да видим все пак от коя дата са -барем се засрами поне малко ако някога и се е случвало такова нещо.
    Втурнал се народа да помага и ти беше от тоя народ дето се втурна? С какво помогна -позволи ни да знаем по подробно? С черен пиар най-вероятно ?

Мен повече ме интересува въпроса с Църквата. Предполагам не само мен де. И защо се получи такава една голяма информационна дупка и реално не се дискусира овреме създаването на тоя комитет, от който зависят понататъшните процедури?
    7 човека ще се съберат за нула време.

14. БЛАГОДАРЯ христо йорданов thanked for this post
    Dislikes strelec disliked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Христо,така и така сме се разприказвали,ти чувал ли си за едни 157 000 евро за откупа на Камелия Бончева,дадени на една фондация за борба с рака на гърдата ?Едни пари от отвличания на Наглите ?Мисля,че миналата година ти набираше средства чрез подобна фондация ?
    Ако човек е дал пари с чисто сърце за подобна кауза,а те отиват за други цели не е добре ,нали ?
    За да не остане съмнение,тук в темата за църквата и бога,би ли ми разказал повече за фондацията,подкрепяща градина +359 ?
    Парите,давани от дарители за определена цел не трябва ли да се изразходват само за целта,за която са дарени ?
    Все въпроси,напиращи отвътре ...Наистина не се заяждам,моля за отговори !
    И не на намесвай Мадлена,тя сега си има достатъчно ангажименти и грижи .Все пак отглежда 3 деца и работи.Не се надявай на нея,убеди нас,че парите,с които правиш нещата си са чисти.
    Ние сме хора-емигранти,знаещи цената на всеки лев.

Ще го кажа иначе-аз дарих пари на фондацията с идеята,че ще помогна на жени,болни от рак на гърдата.
    После установих,че тази фондация спонсорира теб.
    Това е против волята на дарението ми и е престъпление само по себе си.
    В тази посока са ми въпросите още от миналата година.

Далеч съм от мисълта,че това ,което правиш не е красиво-напротив!
    Но дарителя решава,за какво дарява пари.
    Разбира се, че както и миналата година пак ще ти отговоря. Паралелите с фондацията и +359 са толкова нелепи, че както се казва нямам думи
    Не знам какво си дарявала и каква е фондацията, но едно мога да те уверя и това е много ясно, че фондация "ЗА хората" беше гарант за случването на +359 и събираше средства за +359 и това което пишеш за фондация ме е спонсорирала е някаква грешка.
    Искам да провериш къде си превеждала средства и как те са пристигнали в градината +359?
    Все пак има банкова сметка, която продължава да стои на сайта +359 Bulgarian Garden
    Защо през цялото време не каза, че си дарила средства на една дондация и се чувстваш излъгана. Аз поне знам какви средства са постъпваи по сметката за градината. Има официални отчети към съответните институции, но никога не е имало превод от теб или прехвъляне на срества в сметката.
    Последно редактирано от Мила : 17-05-2012 на 10:51 Причина: цитат

Град
    London / Ealing
    Post Thanks / Like

Елице,уж беше на ти и веща и с фондациите. Не знаеше ли, че всяка фондация си има отделни поименни сметки за отделните каузи. Иди и търси сметка на фондацията като се чувтсваш измамена къде са ти отишли парите. Много се филмираш -няма да се учудя ако изкараш Наглите главни спонсори на градината в Хамтън корт
    Последно редактирано от Jorkaeff : 17-05-2012 на 08:12

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Elicka нещо много и куца хронологията на събитията около църквата иначе и е много силна в интерпретациите. Ами да вземе да изрови, както се закани вчера, писанията по повод църквата да видим все пак от коя дата са -барем се засрами поне малко ако някога и се е случвало такова нещо.
    Втурнал се народа да помага и ти беше от тоя народ дето се втурна? С какво помогна -позволи ни да знаем по подробно? С черен пиар най-вероятно ?

Мен повече ме интересува въпроса с Църквата. Предполагам не само мен де. И защо се получи такава една голяма информационна дупка и реално не се дискусира овреме създаването на тоя комитет, от който зависят понататъшните процедури?
    Вината е предполага моя, защото се концентирах в подготовката на проекта, както знаеш трудно се случват хубавите неща.
    Сега за църквата:
    След като се съберат седем души инициативен комитет пратете желанието си до свещеника в параклиса на посолството с копие до светия синод, както и до западноевропейския епископ Антоний.
    Емаилите ще ти ги дам лично, моля пиши ми на [email protected]

Post Thanks / Like

Интерпретации ?

Post Thanks / Like

Елице,уж беше на ти и веща и с фондациите. Не знаеше ли, че всяка фондация си има отделни поименни сметки за отделните каузи. Иди и търси сметка на фондацията като се чувтсваш измамена къде са ти отишли парите. Много се филмираш -няма да се учудя ако изкараш Наглите главни спонсори на градината в Хамтън корт
    Питам,бе човек.Христо ще ми отговори.Ти защо се месиш,не питам теб.Човек като дава пари може да пита и за какво са похарчени.Зададох конкретни въпроси.Ще получа точни и конкретни отговори.

Post Thanks / Like

Жорка,ако майка ти е болна от рак и дадеш пари,които отидат за градина,а майка ти умре без да е получила адекватно лечение така ли ще разсъждаваш?
    /Не става дума за моята майка,а за друга ,но пак майка на някого/
    Основно правило е да се изпълнява волята на дарителя и парите да се харчат за целта.
    Затова си позволявам да попитам.
    НЕ ОБВИНЯВАМ,САМО ПИТАМ.

Също питам защо се закри линията за смс-те ?

warrior of the light Аватара на Chick
    Post Thanks / Like

Елице,уж беше на ти и веща и с фондациите. Не знаеше ли, че всяка фондация си има отделни поименни сметки за отделните каузи.

Напълно си прав. Моята любима фондация е тази на Бербатов. Изкарва парите тук, а ги пере в България, където изкарва повечето време от седмицата
    What on earth are you doing here, in the western world? ~ Open Your Eyes (Asia)
    Life is series of challenges to be met and mastered. ~ from Private Benjamin (Colonel's motto).
    All morons hate it when you call them a moron.
    ~J.D. Salinger, The Catcher in the Rye, Chapter 6

22. БЛАГОДАРЯ elicka thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Chick Виж мнението
    Напълно си прав. Моята любима фондация е тази на Бербатов. Изкарва парите тук, а ги пере в България, където изкарва повечето време от седмицата
    Да,няма по мръсни пари от тези във фондациите...
    Но Бербатов САМ ги изкарва и САМ може да си ги пере ,нали ?
    Въпроса е в онези фондации,в които едни ги вкарват,а други ги перат....

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Питам,бе човек.Христо ще ми отговори.Ти защо се месиш,не питам теб.Човек като дава пари може да пита и за какво са похарчени.Зададох конкретни въпроси.Ще получа точни и конкретни отговори.
    Разбира се че трябва да се получат отговори на въпросите, Но има нещо поне за мен не разбираемо.
    Как така си пратила пари в една фондация и те са се оказали в банковата сметка на градината. Само за информация, всеки който е дарил средства за +359 е получил свидетелство за дарение.
    Аз искам да питам имаш ли свидетелство за дарение, ако не предполагам, че имаш документ(предполагам банков) за внасяне на сума.
    Моля да ни посочиш такъв документ за превод и ми посочиш как ТВОИТЕ ПАРИ СА ВЛЕЗЛИ В СМЕТКА НА фондация за "За хората" и са изхарчени, като изобщо не си пратила пари на сметката за градината!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Жорка,ако майка ти е болна от рак и дадеш пари,които отидат за градина,а майка ти умре без да е получила адекватно лечение така ли ще разсъждаваш?
    /Не става дума за моята майка,а за друга ,но пак майка на някого/
    Основно правило е да се изпълнява волята на дарителя и парите да се харчат за целта.
    Затова си позволявам да попитам.
    НЕ ОБВИНЯВАМ,САМО ПИТАМ.

Също питам защо се закри линията за смс-те ?
    Защото такива са условията на подписания договор, след 13 Август се закрива линията.
    За да може да се ползва от друг, който има нужда от помощ!

26. БЛАГОДАРЯ elicka thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Smile Относно: Българска църква в Лондон -мечта или реалност?

Не съм запозната с думите и делата на г-н.Христо Йорданов но и мен темата за българска църква(или по-точно липсата на такава) ме вълнува.Ако наистина г-н.Йорданов поради някакви причини не е изпълнил поетият ангажимент да не губим време ами да се заемем ние.Сигурна съм че всеки би отделил малко от ценното си време за добрата кауза.Наясно съм че най-вероятно има и един куп бюрократични спънки но ако тук българските институции не работят адекватно значи някой някаде в Бг трябва да научи за това.Ако ще плащаме паунд за свещ имаме право да знаем къде отиват парите,ако смятаме че свещенникът по някакъв начин не изпълнява задълженията си или злоупотребява с нашето доверие имаме право като българи и християни да си потърсим правата.Аз лично съм готова да съдействам с каквото и колкото мога.Чакам бебенце в края на юли и съм сигурна че много настящи и бъдещи родители(и не само) биха направили много за да има свято място за всички малки и големи българи-християни!

28. БЛАГОДАРЯ христо йорданов thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от encheva Виж мнението
    Не съм запозната с думите и делата на г-н.Христо Йорданов но и мен темата за българска църква(или по-точно липсата на такава) ме вълнува.Ако наистина г-н.Йорданов поради някакви причини не е изпълнил поетият ангажимент да не губим време ами да се заемем ние.Сигурна съм че всеки би отделил малко от ценното си време за добрата кауза.Наясно съм че най-вероятно има и един куп бюрократични спънки но ако тук българските институции не работят адекватно значи някой някаде в Бг трябва да научи за това.Ако ще плащаме паунд за свещ имаме право да знаем къде отиват парите,ако смятаме че свещенникът по някакъв начин не изпълнява задълженията си или злоупотребява с нашето доверие имаме право като българи и християни да си потърсим правата.Аз лично съм готова да съдействам с каквото и колкото мога.Чакам бебенце в края на юли и съм сигурна че много настящи и бъдещи родители(и не само) биха направили много за да има свято място за всички малки и големи българи-християни!
    Благодаря за което. Това е разумното решение, задайте въпроси не на мен, а на институцията, защо все още няма подобаваща църква в Лондон?
    Това което можах съм го направил и не се срамувам.
    Задайте следния въпрос като Българска Общност в Лондон чрез социалните мрежи, медиите!
    Защо няма Българска църква в Лондон?

Post Thanks / Like

Разбира се че трябва да се получат отговори на въпросите, Но има нещо поне за мен не разбираемо.
    Как така си пратила пари в една фондация и те са се оказали в банковата сметка на градината. Само за информация, всеки който е дарил средства за +359 е получил свидетелство за дарение.
    Аз искам да питам имаш ли свидетелство за дарение, ако не предполагам, че имаш документ(предполагам банков) за внасяне на сума.
    Моля да ни посочиш такъв документ за превод и ми посочиш как ТВОИТЕ ПАРИ СА ВЛЕЗЛИ В СМЕТКА НА фондация за "За хората" и са изхарчени, като изобщо не си пратила пари на сметката за градината!
    Твой спонсор е фондация "ЗА ХОРАТА ",нали ?
    Тя е фондация ,официално създадена за борба с рака на гърдата,нали ?
    Как тя спонсорира теб с пари на дарители ?
    Това е въпроса ми ?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от encheva Виж мнението
    По принцип това е дълъг ,труден и сложен процес.
    Необходим е Председател,Секретар,Касиер,и минимум 4 члена.
    Нужни са проекти и десетки одобрения от най-различни институции,отнема страшно много време,нерви и пари.
    Това е за България.В чужбина разрешителните са с няколко повече.
    Необходим е сериозен спонсор.

Post Thanks / Like

Благодаря за което. Това е разумното решение, задайте въпроси не на мен, а на институцията, защо все още няма подобаваща църква в Лондон?
    Това което можах съм го направил и не се срамувам.
    Задайте следния въпрос като Българска Общност в Лондон чрез социалните мрежи, медиите!
    Защо няма Българска църква в Лондон?
    В Лондон има българска църква.Доколко това е храм обаче може да се спори.
    Просто ти сам обеща,никой не те е молил.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Твой спонсор е фондация "ЗА ХОРАТА ",нали ?
    Тя е фондация ,официално създадена за борба с рака на гърдата,нали ?
    Как тя спонсорира теб с пари на дарители ?
    Това е въпроса ми ?
    Ще обеснявам като за учащи:
    За да получиш СМС номер трябва да има НПО или Фондация, която да подаде документи за разглеждане и евентуално отпускане на СМС номер.
    За тази цел се открива специална сметка, която се ползва за определената дейност.
    Парите с които разполага фондацията са нейни, но парите които са влезли в сметката за градината са отчетени по надежния ред.
    Ако имаш притеснения, че са прехвърлени средства от една сметка в друга без съгласието на дарителя, то значи или не си наясно със законодателството.
    Няма как да се случи, поне аз не знам, но разбирам, че и на тази тема говорим на друг език!

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Българска евангелска църква в Лондон ?!?!?!
    От TeA75 във форум Християнство
    Отговори: 14
    Последно мнение: 08-07-2014, 18:50
  2. Българска Църква
    От Dragon във форум Християнство
    Отговори: 19
    Последно мнение: 16-04-2011, 02:31
  3. има ли бг църква в лондон
    От MAKAPOB във форум Християнство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 30-12-2010, 17:19
  4. Кръщене в българска църква?