Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 3 от общо 3
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Смяна на училище - как става?

Здравейте,моята дъщеря е на 12г. от 4м учи в лондон. мога ли да я преместя в друго училище ,защото ми се струва че сегашното не е много добро?на тестовете има 99%,което мисля че може да помогне да я преместим.пак ли трябва да подавам формата в общината или търся директно училище.и тя не харесва сегашното училище........не знам какво да правя............

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Смяна на училище - как става?

Цитирай Първоначално написано от ladyostrich Виж мнението
    Здравейте,моята дъщеря е на 12г. от 4м учи в лондон. мога ли да я преместя в друго училище ,защото ми се струва че сегашното не е много добро?на тестовете има 99%,което мисля че може да помогне да я преместим.пак ли трябва да подавам формата в общината или търся директно училище.и тя не харесва сегашното училище........не знам какво да правя............
    На мен тази мисия ми се вижда невъзможна,ако не сменяте адреса в друго кметство,но и това не ви гарантира място в друго училище.Това,че тя има 99% макар да не разбирам какво точно означават тия проценти и че тя не харесва училището не са от съществено значение.Тук кметството решава тия проблеми,не желанията.Даже и в часно училище да искате да я приместите,ако е в секондари,пак трябва да държи изпит.

Напреднал Аватара на Deny73
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Смяна на училище - как става?

ladyostrich, "Any parent can apply for a place for their child at any time to any school outside the normal admissions round." the School Admission Code.
    Преместването през време на учебната година се води in-year admission и има много полезна информация в този link: http://www.education.gov.uk/publicat...00013-2012.pdf
    /по специално за теб от 2.21 надолу/ Обикновено общината по местоживеене определя училището за децата, които кандидатстват, но в зависимост от типът на училището решение взимат и други управляващи органи като governors при voluntary-aided или voluntary-controlled schools. Всяка община си има критерии за преместване от едно училище в друго и затова е редно да отидете в отдел "Образование" към вашата община. Би трябвало да има и телефони за уреждане на среща с конкретен служител.
    Преценете много добре дали няма да сгрешите с местенето, защото повечето държавни училища са едни и същи. Доколкото съм запозната има формуляр, в които трябва да опишете конкретна причина за преместването, както и да има обяснение от директорът на училището.

4. БЛАГОДАРЯ Мила, mila_2, victor07 thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Училище
    От [email protected] във форум Начални и основни училища в UK
    Отговори: 0
    Последно мнение: 16-09-2014, 10:45
  2. Отговори: 17
    Последно мнение: 14-09-2012, 19:38
  3. Смяна на тазобедрена става
    От ilianaL във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 18-03-2009, 16:04
  4. При смяна на адрес, смяна на GP