Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Въпрос относно SBS и SAWS

Здравейте,

Колко жалко, че не намерих този форум по-рано, преди да се прибера в България... Голяма грешка!

Учих известно време в Лондон в Epping Forest College (не знам къде ми беше акъла тогава, та не си изкарах жълта карта и да почна работа 20 часа на седмица). За съжаление се наложи да се прибера Декември месец. Обаче тук не мога да живея, просто на където и да се обърна има само негативизъм и простотия. Каквато и работа да си намеря е за жълти стотинки и 12 часа на ден. Няма overtime, няма нищо. Работя в IT сферата, дето уж заплатите са по-добри. Друг път... За същото нещо в чужбина хората взимат една нула отгоре, стартово Да не говорим, че и самите фирми са побългарени, включително големите като HP и IBM. За това мисля да напусна нашата мила родина, където на държавата не и пука за младите и надарени хора, и да не се върна повече.
    Вече що годе знам как стоят нещата в UK относно работа, квартири, храна и др. Даже ако някой го интересува мога да му препоръчам 2-3 хостела, където е сравнително евтино и в същото време интересно - запознаваш се със страшно много хора от целия свят.

Зареди последното ми приключение останах без пукната пара, сега ще ми е за урок и другия път ще съм подготвен.

Та, да си дойдем на думата.

Ще кандидантствам по SAWS или SBS програмите и бих искал да чуя някакви по-конкретни мнения за различните оператори. Знам, че има лицензирани такива клик, но бих искал и да чуя мнения от първа рака ако е възможно.

Ще е директно, тъй като на фалшиви български посредници нямам вяра. По принцип дори за нормална работа не се обръщам към тях, та за това ли... От опит знам, че да се свържеш директно с фирмата е най-добре, независмо дали ще е HP, Google или кварталния магазин.

По принцип плана е да отида за 6 или 12 месеца, да изкарам някой лев дето се вика ( аз не пия и не пуша, та разходи кой знае какви нямам ) и след това или ще почна работа като self employed или ако ми излезне късмета, ще си намеря работа в някоя IT фирма. Дори бих се навил да платя на агенция за това, имам препоръчани две от колежа, проблема е, че таксите са от сорта на 3-4000 паунда. Хубавото е, че работата се гарантира в договора и получаваш няколко сертификата в зависимост от пакета (CISCO, Microsoft, LPI, etc.) А крайната цел е Imperial College или M.I.T. , за което се искат много пари, време и труд.

Можете ли да ми препоръчате нещо или най-добре да пиша до всеки един оператор?

Оф топикът е добре дошъл.

Благодаря!
    Поздрави!

П.С. - английският ми е на бих казал 8/10, главно акцента ми куца. Дори да не махнат ограниченията 2014 до тогава смятам да съм се оправил.

2. БЛАГОДАРЯ Doondie thanked for this post
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Въпрос относно SBS и SAWS

Аз бях с Concordia във ферма на Sandfields Farms Ltd, но чрез посредник - Айлънд ЕООД, В. Търново, понеже нямах идея как стават нещата. Сега бих си написал домашното сам, но за незапознатите, някои от които може би никога не са ходили в чужбина, вариантът с фирма представител на съответния оператор/ферма (или оператори/ферми) е по-удачен.

Условията във фермата не бях идеални, но аз останах доволен от преживяването, както и от приятелствата, които завързах преди цели 4 години.

Няма гаранция обаче, че където и да отидеш, ще останеш доволен, понеже има много фактори, които влияят - физическото ти състояние, времето, реколтата, overbooking също понякога има, лош късмет (вкл. непредвидени ситуации), супервайзърите/мениджърите може да не са "от твоята порода" и прочие.

За тази година трудно ще намериш позиция, понеже и за двете програми има годишни квоти, но не е невъзможно - все пак хора напускат по всяко време и по всякакви причини или се появява непланирана нужда от работници. Просто не възлагай прекалено големи надежди, понеже преди теб има резерви, които ще са с предимство.

Успех в начинанията!

П.П. Не знам какви са тези агенции, които взимат Ј3-4ооо за курсове с гарантирана(?!) работа, но more often than not подобни оферти не са това, което изглеждат. Така че имай поне 1 наум.
    П.П.2. Ако си разбираш от професията, имаш поне 3 варианта: селф, AWC, студентска жълта (водеща и до синя), че дори и HSMP, ако се квалифицираш.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да, знам че за тази година няма да стане. Аз за това първо ще пиша лично до всеки един оператор.

Иначе за обучението, ще цитирам, както казах препоръчаха ми ги от колежа и позавам хора, които са използвали услугите им. Ходил съм на среща с консултантите им, четох и договора.

Your Ј18-25k Guaranteed Job in IT (or your money back)
    How does the ‘money back job guarantee’ work?
    The process is simple. Once you have successfully applied to the Network Professional Programme you’ll receive your legally binding guarantee of a job or your money back subject to you achieving your certifications. Whilst these certifications are challenging for some candidates, we provide you with free re-training in all modules for 18 months after you start the course.
    In summary, this is our commitment which gives you the reassurance that your hard work and investment will pay off.
    If the candidate fails to obtain an IT job offer of Ј18k-Ј25k per annum (current average is Ј18k) within 90 days of programme completion (120 days if the candidate undertakes a work placement) the supplier will give the candidate a rebate of Ј500 per month to a maximum of the total training fees. However as soon as an IT job of between Ј18-Ј25K is gained the repayments will cease. At this point a final payment by Just IT Training will be made, which will be pro rata for part months.
    Seems legit, but who knows

Относно личното съощение, което получих от anastasiys, ще пиша тук, защото може да е полезно на някой:
    Аз съм отсядал в "The Generator" , намира се до Russel Square и е малко по-скъпо. Около 20 паунда на вечер, но обстановката е супер, имат различни events и закуска всяка сутрин. Другия хостел е "Picadilly Backpackers", точно до Picadilly Circus. Там можеш да намериш dorms за около 12 паунда на вечер. Не е кой знае какво, но не е и мизерно. И на двете места понякога има оферти за по-ниски цени и са супер централни. Баните са повече от ок. Хващал съм нощувки по 7 паунда в "The Generator". Можеш и да се договаряш ако ще оставаш по-дълго. Най-хубавото е, че се запознаваш със страшно много хора, 99% са млади 20-25г. Българи не съм виждал, те не знам къде ходят, 12 паунда на вечер ти излиза колкото една нормална квартира, а хубава квартира не се намира за 1 ден. Резервацията се прави онлайн.

Един безплатен tip: ако ще ходиш там, запази си места още от България, 2-3 месеца предварително, защото са много популярни в целия свят сред пътуващи хора. Ще ти излезне по-евтино. Един австралиец беше направил следното: беше book-нал за по една седмица в продължение на няколко месеца. Така хем му е гарантирано леглото, хем ако реши може да да откаже резервацията без да му вземат пари. Другия път аз ще направя същото

Sorry за оф топика. Ще се свържа с всички оператори, ще избера някой и каквото сабя покаже.

Иначе, да, пътя е това: SAWS, след това 6 месеца self или student, blue. Пък живот и здраве 2014 да се променят нещата, но аз не разчитам на това.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

И аз малко извън темата - защо не си изкараш сам сертификати от М$? Цените на изпит са от порядъка на 80$, и съм убедена че имат по-голяма тежест от тези центрове. Има доста материали в нета, дъмпове (т.е. примерни тестове, чиито въпроси съзпадат на 80% с изпитните) и т.н. И аз съм IT но до сега не съм давала пари за курсове, само за такива сертификати които реално ми вършат работа.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от petyag Виж мнението
    И аз малко извън темата - защо не си изкараш сам сертификати от М$? Цените на изпит са от порядъка на 80$, и съм убедена че имат по-голяма тежест от тези центрове. Има доста материали в нета, дъмпове (т.е. примерни тестове, чиито въпроси съзпадат на 80% с изпитните) и т.н. И аз съм IT но до сега не съм давала пари за курсове, само за такива сертификати които реално ми вършат работа.
    Курсове, не, самите изпити на Microsoft са Ј99, което е около 240лв. май? http://www.register.prometric.com/Menu.asp

И аз не съм давал пари, самите изпити струват доста. Аз лично мога да взема първите нива и без курсове, но за да има някаква полза трябва да изкарам 5-6. Цялата работа е, че те са партньори с различни колежи и има отстъпки за CompTIA, CISCO, MS и др. Като прибавим apprenticeship програмите, където можеш да работиш до като тече самия курс и да печелищ от порядъка на Ј125-Ј150 на седмица инвестицията според мен си струва и щом си оправя документите и имам някой лев заделен ще се запиша 100%. Аpprenticeship програмите са безплатни, финансират се от правителсвото.

Edit: колкото до това дали има голям тежест или не, това са commercial сертификати. Дали го взимаш в София, дали в Африка, няма значение. В България обаче такива програми нямаме.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей , аз в момента съм във ферма-заминах с Хопс,които мисля работят по SAWS.Съответно платих такса на българския посредник,който освен с работна карта ,с нищо друго не си оправда таксата.Както и да е , по същественото,което искам да ти кажа е че вече 2 пъти от английския ХОПс идват на проверка във фермата,разпитват за българските посредници и остават учудени от таксите ,които са ни искали.Самите те препоръчват да кандидастваш на техния сайт безплатно (не съм го разгледжал,но едва ли ни подвеждат) .Бригадата е подхдяща за хора,които пчвт буквално от 0 (даже и под 0 ,както е моя случай) . Хубавите страни са че ти изваждат NIN ,банкова сметка,можеш да си пуснеш документи за селф и да имаш готов UTR като се махнеш от фермата,абе общо взето ще имаш готови документи за работа и с малко късмет ,няма да харчиш излишни пари,даже ще спестяваш,ще имаш достатъчно време да се ориетираш по обявите за работа,евентуално кола да си купиш,книжката да смениш и т.н.
    НО :
    Идея си нямаш какво изпитание за нервите ти би могла да ти се стори фермата :

- Болшинство румънци ( Преди време се проклинах ,че не съм се родил 1500км по на запад,сега съм щастлив ,че не съм е родил 100км по на север) Няма такава паплач, незнам дали само в тази ферма е така , но тукашните румънци са УМСТВЕНО изостанали . Със специален конкурс са събирани ,просто идея си нямаш колко прости и ограничени хора има.
    - По-лошото - голяма част от българите са същите - пълни боклуци,които в родината си са НИКОЙ ,нямат бразование,език не владеят,нямат професия.Но видиш ли тук изкарат парички за 6 месеца и следващите 6 в родината са най-големите - марковите дрехи,колата с десен волан,и десетки измислени истории , и така докато похарчат събраните няколко хиляди и пак дойде време да дойдат да берат ягоди.
    -Пълна заблуда е понятието "студентска бригада".Повечето дори не са минавали покрай сграда на университет.ПЪк и замисли се реално кой студент може 6 месеца в годината да не е в университета.

Във фермата няма да срещнеш хора с твоите амбиции , отсреща ще има само завист и злословене.Бъди готов и за тези трудности.Физическата умора се преодолява,психическата много по-трудно. 6 месеца изгледжат малко време, но никога не си бил в компания на такива идиоти,камо ли да живееш с тях. Във фермите няма да видиш адвокати,лекари,програмисти.
    И последно : разрови се из форумите ,виж в коя ферма какво се работи през различните периоди на годината,внимавай да не попаднеш във фермата в най-натоварения сезон, бавните работници ги махат моментално,за да не се пречи на работния процес ( няма как да бъдеш бърз,при положение,че повечето са за 2-3година и вече имат опит,а IT уменията ти не са гаранция за добри селскостопански заложби ).В този случай ще си още по-прецакан,ще си дал известна сума пари за да дойдеш, и на 2рата седмица пак даваш пари за скъп самлетен билет обратно към родината.
    Всичко ,което съм ти казал по-горе е от лични наблюдения.Не искам да споря с никой относно фермите,не искам и да те разочаровам.Радвам се,че има млади хора ,които търсят изход от тинята в България.Все от някъде трябва да се започне,така че фермата е добър вариант,стига да имаш железна психика и сериозен стимул.Успех в начинанията ти и дано всичко мине по най-лекия за теб път !

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мерси за поста, raven_1 .

Благодаря за съветите. Наясно съм с това какви хора живеят и работят там. Може да се занимавам с IT, но какво ли не ми е минало през главата.

А простотията е навсякъде, няма значение дали е българин, британец, китаец etc. Ако човека не е образован приоритетите му са много различни, в повечето случаи да се напие и да се изфука пред приятели с някой нов телефон, дрешка или кола. Не бива да ги виним, не са виновни, обществото е виновно, но това е друга тема.

Правиш си план, абстрахираш се от това кой какво ти говори и действаш. За мен отиването на такава ферма най-малкото (дори да не изкарам пари) като направя 12 месеца ще имам всички документи за да си търся нормална работа там. А работа ще намеря. Не съм мързелив, живял съм и на село, ходил съм да помагам всяко лято на баба и дядо, сено, градини, животни, знаете как е. Излизате в 7, прибирате се в 9 . На мен ми харесва в London, харесват ми хората, времето, обстановката, почти всичко.

Иначе по темата - с фирми няма да се занимавам, особено ако се заплаща. В последните няколко дни разглеждам мнения за всяка една от фермите в този списък click

Като гледам никой не иска да препоръча някоя .

Ще избера няколко и ще им се обадя. Агенти не ми трябват, знам английски на бизнес ниво. Даже се чудя на хората защо позлват български фирми вместо да се свържат директно с мениджърите във фермите. Все пак половината са българи ако пък езика е проблем.
    Последно редактирано от arzhar : 04-05-2012 на 05:44

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Страхотна тема,на мен също ми е писнало да стоя в България, а пък варианта ми е бригада във ферма,но не мисля да се връщам и искам да си извадя документи ,които да са ми в полза след това . Понякога като чета мнения и се чудя " дали пък наистина ще станат нещата или просто ще се върна и следователно ще съм без работа ? ". Но си мисля,че по-важно е човек да го иска . Относно докуметите: НИН само ли издават или и AWC с която да продължиш някъде да работиш до една година? Другото ,което също ми се върти в главата е дали могат от дадена ферма ,ако питаш шефа си да те задържи за повече време , дали ще желае да го направи ? А като селф-емплойд незнам дали можеш да работиш за други да те наемат или просто ти трябва да си търсиш фирми и хора? Аз имам една идея за селф, но трябва да я проверя как стои .Иначе за България,тук толкова ми е писнало да работя с идиоти,че няма на къде повече,да споделя само, военен съм,страхотни тапънари са тези момчета и момичета . Дано не се обиди някой ,ако е такъв или бил такъв и му е на сърце тази професия,аз също я харесвам,но е безпарична,без бъдеще ,психически те натоварват идиотите,които са там,а те са голяма част и нямаш шанс за развитие. Благодарности на всички хора,които се включват по темите,не замо тази . Информацията е голямо нещо,нека са живи и здрави тези,които пишат от там и знаят как са нещата

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Забравих да попитам как е възможно и какви са условията да се кандидатства по SBS форма ?

Изивнявам се за поредният ми пост,но не намерих как да си редактирам моя

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. MIO - въпрос относно сат нав
    От g_v във форум Интернет и компютри
    Отговори: 10
    Последно мнение: 24-05-2012, 11:32
  2. Въпрос относно ...
    От joey89 във форум Интернет и компютри
    Отговори: 6
    Последно мнение: 17-06-2009, 11:39
  3. Въпрос относно ИЛР
    От northstar във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 2
    Последно мнение: 03-09-2008, 21:20
  4. Въпрос относно Ltd
    От eiore във форум Self-Employed
    Отговори: 3
    Последно мнение: 22-08-2008, 12:53
  5. въпрос относно NIN
    От Mel_84 във форум Self-Employed
    Отговори: 6
    Последно мнение: 04-08-2008, 10:00

Отметки

Правила за публикуване