Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 11 от общо 11
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Начално образование

Предстои ни преместване в Англия.Синът ми трябва да бъди последна година в праймъри скул.След като имаме адресна регистрация-какви документи и преводи са необходими за да го запиша септември за новата учебна година и кога и къде трябва да ги подам?Ще съм благодарна за всякакви съвети и мнения!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Exclamation Относно: Начално образование

здравейте,аз също се интересувам от това какви документи са необходими за записване на сина ми които на 5 год.и сега е в бг,но до септември ще бъде тук.който може да даде съвет blagodary предварително!
    Последно редактирано от Doondie : 24-04-2012 на 20:14 Причина: българска азбука

Напреднал Аватара на Deny73
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Начално образование

Здравейте! Бих ви препоръчала да прочетете тази тема за началните училища в Англия от форума. Мисля, че ще откриете отговори на въпросите ви.
    http://www.bghelp.co.uk/forums/child...A%F0%E8-2.html

Нов потребител
    Post Thanks / Like

здравейте
    Бихте ли ми помогнали тъй катo ми предстои преместване в лондон с детето ми , което е на 10години и навършва 11 през септември и не знам към кого да се обърна и дали сме за primary or sekondary как да разбера коя община сме

благодаря Ви

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от [email protected] Виж мнението
    здравейте
    Бихте ли ми помогнали тъй катo ми предстои преместване в лондон с детето ми , което е на 10години и навършва 11 през септември и не знам към кого да се обърна и дали сме за primary or sekondary как да разбера коя община сме

благодаря Ви
    Find your local authority
    Въвеждаш си посткода и то ти дава в коя община сте и линк към нея.

Нов потребител Аватара на DrFish
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Ако детето е родено след 30 август 2001 ще го запишат year 6 Primary School. А като си записваш детето ти искат : свидетелство за раждане на детето, твоя паспорт, банк стейтмънт за да докажеш къде живееш, името и адреса на GP-то на детето (като го записваш при GP пък ти искат имунизационния му паспорт), спомням си че носих и отпускното от училището в България преведено. Можеш да пробваш директно в близките училища за свободни места, но тук много трудно се намират места. Навсякъде има списъци със чакащи деца. И местата се разпределят от кансъла в който живееш. Трябва там да подадеш документите и те ще ти изпратят писмо в което ще ти предложат място. Ако имате късмет директно да намерите училище те ще изпратят писмо до кансъла че го записват при тях. Не става бързо. Моето дете дори записано директно в училището, докато съгласуват с кансъла и списъка с чакащите деца започна в края на октомври. Но няма проблем те и без това са назад с материала, така че не пропусна нищо. Успех!

7. БЛАГОДАРЯ [email protected], beni7574 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Акта за раждане и имунизационния паспорт трябва ли да са преведени и ако ДА-от заклет преводач ли?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте включвам се в темата защото никъде не прочетох отговора на въпроса на frezija а и мен ме интересува. Ако някой знае може ли да ни отговори?

Нов потребител Аватара на DrFish
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Да, всички документи трябва да бъдат преведени от лицензиран преводач. Имунизационния паспорт също.

Напреднал Аватара на krembo_t
    Град
    Room on the broom
    Post Thanks / Like

Аз записах моя син на училище тук БЕЗ никакви преведени документи. Само паспорт носех, но не го искаха. Нито сметки са ми искали- НИЩО!

Обадете се в общините, където ще живеете и питайте там вместо да си давате парите за излишни неща.

Нов потребител
    Град
    Crawley, Oxfordshire, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Но не е лошо да има преведени документи като имунизациите например,защото и тук им правят. Аз лично преведох акта за раждане и мед.картон но не са ми искали да е от заклет преводач. Акта за раждане обаче не е лошо да е преведен от заклет преводач защото после ще ви е нужен за детските. Аз лично когато записвах моята дъщеря , никои не ми ги иска тези неща в училище но ми благодариха че съм ги улеснила.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. вино
    От captain caveman във форум Рецепти, хранене
    Отговори: 6
    Последно мнение: 07-11-2008, 11:57
  2. Начално образование в Англия
    От emodonkov във форум Образование в UK
    Отговори: 15
    Последно мнение: 20-09-2008, 20:43
  3. БГ вино???
    От Maria във форум Пазаруване
    Отговори: 23