Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 50
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Средно образование

Здравейте!
    Предстои ми заминаване във Великобритания.Стъпка по стъпка разучавам възможностите и условията.Искам да разбера,когато пристигна в страната,с желание да се установя,какви са условията за обучение на моята 13-годишна дъщеря.Мога ли да я запиша в училище,преди да съм започнал работа?Ще и помогне ли сертификат за владеене на езика,издаден от Cambridge college?
    Приемам Вашата информация с голямо доверие и се надявам да е актуална.
    Благодаря на всички!

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Средно образование

Цитирай Първоначално написано от yuliano 72 Виж мнението
    Здравейте!
    Предстои ми заминаване във Великобритания.Стъпка по стъпка разучавам възможностите и условията.Искам да разбера,когато пристигна в страната,с желание да се установя,какви са условията за обучение на моята 13-годишна дъщеря.Мога ли да я запиша в училище,преди да съм започнал работа?Ще и помогне ли сертификат за владеене на езика,издаден от Cambridge college?
    Приемам Вашата информация с голямо доверие и се надявам да е актуална.
    Благодаря на всички!
    13-годишните деца/каквото е и моето/ сега са в тукашния осми или девети клас в зависимост от това в кой месец са родени.Моето е октомври и затова е в осми,първо не са ви нужни никакви сертификати,защото до 16 г кметството в, което ще живее вашето дете е длъжно да му намери secondary school.Моето лично мнение е,че ако детето ви трябва да е догодина в 9-ти клас,трябва незабавно да го доведете,защото в този клас,децата избират предметите по които,ще държат матури.Това са много важни матури и те предопределят пътя на детето,по късно.Трудно се намират обаче добри училища,ако детето има капацитет и да продължава по късно.Не ви разубеждавам,но е малко сложно,особено,ако искате да учи.Пишете ми на лична,аз ще ви дам телефон и каквото мога ще ви отговоря.

3. БЛАГОДАРЯ yuliano 72, mila_2, merry, MG04 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, имам две деца, едното е на 12г. а другото след месец ще навърши 15г. т.е. сега в бг са в 5клас и в 8клас, но ни предстои заминаване в началото на юни, та въпроса ми е там ще има ли възможност да ги запиша през лятото да изучават английски език някъде безплатно, за да се подготвят за есента и да им бъде после по лесно, защото езика го знаят само от училище, също в кой клас ще бъдат там и ще повтарят ли година? Благодаря предварително за отговора.

търсеща Аватара на mila_2
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от вента Виж мнението
    Здравейте, имам две деца, едното е на 12г. а другото след месец ще навърши 15г. т.е. сега в бг са в 5клас и в 8клас, но ни предстои заминаване в началото на юни, та въпроса ми е там ще има ли възможност да ги запиша през лятото да изучават английски език някъде безплатно, за да се подготвят за есента и да им бъде после по лесно, защото езика го знаят само от училище, също в кой клас ще бъдат там и ще повтарят ли година? Благодаря предварително за отговора.

Малкото - ок, обаче голямото дете да знаеш, като нищо можете да го объркате. 15 години е наистина твърде късно, обикновено на тази възраст са избрали предмети по които държат матури. На това дете му предстоят матури, а от резултата от матурите зависи бъдещето му. Вярно, че всичко си зависи от детето и подкрепата на родителите, но ми се струва 15 годишно да идва тук си е риск и то голям. Мнението ми не бива да те отчайва, когато аз реших да взема моето дете сигурно бях единствената която вярвах, че ще се справим. Справихме се, беше на 14, но цената е ОГРОМНА!!! Голямо учене ви чака, не само детето, всички! Като добавим и тоталната смяна и това как се отразява тя на един тийнейджър... Няма да ви е лесно, ако искате бъдеще за това дете! Иначе все ще завърши, ако е само за завършването, но предполагам не това е целта!
    Успех!
    Говори, за да те видя...

6. БЛАГОДАРЯ merry thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте !
    Чета всичко това и тотално се отчайвам. Синът ми е на 16 години учи все още в България в специална паралелка Информационни технологии, което разбира се много му харесва. Аз работя и живея в Лондон от близо 5 години, тази година решихме с баща му, че може би е по-добре да дойде да учи тук. Опитвам се от около три месеца да разбера, как може да стане това на тази възраст и от всякъде получавам не особено окуражителни отговори, което напълно ме отчайва ... Искам да знам дали има хора преместили децата си тук на тази възраст и как се справят тези деца. Искам да съм сигурна, че няма да погубя бъдещето му. Може би е по- добре да завърши средното си образование в България ... Благодаря ви

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, на мен също ми предстои да запиша сина си на училище във Англия тази година.Ще ви разкажа как стоят нещата при нас и дано бъда полезна с тази информация, макар че при нас има още доста подробности които предстоят да бъдат уредени.Сина ни през септември навършва 15 години, мъжът ми ще започва работа на 01.06.в Лондон, а в края на месеца или първите дни на юли предстои и ние със сина ми да заминем.Ще живеем в Сейнт Олбанс –Хертфордшир.Мъжът ми писа мейл до най-близкото училище каква е процедурата за да го запишем там, отговориха ни че трябва да се обърнем към Хертфордшир County Council тъй като Ст.Олбанс е в техния район и там се подават заявления за записване а не в самото училище.Писахме им и отговора им беше че трябва да подадем in-year application тъй като срока за записване за новата уч.година е изтекъл отдавна. В заявлението се посочват три училища по реда на желанията. След което те уведомяват в рамките на определен срок който не се сещам колко дни беше, в кое училище е прието детето.От там са посъветвали мъжът ми да подаде това заявление когато отиде в Лондон и да съобрази кога и детето ще пристигне защото трябва да се запише и започне да учи до десет дни.Там учат до края на юли, а само август им е ваканцията, така че дори само 15-20 дни да учи само трябва да ходи.Та от County Council са му казали колкото по-рано дойде синът ви толкова по-добре. По тяхната система учениците в Англия получават Зрелостен сертификат за средно образование (GCSE) в рамките на две години, от 15-годишна възраст, и държат GCSE изпити в края на този период. Това са последните години от тяхното задължително средно образование. След този момент, учениците може да напуснат училище и да започнат работа, или да продължат своето образование.Синът ми попада в тази категория. Разбрахме че до 16 годишна възраст е задължително училището в Англия и местното кместство по местоживеене задължително намира училище на децата, след тази възраст ако иска да учи детето сами тябва да си търсят колеж и т.н. Наши познати са отишли миналата година август и сами са търсили колеж за сина си защото той е бил на 17 години тогава и не подада в горната категория на условията.
    Иначе синът ми в момента е 8 клас- подготвителен с френски във Математическа гимназия, и вероятно ще подам молба до директора да го оформят по-рано за да завърши и в края на юни да отидем в Лондон.
    Надявам се моя случай да ви е дал някаква яснота поне малко.
    Последно редактирано от dimario : 08-05-2012 на 12:01

9. БЛАГОДАРЯ Deny73 thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Вие много добре сте разбрали системата,но аз не бих си взела тук детето точно в този период,виждам,че детето е в математическа гимназия и това предполага,че то ще иска да продължи в унивирситет.Моето дете е октомври 1998 и тук сега е ще завърше 8 клас има още 3 години докато вземе тези матури.Той е в изключително добро училище/часно, защото спечели стипендия/ за да продължи последните 2 години в същото училище, трябва да има поне 6В от матурите.Защо ви разказах тези неща?Защото не е все едно къде ще продължиш след въпросните матури след секондари училище.Тези две години колеж са много важни,за това ,в какъв университет ще отидеш по нататък.Така,че помислете много добре и прочетете всички етапи ,след секодари.Нанявам се да съм била полезна.

11. БЛАГОДАРЯ dimario, Deny73 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря Katiogi за споделеното мнение,разбирам че сте запозната по-добре, аз наистина не съм проучвала толкова детайлно следващите етапи.Но мъжът ми започва постоянна работа в Лондонският офис в компанията за която работи, и затова семейството ни се мести да живее там. Ще съм ви благодарна ако споделети някаква допълнителна информация която да ми помогне.Благодаря!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря катиоги, ще прочета за това което сте ми написали.Тъй като съм нова във форума,сега разбрах че все още не мога да ви пиша на лични.

Напреднал Аватара на Deny73
    Post Thanks / Like

Към dimario: Без да внасям объркване в плановете ще си позволя само мнение като учител в secondary schools, но подчертавам държавни. Детето ви няма да остане без училище, но вие би трябвало да проучите кой училища са добри в района и да ги попълните в списъка с желания. Имайте в предвид, че има училища с различни изисквания и взимат решения без намесата на общината. За частните училища критериите са също други и за там не мога да дам мнение. Не винаги най-близкото училище е най-доброто, но ако детето се чувства добре там може по-лесно да се адаптира и научи езикът. Детето ви ако не знае английски език много трудно ще успее да покрие матурите, а оттам шансовете за добър колеж, а после университет са минимални. Пристигат деца постоянно в Англия от различни европейски държави, но без да знаят език, нямат и родители които да им помагат и децата се насочват предимно в училища с имигранти от различни националности, биват прикрепени към една асистентка, която да им помага с английският език, изолирани са от децата в училище по ред причини най-вече езикова бариера. Дори да е умно детето ако не учи допълнително в къщи или не ползва частен учител за подготовка няма как да навакса материалът за изпитите. Това е едната страна. Ако детето е добре с езика, учи допълнително то може да успее да си вземе матурите с оценки А, Б, или С, което му отваря врата към добри колежи или добри училища със sixth form. Последно ще кажа, че математическите гимназии и езиковите гимназии в България са наистина много добър старт за живота на един млад човек. С познанията от тези училища детето ако завърши в България и има много добър английски език може да бъде прието в добър университет както в Англия така и в България.

15. БЛАГОДАРЯ mila_2, dimario, katiogi thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Много благодаря на Deny73 за информацията и споделеното мнение. Във първият си пост не съм упоменала,че синът ми до седми клас включително е учил английски и е посещавал и уроци и в момента нивото му е B1 по европейската система или intermediate.Относно училищата ги избрахме по офстед репортите,и от наши познати които живеят в Ст.Олбанс които са правили проучваня за тези училища.Още веднъж Deny73 благодаря за вниманието ви!

17. БЛАГОДАРЯ Deny73 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Остава значи да изчакате в кое училище ще има места за вашият син, който с това което споделихте като образователен ценз ще бъде едно от първите по успех деца в класа си. Пожелавам ви успех и знайте, че българските деца са с много повече познания и умения от англичаните. Подкрепяите детето за да има самочувствие. Образователната система тук не е в никакъв случай по-трудна от българската и наученото от България ще му е само в плюс особено по математика.

19. БЛАГОДАРЯ mila_2 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да Дени73 права сте,благодаря ви за пожеланията !

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ако детето е умно и го мотивира семейството ще се справи и без да знае английски език!С дъщеря ми дойдохме през 2008,тя беше на 7 до 9 си година достигна оценки А.СЕга е 6 година и е достигнала Level 5 ,A.Максимума за възрастта си.Така,че моето мнение е -ДЕцата успяват,имат ли ум в главата и не ги мързи,последното проваля хората...Упсех!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от van4ini13 Виж мнението
    Ако детето е умно и го мотивира семейството ще се справи и без да знае английски език!С дъщеря ми дойдохме през 2008,тя беше на 7 до 9 си година достигна оценки А.СЕга е 6 година и е достигнала Level 5 ,A.Максимума за възрастта си.Така,че моето мнение е -ДЕцата успяват,имат ли ум в главата и не ги мързи,последното проваля хората...Упсех!
    След шести клас,обаче не е чак такава весела песен,нещата стават по трудни и ако искаш да си на върха трябва да се трудиш доста,зависи какви цели преследваш,аз съм слушала мнения на доста родители,които споделят,че децата нямат домашни работи,нямат за учене,аз не вярвам в успеха от подобни училища.Е,как например ще се справи дете пред GSCE c compehention,по английска литература,ако то не знае езика,каква оценка ще изкара по английска история,каквато то не е учило изобщо,системата е по различна от България.Това би станало с много труд,а не просто ,защото децата ни са гений,а английските деца не.Нямам такива наблюдение за училища,където се успява.
    Последно редактирано от katiogi : 09-05-2012 на 12:42

23. БЛАГОДАРЯ mila_2, Dani Sveti thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

здравейте,как мога да преместя дъщеря ми в друго училище,защото сегашното ми се струва не много добро а и децата са от така наречените кансълски семейства.когато пристигнахме я записаха там защото беше януари,но сега има добри оценки и се надявам да я преместим ,но не знам как.все пак от това и зависи бъдещето.тя е на 12г.. 7 година.може би трябва да ходя пак в общината и да попълня пак формата?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ladyostrich Виж мнението
    здравейте,как мога да преместя дъщеря ми в друго училище,защото сегашното ми се струва не много добро а и децата са от така наречените кансълски семейства.когато пристигнахме я записаха там защото беше януари,но сега има добри оценки и се надявам да я преместим ,но не знам как.все пак от това и зависи бъдещето.тя е на 12г.. 7 година.може би трябва да ходя пак в общината и да попълня пак формата?
    Ами, то това не става много лесно да не кажа невъзможно,трябва да имате много сериозни причини и пак никакви гаранции и едва ли ще и намерите добро училище,там местата се заемат ще в началото на 7 клас и много трудно се освобождават места.

Напреднал
    Post Thanks / Like

а мога ли да подам формата в общината и да чакам,ако има някъде място се мести,ако не си остава в това?поне да сме опитали..........за причина ще ме питат ли и какво да им кажа,реално тя е отличничката на класа.....

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Имам един въпрос,ако някой от вас които са на ясно,моля да ми каже.Местното County Council във молбата за кандидастване изискват адрес, телефон и т.н за предното училище,та въпроса ми е те свързват ли се училището във БГ,и в какво точно се състои проверката им?Благодаря ви предварително!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Към Deny73:
    Здравейте, като преподавател в средно училище , дали може да ми кажете, след като приемат детето, предполагам се полагат някакви тестове или има изпит,ако сте запозната с процедурата, бихте ли ми споделили,за да знам как да подготвя синът ми по-добре.Благодаря!

29. БЛАГОДАРЯ Deny73 thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimario Виж мнението
    Към Deny73:
    Здравейте, като преподавател в средно училище , дали може да ми кажете, след като приемат детето, предполагам се полагат някакви тестове или има изпит,ако сте запозната с процедурата, бихте ли ми споделили,за да знам как да подготвя синът ми по-добре.Благодаря!
    Аз пак не издържах и реших да се намеся.От първия ден на детето ми в училище до днешен ден,когато той е в 8 клас,аз всеки ден го проверявам и изпитвам,макар и много рядко понякога ми идва много,но мога да кажа,че съм наясно с английската образователна система,уча латински,френски,химии и т. н .и макар да уважавам мнението на учителката от секондари скул, аз много бих се замислила,за мен идването на дете с много добро представяне в българско училище не гарантира много добро предсавяне на матурите тук или ако има такова,то ще бъде за сметка на детето.Ако правилно си спомням,детето ще дойде тук за 10 и 11 клас.Първо,още в 9 клас децата са избрали по кои предмети,ще държат матури,да оставим настрани,че в училищата,които сте избрали може да няма места.За да върви към университети то трябва да има добро представяне на поне 10 матури,от това представяне после зависи в коя двугодишна форма ще отиде по късно и какви предмети ще избере да учи за А-левел.Това са много предмети и всеки от тях има свои собствени понятия.Не успорвам подготовката и капацитета на детето,но аз лично бих се притеснявала много.

31. БЛАГОДАРЯ Deny73, dimario thanked for this post
    Post Thanks / Like

katiogi, наистина с цялото ми уважение към успехите на синът ти ( и несъмнено силното родителско присъствие) и аз мисля, че детето на dimario ще се справи. Тъй като не обичам да приказвам заради едното приказване ще говоря конкретно: дъщеря ми дойде тук на 14 (по средата на учебната година), английски - абсолютен минимум, старт в училище: G. С няколко думи: пълна каша и трагедия! Година по-късно, оценките й бяха D и Е. Към момента има две сигурни B, очакваме шест С-та по другите предмети. Разбира се, това е далеч от отличния, за моите критерии, успех, но предвид, че говорим за дете, което дойде с английски ниво: Hi/bye, смятам, че ако дойде дете с отлично ниво на английски не би имало никакви проблеми. Абсолютно съм съгласна с теб, че без повече от активното участие на родител, тази мисия е невъзможна.
    Хубаво би било, ако всички, които идват в тази тема с подобни въпроси пишат и какво се случва по-натам, защото по-обективен критерии от практиката няма. Аз ако бях слушала повечето хора какво ми говореха преди да взема детето си тук още щеше да е в Бг. В края на краищата: човек е толкова голям колкото са мечтите му!
    Желая успех на всички!
    Говори, за да те видя...

33. БЛАГОДАРЯ Deny73, dimario, evapetrova, merry thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mila_2 Виж мнението
    katiogi, наистина с цялото ми уважение към успехите на синът ти ( и несъмнено силното родителско присъствие) и аз мисля, че детето на dimario ще се справи. Тъй като не обичам да приказвам заради едното приказване ще говоря конкретно: дъщеря ми дойде тук на 14 (по средата на учебната година), английски - абсолютен минимум, старт в училище: G. С няколко думи: пълна каша и трагедия! Година по-късно, оценките й бяха D и Е. Към момента има две сигурни B, очакваме шест С-та по другите предмети. Разбира се, това е далеч от отличния, за моите критерии, успех, но предвид, че говорим за дете, което дойде с английски ниво: Hi/bye, смятам, че ако дойде дете с отлично ниво на английски не би имало никакви проблеми. Абсолютно съм съгласна с теб, че без повече от активното участие на родител, тази мисия е невъзможна.
    Хубаво би било, ако всички, които идват в тази тема с подобни въпроси пишат и какво се случва по-натам, защото по-обективен критерии от практиката няма. Аз ако бях слушала повечето хора какво ми говореха преди да взема детето си тук още щеше да е в Бг. В края на краищата: човек е толкова голям колкото са мечтите му!
    Желая успех на всички!
    Разбира се,че ще се справи някак си,но оценки Д,Е,В,C да не те отчайвам не са добри за престижен университет,също не е все едно в коя година ги получаваш тези оценки,ако си 7 или 8, когато се адаптираш,добре,но ако са на GSCS,къде ще продължи това дете.Аз искам да кажа на майката за рисковете,а всеки си има мечти.

35. БЛАГОДАРЯ Deny73, mila_2 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от katiogi Виж мнението
    Разбира се,че ще се справи някак си,но оценки Д,Е,В,C да не те отчайвам не са добри за престижен университет,също не е все едно в коя година ги получаваш тези оценки,ако си 7 или 8, когато се адаптираш,добре,но ако са на GSCS,къде ще продължи това дете.Аз искам да кажа на майката за рисковете,а всеки си има мечти.

Оценки B и С са добър старт за добър колеж, ако се продължава по същата линия ще дойдат и А. Далеч съм от мисълта, че откривам топлата вода или че за две години може да се направи това, което обикновено се прави за четири. Все пак след училище следва колеж, там вече е истинската битка, а в случая нейното дете е с много добър английски и смея да твърдя подготовката от бг училището е отличен старт. Едва ли на някой от пишещите в тази тема целта му е да се справи "някак си".
    Последно редактирано от mila_2 : 16-05-2012 на 16:50
    Говори, за да те видя...

37. БЛАГОДАРЯ Deny73 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Dimario, не се притеснявай за детето и процедурата по кандидатстване за secondary school. Преди да дойде моментът за college или sixth form има една година през която той самият ще разбере какво му е нивото. През годината имат тестове и в зависимост от училището и предметите на които се набляга в него си имат и tutors, които следят нивото на подготовка, дават им тестове от минали години по различните предмети предварително и детето ще има време за подготовка за всички изпити. Основно пак казвам математика и английски. Той е от математическа гимназия и ще е две нива от тукашните. Казвам това, защото съм наясно с програмата по математика тук както в primary така и в secondary. Аз самата съм възпитаник на елитна БГ езикова гимназия. Тук е рядкост учител да преподава както трябва математика, а за учениците е просто мъчение. Да не спамя темата По трудно е при кандидатстването в университет, но това по-късно. Да ти отговоря на въпросът за адрес и информация на бившето училище. По School Admission Code училището има право да изисква информация от предишното училище и евентуално report, но това не бива да повлияе на процесът за избор на училище. Ще имате и интервю най-вероятно с директорът на училището. Пак ти казвам не се притеснявай.Ако имаш време и търпение, както ти така и твоят син прочетет този Code.
    Всяко дете е различно, но с труд и постоянство всичко става.Познавам лично Мила2 и тя и нейната дъщеря са пример за това.

39. БЛАГОДАРЯ mila_2, dimario thanked for this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Гимназия в БГ и средно образование в UK
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Образование в UK
    Отговори: 13
    Последно мнение: 12-03-2014, 21:40
  2. Средно образование в Англия
    От zdravko96 във форум Образование в UK
    Отговори: 3
    Последно мнение: 23-03-2012, 06:49
  3. Средно образование
    От milami във форум Образование в UK
    Отговори: 42