Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 27
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Работа в Англия без английски език

Здравейте, на 24 май ще заминавам за Англия-семейно за първи път. Ще работим в ферма и след това искаме да останем да живеем там, ако въобще е възможно. Вече знам как може да се регистрираш като законен работник или работодател. Та възможно ли е да останем там в нашия случай,аз не знам Английски, а жена ми горе-доло средно ниво, в кои области мога да започна работа без език? Насочили сме се към град Ковънтри. Как стоят нещата с квартирите?

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: РАБОТА В АНГЛИЯ БЕЗ ЕЗИК

Защо Ковънтри? Там ще ви е фермата ли?
    Съмнявам се в Ковънтри да има каквато и да е работа за мъж-имигрант без език и току що дошъл. Не мисля, че и жената има някакви шансове. Освен ако не ударите джакпота от лотарията нещо подобно на една моя случка, когато срещнах един германец, който ме качи на автоспот без пукната пара от Китен за Бургас и след по-малко от 12 часа бях в средата на сделки за парцели и хиляди евро. Ама знаех английски.

Ако искате да имигрирате в УК (без език! или с горе долу)единственото място е Лондон. И то си е пак хазарт.

Да знаете, че ако имате сключен брак (ако нямате сключете в бг, за по-евтино и бързо) И ако единия от вас е самонает(селф емплойд или директор на ЛТД), то другия има пълно право на всякаква работа без да се налага да чака синя карта от хоум офис. Но без синя карта и без хубави познания по език трудно ще обясните това на евентуалните си работодатели.

Абе хич не я виждам тая вашата работа в Ковънтри освен ако не е ферма (ама аз за ферма там не съм чувал)
    Защо Ковънтри?
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Фермата ни е в Шотландия близо до град Perth. Но в ковънтри имам познат (макар че немога да се доверя много-много на него ), който ми обеща да ми помогне. Имало някъв арабин който има автомивка и можело да почна там, но проблема е че се заплащало 25-30 паунда на ден (което е много малко). Иначе ми казват, че жена ми може да започне да чисти къщи (дали мога и аз да работя с нея? ). Имаме сключен граждански брак в БГ и мислим един от нас да се регистрира като Self-employde, а може и двамата (зависи). Значи за човек който знае средно ниво английски също е трудно. А иначе може ли да ми кажеш горе-доло в кои сфери мога да работя-извинявам се че пак те питам, но искам да имам няква представа.

COOL Аватара на CLIFFHANGER
    Град
    LONDON
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: РАБОТА В АНГЛИЯ БЕЗ ЕЗИК

Цитирай Първоначално написано от radi_kabakov Виж мнението
    Здравейте, на 24 май ще заминавам за Англия-семейно за първи път. Ще работим в ферма и след това искаме да останем да живеем там, ако въобще е възможно. Вече знам как може да се регистрираш като законен работник или работодател. Та възможно ли е да останем там в нашия случай,аз не знам Английски, а жена ми горе-доло средно ниво, в кои области мога да започна работа без език? Насочили сме се към град Ковънтри. Как стоят нещата с квартирите?
    Няма работа.... Без език, никаква, жена ти може да си намери работа като чистачка след месеци, пазара им е претъпкан. За теб, с най добрият късмет може да те вземе някой българин за дребни стотинки, да влачиш пластербордове докато ти стана ръцете до глезените.
    Не знам как в криза пътувате, въобще работата сигурна ли ви е, ако не земете си няколко холядарки и вижте Биг Бен преди да се приберете с автобус.

COOL Аватара на CLIFFHANGER
    Град
    LONDON
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: РАБОТА В АНГЛИЯ БЕЗ ЕЗИК

Цитирай Първоначално написано от radi_kabakov Виж мнението
    Фермата ни е в Шотландия близо до град Perth. Но в ковънтри имам познат (макар че немога да се доверя много-много на него ), който ми обеща да ми помогне. Имало някъв арабин който има автомивка и можело да почна там, но проблема е че се заплащало 25-30 паунда на ден (което е много малко). Иначе ми казват, че жена ми може да започне да чисти къщи (дали мога и аз да работя с нея? ). Имаме сключен граждански брак в БГ и мислим един от нас да се регистрира като Self-employde, а може и двамата (зависи). Значи за човек който знае средно ниво английски също е трудно. А иначе може ли да ми кажеш горе-доло в кои сфери мога да работя-извинявам се че пак те питам, но искам да имам няква представа.
    И 20 да ти плащат пак пляскай, хората нищо не взимат и се връщат, грабвай работата че жена ти може ама теб чистачка няма да те вземат, освен ако не се дегизираш

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Имах малка надежда, защото като гледах по форумите пишеше че без език може да започнеш строителство или на автомивка, та затова. Но мисля да се пробваме а пък каквото стане. В момента и в БГ няма работа (има само за без пари), та нищо няма да загубим. Благодаря ви много за отговорите

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Работа в Англия без английски език

Да повдигна темата да обсъдом дали се е променило нещо
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Работа в Англия без английски език

На север абсурд да намериш работа без език.Не съм видял много обяви за строители,автомивките не са много,и джордитата и с език е сложно да ги разбереш.Почти всичката работа се намира на място,като за по-скромно образование освен в някой бар не виждам къде другаде.Пък и студенти за тази работа с лопата да ринеш.По магазините е същото - студентчета на по 4 часа навсякъде,като почнеш от локалната бакалия и стигнеш до теско.НЕ че няма работа,но без език тук е просто абсурд.Освен ако не си някой гении

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    На север абсурд да намериш работа без език.Не съм видял много обяви за строители,автомивките не са много,и джордитата и с език е сложно да ги разбереш.Почти всичката работа се намира на място,като за по-скромно образование освен в някой бар не виждам къде другаде.Пък и студенти за тази работа с лопата да ринеш.По магазините е същото - студентчета на по 4 часа навсякъде,като почнеш от локалната бакалия и стигнеш до теско.НЕ че няма работа,но без език тук е просто абсурд.Освен ако не си някой гении
    Izvinqvam se za latinicata, no mi izchezna kirilicata. Otnosno gorditata, vqrno i az ne gi razbirah, no kato pochnah da dvija s macami, za nula vreme im sviknah Na gorditata

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Започнах малко по малко да им свиквам.Преди схващах 2-3 думи от 15-20,сега съм на 5-6 думи от същия брой Първия път по телефона беше моя най-голям ужас.Викам си,абре м**му къде отивам.

Иначе като почнат да използват думи като Филъм и т.н. и ми е супер сложно да ги разбирам.

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

думи като Филъм
    Що значи това на северняшки ?

Старо куче Аватара на Amun-Ra
    Град
    По света и у нас
    Post Thanks / Like

Днес си чатим с едно от приятелчетата в УК. Тия англичани не говорят разбираем английски , направо копирам част от чата.

Ey op = hello
    Aye = yes

Tha know lad
    Tha knows lad what im on about
    A lot of them in yorkshire
    Speak in 3rd person

Leicester is lester
    Gloucester is gloster
    I know a town called
    Wet Wang

Ta ra for now
    You say ta-ta
    Pronounced tara
    "Everyone finds himself in the world where he belongs. The essential thing is to have a fixed point from which to check its reality now and then".
    Luxor temples.

13. ХАРЕСВАМ! Мила, dimitriana liked this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Katsko Виж мнението
    Що значи това на северняшки ?
    Film,или поне това се чува,но това не е от сложните.Докато разбера какво е belta,toon и т.н. се озорих.Пък и тукашното на чав е...ми не мога и да го напиша,но поне вече знам как звучи и го схващам.Пък първите няколко пъти като ми казаха "Had yaa paas" ги гледах много малоумно(не знам дали се пише така).

15. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Post Thanks / Like

Film,или поне това се чува,но това не е от сложните.Докато разбера какво е belta,toon и т.н. се озорих.Пък и тукашното на чав е...ми не мога и да го напиша,но поне вече знам как звучи и го схващам.Пък първите няколко пъти като ми казаха "Had yaa paas" ги гледах много малоумно(не знам дали се пише така).
    bish bash bosh-sorted out, De-do, gun-go, scran-food,nowt-nothing,
    Последно редактирано от dimi_m : 06-10-2015 на 23:17

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    bish bash bosh-sorted out, De-do, gun-go, scran-food,nowt-nothing,
    Nee,Divvin,Owa...пък докато не ми преведоха какво означава "neet" ги гледах доста глупаво като го ползваха.Лошото е,че говорят бързо на диалект и въпреки,че доста думички знам,понякога не ги разбираш.

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Nee,Divvin,Owa...пък докато не ми преведоха какво означава "neet" ги гледах доста глупаво като го ползваха.Лошото е,че говорят бързо на диалект и въпреки,че доста думички знам,понякога не ги разбираш.
    Обяснявай за хората, които не са били в този регион какво значат тези думи или изрази, плийз? Някои от тях приличат на типични шотландски, но за други и аз не се сещам. Това, например, не мога да се сетя какво е "Had yaa paas" или не мога да го разпозная, както си го написал? Toon=town? belta, neet - great? Какво е divvin или owa?

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Toon=Една част от центъра на града / отбора от града.И за двете го ползват.
    Owa = over.
    Neet= night
    Divvin=Don't
    Had yaa paas= както казах не знам дали се пише така,но означава take your time
    Belta= joy/fun.

Единия от колегите е толкова дървен джорди,че не може да говори на правилен английски,а другия превежда.Днес чух и нова дума за тоалетна,но трябва да питам утре,че не я запомних.

20. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

Owa = over.
    Neet= night
    Divvin=Don't
    Belta= joy/fun.

Единия от колегите е толкова дървен джорди,че не може да говори на правилен английски,а другия превежда.Днес чух и нова дума за тоалетна,но трябва да питам утре,че не я запомних.
    lass-girl, lad-boy, propa-too much, booze-drink(alcohol),tova mai macam slang

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    lass-girl, lad-boy, propa-too much, booze-drink(alcohol),tova mai macam slang
    lad, lass, booze също се употребяват и в Шотландия. Propa не съм чувала, тук има и други значения: http://www.urbandictionary.com/define.php?term=propa
    Belta

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Owa = over.
    Neet= night
    Divvin=Don't
    Belta= joy/fun.

Loo?

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Тук всеки използва Lad

@Катско това не го разбрах.

Nee=no
    Marrаa=friend/colleague < това беше първата дума която научих.

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Ми тук често и викат loo на тоалетната моите британски колеги и предположих, че може това да е думата.

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Сега ще питам,сек.

Neety - toilet
    Иначе тук често kaто им се ходи до тоалетна казват отивам да пусна един weewee

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Сега ще питам,сек.
    Езика не е различен просто на такива отрепки си попаднал в работата
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

28. ХАРЕСВАМ! Happy idiot liked this post
    Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Аз пък в работата нямам подобни проблеми , просто защото масово сганта е от Източна Европа и си плещят на техните си езици. Вчера по време на обедната почивка в кантийна по едно време ми се отщя да почивам и се махнах. Полските цървули се надвикват , ама колкото им глас държи на полски, без да се съобразяват , че на 5 метра от тях имаше и шотландци. Абе, налъми, съобразявайте се малко, в чужда държава сте , ядете хляба на тия хора. Не стига , че са благоволили с 10 000 компромиса да ги вземат на работа, понеже не могат едно смислено изречение да вържат на английски и защото вайзерите поляци ги пробутват и дондуркат , ами и поне елементарно уважение и такт не показват. Все едно са си в Полша. Нагла измет.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Агенции, фирми, предлагащи работа без английски език
    От ilko73 във форум Отзиви за работодатели и обяви за работа
    Отговори: 2
    Последно мнение: 01-02-2013, 17:27
  2. Курсове по английски език в Англия?
    От Ceksy във форум Професии и работа
    Отговори: 6
    Последно мнение: 05-11-2010, 16:17

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми