Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 21 от общо 21
    Warrior of Light Аватара на inera888
    Град
    София
    Post Thanks / Like

По подразбиране Говорът на душата

Аз имам много нежна Душа и много силен и бунтарски Дух. В мен текат две много силни и противоположни енергии. Когато срещам доброта, пускам на воля моята Душа. Тя се шегува,закача се и диша свободно. Когато срещам зло, пускам юздите на моя Дух. Имало е случаи, когато справедливият ми гняв е заставял тълпа от хора да се раздели на две, за да мина... Както Мойсей е разделил на две Червено море...Човек наистина има стихийна сила в себе си, ако вярва в правото си. Хората скланят глави поради една единствена причина. Не вярват в себе си и в своите идеи.
    Но тук искам да споделя за другата безпогрешна сила дадена на човека. Тази сила и способност се долавя трудно, защото е много деликатна и ненатрапчива. Това е говорът на нашата Душа. Тя постоянно търси диалога с нас, но малцина ѝ обръщат внимание и разбират какво иска да им каже. И аз не я слушах преди. Не обръщах внимание на онова свиване в гърдите, на онова предупреждение, когато Душата ми се е мъчила да проправи път към мен през хаоса на мислите ми.
    Сега вече знам, че най-незабележимите и едва чути неща са най-важни. Не това, което ти се натрапва на пръв поглед, а това, което ти се прошепва тихо по струните на сетивата ти...
    Как ме предупреждава моята душа, когато насреща ми има човек с агресия, колкото и да е завоалирана тази агресия понякога... В присъствието на този човек или когато чета какво е написал, или разговора ми с него по телефона..Тя ми дава усещането за напрежение. Дори и думите да са хубави и да ме ласкаят, щом усещам напрежение, това е сигурен индикатор, че нещо не е както трябва.
    Ако човек успее да се овладее и да затихне по време на разговора, ще чуе много добре какво му казва Душата. Ако е в допир с добър човек, тя ще се чувства Спокойна. Ако е в допир с лош човек, тя ще се свие на топка в гърдите ви и това ще е най– сигурния знак, че за ваше най-голямо добро е да станете и да напуснете сградата, защото допирът ви с него няма да ви донесе нищо добро.
    Послушайте Душата си, тя никога няма да ви излъже. Тя знае всичко, защото е дошла от ''Кристалното езеро''...а там е складирана цялата мъдрост на Вселената.

2. БЛАГОДАРЯ melisa_1970, няма, danny s thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Говорът на душата

опитвам се да разбера дали да приемам постингите ти в последно време като емоционална инконтиненция, или наистина се опитваш да ни кажеш нещо?
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

4. БЛАГОДАРЯ frost, ElinaT thanked for this post
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    опитвам се да разбера дали да приемам постингите ти в последно време като емоционална инконтиненция, или наистина се опитваш да ни кажеш нещо?
    Това са така наречените Откровения!
    Основата, на която се строи езотеричното познание.

На следващото ниво се появяват конкретно оформени енергии и чакри. Те, разбира се, са напълно реални, тъй като Откровенията са изцяло легитимна основа за изграждане на Знание.

много чаткам работите, обаче не споделяйте знанието с ясни думи.

силата му е опасна и е достъпна само за посветените!

Ето пример за кодирано Откровение само за Специално Избрани!

НО ЗА СЪЖАЛЕНИЕ НЕ ВСЕКИ Е ПРИЗВАН ДА ИМА СИЛАТА!
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

6. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Mr Аватара на Nikolay Nenov
    Град
    Woking, Surrey
    Post Thanks / Like

Химнът на Любовта

Да говоря всички езици човешки и дори ангелски,
    щом любов нямам,
    ще бъда мед, що звънти, или кимвал, що звека.

Да имам пророчески дар и да зная всички тайни,
    да имам пълно знание за всички неща
    и такава силна вяра, че да мога и планини да преместям, -
    щом любов нямам,
    нищо не съм.

И да раздам всичкия си имот,
    да предам и тялото си на изгаряне, -
    щом любов нямам,
    нищо ме не ползува.

Любовта е дълготърпелива,
    пълна с благост,

любовта не завижда,
    любовта се не превъзнася,
    не се гордее,

не безчинствува, не дири своето,
    не се сърди, зло не мисли,
    на неправда се не радва, а се радва на истина;

всичко извинява,
    на всичко вярва,
    на всичко се надява,
    всичко претърпява.

Любовта никога не отпада,
    а другите дарби, ако са пророчества, ще престанат,
    ако са езици, ще замлъкнат,
    ако са знание, ще изчезнат.

Защото донейде знаем и донейде пророчествуваме;
    но, кога дойде съвършеното знание, тогава това "донейде" ще изчезне.

Когато бях младенец,
    като младенец говорех,
    като младенец мислех
    и като младенец разсъждавах;
    а като станах мъж, оставих младенческото.

Сега виждаме смътно като през огледало,
    а тогава - лице с лице;
    сега зная донейде, а тогава ще позная,
    както и бидох познат.

А сега остават тия три:
    вяра,
    надежда,
    любов;
    но по-голяма от тях
    е любовта.

Първо послание на св. ап. Павла до Коринтяни, 13. глава
    "На тоя свят най-ценната човешка черта не е трудолюбието, нито умът, нито човеколюбието, нито честността, нито дарбата. Най-ценното човешко достояние е изкуството да заблуждаваш другите"
    - Дим. Подвързачов

8. БЛАГОДАРЯ Ivan II thanked for this post
    Mr Аватара на Nikolay Nenov
    Град
    Woking, Surrey
    Post Thanks / Like

А сега нека от библейските текстове да погледнем за миг към "Задочни репортажи за България" на Георги Марков:

ЛУДНИЦАТА ИДВА НА ПОСЕЩЕНИЕ

Сестрата на мой приятел получи силно нервно разстройство и трябваше до постъпи в една от софийските болници. Моят приятел отиваше редовно в часовете за посетители, за да види сестра си, като смяташе, че по този начин изпълнява братския си дълг. Но след време той ми каза, че, изненадващо за него, сестра му започнала да го посреща с все по-голяма неприязън, като че не й било никак приятно да го вижда. Той забелязал, че и другите посетители също били посрещани от техните болни близки и роднини с подобна неприязън. Разбира се, всичко това те отдавали на „болестта“. Малко по-късно сестра му го помолила да не идва повече, защото не можела да понася никакви посещения. А някои от другите пациенти изобщо отказвали да излязат от стаите си. Моят приятел бил много огорчен и продължил все пак да отива в приемните часове. Но една неделна вечер пристигна у дома много развълнуван и ми разказа следната история:

Той отишъл на обичайното свиждане от 2 до 4 часа следобед. Ала когато пристигнал в болницата, заварил пълна паника. И близките на болните, и болничният персонал били смаяни да открият, че цялото отделение от пациенти изчезнало безследно. Никой нито от персонала, нито от пазачите забелязал бягството. По-късно се разбрало, че един от пациентите, който бил автобусен шофьор, излязъл тайно и докарал автобуса си. Другите се измъкнали през кухненския вход, качили се на автобуса и заминали нанякъде, като оставили бележка:

„Ще се върнем, след като посетителите си отидат.“

Всички били силно разтревожени от цялата афера, толкова повече че някои от избягалите пациенти били съвсем зле с нервите. Моят приятел и другите посетители се замислили къде болните биха могли да отидат. В това време дошла някаква жена и му казала, че съвсем наблизо, до Панчарево, те имали голяма вила и може би братовчедка й, която била една от пациентките, е отвела групата там. Двамата веднага се качили на колата на моя приятел и отишли във вилата. Още отдалеч съгледали автобуса, който бил паркиран зад вилата. Когато влезли вътре, заварили странна картина. Всички болни, както били с халатите и пижамите си, били насядали в хола на вилата, а всред тях се разигравало истинско театрално представление. Неколцина от самите болни изнасяли нещо като импровизирана пиеса, в която имитирали своите роднини посетители. Застанал незабелязан отзад, моят приятел с голямо неудобство видял толкова добре познатите му сцени на посещението в психиатрията, които болните с жестока ирония осмивали. Отначало „актьорите“, имитирайки походки и жестове, произнасяли думите, които вероятно са били чули от техните посетители. Но постепенно всички в хола, около трийсет души, се присъединили към представлението, възпроизвеждайки фразите, с които външният свят идвал да ги посещава. Получила се някаква какофония от дълги, безсмислени, отегчителни поредици от думи.

„Данчо — имитирала някаква болна своя вуйчо — си направи оградата. Ама една такава висока ограда, та всички му завиждат… А пък Кольо, братовчед ти ма, си купи нов москвич в бежово. И като гледаш, костюмът му бежов, обувките му бежови, връзката му бежова, че и автомобилът му бежов… А пък Пешо си изкара паспорт за Югославия и другата седмица тръгват…, та ме питаха какво да ти донесат… и всички те поздравяват, всички…“

Друга пациентка имитирала:

„Виж как ти понася тука, как си се разхубавила… Виж какво нещо е спокойствието… Докторът ми каза, че още някой и друг ден и ще си дойдеш… и тогава ще те заведем на село… Нали знаеш, тука на комшиите устата им с нищо не можеш да я напълниш, а пък при баба ти е по-спокойно, никой не те знае къде си била и какво си правила… простотия, какво да правиш!“

Трети пациент повтарял:

„На Радка й се родиха близначета и всички, всички питат за тебе!“

„Чичо ти много се разтревожи, като му казахме… и човекът искаше да дойде да те види, добре ама онази усойница, стринка ти, нали ще му извади очите… човекът ми даде пет лева да ти купя нещо…!“

Моят приятел почувствувал, че го втриса. За пръв път му станало ясно, че всъщност не нормални хора отивали на посещение в лудницата, а фактически лудницата идвала на посещение при нормални хора. Той разбрал на какво изпитание били подлагани тези пациенти, когато два пъти седмично е трябвало за по два часа да изтърпяват този дъжд от чужди безсмислени думи, които просто отразявали пълното неразбиране на едни хора от други хора. Сторило му се, че не само нервно болни пациенти, но и волове с железни нерви не биха могли да издържат на тази вълна от помпозно, лицемерно съжаление, от натрапваща се псевдосърдечност и най-вече от едва прикритата тревога, че човекът отсреща е луд.

Той бил още по-сащисан, когато видял собствената си сестра да става и на свой ред да възпроизвежда пред всички обидно съжалителните, полупокровителствени, пълни с неразбиране думи, които сам той й казвал:

„Разбрах — каза ми той, — че на хората им няма нищо. Просто нервите им не са издържали такива като мене. Разбрах, че лудите сме ние, защото отгоре на всичко имаме нахалството да смятаме, че сме нормални!“

Той и жената, която го завела до вилата, погледали този невероятен театър, после тихомълком си отишли.

Малко след четири часа, когато часът за посещение свършил, автобусът бавно се завърнал в болницата. Пациентите кротко си отишли по стаите, защото лудницата на посетителите си била отишла.
    "На тоя свят най-ценната човешка черта не е трудолюбието, нито умът, нито човеколюбието, нито честността, нито дарбата. Най-ценното човешко достояние е изкуството да заблуждаваш другите"
    - Дим. Подвързачов

10. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, iliyan65, captain caveman, Ivan II, danny s and 2 others thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от inera888 Виж мнението
    Аз имам много нежна Душа и много силен и бунтарски Дух. В мен текат две много силни и противоположни енергии. Когато срещам доброта, пускам на воля моята Душа. Тя се шегува,закача се и диша свободно. Когато срещам зло, пускам юздите на моя Дух. Имало е случаи, когато справедливият ми гняв е заставял тълпа от хора да се раздели на две, за да мина... Както Мойсей е разделил на две Червено море...Човек наистина има стихийна сила в себе си, ако вярва в правото си. Хората скланят глави поради една единствена причина. Не вярват в себе си и в своите идеи.
    Но тук искам да споделя за другата безпогрешна сила дадена на човека. Тази сила и способност се долавя трудно, защото е много деликатна и ненатрапчива. Това е говорът на нашата Душа. Тя постоянно търси диалога с нас, но малцина ѝ обръщат внимание и разбират какво иска да им каже. И аз не я слушах преди. Не обръщах внимание на онова свиване в гърдите, на онова предупреждение, когато Душата ми се е мъчила да проправи път към мен през хаоса на мислите ми.
    Сега вече знам, че най-незабележимите и едва чути неща са най-важни. Не това, което ти се натрапва на пръв поглед, а това, което ти се прошепва тихо по струните на сетивата ти...
    Как ме предупреждава моята душа, когато насреща ми има човек с агресия, колкото и да е завоалирана тази агресия понякога... В присъствието на този човек или когато чета какво е написал, или разговора ми с него по телефона..Тя ми дава усещането за напрежение. Дори и думите да са хубави и да ме ласкаят, щом усещам напрежение, това е сигурен индикатор, че нещо не е както трябва.
    Ако човек успее да се овладее и да затихне по време на разговора, ще чуе много добре какво му казва Душата. Ако е в допир с добър човек, тя ще се чувства Спокойна. Ако е в допир с лош човек, тя ще се свие на топка в гърдите ви и това ще е най– сигурния знак, че за ваше най-голямо добро е да станете и да напуснете сградата, защото допирът ви с него няма да ви донесе нищо добро.
    Послушайте Душата си, тя никога няма да ви излъже. Тя знае всичко, защото е дошла от ''Кристалното езеро''...а там е складирана цялата мъдрост на Вселената.

гледай сега,хората обикновено изучават и се чудят на себе си на една доста по-крехка възраст от около 6-я си месец до 2-3 годишна възраст...но нищо де,по-добре късно отколкото никога...
    не мога да спря да се изумявам с какви хора се събирам в тоя нет...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

12. БЛАГОДАРЯ няма, ElinaT, Vanilia thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    Това са така наречените Откровения!
    Основата, на която се строи езотеричното познание.

На следващото ниво се появяват конкретно оформени енергии и чакри. Те, разбира се, са напълно реални, тъй като Откровенията са изцяло легитимна основа за изграждане на Знание.

много чаткам работите, обаче не споделяйте знанието с ясни думи.

силата му е опасна и е достъпна само за посветените!

Ето пример за кодирано Откровение само за Специално Избрани!

НО ЗА СЪЖАЛЕНИЕ НЕ ВСЕКИ Е ПРИЗВАН ДА ИМА СИЛАТА!
    добре бе,пич...твоя вийнствен матереализъм свежда ли се до нещо по-възвишено от тъпчането и овобождаване на червото ти?
    в тоя град зе да ми писва от войнствено настроени гейове и и гейки...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

penelopa
    Guest

Aз,когато съм слушала душата си и сърцето,не съм се разочаровала.
    Какво те интересува за потвърждение на това.
    Не го търси!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    добре бе,пич...твоя вийнствен матереализъм свежда ли се до нещо по-възвишено от тъпчането и овобождаване на червото ти?
    в тоя град зе да ми писва от войнствено настроени гейове и и гейки...
    Бъркаш
    Войнстващия атеизъм (пропагандиране на критично мислене, основано на научен метод, демек ФАКТИ) не значи непременно материализъм.

Аз съм идеалист. Тъй като Радикалния Платонизъм, чийто мироглед изповядвам е идеалистичен клон на философията. Тоест аз считам че Реалността е математическа структура - демек не е материална. Няма нещо повече в един обект от неговите свойства. Нашето съзнание ни кара субективно да считаме обектите изкривени в четвъртото измерение (които имат маса) като материални. Често се казва, че масата изкривява пространство-времето причинявайки феномена гравитация. Аз казвам че самото изкривяване на пространство-времето ние субективно въприемаме като маса.

Твърде често се среща заблудата, че идеалистите във философията винаги вярват в съществуването на бог. Тоест ако не вярваш в бог, следователно си материалист. Ами не е така. Не и в моя случай.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

16. БЛАГОДАРЯ karollin thanked for this post
    вещица Аватара на karollin
    Post Thanks / Like

Бъркаш
    Войнстващия атеизъм (пропагандиране на критично мислене, основано на научен метод, демек ФАКТИ) не значи непременно материализъм.

Аз съм идеалист. Тъй като Радикалния Платонизъм, чийто мироглед изповядвам е идеалистичен клон на философията. Тоест аз считам че Реалността е математическа структура - демек не е материална. Няма нещо повече в един обект от неговите свойства. Нашето съзнание ни кара субективно да считаме обектите изкривени в четвъртото измерение (които имат маса) като материални. Често се казва, че масата изкривява пространство-времето причинявайки феномена гравитация. Аз казвам че самото изкривяване на пространство-времето ние субективно въприемаме като маса.

Твърде често се среща заблудата, че идеалистите във философията винаги вярват в съществуването на бог. Тоест ако не вярваш в бог, следователно си материалист. Ами не е така. Не и в моя случай.
    Хахаха,ох korry даде ми домашна за цяла седмица.Ще се опитам да разбера какво си написал...
    Не се прощавам с вещицата в мен.И с феята добра не се прощавам.Различен смисъл има всеки ден -не знам, коя от двете ще играя.Противник съм - на злоба и лъжа.Проклета съм - за хора безсърдечни
    Коя от двете искаш да познаваш?Душата ми подобна е на храм -добре дошъл, щом идваш без омраза.Дребнав ли си обаче или сноб,от злото не усещаш ли тревога,ще бъда по-студена и от гроб..
    Низвергнат или хвален от света -това дори не искам да го зная.Подавам ти приятелски ръка,Човекът, ако в тебе разпозная!

18. БЛАГОДАРЯ Ivan II, няма, Nikolay Nenov thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Бъркаш

щото си пишман платонист...аз определено се губя в тая терминология,но доколкото мога да се ириентирам,при тебе се губи идеята на платон за безсмъртноста на душата,която намира затвора си в тялото...бе не съм кой знае колко сигурен де,щото не чета всичко навсякъде,където си писал.просто съм предубеден към теб.
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

20. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    shit disturber Аватара на Ivan II
    Post Thanks / Like

Реалността е математическа структура - демек не е материална.
    Реалността може да бъде описана с различни изразни средства и математиката е едно от тях.

Както всяко описание и математичното е осъдено да бъде непълно, точно защото е описание, а не реалност.

Идеите се смята, че не са материални, но поне аз не мога да се съглася с Дънов, че те могат да съществуват независимо от материалното.
    Фейсбук-група "ДА" на шистовия газ, "НЕ" на монопола на Газпром!

The big trouble with dumb bastards is that they are too dumb to believe there is such a thing as being smart.

Глупакът на висок пост е като човек на върха на висока планина - всички му изглеждат дребни и той изглежда дребен на всички.

22. БЛАГОДАРЯ karollin thanked for this post
    Post Thanks / Like

Това което субективно възприемаме като материално е илюзия на нашето съзнание.
    Не че не съществува, но природата му е нематериална, а именно множество от математически свойства.

Пример: синия цвят. Начина, по който го виждаме. Всеки има собствено субективно усещане за синева. Но реално това е нещо тотално нематериално а именно електромагнитно трептене с определена честота. Какво е електромагнитно трептене? Това е периодично изменение на параметрите на електромагнитното поле. Тоест трептят самите параметри! Всъщност трепти самото тримерно пространство (в случая без време!) Ако бяхме фотон времето за нас щеше да е спряло. щяхме ЕДНОВРЕМЕННО да виждаме началото и края си на съществуването.

Затова и фотоните се движат с максимална скорост, те не губят от скоростта си в четвъртото измерение.

Представете си на една стандартна координатна система че пътуваш по оста Хикс с еди ква си скорост. Ся си представете че почнете да пътувате и по измерението Игрек (тоест насочвате се по диагонал) Но скоростта си я запазвате! Какво се случва? Скоростта ви по хикс намалява, но скоростта ви по Игрек вече не е нула.

(а сбора от квадратите на скоростите по измеренията дава квадрата на максимално възможната! Айнщайн приема че фотоните се движат с максимално възможната скорост през трите пространствени измерения, следователно със скорост НУЛА във времето.)

Представете си че фотона изведнъж почне да се движи и по четвъртото измерение. Той ще си намали скоростта през нашите три и ще започне да се движи и във времето. Ние субективно ще възприемем че този фотон вече е МАТЕРИАЛЕН, че има маса.

Помнете че ние се движим във времето. Нашите съзнателни възприятия (примерно синевата) съществуват единствено във времето! Усещането за синева, субективния начин по който ни боли и т н съществуват като че ли само във времето и НЕ в пространството. Трите пространствени измерения сякаш се отразяват симетрично от другата страна на оста във времето и ние ги усещаме субективно със сетивата си.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Град
    Post Thanks / Like

Не че не съществува, но природата му е нематериална, а именно множество от математически свойства.

Пример: синия цвят. Начина, по който го виждаме. Всеки има собствено субективно усещане за синева. Но реално това е нещо тотално нематериално а именно електромагнитно трептене с определена честота. Какво е електромагнитно трептене? Това е периодично изменение на параметрите на електромагнитното поле. Тоест трептят самите параметри! Всъщност трепти самото тримерно пространство (в случая без време!) Ако бяхме фотон времето за нас щеше да е спряло. щяхме ЕДНОВРЕМЕННО да виждаме началото и края си на съществуването.

Затова и фотоните се движат с максимална скорост, те не губят от скоростта си в четвъртото измерение.

Представете си на една стандартна координатна система че пътуваш по оста Хикс с еди ква си скорост. Ся си представете че почнете да пътувате и по измерението Игрек (тоест насочвате се по диагонал) Но скоростта си я запазвате! Какво се случва? Скоростта ви по хикс намалява, но скоростта ви по Игрек вече не е нула.

(а сбора от квадратите на скоростите по измеренията дава квадрата на максимално възможната! Айнщайн приема че фотоните се движат с максимално възможната скорост през трите пространствени измерения, следователно със скорост НУЛА във времето.)

Представете си че фотона изведнъж почне да се движи и по четвъртото измерение. Той ще си намали скоростта през нашите три и ще започне да се движи и във времето. Ние субективно ще възприемем че този фотон вече е МАТЕРИАЛЕН, че има маса.

Помнете че ние се движим във времето. Нашите съзнателни възприятия (примерно синевата) съществуват единствено във времето! Усещането за синева, субективния начин по който ни боли и т н съществуват като че ли само във времето и НЕ в пространството. Трите пространствени измерения сякаш се отразяват симетрично от другата страна на оста във времето и ние ги усещаме субективно със сетивата си.
    доколкото мога да тярвам на себе си,субективните представи,не са илюзия,а нашата идея или представа за тях...и тука некъде се появяшаше айдоса и аз от там съм пас,обаче основните идей са константи и не се променят.говоря за добро,зло,красиво,грозно.
    колкото до математиката и света около нас,това не е математика,щото с бакалски тефтер и една елка не можеш да изчислиш божията воля,това си е метафизика и сто пъти да гледаш филмите режисьори(говоря за пи на аронофски,заеби че пък съм му и фен)пак не можеш да сметнеш абсолютната истина по тоя начин...алхимиците са били в пъти по-близко до нея от математиците
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Post Thanks / Like

Пример: синия цвят. Начина, по който го виждаме. Всеки има собствено субективно усещане за синева. Но реално това е нещо тотално нематериално а именно електромагнитно трептене с определена честота. Какво е електромагнитно трептене? Това е периодично изменение на параметрите на електромагнитното поле.
    Това, което субективно възприемаме като материално е отражение на материалното в нашето съзнание.

Съзнанието може да си създава илюзии - нещо като отражения без първообраз.

Материята може да съществува както във веществена форма така и в полева.

Полето всъщност е математично описание на материята. Има доста прояви на материята, за които ние нямаме сетива, но това не означава, че те не са материални.

Илюзиите също са материални в смисъл, че те съществуват в съзнанието, което е продукт на високоорганизирана материя.

Илюзиите, също както представите не могат да съществуват извън съзнанието.

The big trouble with dumb bastards is that they are too dumb to believe there is such a thing as being smart.

Глупакът на висок пост е като човек на върха на висока планина - всички му изглеждат дребни и той изглежда дребен на всички.

Post Thanks / Like

Илюзията за един е реалност за друг,а реалността е променлива.Понякога в живота на човек се случват неща които преобръщат света му с краката нагоре,и го запращат в съвсем друго измерение(най-общо казано).Аз не губя време да анализирам къде и как съм попаднала,а се оставам на течението.....По-лесно е...Не можеш насила да останеш закотвен там където си бил най-щастлив.В живота всичко тече и всичко се променя и ако се съпротивляваш на това най-меко казано ще бръмнеш....
    Не се прощавам с вещицата в мен.И с феята добра не се прощавам.Различен смисъл има всеки ден -не знам, коя от двете ще играя.Противник съм - на злоба и лъжа.Проклета съм - за хора безсърдечни
    Коя от двете искаш да познаваш?Душата ми подобна е на храм -добре дошъл, щом идваш без омраза.Дребнав ли си обаче или сноб,от злото не усещаш ли тревога,ще бъда по-студена и от гроб..
    Низвергнат или хвален от света -това дори не искам да го зная.Подавам ти приятелски ръка,Човекът, ако в тебе разпозная!

27. БЛАГОДАРЯ Мила, Ivan II thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от karollin Виж мнението
    Илюзията за един е реалност за друг,а реалността е променлива.
    Напълно съм съгласен. Въпросът е в това да оценим доколо отражението на реалността в съзнанието ни съответства на тази реалност.

Отричайки реалността (или материалността на реалността) или приемайки илюзии за отражение също може да прави хората щастливи.

Крайност в горното - повечето идиоти поне за другите изглеждат много често щастливи.

29. БЛАГОДАРЯ karollin thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivan II Виж мнението
    Напълно съм съгласен. Въпросът е в това да оценим доколо отражението на реалността в съзнанието ни съответства на тази реалност.

Отричайки реалността (или материалността на реалността) или приемайки илюзии за отражение също може да прави хората щастливи.

Крайност в горното - повечето идиоти поне за другите изглеждат много често щастливи.
    Че тя реалността винаги е само в собственото ни съзнание.Иначе нямаше да сме толкова различни.Няма обща реалност.И щом си жив няма как да избягаш от материалното.Ако успееш значи си я загазил
    Иначе ако опростим нещата до илюзия=мечта,то аз нямам против понякога да се оттеглям в един по-илюзорен свят.
    А бе опасно е човек да се заиграва с мозъка си.По добре да разчита повече на сърцето.То не лъже

31. БЛАГОДАРЯ Ivan II thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от karollin Виж мнението
    Че тя реалността винаги е само в собственото ни съзнание.Иначе нямаше да сме толкова различни.Няма обща реалност
    Аве, това е, че реалността съществува независимо от нашето съзнание и не е необходимо да ти падне тухла на главата или да те удари кола за да го разбереш.

Има общи отражения на реалността в съзнанието - примерно, че в UK карат по принцип в лявата страна на пътното платно.

Има и общи представи за реалността, дори и невидима - бъркането с мокри пръсти в електрическия контакт не е здравословно и т.н.

Заиграването с мозъка наистина е опасно, особенно, ако е пълен с илюзии, тайни, конспирации и т.н.

33. БЛАГОДАРЯ karollin thanked for this post
    Post Thanks / Like

Външната по отношение на съзнанието ни реалност съществува безспорно (и от нея си патим доста)

Въпросът е че истинската същност на външната реалност мозъкът ни я кодира и това, което виждаме е една илюзорна представа.

Кой от вас наблюдавайки синя светлиня осъзнава че това е трептящо с определена честота електромагнитно поле. Никой! Синия цвят е илюзорна представа на истинската същност на светлината. Която се оказва че е чисто и просто трептящо.....пространство.

Материята бива веществена (с маса) и полева (енергийна) Но и двете са чисто и просто геометрични трептения в пространстството и времето. В крайна сметка няма нищо материално. Което не значи че не съществува обективна външна реалност.

Нашето съзнание е продукт на структура в тази реалност която попива от околността и отразява навътре. Най-интересното е че "вътре" има едно друго по-вътре (самоосъзнаване) което е проекция на първото "вътре".

Математиката описва чудесно външната реалност защото самата външна реалност е всъщност математика. Това че ни боли и виждаме синия цвят като синева е илюзорна представа създадена от комплексна и сложна математическа структура наречена мозък.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivan II Виж мнението

Има общи отражения на реалността в съзнанието - примерно, че в UK карат по принцип в лявата страна на пътното платно.
    Хахаха чувала съм за доста изключения.Точно изключенията са другата реалност.

36. БЛАГОДАРЯ Ivan II thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Какво е душата? (детски бисери)
    От Мила във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 4
    Последно мнение: 15-10-2013, 18:49
  2. Пристан и заслон на душата
    От lin-100 във форум Общ форум
    Отговори: 28
    Последно мнение: 25-01-2010, 09:07
  3. Зимно прочистване на ДУШАТА
    От lin-100 във форум Общ форум
    Отговори: 25