Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 28
    Нов потребител
    Град
    Athens,Greece
    Post Thanks / Like

Thumbs up Хомосексуален брак....?

Здравейте,
    Хомосексуална съм и желая да подпиша документ за съвместно съжителство с приятелката ми която е Гръко/Австралийка.Въпроса ми е дали придобивам автоматично право на работа с права на гражданин на Европа или....?
    Моля само за сериозни отговори без подигравки,намеци,насмешки и т.н.

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Хомосексуален брак....?

Да, след като подпишете, ще придобиеш право на работа автоматично.(щом като партньора ти е гръцки гражданин)
    В смисъл не е необходимо да чакаш хоум офис изрично да ти разреши да работиш.

Но е добре да кандидатстваш за регистрационен сертификат (познат като синя карта) иначе ще ти се налага да доказваш правото си чрез препечатки от сайта на Хоум Офис и подчертаване с маркер на необходимите пасажи.

Според мен, твоя гръцки партньор трябва да кандидатства с форумяр ЕЕА1
    http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/si.../eea/eea11.pdf

и да те включи като фемили мембър.

Твоят партньор трябва да упражнява някое съюзно право. Да работи, да е селф емплойд, да е ученик, или да е самоиздържащ се.

За всяка от горните категории заедно с формуляра се предоставят и допълнителни документи, които доказват упражняването на съюзно право от партньора ти.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

3. БЛАГОДАРЯ TERRInation thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

А , някой знае ли какви са процедурите ако партньоа не е от EEA, EU? И какви права получаваме??

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от valkataaa Виж мнението
    А , някой знае ли какви са процедурите ако партньоа не е от EEA, EU? И какви права получаваме??
    Зависи с какъв статут в Кралството е партньора. Националността не е единствения критерий.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Зависи с какъв статут в Кралството е партньора. Националността не е единствения критерий.
    Студент с работна виза. :D

Нов потребител
    Град
    Athens,Greece
    Post Thanks / Like

Angry Хомосексуално съжителство....?

Към кого трябва да се обърна и каква е точно процедурата по подписването на такъв договор?

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Хомосексуално съжителство....?

Цитирай Първоначално написано от TERRInation Виж мнението
    Към кого трябва да се обърна и каква е точно процедурата по подписването на такъв договор?
    Към Border Agency с подходящата форма и прикрепени документи.
    Какъв договор?
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Нов потребител
    Град
    Athens,Greece
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Хомосексуално съжителство....?

Не разбирам въпроса ти?

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

за къв договор питаш ? )))))
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Нов потребител
    Град
    Athens,Greece
    Post Thanks / Like

Exclamation Относно: Хомосексуален брак....?

Какъв е пакета от документи които трябва да нося със себе си тоест от българска страна?

Нов потребител
    Град
    Athens,Greece
    Post Thanks / Like

Unhappy Относно: Хомосексуален брак....?

Не договор,а документ за съвместно съжителство с приятелката ми.Съжалявам за грешката.Не знам как точно да формулирам този тип обвързване....

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Кори ти го е написал още вчера , така че сядай да 4етеш ! Никой няма да ти напише домашното.
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

14. БЛАГОДАРЯ TERRInation thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Athens,Greece
    Post Thanks / Like

Спокойно и без нерви,моля те!
    Объркваща е информацията за човек който не е свикнал с бумащината...

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Спокойно и без нерви,моля те!
    Объркваща е информацията за човек който не е свикнал с бумащината...
    Така е. И затова е този форум - да отделиш малко време и да прочетеш нужната информация
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

17. БЛАГОДАРЯ TERRInation thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Хомосексуално съжителство....?

Отиваш в местния register office и подаваш notice лично, че желаете да сключите civil partnership. Виж още допълнителна информация тука.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

19. БЛАГОДАРЯ TERRInation thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Athens,Greece
    Post Thanks / Like

Red face Относно: Хомосексуален брак....?:pardon:

Значи,ще трябва партньорката ми да е била в Лондон най малко 7 дни преди подписването.Странно е,че трябва да работи.В същност ние искаме първо да подпишем и след това да търсим работа.Дали е възможно?
    Последно редактирано от TERRInation : 03-04-2012 на 19:33

Нов потребител
    Град
    Athens,Greece
    Post Thanks / Like

Благодаря ти за помоща.
    Ние решихме да дойдем до англия само да регистрираме съвместното ни съжителство.Не знам какви документи ще са ми необходими за регистрацията обаче.Моля те за помощ!
    Благодаря

Post Thanks / Like

Поинтересувайте се от процедурите в другите държави от ЕС, защото ще ви бъде изключително скъпо да дойдете тук само заради това. Много е дълга процедурата. Има и допълнителни изисквания за престой заедно и така нататък. През това време единия партньор има право на работа чрез гръцкия паспорт и трябва да поеме издръжката на другия, освен ако другия не се хване на работа чрез селф емплойд линията.

Къде живеете в момента, там нямате ли право на еднополово съжителство? Имай предвид че съжителствата сключени в една държава от ЕС не се признават непременно от друга. (в случая че в другата няма законови еднополови съжителтсва)

Съжалявам за трудностите, затова ходим на ЛГБТ прайд Да искаме равноправие. Ако бяхте хетеросексуална двойка можеше лесно да сключите брак там където сте в момента и направо със свидетелството да дойдете в УК. (ако УК не е цел само заради тази възможност за еднополово съжителство)
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

23. БЛАГОДАРЯ TERRInation thanked for this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

И що трябва да сключвате брак? Не може ли просто да си се обичате?

25. БЛАГОДАРЯ TERRInation thanked for this post
    Post Thanks / Like

Because they want certain benefits and rights that only law recognised partnership can provide. These are enjoyed by opposite sex couples who have recognised partnerships. For example it is well known that opposite sex couples can register partnership in any state in the world. Imagine one of them is greek/australian and the other is bulgarian as the example above. Clearly this person is discriminated against because of sexual orientation and meet bigger difficulties enjoying the same rights
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Нов потребител
    Град
    Athens,Greece
    Post Thanks / Like

Само обич не ни помага.

Нов потребител
    Град
    Athens,Greece
    Post Thanks / Like

Благодаря за бързия отговор Korry.
    Виждам,че е доста трудно регистрирането на такъв вид съжителство.За сега решението ни е само да дойдем и да подадем документи за съвместно съжителство,а доста по късно(след месец,два,три) да дойдем отново и подпишем.Процедурата ми звучи лесна и сложна едновременно.Иска се да сме влезнали в страната поне седем дни преди подаването на документите за съжителство,нали?Кой ли би ни дал квартира за къс период от време примерно 10 дни????Предполагам не е възможно за регистрация да се приеме пребиваване в хотел,нали?Не виждам никъде във форума да пише и за документите които се изискват от Българска страна???
    В момента живеем заедно в Атина,но квартирата е само на мое име както и всички сметки.Аз съм напълно законна тук от вече 12(+8 години преди да влезне в сила закона за имиграцията т.е. общо 20 години) години.За съжаление това не значи,че притежавам гръцки паспорт.За такъв подадох едва този месец и ми казаха,че може да чакам с години за да ме повикат на интервю.
    ричината за да се решим да минем през цялата тази процедура е да идем в Австралия.
    Не знам дали има подобни сайтове за помощ на живиящи в Европейската общност българи.За сега съм открила този и тъй като английския ми е доста добър решихме да идем в Англия.
    Колкото до PRIDE'oвете на такива ходя от години.Аз съм с открито лице.Член съм и на сайта на българските лесбийки от самото начало.Активен член на подобен сайт и тук.За съжаление това с нищо,ама с нищо не помага.

Post Thanks / Like

Да си защитник на човешките права не носи никакви предимства пред бюрократичната джунгла.
    Ама таквоз, в Австралия по-лесно ли се влиза ако имаш сключен еднополов брак?!
    Единствената държава в чийто официални сайтове за имиграция съм чел черно на бяло "специално да заповядат хомосексуални хора" е Канада. Може би Австралия има подобно отношение.

Но дори и с подобни приятелски декларации изискванията за имиграция не споменават и нямат нищо общо с това имаш ли сключен брак и дали е еднополов (поне тези които аз знам) Хората се интересуват какво ти е образованието, колко пари имаш, нормалните работи.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

30. БЛАГОДАРЯ TERRInation thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Athens,Greece
    Post Thanks / Like

Korry,
    Виж сега.Това,че ще сме с регистрирано съвместно съжителство е в същност едно малко предимство при кандидатстване за виза за Австралия.Съвместното съжителство ще бъде подписано тъй като еднополовя брак там не е признат.Предполагам,че ще мога да взема виза по този начин..Предполагам казах защото до колкото виждам,проучвам те са доста строги при издаването на визи.Какво да направя като нямах пари да уча на времето.Е нямам више образование.Отраснах само с един родител,майка ми.

Нов потребител
    Град
    Athens,Greece
    Post Thanks / Like

vishe=Висше

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 38
    Последно мнение: 16-09-2014, 10:53
  2. Брак
    От k.krasti във форум Правна
    Отговори: 2
    Последно мнение: 28-01-2012, 14:45
  3. Регистрация на брак
    От Stasi_bubble във форум Семейно право в UK
    Отговори: 27
    Последно мнение: 10-03-2011, 01:25
  4. Брак в УК