Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране University of Glasgow или University of Saint Andrews

Здравейте! Имам проблем в това кой университет да посоча като Firm choice. Колебая се м/у Glasgow и Saint Andrews. В Glasgow съм с Business and Management , а в Saint Andrews - Management. Бих искала да помоля някои, който е по-наясно с двата университета да изрази мнението си по въпроса.
    Благодаря предварително !

Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: University of Glasgow или University of Saint Andrews

Нямам лично наблюдения над нито един от двата университета, но от това което съм чел/чул мисля че Глазгоу е доста над Saint Andrews /За който съм чувал, че е силен в science дисциплините/.
    Успех !

Оффтопик : А какви изисквания ти искаха от 2та университета? (Диплома, резултат на езиков изпит)

Напреднал
    Post Thanks / Like

Най-напред - поздравления!!! Тази година, конкуренцията за Шотландия е убийствена, така че това си е голямо постижение, браво!

И аз нямам лично наблюдение (затова моля никой да не започва да ми се заяжда, както попринцип става - само изразявам лично мнение!), но бих избрала St Andrews. Първо - и според двете класации на великобританските университети, St Andrews е по-назад от Glasgow за твоята специалност (на едно място с 8 места, а на другото - с 14). Второ - аз лично нямам добри впечатления, от това, което са ми разказвали приятели за Glasgow и то точно за Science дисциплините.

Има го и момента, че St Andrews може и да дължи репутацията си на разни принцове-минцове и така нататък, но не можем да знаем със сигурност :D

Ако искаш ще ти дам координати и на човек от St Andrews и на хора от Glasgow. Само не знам с какви специалности са, но са Science 100%.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DarkMatter Виж мнението
    Най-напред - поздравления!!! Тази година, конкуренцията за Шотландия е убийствена, така че това си е голямо постижение, браво!

И аз нямам лично наблюдение (затова моля никой да не започва да ми се заяжда, както попринцип става - само изразявам лично мнение!), но бих избрала St Andrews. Първо - и според двете класации на великобританските университети, St Andrews е по-назад от Glasgow за твоята специалност (на едно място с 8 места, а на другото - с 14). Второ - аз лично нямам добри впечатления, от това, което са ми разказвали приятели за Glasgow и то точно за Science дисциплините.

Има го и момента, че St Andrews може и да дължи репутацията си на разни принцове-минцове и така нататък, но не можем да знаем със сигурност :D

Ако искаш ще ти дам координати и на човек от St Andrews и на хора от Glasgow. Само не знам с какви специалности са, но са Science 100%.
    Да, ще ми бъдат от полза . Иначе университетите искат 5.8 в дипломата ми , а от Saint Andrews не изискват оценка по БЕЛ.

Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Демек искат диплома 5.8 , а ако имам 3ка /примерно по БЕЛ/ нема да влиза в тва 5.8 така ли ? Или ? Че се обърках ?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от delchev Виж мнението
    Демек искат диплома 5.8 , а ако имам 3ка /примерно по БЕЛ/ нема да влиза в тва 5.8 така ли ? Или ? Че се обърках ?
    Да, те не се интересуват от оценката ти по БЕЛ. Гледат само по останалите предмети.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от semilia Виж мнението
    Да, ще ми бъдат от полза . Иначе университетите искат 5.8 в дипломата ми , а от Saint Andrews не изискват оценка по БЕЛ.
    Пратих ти на лично.

8. БЛАГОДАРЯ semilia thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря много !

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: University of Glasgow или University of Saint Andrews

А ти към кой университет клониш?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

В това е проблемът - постоянно премислям и не мога да взема окончателно решение. Именно затова питам

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: University of Glasgow или University of Saint Andrews

Аз не те питам дали си взела решение, питам те към къде клониш?

Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

А когато не се изисква оценка по БЕЛ това означава ли, че не ги инересува и матурата по БЕЛ ? И само практика при Saint Andrews ли е ?!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от delchev Виж мнението
    А когато не се изисква оценка по БЕЛ това означава ли, че не ги инересува и матурата по БЕЛ ? И само практика при Saint Andrews ли е ?!
    Нямам представа , в офертата им пишеше само за оценката по БЕЛ.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. University of Edinburgh vs University of Glasgow
    От consulting_criminal във форум Университети в UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 06-05-2013, 13:32
  2. University of Glasgow (IELTS requirement)
    От Luboslav777 във форум Университети в UK
    Отговори: 4
    Последно мнение: 06-02-2013, 14:25
  3. Въпрос за University of Glasgow
    От maverick1 във форум Университети в UK
    Отговори: 28
    Последно мнение: 09-01-2013, 15:07
  4. Въпрос относно University of Glasgow
    От Holdenn във форум Образование в UK
    Отговори: 0
    Последно мнение: 14-11-2011, 19:12
  5. University of Glasgow-Freshers 2011