Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 40 от общо 40
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Кой? Енергиен вампир? Не и аз!

Цитирай Първоначално написано от Nikolay Nenov Виж мнението
    Aбе то хора много, ама Човеци малко. Не е моя мисъл де, забравих вече чия беше...
    А хъркането се дължи на отпускане на мускулите на мекото небце и се лекува с кратка хирургична интервенция с лазер. Ех, ако можеше така да се лекува и глупостта. Примерно.
    само за хърка6ти енергийни вампири....

http://www.bela.bg/index.php?page=in...cle_id=1000486

кравоборец Аватара на stanz
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Anet Виж мнението
    Това хъркащото да прилича на енергиен вампир ?

безенергиен по-скоро....то от толкоз хъркане...

fight the power!

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

да вкарам малко отрицателна вампирска енергия.....вече е след полунощ

Plastic Sound & Vasilisa - Touch Me (Sozonov Remix) - YouTube

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    по тази логика.......цялото човечество са вампири........всеки къта в себе си поне едно качество от така изброените ....и кой е критерий и кой го твърди този така
    дъъъъъълъг списък....
    То май си е така.... Като не достигне енергията и хоп - пийва се от съседската или тая на ближния/неближния. Енергийният обмен е естествен, и си съществува - въпросът е, когато някой почне само да "дърпа" по различни начини, тогава вече се появяват названия като "енергиен вампир" и др.п. . Когато обаче знаем, че е така, можем да направим нещо така, че да се снабдяваме с енергия от другаде, а не от другите... Ако решим, де. Когато решим.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал Аватара на vanko57
    Post Thanks / Like

Темата е много добра, но има още един аспект, който трябва да имате в предвид.

Докато има хора готови да отдават своята енергия, ще ги има и "вампирите". Просто такива са правилата на Играта. Това произтича от Закона за Равновесието.

В момента в който се появи нещо на физически или друг план, веднага се появява неговия антипод.

Така че докато във вас има нагласата да отдавате енергията си (това обикновено е на подсъзнателно ниво - притеснение, чувство за вина и др.подобни), около вас ще има хора, които да се хранят с нея. И когато вие осъзнаете това което правите и го прекратите, т.е. се научите да си съхранявате Енергията и да я отдавате Съзнателно, тогава готованците просто изчезват. Отиват при следващата "жертва", просто защото вие повече не сте такава и те няма какво да правят при вас, няма какво да черпят от вас.

Това е.

Помислете върху този аспект - има какво да ви донесе.
    Последно редактирано от vanko57 : 22-03-2012 на 11:24

Не искам да ми вярвате, искам да проверите дали е така !!!

Истината е мистерия, която трябва да се открие;
    Животът е мистерия, която трябва да се изживее.

ВИЕ СТЕ СЪВЪРШЕНИ В СВОЕТО НЕСЪВЪРШЕНСТВО

6. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Anet
    Guest

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    по тази логика.......цялото човечество са вампири........всеки къта в себе си поне едно качество от така изброените ....и кой е критерий и кой го твърди този така
    дъъъъъълъг
    списък....бая свободно време имаш май и не се зaнимаваш с нещо творческо или поне по-смислено от интернет клюкарство....на мен нещо не си ми позитивна щото биеш на фанатизъм...
    .... на недоказани по емпиричен път от мен мъдрости не вярвам........сам съм открил даже и топлата вода........ от енергийни вампири махам вампир ..........................и казвам ,че си имаме енергии по различен начин и конфигурация в всеки.......затова се отблъскваме затова се привличаме....в Вселената няма добро и зло.....това са само понятия базиращи се на краен субективизъм обслужващ интересите на определен човек или група от хора............ и закони не спазвам ............а морала съм си го измислил аз.....и обикновенно ме определят като благовъзпитан ,но странен джентълмен......и с тва мое мислене определям голяма частот хората като напълно завършени и адски досадни откачалки.....
    Как кой бе Стив , ми казва го ФОРУМ ЗА СВОБОДНИ МИСЛИ .......
    Не разбирам аз от вампири и вампирясване , ама като следвам логиката , да не се окаже вампира вика дръжте вампира
    За това всеки потребител преди да влезе тук да сложи на врата си венец чесън да се прекръсти три пъти и със кръста божий в ръка да изрече бог пред мен аз след него , само тогава ще бъде спокоен , че няма да го полазят вампири . и престоя му в темата няма да го увреди по някакъв начин .

Напреднал Аватара на vanko57
    Post Thanks / Like

Енергийния обмен между хората е много интересна тема и особено в частта си за енергийния недостиг.

Замисляли ли сте се защо не ви достига енергия?

Защо я търсите у другите?

Защо като спорите с даден човек и спечелите спора, се чувствате зареден (за известно време)?

Мога да продължа с въпросите, но и тези са напълно достатъчни.

Въпросът за наличността на енергия в човека и нейната (не)достатачност е много съществен. Неговото начало битува още от незапомнени времена, от момента в който сме решили да се отделим от Източника (някои го наричат Бог). Това е ставало постепенно до момента в който сме забравили:

Кои Сме?

Защо Сме Тук? и

За Какво Е Всичко Това?

Но нека не се отклонявам (възможностти/аспекти дал Господ достатъчно).

Изгубвайки Източника се е наложило да търсим от къде да черпим енергия, т.к. начина ни на живот предполага нейното губене и съответно, нуждата от нейното набавяне. Тук отново се появяват няколко аспекта, но аз ще се съсредоточа единствено в отнемането и от ближния.

И наистина - какво по-лесно от това - вместо да се мъчим да търсим Източника (който бидейки вече забравен се е струвал много имагинерен и недостъпен), сме започнали борба помежду си, за да това кой ще вземе повече от другия.

И се започва - игри, състезания, спорове, властване, ограничаване, подтискане и какво ли още не. Оказва се, че в това отношение хората сме много изобретателни (особено ние българите - но това е друга тема).

Когато двама или повече човека се съберат за дадено начинание/спор/мероприятие, те обединяват своята енергия, след което започва конкурирането за нейното придобиване. И този който победи, той обира лаврите - т.е. става притежател на тази енергия.

Всеки един от нас е печелил в спор (или каквото и да било ) поне веднъж и знае как се чувства в този момент. Възбудата е невероятна, усещането неповторимо. И колкото повече си вложил - толкова е по-фрапираща придобивката.

НО както казват хората - всяко чудо за три дни. Не след дълго тази придобивка бива употребена (при спор това трае само 2/два/ часа, поради нищожното придобито количество) и ние отново се впускаме в търсене на съперник когото да победим и когото да лишим от енергийния му запас.

Тук няма да се спирам на начините, чрез които човек може да се зареди (слава Богу, има ги достатъчно). Важно е да погледнете от този ъгъл и да си дадете сметка, че всеки един от нас е бил "вампир" - в повечето случай несъзнателно.

И съответно, наблюдавайки себе си и околните да решите дали това ви удовлетворява или да потърсите "контакт", където да се включите и съответно да възстановите връзката.

Е, ползотворно позициониране в тази гледна точка.
    Последно редактирано от vanko57 : 23-03-2012 на 12:00

Не искам да ми вярвате, искам да проверите дали е така !!!

Истината е мистерия, която трябва да се открие;
    Животът е мистерия, която трябва да се изживее.

ВИЕ СТЕ СЪВЪРШЕНИ В СВОЕТО НЕСЪВЪРШЕНСТВО

9. БЛАГОДАРЯ llyudo58 thanked for this post
    кравоборец Аватара на stanz
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от An_mari_stoeva Виж мнението
    Уфф, доскуча ми..., поздрави ме с нещо
    марийке дръж
    http://www.youtube.com/watch?v=W-WzZ2lPKmI
    нищо лично де ама някак си ти ходи

fight the power!

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от stanz Виж мнението
    марийке дръж
    http://www.youtube.com/watch?v=W-WzZ2lPKmI
    нищо лично де ама някак си ти ходи
    аз да се поздравя с едно така на

TYPE O NEGATIVE - BLACK NO 1 (LITTLE MISS SCARE-ALL) LYRICS
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

Старо куче Аватара на llyudo58
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vanko57 Виж мнението
    Енергийния обмен между хората е много интересна тема и особено в частта си за енергийния недостиг.

Замисляли ли сте се защо не ви достига енергия?

Защо я търсите у другите?

Защо като спорите с даден човек и спечелите спора, се чувствате зареден (за известно време)?

Мога да продължа с въпросите, но и тези са напълно достатъчни.

Въпросът за наличността на енергия в човека и нейната (не)достатачност е много съществен. Неговото начало битува още от незапомнени времена, от момента в който сме решили да се отделим от Източника (някои го наричат Бог). Това е ставало постепенно до момента в който сме забравили:

Кои Сме?

Защо Сме Тук? и

За Какво Е Всичко Това?

Но нека не се отклонявам (възможностти/аспекти дал Господ достатъчно).

Изгубвайки Източника се е наложило да търсим от къде да черпим енергия, т.к. начина ни на живот предполага нейното губене и съответно, нуждата от нейното набавяне. Тук отново се появяват няколко аспекта, но аз ще се съсредоточа единствено в отнемането и от ближния.

И наистина - какво по-лесно от това - вместо да се мъчим да търсим Източника (който бидейки вече забравен се е струвал много имагинерен и недостъпен), сме започнали борба помежду си, за да това кой ще вземе повече от другия.

И се започва - игри, състезания, спорове, властване, ограничаване, подтискане и какво ли още не. Оказва се, че в това отношение хората сме много изобретателни (особено ние българите - но това е друга тема).

Когато двама или повече човека се съберат за дадено начинание/спор/мероприятие, те обединяват своята енергия, след което започва конкурирането за нейното придобиване. И този който победи, той обира лаврите - т.е. става притежател на тази енергия.

Всеки един от нас е печелил в спор (или каквото и да било ) поне веднъж и знае как се чувства в този момент. Възбудата е невероятна, усещането неповторимо. И колкото повече си вложил - толкова е по-фрапираща придобивката.

НО както казват хората - всяко чудо за три дни. Не след дълго тази придобивка бива употребена (при спор това трае само 2/два/ часа, поради нищожното придобито количество) и ние отново се впускаме в търсене на съперник когото да победим и когото да лишим от енергийния му запас.

Тук няма да се спирам на начините, чрез които човек може да се зареди (слава Богу, има ги достатъчно). Важно е да погледнете от този ъгъл и да си дадете сметка, че всеки един от нас е бил "вампир" - в повечето случай несъзнателно.

И съответно, наблюдавайки себе си и околните да решите дали това ви удовлетворява или да потърсите "контакт", където да се включите и съответно да възстановите връзката.

Е, ползотворно позициониране в тази гледна точка.
    Тази тема е от областта на езотериката и може да се приеме сериозно само от хора, които се интересуват и занимават сериозно. За останалите, както беше и с мен до неотдавна, всичко е в областта на мистерията или фантастиката. Въпросът с енергиите и енергийния вампиризъм е обяснен много подробно и съвсем простичко, като за всеки, в книгата на Джеймс Редфийлд "Селестинското пророчество" Има я тук:

http://www.spiralata.net/booklist.ph...D=0&Letter=%D0

Между другото, има и филм със същото заглавие, но не успях да си го дръпна от никъде. Гледах части от него в You Tube, но самият филм е далече от книгата и нещата не се разбират добре.
    С поп в кръчма,с патка във вода и с модератор в спор не се влиза!!!

13. БЛАГОДАРЯ inera888 thanked for this post
    Warrior of Light Аватара на inera888
    Град
    София
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от llyudo58 Виж мнението
    Тази тема е от областта на езотериката и може да се приеме сериозно само от хора, които се интересуват и занимават сериозно. За останалите, както беше и с мен до неотдавна, всичко е в областта на мистерията или фантастиката. Въпросът с енергиите и енергийния вампиризъм е обяснен много подробно и съвсем простичко, като за всеки, в книгата на Джеймс Редфийлд "Селестинското пророчество" Има я тук:

http://www.spiralata.net/booklist.ph...D=0&Letter=%D0

Между другото, има и филм със същото заглавие, но не успях да си го дръпна от никъде. Гледах части от него в You Tube, но самият филм е далече от книгата и нещата не се разбират добре.
    Уникална книга...с няколко думи, енергийни вампири хората стават, когато са се откъснали от източника, (следствие на психологични травми най-вече в детството) където енергията е в изобилие. Когато се отделят от източника, те изгубват любовта в сърцата си и така изгубват достъпа до естественото зареждане, но понеже им трябва енергия, започват да си я набавят от другите.
    Чудя се, катериците са божии чеда също... Имат непрестанна връзка с източника, защо са такива досадни енергийни вампири )) Без майтап, преди време една катерица ме хвърли в почуда направо. Умишлено гризеше всички хранилки, които слагах на птиците ей така, напук, за да ме дразни. Слагах ѝ ядки на земята, тя ги изяждаше и пак се качваше горе при хранилката да яде пластмасата и да руши. Какво ли би казал Джеймс Редфийлд за този малък енергиен гризач ? Каква ли е причината да е такъв ...

Mr Аватара на Nikolay Nenov
    Град
    Woking, Surrey
    Post Thanks / Like

А сега е време за малко руска литература: Даниил Хармс с краткия разказ "Новият талантлив писател" !

Андрей Андреевич съчини следния разказ: В старинен замък живеел един принц, страшен пияница. А жената на този принц — точно обратното, не пиела дори чай, само вода и мляко. А мъжът й пиел водка и вино, но не и мляко. То и жена му, честно казано, също пиела водка, но скришом. А мъжът й бил безсрамник и не го криел. „Не пия мляко, а водка!“ — заявявал той винаги. А жена му тихомълком изваждала шишето изпод престилката и хоп, пийвала си. Мъжът й, принцът, казвал: „Да беше дала и на мен.“ А жена му, принцесата, отвръщала: „А, не, то и за мене не стига. Ха!“ „Ах, ти! — казва принцът. — Студенокръвно животно.“ И при тези думи заудря жена си о пода! Жена му с разкървавено лице лежи на пода и плаче. А принцът се загърнал в мантията си и си отишъл в кулата, там си държал и клетка. Той, видите ли, си гледал кокошки. Та си отишъл принцът в кулата, а там кокошките кудкудякат, искат да ядат. Една кокошка дори почнала да ръмжи. „Я пък и ти — казва й принцът. — Шантоклер! Млък, че да не ти избия зъбите!“ Но кокошката не разбира от дума и продължава да ръмжи. Излиза значи, че кокошката в кулата вдига шум, принцът значи псува на майка, долу жена му лежи на пода, с една дума, истински содом.

Ето какъв разказ съчини Андрей Андреевич. Тоя разказ е достатъчен, за да стане ясно, че Андрей Андреевич е голям талант. И че е много умен човек, много умен и много добър!

"На тоя свят най-ценната човешка черта не е трудолюбието, нито умът, нито човеколюбието, нито честността, нито дарбата. Най-ценното човешко достояние е изкуството да заблуждаваш другите"
    - Дим. Подвързачов

16. БЛАГОДАРЯ iliyan65 thanked for this post
    Warrior of Light Аватара на inera888
    Град
    София
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Ако таз жена за теб е глупава, верояно в нечии други очи не е. И вероятно не на всеки действа както на теб. Тка че нещата са съвсем индивидуални.
    Чудесно, да си контактува с тези, в чиито очи е ценна. Аз избирам да контактувам с интелигентни по моя преценка хора и така ми е добре. Не ми се занимава с някой, който ме занимава само със себе си. Не си падам по нарцистичен тип хора.
    А хъркането не е преднамерен вампиризъм, но е разделило много съпрузи от съвместното брачно ложе, така че си е проблем. Не може да става и въпрос за свикване с шума, защото той руши бавно, но сигурно.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кой? Енергиен вампир? Не и аз!

Да, за да осъзная процеса на "енергиен вампиризъм" и моето място в него, няма по-добро помагало от "Селестинското пророчество" на Джеймс Редфийлд.
    А когато пламти Любов, това отива в човека с ниска енергия, но в този случай няма вампиризъм. Няма вампиризъм, Любовта дава, без да й е нужно да взема. На човек в състоянието на Любов не му пука от енергиен вампиризъм, тогава "няма" енергийни вампири, за такъв човек те не съществуват. Това е пътят - връзката с Първоизточника. Защото Той е Любов.
    И не е някъде там седнал на некой облак, но е вътре във всеки от нас. Затрупан под персоналното бунище на агресията или излъчващ силно навън, видим или невидим, но той присъства във всеки човек. В "енергийните вампири" също. Където има Агресия, няма Любов. Където има Любов, няма Агресия. Любовта е искрата, която дарява живот на всеки от нас. Живият излъчва Любов, мъртвият излъчва Агресия. Е, също се опитвам да живея - понякога по-успешно, понякога по-неуспешно, но не е невъзможно. Ние сме тук, за да живеем, нали?
    Последно редактирано от ssg359 : 03-04-2016 на 20:09

19. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Старо куче Аватара на Danny 69
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кой? Енергиен вампир? Не и аз!

Цитирай Първоначално написано от ssg359 Виж мнението
    А когато пламти Любов, това отива в човека с ниска енергия, но в този случай няма вампиризъм. ?
    Сега разбрах от кого е взимал уроци по логика началника!А ако махнем главните букви и препинателните знаци,си е чисто плагиатство.
    Using Tapatalk

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker