Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Моля за съвети за писмото при кандидатстване за жълта карта с ЕЗОК

Здравейте. Значи чувам от познати, че им отказват жълта карта или тоест им връщат документите неудобрени искайки им застраховка, въпреки че те са пратили EHIC карта. Разбрах с триста зора от университета, в който уча, че всъщност проблема, когато използваш такава карта е, че искат и писмо лично от тебе да удостовериш, че престоя ти в UK е само временен базиран на учебните ти занимания. So far so good. Писмо ще напиша въпреки, че не ми казаха точно как трябва да изглежда.

Първият ми въпрос е някои чувал ли е за нещо такова и евентуално какво трябва да присъства в това писмо? Ако, да

Вторият ми въпрос е някакъв образец евентуално на това писмо и трябват ли им някакви преки доказателства, че се прибирам през ваканциите на постоянния ми адрес като самолетни билети например? Били било проблем, ако не са самолетни билети, и каква друга алтернатива има според вас?

Третият ми въпрос в случай, че станат така нещата възможно ли е след това да имам проблеми със синя карта, защото прочетох тук на няколко места, че има такава вероятност?

Благодаря Ви предварително на всички отзовали се.
    Последно редактирано от yasensf : 19-03-2012 на 16:27

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Моля за съвети за писмото при кандидатстване за жълта карта с ЕЗОК

Цитирай Първоначално написано от yasensf Виж мнението
    Благодаря ти все пак
    Моля... все пак, но нека си довърша поста.

Та, ето ти няколко цитата, пък ти си прецени как да си напишеш декларацията. Надявам се, че някой друг ще се включи с практически съвети.

Първи цитат (BR1):
    If you are using EHIC as evidence of CSI, please include a letter to state that your stay in the United Kingdom is only temporary.
    Втори:
    Цитирай Първоначално написано от mina123 Виж мнението
    Aбе хора вие луди ли сте да правите тези застраховки?Кандидатства се с европейска здравна карта и писмо за временен престой.Аз и моите български и румънски колеги получихме жълтите си карти и забравихме .Когато попитахме в университета и в home office ни бе обяснено,че това по никакъв начин не означава,че трябжа да напуснем страната след като завършим. [...]
    Трети:
    Цитирай Първоначално написано от seabra92 Виж мнението
    [...] Тъй като нямах възможност за застраховка, изпратих прословутата здравна карта заедно с писмо с кратък текст (..временно съм в Англия защото съм ученик тук).
    [...]
    Единствено в писмото е хубаво да споменеш, че ще си подменяш картата, за да я държиш валидна и така няма да останеш зависим от английската система. Май точно това искат да чуят..
    Последен (Chapter 4 от ECIS):
    Where an applicant presents a valid EHIC issued by a Member State other than the UK, with their application as evidence of comprehensive sickness insurance then, in accordance with Department of Health guidelines, we can accept this as meeting the comprehensive sickness insurance requirement but only where they are resident in the UK on a temporary basis.

One way an applicant can demonstrate that they are temporarily resident in the UK by providing a „statement of intent‟ with their application. The statement may include a declaration that the applicant has a number of property and/or business interests in their home country to which they intend to return to. Alternatively they may provide details of their family ties in their home country and evidence of visits home. Any statement should be signed and dated by the applicant and assessed on its individual merits.
    Последно редактирано от Doondie : 19-03-2012 на 17:28

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Моля за съвети за писмото при кандидатстване за жълта карта с ЕЗОК

Мерси, принципно и мен ми пратиха тука от Job Links в университета същото изречение, но това не ми помогна да реша какви доказателства бих могъл да им дам. Казаха ми за хоум адрес и това беше. Дали е достатъчно, не знам. Не ми се вижда логично просто да напиша на лист 'тук ще стоя' пък и не мога да им го гарантирам, след години друго може да ми хрумне и да си сменя мнението, което ще е такова само заради тяхното изискване да мина с картата сега. Тогава какво става, също не знам.

Благодаря ти все пак
    Последно редактирано от yasensf : 19-03-2012 на 17:13

Нов потребител Аватара на Hotspur
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Задължителна здравна застраховка за жълт студентски сертификат и за self-suf

Здравейте
    искам да попитам има ли някъде изисквания или шаблон какво трябва да съдържа заявлението, че съм временно пребиваващ в UK или трябва сам да си го съчинявам
    AUDERE EST FACERE

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Задължителна здравна застраховка за жълт студентски сертификат и за self-suf

Цитирай Първоначално написано от Hotspur Виж мнението
    Здравейте
    искам да попитам има ли някъде изисквания или шаблон какво трябва да съдържа заявлението, че съм временно пребиваващ в UK или трябва сам да си го съчинявам
    Опасявам се, че няма кой да ти отговори...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Съвет за хората които си вадят Жълта студентска Карта

Здравейте! Днес, след много мъки, най-сетне получих своя жълт сертификат и реших да споделя с вас една особеност от моята кандидатура. Мисля че този съвет ще ви спести доста пари

Аз нямам сключена застраховка с каквато и да било частна компания, извадих си жълт сертификат ползвайки Европейска Здравна Карта, извадена в България безплатно. Разбира се наложи се и да подпиша декларация че съм в страната временно докато не завърша курса си (тоест до 4ри години), но тази декларация въобще не е толкова плашеща колкото някои хора си мислят! Накрая попитах човека (който беше много мил и внимателен) какво ще стане ако след 4 години реша все пак да остана в страната и той каза изобщо да не се притеснявам защото след 1 или най-много 2 години България и Румъния стават пълноправни членки на ЕС и няма да им бъдат изисквани такива карти. Единствения вариант това да не се случи е Англия да излезе от ЕС (иначе ще нарушава правила) а тогава пък няма да ни трябват жълти карти, а визи.
    Останалите документи не бяха нищо особено, две снимки, лична карта, писмо от университета, банкови извлечения със около 1000 паунда. Записването на час ми отне около 3 месеца, така че за бъдещите студенти - ако ще записвате час почнете от лятото! И си носете дълго четиво понеже там се чака към 5-6 часа... Което пак си е по-добре от 6-те месеца при изпращане по пощата
    Успех на всички!

7. БЛАГОДАРЯ ILIYANA87, Luftwaffe thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Апффф - загубена работа!!!
    Като се замисля колко народ, включително и аз, нахвърля сумати излишни пари за тия застраховки, лошо ми става... Като пусках документите преди 4 месеца, маса народ се кълнеше, че не ставало по никакъв начин с европейските здравни карти...
    Ама UKBA са виновни, по голяма липса на информация никъде няма.
    MEng Electronic Engineering
    The University of Sheffield 2015'

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Acedia дали може да дадеш повече информация за това как си записа час? Телефонът на офиса в Croydon, който намерих е 0870 606 7766, но в сайта на ukba пишеше, че трябва да си запишеш час онлайн. Там пък, като се регистритах, ми се изписа, че трябвало вече да съм пратила документи, за да запиша час.
    Предполагам, че телефонът е по-сигурният метод. И в същия ден ли си получи картата или само те одобриха тогава?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте! Днес получих писмо от UK Border Agency - искат да им представя декларация, че престоят ми UK е временен и че след като завърша образованието си ще напусна страната. Осигурявам се частно, всеки месец давам по Ј44 за нищо, изпратила съм им документ, за да го докажа, изпратила съм им и EHIC карта, и въпреки това искат да подпиша, че ще напусна страната.

Ето какво пише във формуляра, който всички пращаме, за да получим прословутата жълта карта:
    Evidence that the applicant has Comprehensive Sickness Insurance (CSI) as required under the Immigration (European Economic Area) Regulations 2006.
    A European Health Insurance Card (EHIC) gives the holder rights to healthcare that becomes necessary during a temporary visit to EEA (European Economic Area) countries or Switzerland.
    If you are using EHIC as evidence of CSI, please include a letter to state that your stay in the United Kingdom is only temporary.

от което следва, че след като се осигурявам частно, няма нужда да подписвам никаква декларация. Плюс това, използваната дума е letter, което прави ситуацията още по-абсурдна.

Прочетох мненията дотук, но нищо не ми дава сигурен отговор какво става като подпиша "декларацийката" и завърша образованието си, което ще е след 3 години.

Изпратила съм документите си на 7ми декември 2011, получени са ден по-късно, което означава, че тази седмица са разглеждали документите, изпратени на 8ми декември +/- .

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Deninka90 Виж мнението
    Здравейте! Днес получих писмо от UK Border Agency - искат да им представя декларация, че престоят ми UK е временен и че след като завърша образованието си ще напусна страната. Осигурявам се частно, всеки месец давам по Ј44 за нищо, изпратила съм им документ, за да го докажа, изпратила съм им и EHIC карта, и въпреки това искат да подпиша, че ще напусна страната.
    [...]
    Здрасти,

Защо ИЗОБЩО си пратила ЕЗОК, след като имаш застраховка?!
    Или им изпрати декларацията, което очакват, или им кажи, че по погрешка си изпратила ЕЗОК и да използват здравната застраховка при вземането на решение.
    Хем пращаш излишни документи, хем се възмущаваш после, че ти искат допълнителна информация.

Поздрави!

Напреднал Аватара на Luftwaffe
    Post Thanks / Like

Благодарности за информацията!

Относно декларацията да разбирам ли, че в прав текст от 5-6 изречения им обяснявам, че след 4-тири години т.е., като завърша, напускам UK и се прибирам в България? Някакви причини да споменавам ли?

Благодаря предварително!

Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Luftwaffe Виж мнението
    Благодарности за информацията!

Относно декларацията да разбирам ли, че в прав текст от 5-6 изречения им обяснявам, че след 4-тири години т.е., като завърша, напускам UK и се прибирам в България? Някакви причини да споменавам ли?

Благодаря предварително!
    Да, не е нужно да има обяснения. Аз лично просто копирах текста от изискването във формуляра и го направих като изречение в първо лице и нямаше проблеми.

14. БЛАГОДАРЯ Luftwaffe thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Моля за съвети за писмото при кандидатстване за жълта карта с ЕЗОК

в крайна смека наистинали ще тябва задължително да се върна в България като завърша образованието си в UK ? ами ако реша да остана ?

Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Моля за съвети за писмото при кандидатстване за жълта карта с ЕЗОК

Цитирай Първоначално написано от ilent Виж мнението
    в крайна смека наистинали ще тябва задължително да се върна в България като завърша образованието си в UK ? ами ако реша да остана ?
    Ограниченията отпадат края на тази година, не виждам какъв е смисълът да те тревожи този въпрос, на който отговорът и без това е "не"...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Моля за съвети за писмото при кандидатстване за жълта карта с ЕЗОК

Здравейте,

бих искал да питам нешто по отношение на ЕЗОК картата. Имам час за Кройдон на 9ти април 2013 и вчера (28.03.2013) си пуснах документите за ЕЗОК и картата ще стане за поне 15 дни. Въпросът ми е дали UKBA ще приемат официално преведено удостоверение за временно заместване на ЕЗОК заедно с декларацията, че няма да оставам в Англия.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 3
    Последно мнение: 10-11-2012, 19:37
  2. Отговори: 51
    Последно мнение: 07-08-2012, 16:14
  3. Отговори: 15
    Последно мнение: 03-05-2012, 17:32
  4. Отговори: 16
    Последно мнение: 17-07-2011, 10:56

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми