Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Шофьорска книжка

За шофьорите над 45 години с категорииC, CE, C1, C1E, D, DE, D1 or D1E

На всеки 5 години шофьорите над 45 години с категории C, CE, C1, C1E, D, DE, D1 or D1E, трябва да подновят шофьорската си книжка.
    Renewing your driving licence entitlement for larger vehicles, minibuses or buses at 45 or 65 : Directgov - Motoring
    Изпращат се 2 аплик.форми:D47P и D4

D47P - 56 дни преди изтичането на старата книжка от DVLA ще получите писмо с апл.форма D47P,която трябва да попълните .Ако не получите от DVLA D47P можете да попълните вместо нея D2.

D4 - е медицинското-попълва се от вашето GP,валидно за 4 месеца от датата на издаване и цената му е различна в различните поликлиники-ние платихме Ј 80,като формата си я носехме.

Адреса на които се изпращат попълнените документи е :
    Swansea SA99 1BR

За смяната не се плаща нищо.
    Ако книжката ви се нуждае от смяна на снимката-изтекли са 10 години от издаването на книжката-написано е до коя дата е валидна в точка 4б цената е Ј20.Това важи и за B категория

Медицинското може да се свали от тук:
    http://www.direct.gov.uk/prod_consum...dg_4020731.pdf
    а Д 2 се поръчва на сайта на DVLA ето тук:
    Online form ordering

От 19/01/2013 влизат нови правила за професионалните шофьори(не са много измененията),които можете да видите тук:
    Bus and lorry drivers - new driving licence validity periods : Directgov - Motoring

От тази дата ще започне и смяна на шофьорските книжки за всички категории,която ще е поетапна-вижте ,какво ще е изменението:
    The new driving licence card design explained : Directgov - Motoring

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

2. БЛАГОДАРЯ hadjiata thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: За професионалнит шофьори над 45 години с категории C, CE, C1, C1E, D, DE, D

Да ви кажа как се разви историята с подновяването на шофьорската книжка на съпруга ми.
    Направихме медицинското -всичко беше наред и само за да покрие очният тест се наложи да си сложи очилата с които гледа TV.
    Доктора каза,че записва само препоръчително носене на очила за "дълго"
    Като попълнихме формата аз тикнах -
    "ДА"на въпроса" необходими ли бяха очила за покриване на очният тест"
    Изпратихме документите(10/04/12) и след 1седмица се върнаха-искаха 2 нови снимки(старите бяха валидни още 5 години),да са с очила + Ј20 fee
    Направихме ги набързо и върнах обратно (19/04/12)всички документи.
    Днес се получи и книжката .

4. БЛАГОДАРЯ lazgaloto, Gumen Patok thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: За професионалнит шофьори над 45 години с категории C, CE, C1, C1E, D, DE, D

Да уточним че се плаща за медикал екзаминейшъна по ценоразпис на сърджарито, или лицензирания кабинет от ДВЛА /може да отидеш в такъв а не при GP-то/.
    На мен ми струваше 60 паунда , но в предишнато сърджари цената беше 110 паунда.

И за lorry/bus driver над 65 години се изисква медикал екзаминейшън всяка година!

.
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

6. БЛАГОДАРЯ musi, bgman67 thanked for this post
    Rusty Nail Аватара на Gumen Patok
    Град
    Londonistan
    Post Thanks / Like

Да, и се оказа че вече и под 45 години книжките ще са валидни само 5, и се подновяват с преподписване на медицинска декларация, а на 45 и отгоре с медицинско освидетелстване. Всичко е на direct.gov
    This city desert makes you feel so cold
    It’s got so many people but it’s got no soul
    And it’s taken you so long to find out you were wrong
    When you thought it had everything.

8. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Искам да добавя нещо, относно медицинското, което мисля е много важно. Взех формулярите от офиса на ДВЛА и ги занесох на доктор в София. Той ги попълни (с моя помощ) и като се прибрах ги занесох . Имах малки съмнения, дали в Единбург са в час с Европейските директиви и законодателство, но хората бяха в час и нямах проблеми . Така че ако ви предстои пътуване до Бг. можете да спестите разкарване и средства.

10. БЛАГОДАРЯ Gumen Patok thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kearny Виж мнението
    Искам да добавя нещо, относно медицинското, което мисля е много важно. Взех формулярите от офиса на ДВЛА и ги занесох на доктор в София. Той ги попълни (с моя помощ) и като се прибрах ги занесох . Имах малки съмнения, дали в Единбург са в час с Европейските директиви и законодателство, но хората бяха в час и нямах проблеми . Така че ако ви предстои пътуване до Бг. можете да спестите разкарване и средства.
    Медикъл Екзаминейшъна трябва да е от твоето GP или от лицензиран доктор от ДВЛА / в локалният офис може да попиташ за такива/!

Не мисля че доктора в Б-я ще свърши работа! Ако става въпрос за драйвър над 45 години!
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

12. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Post Thanks / Like

Не виждам какво е важно и какво си спестил -тук няма никакво разкарване -взимаш си час при GP и целият преглед отнема 15-20 мин.
    Това,че си загубил един ден от отпуската си в BG за да намериш лекар,който да ти попълни медицинското(с твоя помощ-ейй тези лекари не знаят english) ,да му вземеш нещо -благодарност за услугата или да му дадеш някой лев и да мислиш после дали ще стане.
    Не мисля че е умна идея,но със сигурност ще имаш последователи.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Gumen Patok Виж мнението
    Да, и се оказа че вече и под 45 години книжките ще са валидни само 5, и се подновяват с преподписване на медицинска декларация, а на 45 и отгоре с медицинско освидетелстване. Всичко е на direct.gov
    Да ,аз го писах най отгоре -отваряйте и четете

........От 19/01/2013 влизат нови правила за професионалните шофьори(не са много измененията)......

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ами не е трудно за разбиране, но за който е трудно да разбере, да не разбира! На който му предстои да си ходи до България, може да си планира направата на медицинското там. Аз платих 30 лв. на ДжиПи в София. И говоря именно за "професионална" книжка за възраст над 45 год. Проблема е, че дори да не ви трябва за работа, след като имате категориите е необходимо по закон, за да ги запазите , да минете на преглед.
    Информацията е само за интересуващите се. Другите да се чувстват свободни да я подминат.

Старо куче
    Post Thanks / Like

"Това,че си загубил един ден от отпуската си в BG за да намериш лекар,който да ти попълни медицинското(с твоя помощ-ейй тези лекари не знаят english) ,да му вземеш нещо -благодарност за услугата или да му дадеш някой лев и да мислиш после дали ще стане."
    Благодаря за изказаната загриженост, относно свободното ми време, но съм си подредил живота за начин, който ми позволява да имам доста такова! А по въпроса за английския език и докторите, проблема не е в превода, а в разликите по отношения на някои стандарти(примерно в очните ), но това го казвам само за тези, които знаят за какво говоря.И накрая, благодаря още веднаж за изказаната лична загриженост и приятна работа!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ами не е трудно за разбиране, но за който е трудно да разбере, да не разбира! На който му предстои да си ходи до България, може да си планира направата на медицинското там. Аз платих 30 лв. на ДжиПи в София. И говоря именно за "професионална" книжка за възраст над 45 год. Проблема е, че дори да не ви трябва за работа, след като имате категориите е необходимо по закон, за да ги запазите , да минете на преглед.
    Информацията е само за интересуващите се. Другите да се чувстват свободни да я подминат.
    Отдавна съм се отказал да споря с подобни мнения!!!

Но понеже темата наистина е важна , ще кажа на другите, а ако искаш и ти ме чуй!!!

Да НЕ дава Господ да има някакъв инцидент !

Аз имах преди време и за радост не бях виновен .
    Бедна ти е фантазията застрахователите през колко доктори ме прекараха и на какви "екзаминейшъни" бях!!! Без вина! И пак да не дава Господ, но ако си виновен???? Не ми се мисли.............

Та тогава ще те питам с твоя доктор от София който дори английски незнае!!!

Но всеки има нещо между ушите си, и сам решава какво да прави!

.
    Последно редактирано от victor07 : 05-05-2012 на 20:12
    - Не знам, ага.

Народе ????

18. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Непознаването на националните и Европейски законодателства може да бъде само за твой проблем! Дал съм информация за интересуващите се! Които, ако искат могат да спестят работен ден и определена сума в паунди(която е различна за различните мед заведения, т.е. ако сте при някой евтин доктор можете да минете тънко със стотина паунда + работен ден надница) Важното е, човек да си свърши работата! Кой както намери за добре! И разбира се пожелавам на всички безопасно пътуване! Без значение от категорията на книжките им

Старо куче
    Post Thanks / Like

И да добавя в заключение- Българинът ще стане достоен индивид, когато спре да проявява комплекс за малоценност, както по отношение на Родината си, така и по отношение на правата си!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Непознаването на националните и Европейски законодателства може да бъде само за твой проблем! Дал съм информация за интересуващите се! Които, ако искат могат да спестят работен ден и определена сума в паунди(която е различна за различните мед заведения, т.е. ако сте при някой евтин доктор можете да минете тънко със стотина паунда + работен ден надница) Важното е, човек да си свърши работата! Кой както намери за добре! И разбира се пожелавам на всички безопасно пътуване! Без значение от категорията на книжките им
    Бай Бабо, да не те срещне мечка !!!
    - Не знам, ага.

Народе ????

22. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Категории на повредени автомобили
    От sagittarius във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 13-12-2011, 14:16

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •