Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    Крейзи Аватара на ketket
    Post Thanks / Like

По подразбиране Може ли да подпиша граждански брак в Англия с американец, ако знам съвсем малко англ?

Може ли да подпиша граждански брак при положение, че знам съвсем малко Английски или изобщо не знам, като се има пред вид акцента на англичаните и Американският английски? Моя приятел е Американец и го рабирам като ми говори ( бавно разбира се) а Англичаните с техният мек акцент не ги разбирам. Защо по-дяволите това е пречка за да се бракува човек а никъде в законите на дадена държава не пише, че ако не знаеш местният език не можеш да се бракосъчетаеш.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Подписване на ГРАЖДАНСКИ БРАК в Англия м/у Българка и Американец

защоо по дяволите реши че е пречка?кой те е спрял да сключваш брак, понеже не знаеш английски?

и ти ли се чувстваш дискриминирана? ще ги съдиш ли тези от общината?
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Крейзи Аватара на ketket
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Подписване на ГРАЖДАНСКИ БРАК в Англия м/у Българка и Американец

Сутринта отидох до въпросния офис и вупрсният мъж ме питал , ама много бързо разбира се дали съм имала предишни бракове. Е аз разбира се не го разбрах и мояприятел се опита да ми каже въпроса за да разбера а тоя чиновник или незнам какъв се води, каза, че не можел да ни запише час тъй като незнам езика и утре да отида с човек който знае български за да ми преведе и че трябва да почива, че кафето му щяло да истине. Е как да не се чувствам дискриминирана мамка му ( извинявам се за израза) БЯСНА СЪМ
    Няма да ги съдя а ще им пожелая дано да нещастни от тук нататък и все лошо да му се случва на тоя господин от CROYDON
    Последно редактирано от ketket : 13-03-2012 на 14:54

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

ой милата, така ли ти каза, че му изстивало кафето?
    искрено ти съчувствам. това е сериозна дискриминация.
    може би трябва да заведеш дело.

5. БЛАГОДАРЯ BMW6, SarahJane thanked for this post
    Крейзи Аватара на ketket
    Post Thanks / Like

Сега сме на гости на моя приятел на дъщерите му и мислиме след като сме тук да се бракуваме и те да са ни шаферки. Не сме регистрирани, защото сме за малко само и няма как да съдя въпросният господин който предпочете кафето си пред това да си свърши работата.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

остави незнаенето на езика.

то има и други условия за да сключиш брак тук. неможе всеки кой реши да погостува на някой в УК и да сключи брак.
    предполагам приятелят ти може да разбере английският акцент. защо не го помолип да попита в общината за всичко около вашата сватба вкл и за преводач, за да може да ти превежда на теб.

Крейзи Аватара на ketket
    Post Thanks / Like

Имаме всички необходими документи за брак но явно зависи от човека в дадения офис дали да ни запише.На самото интервю моя приятел се опита да ми помогне но "чиновника" много бързал и нямал време разбираш ли да ми говори бавно , като на малоумник за да го разбера, като се има пред вид, че ние бяхме последни и нямаше други двойки след нас.
    Абе малоумник.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ketket Виж мнението
    Сутринта отидох до въпросния офис и вупрсният мъж ме питал , ама много бързо разбира се дали съм имала предишни бракове. Е аз разбира се не го разбрах и мояприятел се опита да ми каже въпроса за да разбера а тоя чиновник или незнам какъв се води, каза, че не можел да ни запише час тъй като незнам езика и утре да отида с човек който знае български за да ми преведе и че трябва да почива, че кафето му щяло да истине. Е как да не се чувствам дискриминирана мамка му ( извинявам се за израза) БЯСНА СЪМ
    Няма да ги съдя а ще им пожелая дано да нещастни от тук нататък и все лошо да му се случва на тоя господин от CROYDON
    Не разбирам защо трябва да си дискриминирана, ако някой си е обяснявал личните проблеми (за почивки и кафета), вместо да се държи професионално на работното си място. Вероятно е помислил, че не говориш английски въобще.

Разбирам, че си ядосана... лично аз смятам, че когато някой кълне, нищо хубаво не се връща към него...

Следващият път, когато не разбереш нещо заради акцента на говорещия, просто го помоли да повтори, защото не си свикнала с различните акценти във Великобритания. Кажи го на английски и ще те разберат, вероятно дори ще получиш извинение. Иначе те остават с впечатлението, че това е уреден брак, т.е. за пари, с жена, която дори не говори езика на този, за когото иска да се жени, с цел други облаги.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Крейзи Аватара на ketket
    Post Thanks / Like

Вероятно утре като отида отново но в друг град ще помоля предварително ако може да ми се говори по бавно поради неразбиране на акцента
    Благодаря ти!

11. БЛАГОДАРЯ Мила, SarahJane thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Подписване на ГРАЖДАНСКИ БРАК в Англия между българи
    От TeA75 във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 77
    Последно мнение: 20-08-2013, 10:11
  2. Граждански брак с лична карта
    От ketket във форум Семейно право в UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 12-03-2012, 19:18
  3. Какво да знам преди да замина в Англия
    От kalinkalin във форум Посреднически фирми
    Отговори: 1
    Последно мнение: 31-10-2008, 17:03
  4. Брак с англ. гражданин
    От bambon във форум Registration Certificates