Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 11 от общо 11
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Българските студенти разгулни!?

Четох днес за убийството в Студентски град, София във вестник "Сега":
    СЕГА - Какъв Студентски град, това си е Син Сити!
    Едно от нещата написани там е:
    "Още нещо прави нашите студенти по-разгулни, отколкото на други места по света. Българското висше образование е безкрайно ненатоварващо и леко. В университетите вече се влиза лесно и още по-лесно се завършва. ...Може би само ученето на медицина предполага извънредни усилия и всекидневна самоподготовка....
    Но дори и медицина у нас вече се завършва доста по-лежерно, отколкото където и да било по света. Ако учиш за лекар в САЩ например, ще забравиш какво е сън за около 10 години, защото ще се въртиш непрекъснато по дежурства, а във времето, в което не го правиш, ще четеш дебели учебници, ще ровиш в библиотеки и ще търсиш последните новости в дисциплината си. Да не говорим, че солените такси ще те принудят и да работиш, за да се издържаш, ако не си роден сред купища пари.
    "
    Това доколко е вярно за днешното българско образование?
    Аз съм завършил преди 20 години, инженер. Имало е и лесно, имало е и трудно. Но чак пък генерализация - "ох, колко беше лесно" или "ох, колко беше трудно" - ами не, не мога да твърдя това.
    По мое мнение си беше до човека - ако искаш - учиш. Ако не искаш - и три Кембриджа едва ли ще те спасят.

2. БЛАГОДАРЯ vladur1 thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Българските студенти разгулни!?

Цитирай Първоначално написано от muncho Виж мнението
    Четох днес за убийството в Студентски град, София във вестник "Сега":
    СЕГА - Какъв Студентски град, това си е Син Сити!
    Едно от нещата написани там е:
    "Още нещо прави нашите студенти по-разгулни, отколкото на други места по света. Българското висше образование е безкрайно ненатоварващо и леко. В университетите вече се влиза лесно и още по-лесно се завършва. ...Може би само ученето на медицина предполага извънредни усилия и всекидневна самоподготовка....
    Но дори и медицина у нас вече се завършва доста по-лежерно, отколкото където и да било по света. Ако учиш за лекар в САЩ например, ще забравиш какво е сън за около 10 години, защото ще се въртиш непрекъснато по дежурства, а във времето, в което не го правиш, ще четеш дебели учебници, ще ровиш в библиотеки и ще търсиш последните новости в дисциплината си. Да не говорим, че солените такси ще те принудят и да работиш, за да се издържаш, ако не си роден сред купища пари.
    "
    Това доколко е вярно за днешното българско образование?
    Аз съм завършил преди 20 години, инженер. Имало е и лесно, имало е и трудно. Но чак пък генерализация - "ох, колко беше лесно" или "ох, колко беше трудно" - ами не, не мога да твърдя това.
    По мое мнение си беше до човека - ако искаш - учиш. Ако не искаш - и три Кембриджа едва ли ще те спасят.
    съгласна съм с теб, все едно английските унита нямат мърша... обаче имам чувството че навсякъде вече паднаха критериите за прием в университет и натоварването не е толкова голямо, т.е. завършва се по-лесно.
    само във МУ-Варна затегнаха нещата, ама тва само привидно - сложиха камара изисквания на народа, че понеже като ги нарушат да има за кво да ги изндват за повече парички
    и понеже нашето образование било лошо, гледам как колегите ми идея от света си нямат..
    докато ние сме учили световна история, география и литература, тия селяни само на тяхната си държава учат, че накрая не знаят в кой бундесланд се намира Франкфурт например. гърците, поне от това което гръцкия ми колега ми разказва - същата работа.
    доколкото си спомням в икономическите и техническите (инж-овете) унита винаги преписваха яко, та имаше народ дето минаваше лесно. ама имаше и много такива които наистина искаха да учат и се скъсваха от четене.
    но ако сравнявам нашата програма за обучение по медицина - еми не мисля че разлигавените западнячета биха издържали на нашите огромни 6-7 изпита на сесия в рамките на 5 седмици и практически фул-тайм ангажираност в университета и 6 държавни изпита.
    имам приятели в сащ, който има малко повечко мозък в главата - имат и много стипендии, имат и много заеми и не знам си кви си други облекчения за такива хора, както и за такива с много ниски доходи, та не е чак толкоз зле. проблема им е да се издържат докато учат, а не толкоз таксите за обучение. тъй че, който няма достатъчно между ушите, съвсем логично няма да получи стипендия.
    лекарите, които бачкат на толкова много дежурства са стажанти, т.е. тва е последните години и после като започнат с резидънси плейсмънт. обаче и специализантите са така, и то - навсякъде по света, не само в сащ. при нас се поуспокояват нещата чак като станем специалисти, до тогава бачкаме като машини по 70-80 часа на седмица

абе масова идиотизация тече навсякъде, изобщо не е само в бг, за съжаление...а тва което се случва в студентски град в момента е яка проституция и здраво дрога...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

4. БЛАГОДАРЯ mila_2, Haud yer gab!!!, vladur1, SarahJane, victor07 thanked for this post
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

винаги съм се чудил защо лекарите са толкова натоварени?

като съм гледал "спешно отделение" имах чувството че нарочно ги поставят в някаква месомелачка и ненормални условия на труд.

а лекарите са силно съсловие все пак! би трябвало да могат да си извоюват привилегии за по-малко работно време и т н.

А медицинското образование може да е спонсорирано подобно на военната самоотбрана. Широк безплатен прием, който покрие минималните критерии за входящ изпит и после яко цедене чрез натоварване на акъл да се видят най-ясно мислещите и точно диагностициращите. И онези които правилно разчитат ехографи, рентгени и прочее. Всичко това безплатно, субсидирано и с големи награди за показани успехи и воаля, ето кохорта специалисти за спешна помощ, лекари, и т н.

Просто пътека, възможност, за служене на обществото ако си се родил беден. Осигурява ти се почтена прехрана от обществото.

А сега това се прави от военната професия - да привлича бедните.
    И паралелно с това се стимулира безогледната раждаемост.

Системата е крейзи! Как да не пият студентите?!
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Старо куче Аватара на one in a million
    Град
    ...
    Post Thanks / Like

обаче пък лекарите и сестрите са супер развратни и това ме кефи,аз харесвам лекарки и сестри
    You should never underestimate the predictability of stupidity.

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

най-перверзните гейове които познавам са лекари
    ъъъъъ
    ...и най-богатите
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

още преди 20 години в студентски град си беше същата селяния......там се ходи само на секстуризъм и да си вземеш наркотици....80 процента от дилърите живееха там...мацките пускат и безплатно....и е мръсно и е грозно...бaхти ентелегенцията

9. БЛАГОДАРЯ vladur1 thanked for this post
    Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Eй тва е живота
    Stoqn Zlatniq.wmv - YouTube

11. БЛАГОДАРЯ victor07 thanked for this post
    Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението

като съм гледал "спешно отделение" имах чувството че нарочно ги поставят в някаква месомелачка и ненормални условия на труд.

а лекарите са силно съсловие все пак! би трябвало да могат да си извоюват привилегии за по-малко работно време и т н.

А медицинското образование може да е спонсорирано подобно на военната самоотбрана. Широк безплатен прием, който покрие минималните критерии за входящ изпит и после яко цедене чрез натоварване на акъл да се видят най-ясно мислещите и точно диагностициращите. И онези които правилно разчитат ехографи, рентгени и прочее. Всичко това безплатно, субсидирано и с големи награди за показани успехи и воаля, ето кохорта специалисти за спешна помощ, лекари, и т н.

Просто пътека, възможност, за служене на обществото ако си се родил беден. Осигурява ти се почтена прехрана от обществото.

Аз завърших държавна поръчка и сега аз и много от курса ми подкрепяме я NHS я немските каси ,къде ли не,даже тези които завършиха платено останаха повечето в БГ понеже имаха родители да разчитат на тях .
    НЕ е толкова важно кой плаща образованието ,дотациите не са за студентите а за университетите ,важното е каква е переспективата след това.При военните е също така въпреки че е дотирано наплива не е много голям и не много качествен,като изключим Морско и летците.

13. БЛАГОДАРЯ vladur1, RNOH thanked for this post
    Captain Chaos
    Guest

абе...
    луди-млади...
    кво да ги праиш?!?!?

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението

ха, вие имате много изкривена представа за това как се работи като лекар
    като сме силно съсловие, да не си мислиш че работодателите не ни използват или не ни въртят номера за неплащане на оувъртайм или ни изнудват да правим по не знам си колко дежурства на месец щото не им се плаща за още 1 работно място?
    вие бъркате нас /черноработниците в болницата/ с администрацията, чиято цел е да печели колкото се може повече. и понеже такава е целта й, ние сме принудени да изписваме пациенти по-рано че да приемем някой друг че да кешнат повече пари, да бачкаме за по 2-ма, че да не плащат твърде много за заплати и т.н.
    в момента бачкам в университетска болница, нямам време изобщо за обедна почивка и на практика търча по 10 часа маратон всеки ден, ако намеря време да изям нещо в крачка, е постижение, а като стане време да си тръгвам съм изпотена и мириша по-зле от тия дето бачкат по строежите.

как по-малко работно време? кой да я свърши тая работа? то няма кой вече да мре да учи медицина - не стига че струва ужасно много, отнема много време да се завърши и е непрекъснато яко четене, накрая ставаш роб на работодателя си и изтривалка на половината град и си прецакваш нервите и личния живот заради луди часове бачкане което не е само усилена мозъчна дейност ами някой път и направо физическа работа. и само щото взимаме с 500 кинта повече от средностатистическата заплата и малко отгоре покрай дежурствата, всичките ни гледате завистливо все едно парите са ни паднал от небето в портмонетата и ние само се почесваме от скука в болницата... който има желание да получава моята заплата да заповяда да се разменим, с най-голямо удоволствие!!
    па и вие братче всичките масово болни и особено в момента с тия депресии, дроги и алкохолизъм... аре стягайте се и си гледайте здравето, че не се издържа вече
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

16. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, Deny73 thanked for this post
    Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Кори е мноо далеч от действителността видях как работят докторите в Ук и смея да твърдя че професията им е адски натоварваща. Тези които работят в болници масово работят на овъртайм и не си ходят докато не са прегледали всички пациенти а за стреса и 24 часовите дежурства изобщо няма да говоря.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Няма работа за българските студенти?
    От j.l.s във форум Образование в UK
    Отговори: 6
    Последно мнение: 07-02-2013, 12:48
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 07-12-2012, 22:35
  3. Българските студенти в ЕС имат право само на спешна помощ
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 27-09-2010, 13:08
  4. Расте с 50% броят на българските студенти в чужбина