Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 35
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране "Харта за свободен свят- всичко свободно и безплатно" - утопия или реална възможност?

Интересно видео, което събужда размисли...

Може да нагласите субтитрите на български.

Ето и сайтът, на който може да разберете повече за Хартата за свободен свят и да я подпишете.

Избирате ли този свят - или смятате за невъзможно дори да се опита?

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

2. БЛАГОДАРЯ vladur1 thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: "Харта за свободен свят- всичко свободно и безплатно" - утопия или реална възможн

Алчността е естествена човешка реакция срешу оскъдността. Ако има ограничен достъп до нещо, от което се нуждаеш, за да живееш, инстинктивно искаш възможно най-много от него, защото е добре за оцеляването. Ако премахнем оскъдността, премахваме и алчността.
    Абсолютна утопия. Не мога да повярвам, че хората написали това, толкова малко познават човешката психология! Почти всичко написано в сайта се препокрива с идеята на комунизма:– От всеки по способностите му, на всеки по потребностите му.– което е абсолютно невъзможно, даже и ако включим образователния процес.

Всички хора се раждат различни и никакво образование може да накара човека да се откаже от алчността, която е част от човешката природа. Вие виждали ли сте как хора си купуват по 2 абсолютно еднакви рокли по цена 700 паунда едната? Отгатнете какъв е смисълът! И случаят не е единичен. Аз познавам хора, които ако е възможно биха провели целия си живот на леглото с цигара в ръка , филия във втората и третото се досетете сами.

4. БЛАГОДАРЯ vladur1, Nikolay Nenov, RNOH, andro5810, icvlmm and 1 others thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: "Харта за свободен свят- всичко свободно и безплатно" - утопия или реална въ

човешката психика,може да се ма4ка,като пластелин.като се държи на студено пластелина е твърд и с него трудно се работи,но на по-комфортни темперетури и като го подхванеш от по-рано с него можеш да докараш каквито си искаш форми.
    те хората викат,викат...па побелеят и умрат-тея след тях викат по-малко,докато съвсем спрат да викат.когато времето не ти е проблем,резултатите са предизвестни.
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

6. БЛАГОДАРЯ Red Baron thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: "Харта за свободен свят- всичко свободно и безплатно" - утопия или реалн

Тогава за каква свобода говорим, след като ще "мачкаме" психиката? Или материалните блага ще бъдат поощрение за послушание? В такъв случай предпочитам да работя за стотинки, но да съм със свободна психика.

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: "Харта за свободен свят- всичко свободно и безплатно" - утопия или реална въ

За какви свободи говорите в свят, в който всяко ваше движение се наблюдава с камера във всяка една точка от ежедневието ви?
    Считам също, че е глупаво да се вярва, че човекът може да се промени към добро, след като се е пуснал надолу така стремглаво то това спускане върви с векове.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: "Харта за свободен свят- всичко свободно и безплатно" - утопия или реалн

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    За какви свободи говорите в свят, в който всяко ваше движение се наблюдава с камера във всяка една точка от ежедневието ви?
    Свободата да мисля за каквото си искам и както си искам. (Не бъркам със свободата на изказванията). Пък те нека ме гледат и следят – хич не ми пречат.

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: "Харта за свободен свят- всичко свободно и безплатно" - утопия

Цитирай Първоначално написано от April Виж мнението
    Свободата да мисля за каквото си искам и както си искам. (Не бъркам със свободата на изказванията). Пък те нека ме гледат и следят – хич не ми пречат.
    Само един тънък момент; те ни учат как и какво да мислим. А за следенето-пречат ми. Дори пред входа на кооперацията ми се е облещила една грамадна камера. Пред асансьора, през мазето, пред гаража (не че ходя там) в автобуса, в метрото, в магазина, в парка уж около заведенийцата....1984 Оруел...тва е. Can't beat the system.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    човешката психика,може да се ма4ка,като пластелин.като се държи на студено пластелина е твърд и с него трудно се работи,но на по-комфортни темперетури и като го подхванеш от по-рано с него можеш да докараш каквито си искаш форми.
    те хората викат,викат...па побелеят и умрат-тея след тях викат по-малко,докато съвсем спрат да викат.когато времето не ти е проблем,резултатите са предизвестни.
    мда, тва е била и теорията на Locke по време на просветлението - бланк стейт и квото направиш от тоя човек, тва ше е...
    да, ама практиката е доказала че или трябва напълно да контролираш environtment-a му на тоя утопичен индивид, или момента в който спреш да го контролираш - той си се връща в каквото е щял да се превърне anyway.

дадоха ти добър пример с комунизма.
    ако искаш други примери - прочети за експеримента на Robert Owen в шотландия.

извода е - отговора се съдържа във въпроса - а именно думата "утопия"
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

12. БЛАГОДАРЯ Nikolay Nenov, andro5810 thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Относно: "Харта за свободен свят- всичко свободно и безплатно" - уто

Само един тънък момент; те ни учат как и какво да мислим.
    Точно този процес не е овладян достатъчно от тях. Те може и да ни учат, но не е факт, че ние научаваме.

А въобще всичко се познава в сравнение. Никога няма да забравя думите на един студент от Северна Корея (беше студент държавна поръчка) през далечната 1990 година , че чак сега е разбрал какво е истинската свобода! Разговора се провеждаше на територията на бившия СССР. За нас, студентите от България, свободата ни приличаше по-скоро на затворнически режим. Но той си тръгваше със сълзи в очите и с мисълта, че я губи.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: "Харта за свободен свят- всичко свободно и безплатно" - утопия

Тогава за каква свобода говорим, след като ще "мачкаме" психиката? Или материалните блага ще бъдат поощрение за послушание? В такъв случай предпочитам да работя за стотинки, но да съм със свободна психика.
    виж,според мен няма свобода,докато си роб на монетарната система.където и да идеш си завързан за въже,което го дърпа тоя който пе4ата парите.
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

15. БЛАГОДАРЯ Red Baron, ppepyno thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    мда, тва е била и теорията на Locke по време на просветлението - бланк стейт и квото направиш от тоя човек, тва ше е...
    да, ама практиката е доказала че или трябва напълно да контролираш environtment-a му на тоя утопичен индивид, или момента в който спреш да го контролираш - той си се връща в каквото е щял да се превърне anyway.

дадоха ти добър пример с комунизма.
    ако искаш други примери - прочети за експеримента на Robert Owen в шотландия.

извода е - отговора се съдържа във въпроса - а именно думата "утопия"
    експеримента не може дасе сравнява с практиката!това не сладкарство или медецина,да забъркаш пробно една субстанция и да видиш,как ще се приеме от доброволна група хора.
    ина4е сте прави де...няма свобода основана на ма4кането...оменно затова говорех за анархията-общество без силови органи.
    утопия е само термин...нещо като 'комплексар',който се използва,когато нема кво друго да се каже...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

17. БЛАГОДАРЯ N1*, mila_2, Red Baron thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Само един тънък момент; те ни учат как и какво да мислим. А за следенето-пречат ми. Дори пред входа на кооперацията ми се е облещила една грамадна камера. Пред асансьора, през мазето, пред гаража (не че ходя там) в автобуса, в метрото, в магазина, в парка уж около заведенийцата....1984 Оруел...тва е. Can't beat the system.
    наблюдението винаги е фактор в едно общество.и в българия всеки е следен и в юк...тея камери,конкретно са удобни,щото ги изръкват,като иструмент за твойта ли4на безопасност
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

експеримента не може дасе сравнява с практиката!това не сладкарство или медецина,да забъркаш пробно една субстанция и да видиш,как ще се приеме от доброволна група хора.
    ина4е сте прави де...няма свобода основана на ма4кането...оменно затова говорех за анархията-общество без силови органи.
    утопия е само термин...нещо като 'комплексар',който се използва,когато нема кво друго да се каже...
    кво се кукушиниш като неаш идея какво е направил Owen?
    да вземеш да прочетеш малко и тогаз да спориш?

той е наложил на практика това за което говорите в New Lanark и понеже на практика проработило, но освен това /каква изненада!!/ му донесло финансови дивиденти, пича си вдигнал чукалата и почнал да се мъчи да го налага и в парламента и извън юк, ползвайки властта и контактите с които е разполагал.
    само че като попрочетеш малко повечко какво точно и как е направил - тва е практически първия модел на комунизъм с правила като в некъв работнически лагер и як контрол над населението, понеже "обстоятелствата определят кой в кво ще се развие, а не самия човек" - Оуен е бил фен на Locke.
    и кво?
    по време на кризата бизнеса му бавно запада, налага се да продаде "лагера" и това е бил the end на тази утопична идея. така отгледаните от него индивиди за "огромна изненада" много бързичко се оказва че без някой да ги контролира, натиска да бачкат и да им дава награди/порицава за герой на труда, хич не ги..... кво се случва в утопичния му лагер...

та извода е - няма как да съществува нещо което е утопия, то затова се нарича утопия = неосъществимо на практика
    затова има добро и зло, черно и бяло, без контраста няма как да разбереш кое какво е.
    как ще разбереш кое нещо е добро, ако не знаеш кое е лошо?
    идеята е в дуалността и баланса между двете крайности. утопия е да се мъчиш да вкараш всичко в едната крайност. еми няма как да просъществува дълго време

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

20. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Реална възможност , но не в сегашно време.Ако се обединят общества , ресурси и се насочат в определена посока биха постигнали подобен резултат , но видеото само по себе си създава много други въпроси.Друга тема е дали тези които могат да завъртят колелото имат интерес и воля да го направят.

Град
    Post Thanks / Like

кво се кукушиниш като неаш идея какво е направил Owen?
    да вземеш да прочетеш малко и тогаз да спориш?

той е наложил на практика това за което говорите в New Lanark и понеже на практика проработило, но освен това /каква изненада!!/ му донесло финансови дивиденти, пича си вдигнал чукалата и почнал да се мъчи да го налага и в парламента и извън юк, ползвайки властта и контактите с които е разполагал.
    само че като попрочетеш малко повечко какво точно и как е направил - тва е практически първия модел на комунизъм с правила като в некъв работнически лагер и як контрол над населението, понеже "обстоятелствата определят кой в кво ще се развие, а не самия човек" - Оуен е бил фен на Locke.
    и кво?
    по време на кризата бизнеса му бавно запада, налага се да продаде "лагера" и това е бил the end на тази утопична идея. така отгледаните от него индивиди за "огромна изненада" много бързичко се оказва че без някой да ги контролира, натиска да бачкат и да им дава награди/порицава за герой на труда, хич не ги..... кво се случва в утопичния му лагер...

та извода е - няма как да съществува нещо което е утопия, то затова се нарича утопия = неосъществимо на практика
    затова има добро и зло, черно и бяло, без контраста няма как да разбереш кое какво е.
    как ще разбереш кое нещо е добро, ако не знаеш кое е лошо?
    идеята е в дуалността и баланса между двете крайности. утопия е да се мъчиш да вкараш всичко в едната крайност. еми няма как да просъществува дълго време
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%...83%D0%B5%D0%BD
    моля?...душа...неделя е...аре по-спокойно!никой не ти се кокошини...това което виждаш на аватара ми,не е уеб камерата ми!земи приемай хората по-позитивно и се усмихвай,ако трябва и саркасти4но!
    ти си бати негативния 4овек...
    Последно редактирано от captain caveman : 19-02-2012 на 13:26
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

моля?...душа...неделя е...аре по-спокойно!никой не ти се кокошини...това което виждаш на аватара ми,не е уеб камерата ми!земи приемай хората по-позитивно и се усмихвай,ако трябва и саркасти4но!
    ти си бати негативния 4овек...
    ??
    не съм негативен човек. ти хем се слагаш на всяко гърне мерудия, хем после "аз ни беших" :whistle3
    да, няма как да е уеб камерата ти, котката изглежда твърде кльощава

Ki se usmihvate che py6ka Аватара на baba_qga
    Post Thanks / Like

тогава ще изчезнем от лицето на земята за супер кратко време .. ще се затрием много лесно то така или иначе се затривамe лесно само животните ще оцелеят при такъв свят xahxsaxaxha
    If you buy , buy ..if you do not buy , bye bye

25. БЛАГОДАРЯ Virginblack thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

??
    не съм негативен човек. ти хем се слагаш на всяко гърне мерудия, хем после "аз ни беших" :whistle3
    да, няма как да е уеб камерата ти, котката изглежда твърде кльощава
    ...щото ти ноо си компетентна как ми изглежда котката...аре моля ти се!секи да си гледа неговата котка!писах в темата,щото имам кво да кажа,ама ако знаех,4е ще влезне некоя сърдита от живота лелка,надали щех да се набия между шамарите...
    и като говорим за дебелия ми гъз..хм...аре ще ти го спестя
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

27. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    Тониовата Майка Аватара на edin balgarin
    Град
    London Гето UK
    Post Thanks / Like

...га пили пеяли - га плащали плакали!
    "Чисти като децата" но не наивни като тях!
    Не може - курец у дупе и душа у 'Рая'!

29. БЛАГОДАРЯ Red Baron, shopska salata thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: "Харта за свободен свят- всичко свободно и безплатно" - утопия или реална възможн

Без да съм е прочел, само бегъл поглед и мнението ми е, че тази т.нар харта е поредното размътване или промиване на мозъци! Сякаш се опитват да базират всичко на някакво самосъзнание, но такова до сега не е имало и няма да има, поне в нашия живот! Истината е, че благата трябва да бъдат произведени и това става с човешки усилия. Кой ще се напъва? Всички ще искат само да консумират, а и сега си имаме достатъчно консуматори в света които не произвеждат нищо.

За едно по-добро общество е достатъчно държавите да инвестират повече пари в образование. Развитие на една широка средна класа, защото това е истинския гръбнак на икономиката и на държавата. Чрез образованието под формата на безплатни или евтини курсове се дава шанс на всеки да получи знания в каквато област сам избере и съответно да си търси реализация. Спиране на безсмислените социални помощи и даването им само на наистина нуждаещи се, не на мързеливците. А парите съществуват още от библейски времена. Все ще ни трябва някакво универсално средство за размяна! В древността това е било златото и жалко, че е вече премахнато като такова, а хартижните пари са просто хартия.

Всичко е безплатно? Супер! 100 рояла, моля! - А представяте ли си какво ще стане с циганите в България???? Малееее, такова плюскане и правене на циганета, че само след 20 години ще догоним китайците!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: "Харта за свободен свят- всичко свободно и безплатно" - утопия или реалн

Цитирай Първоначално написано от icvlmm Виж мнението
    Истината е, че благата трябва да бъдат произведени и това става с човешки усилия. Кой ще се напъва? Всички ще искат само да консумират, а и сега си имаме достатъчно консуматори в света които не произвеждат нищо.
    Все някога техническият прогрес ще стигне до ниво, в което няма да е нужно много човешко напъване. Тогава, значи, излиза, че тази утопия ще е възможна?

Въпросът е - дали смятаме, че ако нямаме парите като камшик, който да ни шиба отзад, всички до един ще се превърнем в безполезни консуматори. А така ли е всъщност? Аз познавам доста хора, които вършат любимите си неща, без да получават и стотинка - и не я търсят, просто им харесва да го правят.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на Red Baron
    Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: "Харта за свободен свят- всичко свободно и безплатно" - утопия или реалн

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Все някога техническият прогрес ще стигне до ниво, в което няма да е нужно много човешко напъване. Тогава, значи, излиза, че тази утопия ще е възможна?

Въпросът е - дали смятаме, че ако нямаме парите като камшик, който да ни шиба отзад, всички до един ще се превърнем в безполезни консуматори. А така ли е всъщност? Аз познавам доста хора, които вършат любимите си неща, без да получават и стотинка - и не я търсят, просто им харесва да го правят.
    А аз познавам хора които получават любимите си неща без да дават и стотинка....най- сладките неща в живота са безплатни
    "Особено ни вълнува поправянето на неправдата извършена срещу България" Адолф Хитлер 1941г.

33. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Red Baron Виж мнението
    А аз познавам хора които получават любимите си неща без да дават и стотинка....най- сладките неща в живота са безплатни
    Безспорно е така, прав си. Тука обаче аз питах по-скоро за нещата, които вършим и допринасяме нещо за другите - без да ни се плащат. Ще спре ли човечеството да твори добро и полза за другите, ако не му заплащат с пари?

Гугъл търсачка на форума

Старо куче Аватара на Red Baron
    Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    ... Ще спре ли човечеството да твори добро и полза за другите, ако не му заплащат с пари?
    Според мен едва ли.....напротив тия които не желаят ще закърнеят и ще измрат и човечеството най- после ще се отърси от игото на парите....
    ПС чела ли си романа "Атомния човек" на известен български футурист, малко е наивен на места но дава добра представа.
    "Особено ни вълнува поправянето на неправдата извършена срещу България" Адолф Хитлер 1941г.

36. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Всички хора се раждат различни и никакво образование може да накара човека да се откаже от алчността, която е част от човешката природа. Вие виждали ли сте как хора си купуват по 2 абсолютно еднакви рокли по цена 700 паунда едната? Отгатнете какъв е смисълът! И случаят не е единичен. Аз познавам хора, които ако е възможно биха провели целия си живот на леглото с цигара в ръка , филия във втората и третото се досетете сами.
    Искаш да кажеш, че алчността е вродена черта в характера на някои индивиди? Неможе ли да е придобита в последствие ?

Надявам се няма да кажеш, че и престъпниците са генетично предопределени да са такива .

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 30-10-2011, 18:46
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 19-10-2011, 15:32
  3. Написах книга - свалете си я безплатно от "Спиралата".
    От skravena във форум Собствени творби
    Отговори: 1
    Последно мнение: 30-04-2010, 11:02
  4. Български език - "свободно избираем предмет"...
    От Miskinin във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 22
    Последно мнение: 28-04-2009, 23:20
  5. Отговори: 42
    Последно мнение: 01-03-2007, 22:48

Етикети за тази тема

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •