Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 41 от общо 41
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Self Employed + NIN + UTR

Цитирай Първоначално написано от ggruev Виж мнението
    Здравейте, искам да попитам няколко неща.
    Подавет ми документи на НИНо, но ми казаха, че трябва да си извадя и UTR та за него да попитам. Като се опишат дейностите във формуляра само те ли ще могат да се работят или може и нещо друго?
    Може ли да се напишат всички дейности разрешени от закона тук в БГ е така , как е в UK?
    Тъй като ми казаха че като за UTR се регистрирам като майстор на плочки, не мога да получавам пари от фирма която се занимава със IT технологии например набирал съм текстове, има ли такова нещо?
    Общо казано зависи ли от регистрацията за NINo - UTR какво ще се работи и всъщност вида работа, която е изпаднала за момента и от ситуацията?
    Здравейте искам да попитам ако може някой да ми отговори,имаме с жена ми регистрация като Self Employed + NIN + UTR но от 2008 г. за една година бяхме там. Прибрахме се към България до сега, но преди да напуснеме попълнихме една форма за временно напускане от UK. Идеята ми е дали са валидни документите и как стоят нещата ако искаме да започнем отново работа там. Ще ви бъда благодарен ако някой ми отговори!!!

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ognian_fil Виж мнението
    Здравейте искам да попитам ако може някой да ми отговори,имаме с жена ми регистрация като Self Employed + NIN + UTR но от 2008 г. за една година бяхме там. Прибрахме се към България до сега, но преди да напуснеме попълнихме една форма за временно напускане от UK. Идеята ми е дали са валидни документите и как стоят нещата ако искаме да започнем отново работа там. Ще ви бъда благодарен ако някой ми отговори!!!
    Здрасти. По-рано беше написано, ама щом досега не си го прочел...
    Нищо - пиша го пак. NINo и UTR са валидни със сигурност - просто те са „доживот“. Издават се еднократно.
    За състоянието на Self Employed - ще трябва да попровериш. Не си казал - имал ли си дейност/работил ли си с този Self Employed, подавал ли си Self Assessment tax returns? Имаш ли акаунт в сайта на HMRC ???
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Имам голям проблем ако някой може да помогне . Онзи ден получих някакво писмо от HMRC ,че съм се бил свързал с тях за Self Assestment не,че знам какво е това де ама на писмото имам и някакъв UTR номер който пише,че ми е доживот . Никога не съм бил самонает поне според мен и никога не съм се регистрирал като такъв поне доколкото знам . Възможно ли е някоя агенция да ми е дала да подпиша нещо и да не съм допрочел . Сега ако някой може да помогне да каже как да го спра това защото не мога да се разправям с тия даначни декларация , аз даже не знам дали съм самонает или нает в момента ! Има ли начин да разбера ? Мога ли да го спра това да не съм самонает ако се водя като такъв и последен въпрос - понеже не знам ако се водя такъвможе ли да разбера откога и случайно да не съм опуснал някой срок за подаване на данъчна декларация и да ме ударят с някоя глоба ?

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Имам голям проблем ако някой може да помогне . Онзи ден получих някакво писмо от HMRC ,че съм се бил свързал с тях за Self Assestment не,че знам какво е това де ама на писмото имам и някакъв UTR номер който пише,че ми е доживот . Никога не съм бил самонает поне според мен и никога не съм се регистрирал като такъв поне доколкото знам . Възможно ли е някоя агенция да ми е дала да подпиша нещо и да не съм допрочел . Сега ако някой може да помогне да каже как да го спра това защото не мога да се разправям с тия даначни декларация , аз даже не знам [B]дали съм самонает или нает в момента[/B] ! Има ли начин да разбера ? Мога ли да го спра това да не съм самонает ако се водя като такъв и последен въпрос - понеже не знам ако се водя такъвможе ли да разбера откога и случайно да не съм опуснал някой срок за подаване на данъчна декларация и да ме ударят с някоя глоба ?
    гаранция ще ти отговорят къде къде по-знаещи хора, ама и аз да се включа. Нает си, ако си подписал трудов договор, трудно е да си го пропуснал, все пак си е официален документ ( 5, 10- 20 страници), не като регистрация в агенция ( 3-4 страници обща инфо за теб) Ако работиш през агенция, най-вероятно си подписал някакъв договор/ споразумение между теб и агенцията. В този случай си самонает (self empolyed). Погледни си фиша. Ако ти удържат само NI, а срещу PAYE седят 0.00 значи в некой даден момент ще трябва да плащаш такси

П.П казвам каквото знам, не претендирам да съм прав . Ако си ОК с езика, звънни им на HMRC и според мен ще ти дадат адекватно обяснение
    Последно редактирано от vladigbg : 08-04-2017 на 23:24

batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    гаранция ще ти отговорят къде къде по-знаещи хора, ама и аз да се включа. Нает си, ако си подписал трудов договор, трудно е да си го пропуснал, все пак си е официален документ ( 5, 10- 20 страници), не като регистрация в агенция ( 3-4 страници обща инфо за теб) Ако работиш през агенция, най-вероятно си подписал някакъв договор/ споразумение между теб и агенцията. В този случай си самонает (self empolyed). Погледни си фиша. Ако ти удържат само NI, а срещу PAYE седят 0.00 значи в некой даден момент ще трябва да плащаш такси

П.П казвам каквото знам, не претендирам да съм прав . Ако си ОК с езика, звънни им на HMRC и според мен ще ти дадат адекватно обяснение
    Влади, пълни глупости си написал братчето ми!
    Най-вече:
    ако си подписал трудов договор, трудно е да си го пропуснал, все пак си е официален документ ( 5, 10- 20 страници), не като регистрация в агенция ( 3-4 страници обща инфо за теб) Ако работиш през агенция, най-вероятно си подписал някакъв договор/ споразумение между теб и агенцията. В този случай си самонает (self empolyed). Погледни си фиша. Ако ти удържат само NI, а срещу PAYE седят 0.00 значи в некой даден момент ще трябва да плащаш такси

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

self assessment се подава и при десетки други ситуации, а не само ако си селф емплойд. за да ти се издаде утр и да трябва да подаваш селф ясесмънт значи е имало причина за товар

по-лесно е ако ти обясниш каквохточно работиш а не ние да ти преразказваме всички възможни случаи на издаване на утр и селф асесмънт.
    ако ти е издаден погрешно просто се канселира, ама първо тлябва да разбереш защо е издаден
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

7. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, няма liked this post
    Recommend jhoro recommended this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

self assessment се подава и при десетки други ситуации, а не само ако си селф емплойд. за да ти се издаде утр и да трябва да подаваш селф ясесмънт значи е имало причина за товар

по-лесно е ако ти обясниш каквохточно работиш а не ние да ти преразказваме всички възможни случаи на издаване на утр и селф асесмънт.
    ако ти е издаден погрешно просто се канселира, ама първо тлябва да разбереш защо е издаден

Старо куче
    Post Thanks / Like

Общо взето след последната ми фул тайм работа започнах да работя само с агенции . Това е което по-различно е станало . И явно там съм подписал някоя тъпотия . Поне така си го обяснявам . Може ли да се махне това да нямам регистрация като самонает и знам ли сега требва ли да пускам данъчна декларация и как се пуска и какво се попълва като даже не знам при кои съм работил като самонает ако съм работил изобщо ! Голема каша стана .

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Имам голям проблем ако някой може да помогне. Онзи ден получих някакво писмо от HMRC ,че съм се бил свързал с тях за Self Assesstment не,че знам какво е това де ама на писмото имам и някакъв UTR номер който пише,че ми е доживот . Никога не съм бил самонает поне според мен и никога не съм се регистрирал като такъв поне доколкото знам . Възможно ли е някоя агенция да ми е дала да подпиша нещо и да не съм допрочел . Сега ако някой може да помогне да каже как да го спра това защото не мога да се разправям с тия даначни декларация , аз даже не знам дали съм самонает или нает в момента ! Има ли начин да разбера ? Мога ли да го спра това да не съм самонает ако се водя като такъв и последен въпрос - понеже не знам ако се водя такъвможе ли да разбера откога и случайно да не съм опуснал някой срок за подаване на данъчна декларация и да ме ударят с някоя глоба ?
    Споко пич - не ти е чак толкова голям проблема. Мадлена ти каза основното, а може и да попрочетеш ей тая страничка за Self Assessment tax returns

Вариантите за подаване не са чак десеткиу но все пак са доста. В общи линии са следните:
    2. Who must send a tax return
    You’ll need to send a tax return if, in the last tax year:
    • you were self-employed - you can deduct allowable expenses
    • you got £2,500 or more in untaxed income, for example from tips or renting out a property - contact the helpline if it was less than £2,500
    • your income from savings or investments was £10,000 or more before tax
    • your income from dividends from shares was £10,000 or more before tax
    • you made profits from selling things like shares, a second home or other chargeable assets and need to pay Capital Gains Tax
    • you were a company director - unless it was for a non-profit organisation (such as a charity) and you didn’t get any pay or benefits, like a company car
    • your income (or your partner’s) was over £50,000 and one of you claimed Child Benefit
    • you had income from abroad that you needed to pay tax on
    • you lived abroad and had a UK income
    • your income was over £100,000
    • you were a trustee of a trust or registered pension scheme
    • you had a P800 from HMRC saying you didn’t pay enough tax last year - and you didn’t pay what you owe through your tax code or with a voluntary payment

If you used to send a tax return but don’t need to send one for the last tax year, you can contact HMRC to close your Self Assessment account.
    Pp. Понеже казваш, че не знаеш какво е Self Assessment (пише се с двойно „s“ и на двете места) - да беше опитал с преводач поне! Превежда се буквално и означава "Самооценка" - сам се оценяваш и попълваш данъчната декларация.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Старо куче
    Post Thanks / Like

Има ли опция да ги чакам да ми пратат предупредително писмо ако нещо не е наред . Предполагам,че даже и да съм работил като самонает за някоя агенция те са ми оправяли всички документи защото винаги досега където съм работил съм ми вземали НИН и такс от заплатата ! Като си влезна в акаунта на HMRC там пише ,че не е нужно да се свързвам с тях и ако има проблем с таксите те ще ми пратят Р800 .

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Принципно я има тази опция, но е по-вероятно да НЕ ти изпратят второ писмо. Не си писал за соя финансова година става дума, но...
    ако е за 2016/17 - значи са ти изпратили уведомление, че трябва да подадеш Self Assessment tax returns в срок до 31 октомври - за хартиени формуляри или 31 Януари - онлайн.
    ако се отнася за 2015/16 - писмото ще е за глоба за неподаване на Self Assessment tax returns - щом казваш, че не знаеш кое какво е!

Най-добре се свържи с HM Revenue & Customs Contacts и уточни за „какво става дума и кои/какви доходи имат предвид“.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Общо взето след последната ми фул тайм работа започнах да работя само с агенции . Това е което по-различно е станало . И явно там съм подписал някоя тъпотия . Поне така си го обяснявам . Може ли да се махне това да нямам регистрация като самонает и знам ли сега требва ли да пускам данъчна декларация и как се пуска и какво се попълва като даже не знам при кои съм работил като самонает ако съм работил изобщо ! Голема каша стана .
    отново ти повтарям, че това че имаш селф асесмънт не е задължително да означава че имаш регистрация като самонает.
    всекихчовек е длъжен да пази документи за ВСИЧКИ ДОХОДИ ОТ ВСИЧКИ ИЗТОЧНИЦИ.
    изваждаш си документите за ВСИЧКИ доходи от 6 април 16 до 5 април 17 и установяваш на каква базза са. ако ВСИЧКИ са от емплоймент, тогава няма нужда да подаваш селф асесмънт. ако имаш и 1 пени доход платено извън емплоймент подаваш.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

отново ти повтарям, че това че имаш селф асесмънт не е задължително да означава че имаш регистрация като самонает.
    всекихчовек е длъжен да пази документи за ВСИЧКИ ДОХОДИ ОТ ВСИЧКИ ИЗТОЧНИЦИ.
    изваждаш си документите за ВСИЧКИ доходи от 6 април 16 до 5 април 17 и установяваш на каква базза са. ако ВСИЧКИ са от емплоймент, тогава няма нужда да подаваш селф асесмънт. ако имаш и 1 пени доход платено извън емплоймент подаваш.

Старо куче
    Post Thanks / Like

И как се казва тоя документ ?

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

И как се казва тоя документ ?
    Да метна пак некъв отговор малко на посоки ............................... P45 и P60 за employed, за self employed нямам и идея

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Да метна пак некъв отговор малко на посоки ............................... P45 и P60 за employed, за self employed нямам и идея
    Топло, топло... очаква се затопляне...
    За employed може да е P60 - ако продължаваш при същия работодател към 5 април, P45 - ако си прекратил договора и/или обикновен/и payslip/s.
    За self employed най-често е... както може би някой се досетиха - invoice / фактура.
    За LLP (Limited liability partnership) е Pay Advice.

ИзобщЕ - всеки документ, който показва кой и каква сума ти е изплатил. В брой или по банков път. И на какво основание.

18. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма liked this post
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 18
    Последно мнение: 12-10-2011, 20:59
  2. Може ли работодател да те принуди да станеш от employed на self employed?
    От lordm във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 2
    Последно мнение: 16-04-2009, 22:07
  3. Едновременно employed и self employed - данъци?
    От oink във форум Self-Employed
    Отговори: 8
    Последно мнение: 26-01-2009, 20:15
  4. Отговори: 12
    Последно мнение: 05-06-2007, 18:52
  5. Self employed- employed-въпрос от анонимен потребител
    От iva във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 26
    Последно мнение: 26-02-2007, 00:38

Етикети за тази тема

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker