Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 5 от 5 ПървиПърви ... 345
Резултати от 101 до 124 от общо 124
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Самолетни пътувания

Цитирай Първоначално написано от Krasimir77 Виж мнението
    Здравейте.Другия месец ще летя за България с Райнър.Закупил съм 15кг допълнителен багаж.Въпроса ми е мога ли да си пренеса българските номера на колата(имам всички документи на колата + документ,че е унишожена тук на острова).
    Не би трябвало да имаш проблем.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Самолетни пътувания

И аз така мисля,но все пак...
    Благодаря Ви

edition Аватара на kumana
    Post Thanks / Like

По-добре тук да попитам - ще има ли проблем да букна полет и да пътувам с един от изтичащите ми документи?
    И лична карта и паспорт изтичат юли. Искам да разбера мога ли да ползвам паспорта или л.к. да букна полет до Бг за кратък престой за края на май или нач на юни? На линка
    https://www.gov.uk/foreign-travel-ad...y-requirements пише, че ако е валиден паспорта по времето на престоя няма проблеми, но да се свържа с посолството или компанията за пътуване и попитам. Звънях на изиджет - да съм попитала летището или посолството. Звънях на посолството, по принцип нямало проблем, но нямали категоричен отговор - да съм звъннела следобяд за повече инфо. Пък за летище, на кое -на английска земя или българска..
    Sub Footage

Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kumana Виж мнението
    По-добре тук да попитам - ще има ли проблем да букна полет и да пътувам с един от изтичащите ми документи?
    И лична карта и паспорт изтичат юли. Искам да разбера мога ли да ползвам паспорта или л.к. да букна полет до Бг за кратък престой за края на май или нач на юни? На линка
    https://www.gov.uk/foreign-travel-ad...y-requirements пише, че ако е валиден паспорта по времето на престоя няма проблеми, но да се свържа с посолството или компанията за пътуване и попитам. Звънях на изиджет - да съм попитала летището или посолството. Звънях на посолството, по принцип нямало проблем, но нямали категоричен отговор - да съм звъннела следобяд за повече инфо. Пък за летище, на кое -на английска земя или българска..
    Моята дъщеря пътува предния ден преди да и изтече паспорта. На всичкото отгоре паспорта и е с бебешка снимка, с която може да мине почти всяко бяло дете. Не са чаааак толкова стриктни тук в УК. В България създават проблеми, но повече когато излизаш с дете, отколкото за възрастен.

5. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Аз пътувах до Полша с паспорт изтичащ на следващия ден. Беше ми отбелязано разбира се.

7. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! dimitriana liked this post
    Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Аз пътувах до Полша с паспорт изтичащ на следващия ден. Беше ми отбелязано разбира се.
    И аз получих забележки на всяко летище, но никой не би я спрял, според мен.

9. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Синът ми пътува този месец до България и обратно с паспорт изтичащ през август. Не мисля, че ще има проблеми.
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

11. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Правете разлика между документ с изтичащ срок на валидност и такъв с ИЗТЕКЪЛ. Щом пише - "Валиден до ДД/ММ/ГГГГ" - и в последния ден си е толкова валиден, колкото и в първия.
    BTW - още от момента на издаването... срока е изтичащ!!!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

13. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, zmei4o_pk, dimitriana, lordm liked this post
    Post Thanks / Like

Оставащи 3 месеца до изтичане на личен документ и закупуване на билети, и пътуване, нещо от сорта ми се струва, че беше дискутирано преди доста време във форума. Може би темата тогава да не се е отнасяла за пътуване из EU. Сега, след като прочетох вашите постове, ще спра да го мисля.
    Жорката, действително, трябва да се прави разлика между изтекъл и неизтекъл. Да имах плитки, че да ми ги дърпаш По получените отговори се разбра, че питам за пътуване докато паспорта ми е валиден, но наближава срока на изтичане.
    Sub Footage

Post Thanks / Like

Закупих билет за 13ти с Изиджет от гатуик. Оказва се, че Екпреса не работи през нощта. No overnight services between 23:30 and 05:00 until further notice. This reduction in the Gatwick Express service is to allow Network Rail to carry out additional engineering work to improve route reliability. Southern & Thameslink services continue to run throughout the night although journey times may be extended.
    Идея нямам с какво да се придвижа, от-до аерогарата само през Виктория стейшън съм ходила.
    Вие как се придвижихте за сутрешен полет до гатуик?
    Sub Footage

16. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

С кола, ако нямаш отиваш на хотел......или някой да те закара
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

18. Recommend kumana recommended this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Закупих билет за 13ти с Изиджет от гатуик. Оказва се, че Екпреса не работи през нощта. No overnight services between 23:30 and 05:00 until further notice. This reduction in the Gatwick Express service is to allow Network Rail to carry out additional engineering work to improve route reliability. Southern & Thameslink services continue to run throughout the night although journey times may be extended.
    Идея нямам с какво да се придвижа, от-до аерогарата само през Виктория стейшън съм ходила.
    Веднъж само съм хващал сутрешен полет от това летище, еми как, хванах някакво в 10ч. от Виктория и до сутринта киснах в едно кафетата на летището. Ако имаш лаптоп, таблет и интенет, изобщо три, четири часа няма да ги усетиш. Виж също easy bus, те движиха до късно нощем

20. Recommend kumana recommended this post
    I'm watching you Аватара на robert72
    Град
    London
    Post Thanks / Like

От London St Pancras Intl (STP) to Gatwick Airport (GTW) има влак през цялата нощ на всеки 30 минути, пътува се 1 час и струва около 10 паунда. Има 2 спирки по пътя London Blackfriars и East Croydon.
    Life is like a penis - simple, relaxed and hanging freely. It's women who make it hard!

22. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    Recommend kumana recommended this post
    Post Thanks / Like

Закупих билет London Bridge Gatwick. Много по-удобен се оказа като време на тръгване и пристигане, и само за 35мин.
    Sub Footage

24. ХАРЕСВАМ! Мила, zhb liked this post
    Post Thanks / Like

Благородно завиждам на тези, които успяват да поспят преди полет. Как го правите? Вчера имах около 3-4 часа сън и пробно от 9 вечерта до сега само 20ина минутки да се събраха. Така съм гроги, че ако ми е писано да ми пада самолета и ме ядат акули, въобще няма да ми дреме. А, и да си призная установих че само паспорта изтича скоро, явно съм объркала л.к с ш.книжката хаха.
    Sub Footage

26. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

До Gatwick специално има автобуси на всеки час от Victoria или от Vauxhall. Дори и от West Brompton. Денонощно. В влак е по-бързо, разбира се, но през нощта специално в момента, както си писала, няма влакове.
    Аз летях от Luton в 8:10 ч. преди 3 дни и, както обикновено, си купих автобусен билет от easyBus. В града спира на 5 места - начална спирка Victoria Coach Station - Marble Arch - Baker Street - Finchley Road - Golders Green.

Благородно завиждам на тези, които успяват да поспят преди полет. Как го правите?
    Апетитът идва с яденето. Респективно сънят - с гушването на възглавницата.
    Аз не спя много преди полет... защото си оправям багажа в последния момент.
    Иначе нямам проблем със съня. Кацането обаче винаги ми е малко напрегнато.
    Може би само в 2-те минути преди него съм вярващ.

28. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Post Thanks / Like

Исках да попитам - какво стана с нощните полети на бритишеъруейс лондон софия? Преди не ми бяха удобни, а сега да, ама ги няма/ Спряха ли ги? И за друг полет - на изиджет полетите вечерно време около 8 часа посока софия лондон, спрени ли са и те? Бяха ми така удобни, но изобщо не се появяват на уебсайта им. Най-вероятно скоро пак ще летя, та тършувам за по-удобни полети

Да, Дунди, мерси за поста. Ами, заспах преди да излети от Лондон, дори не знаех в колко часа съм излетяла , щото последните години все се случваше с половин час закъснение да тръгне. А иначе, в момента от Лондон Бридж ми е най-удобно да се добера до Гатуик. Все пак мерси за инфото.
    Sub Footage

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

След Раянеър и Уиз Еър почнаха да искат допълнително плащане, за да си вземеш ръчния багаж в кабината на самолета.

Пътниците на “Уиз Еър” ще плащат допълнително за ръчен багаж
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    След Раянеър и Уиз Еър почнаха да искат допълнително плащане, за да си вземеш ръчния багаж в кабината на самолета.
    Че Уиз и преди взимаха пари за нормалния размер ръчен багаж. Безплатно беше чанта с размер на лаптопска чанта, дебела 25см. Сега не знам как е, защото ги ползвах само защото летяха от Бристол, но вече не летят...

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението

Пътниците на “Уиз Еър” ще плащат допълнително за ръчен багаж
    Ryanair още не чарджът за ръчен багаж, не знам от къде имаш тая информация. Аз ще пътувам след няколко седмици с тях и като си купувах билет, отбелязах само ръчен багаж и нищо отгоре не съм плащал. По принцип аз никога не плащам за голям куфар, защото аз не мъкна дрехи, гардероба ми в България е пълен, най много 1, 2 блузи и 2 панталона, съвсем спокойно в малък ръчен багаж се побира всичко. А и така е по готино, не влачиш куфари, като откачен и не си причиняваш херния
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз много отдавна не съм пътувала с Уиз Еър и не знам как е било последно.
    Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Ryanair още не чарджът за ръчен багаж, не знам от къде имаш тая информация. Аз ще пътувам след няколко седмици с тях и като си купувах билет, отбелязах само ръчен багаж и нищо отгоре не съм плащал.
    Ако нямаш платено priority, нямаш гаранция, че ръчният ти багаж ще остане с тебе в кабината. Ние бяхме с priority (т.е. допълнителното плащане), тогава имаш право на една по-малка чанта, която влиза под седалката и ръчен багаж, който взимаш с тебе в кабината, в онези шкафове над главата. Ако нямаш priority, ако не си от първите на гейта, по-големите ръчни багажи, които не могат да се пъхнат под седалката, отиват в багажното. Т.е. не плащаш допълнително, но и на практика нямаш ръчен багаж, всичко отива в багажното. От последното ми пътуване ми е информацията.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

За последните пътувания - 7 за 18 месеца - зависи от пътниците. До едно положение пускат с ръчния багаж (малкия куфар), а след това същия го прибират в багажното и ти оставят само личния (ръчна чанта или нещо подобно).
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Ryanair още не чарджът за ръчен багаж, не знам от къде имаш тая информация. Аз ще пътувам след няколко седмици с тях и като си купувах билет, отбелязах само ръчен багаж и нищо отгоре не съм плащал. По принцип аз никога не плащам за голям куфар, защото аз не мъкна дрехи, гардероба ми в България е пълен, най много 1, 2 блузи и 2 панталона, съвсем спокойно в малък ръчен багаж се побира всичко. А и така е по готино, не влачиш куфари, като откачен и не си причиняваш херния

Не си платил, но пък няма гаранция ,че багажа ти ще остане с теб.....ще го сложат при чекирания багаж, но също няма да плащаш.

ако си платиш приорити, тогава си вземаш и двата багажа с теб в самолета, защото се качваш преди всички.

Само ,че като гледам последните месеци като пътувам, опашката на приорити е по-голяма от другата . Ако пътувам по работа ми плащат приорити, за да мога да си взема лаптопа с мен...

Уиз Еър имаха безплатен малък ръчен багаж , точно размер да се събере под седалката. За по -голям плащаш. Сега явно правят като Раянеър .....плати приорити и вземи два багажа..

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

А като си платиш багаж не ти трябва ръчен така че не ти пука дали ще ти го вземат или не...........
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Страница 5 от 5 ПървиПърви ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Самолетни пътувания - ученически ваканции 2014-2015?
    От cibik във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 08-12-2014, 23:25
  2. Интересни пътувания и пътеписи
    От darkrose във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 16
    Последно мнение: 11-07-2011, 20:43
  3. Сайтове за пътувания
    От stoil2 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 01-06-2009, 15:11
  4. Пътувания last minute