Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 146
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

2. БЛАГОДАРЯ vladur1 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране самолетен билет

Здравейте , имам нужда от информация къде бих могла да продам самолетен билет , които не може да бъде изпозвaн.Вече пуснах обява в бгхелп , но може би някой знае къде още има шанс да се продаде.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране Билети до БГ, юли месец...

За първи път закъснях с букването на билети и то безпричинно. Очевидно съм улучил най-неподходящия момент за това, Олимпиадата...Сега проверих- 21юли-11авг с Бритиш- над Ј350, с българските още по зле- Ј370, Изиджет- Ј315 (с багажа), последните принципно съм ги отписал (малко по-евтини, но такси,килограми,по-далечно летище,неудобни времена, нередовни...)
    Май ще пробвам варианта с Луфтханза с 1-2ч престой.(около Ј200)
    Чудя се ако бях букнал по Н. Година колко по-евтино щеше да е? Дали сега е пика в цените? Теоретично, около 6м предварително цените са по-ниски, растат и като наближи датата и не са напълнили даден полет ги намаляват до запълване.
    А някой твърдеше, че букването от агенция е по-евтино от онлайн, възможно ли е или е частен случай?
    Та...аз само да се оплача
    Последно редактирано от cibik : 07-04-2012 на 23:05

5. БЛАГОДАРЯ Red Baron, ElinaT, Мила thanked for this post
    Старо куче Аватара на Red Baron
    Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Билети до БГ, юли месец...

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    ....А някой твърдеше, че букването от агенция е по-евтино от онлайн, възможно ли е или е частен случай?
    Възможно е.... аз така почъчах билети 2006 г. Но незнам дали беше частен случай...Всички онлайн сърчове ( към 23-24 декеври) ми даваха цени от Ј400-Ј500 и накрая си купих билети от "Томпсън" за Ј230 отиване и връщане с Ал Италия Prestoq w "Malpenza" Milano be samo 1.5h
    Последно редактирано от Red Baron : 08-04-2012 на 00:41
    "Особено ни вълнува поправянето на неправдата извършена срещу България" Адолф Хитлер 1941г.

7. БЛАГОДАРЯ cibik thanked for this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Самолетни пътувания

От Бирмингам тази година май може да излязат по-евтино, но са с прекачване. Точно вчера познати взеха за август през Париж до София Ј169. Това е пълната сума с такси и багаж до 23 кила.

9. БЛАГОДАРЯ cibik thanked for this post
    sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Билети до БГ, юли месец...

За първи път закъснях с букването на билети и то безпричинно. Очевидно съм улучил най-неподходящия момент за това, Олимпиадата...Сега проверих- 21юли-11авг с Бритиш- над Ј350, с българските още по зле- Ј370, Изиджет- Ј315 (с багажа), последните принципно съм ги отписал (малко по-евтини, но такси,килограми,по-далечно летище,неудобни времена, нередовни...)
    Чудя се ако бях букнал по Н. Година колко по-евтино щеше да е? Дали сега е пика в цените? Теоретично, около 6м предварително цените са по-ниски, растат и като наближи датата и не са напълнили даден полет ги намаляват до запълване.
    А някой твърдеше, че букването от агенция е по-евтино от онлайн, възможно ли е или е частен случай?
    Да ти кажа честно края на юли до средата на август винаги цените са си били малко по-скъпички, заради сезона в България, а сега и Олимпиадата. Преди 2 години за същия период си бях купила билет Лондон - Варна за Ј350 с Бритиш отиване и връщане, но го купих някъде месец преди пътуването. Но не е лоша идея да се пробва и с агенция да видиш какви цени предлагат.
    Иначе аз сега гледам за билети за юли месец до София и обратно, най-евтиното ми дава Ј150, което не е зле.
    Wild is the wind

11. БЛАГОДАРЯ cibik thanked for this post
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Red Baron Виж мнението
    Възможно е.... аз така почъчах билети 2006 г. Но незнам дали беше частен случай...Всички онлайн сърчове ( към 23-24 декеври) ми даваха цени от Ј400-Ј500 и накрая си купих билети от "Томпсън" за Ј230 отиване и връщане с Ал Италия Prestoq w "Malpenza" Milano be samo 1.5h
    Едва ли е било частен случай, а по-скоро масова практика на туроператорите и частните агенти да купуват места отрано на ниски цени, които после да препродават. Специално Ryanair увеличиха таксата си за смяна на име на пътник на Ј110 поради тази причина.

Цитирай Първоначално написано от merry Виж мнението
    От Бирмингам тази година май може да излязат по-евтино, но са с прекачване. Точно вчера познати взеха за август през Париж до София Ј169. Това е пълната сума с такси и багаж до 23 кила.
    Да, понякога с прекачване е по-евтино - аз така пътувах м.г. от София до Лутън в началото на май, понеже просто беше по-евтино и чакането беше около час. Понякога цената е същата (или пък престоят е много дълъг) и няма смисъл да е с прекачване.

13. БЛАГОДАРЯ cibik, Мила, Red Baron thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Билети до БГ, юли месец...

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    Иначе аз сега гледам за билети за юли месец до София и обратно, най-евтиното ми дава Ј150, което не е зле.
    Е, какви са тези билети по Ј150?
    С прекачване винаги са малко по-евтини,но не само цената е важна, а и удобните часове и времето на престоя.Повече от 2ч не е приемливо...
    От Бирмингам може и да са по-евтини, защото е далече от Олимпиадата, но ми е далече.

PS Внезапно ми изникна идеята след като имам опцията с прекачване, да проверя от местното летище (Бристол).
    Air France- Ј348 с около 2ч престой и що годе читави времена. До летището ще платя двупосочно Ј18,(а може и приятел да ме закара) а до лондонските летища е от порядъка на Ј45. А и от нас до летището е 8-9 мили, 18мин... (2ч 20мин до Лондон)
    Последно редактирано от cibik : 08-04-2012 на 13:37

sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Re: Билети до БГ, юли месец...

С прекачване винаги са малко по-евтини,но не само цената е важна, а и удобните часове и времето на престоя.Повече от 2ч не е приемливо...
    От Бирмингам може и да са по-евтини, защото е далече от Олимпиадата, но ми е далече.
    Директни полети с Wizz Air, Ј131 return - 5.07 - 26.07 примерно
    Fl?ge von London nach Sofia - skyscanner.de
    Wild is the wind

16. БЛАГОДАРЯ mila_2, deijei, cibik thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Re: Билети до БГ, юли месец...

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    Директни полети с Wizz Air, Ј131 return - 5.07 - 26.07 примерно
    Fl?ge von London nach Sofia - skyscanner.de
    ОК. Тях не съм ги проверявал изобщо, не са ми опция от години с нощните си полети и претенциите за багаж...
    Те са "удобни" единствено за живеещите Лондон/София...

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Билети до БГ, юли месец...

не се нерви, преди 2 месеца като купувах билети до Лондон за юни, излязоха по 150 кинта на човек /British Airways/, и взех тях щото останалите, дори Райънеър бяха по-скъпи /като сложиш багажа и че летището е на майна си райна/.
    хората гледат да поприпечелят. ама за съжаление ще има и кофти ефект върху трафика, не мога да си представя къв кошмар ще е покрай олимпиадата в Лондон, поради което изобщо не сме мислили за пътуване с кола..

виж кви са цените на еднопосочните полети. вземи отиване и връщане от различни компании, правила и съм такива комбинации и ми е излизало по-евтино
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

PS Внезапно ми изникна идеята след като имам опцията с прекачване, да проверя от местното летище (Бристол).
    Air France- Ј348 с около 2ч престой и що годе читави времена. До летището ще платя двупосочно Ј18,(а може и приятел да ме закара) а до лондонските летища е от порядъка на Ј45. А и от нас до летището е 8-9 мили, 18мин... (2ч 20мин до Лондон)
    Бъркаш, че ти е по-далеч от Лондон.

20. БЛАГОДАРЯ cibik thanked for this post
    Старо куче Аватара на Red Baron
    Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

"Далавера" също е да се купва билет "на място" от местен травъл еиджънт ......купих си еднопосочен Лондон- Бангкок с Тай Еаруеиз и понеже не смятах да се връщам в Лондон в близките 1-2 месеца та след месец и половина в ченг май отидох в месния травел ейджънт и поисках билет за България ония ми извадиха 1000 оферти от евтино по евтино .....
    аз предпочетох с Търкиш Аирлаинс А-340 ...Бангкок- Истамбул-София....
    с 8 часа престой в Стамбул- разгледах града-цигания (както и София) в сравнение с Бангкок
    "Особено ни вълнува поправянето на неправдата извършена срещу България" Адолф Хитлер 1941г.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от iliyan65 Виж мнението
    Бъркаш, че ти е по-далеч от Лондон.
    Вярно,прав си, 90 срещу 120 мили. Сбърках го с Манчестър, защото съм ходил 2 пъти с колата до там, минавайки през Бирмингам...

23. БЛАГОДАРЯ iliyan65 thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Взех билет от местното летище за Ј340. Скъпо, но спестявам ставане сред нощ, пътуване до Лондон...За същите дати BA е 355, българските 370, изиджет 320 и като добавя 45 за Нешънъл Експреса до Лондон...
    Да, за уикендите издуват много цените (жена ми взе 3 дена преди мен с BA за 260, така и е отпуската), а аз винаги пътувам в уикендите защото така добавям 2 дена към престоя си в БГ.
    Та, ще пробвам за първи път този вариант, оказа се, май, че са витлови самолети-отиване с Air France, връщане с KLM. Пътя е общо с престоя 5ч и 6ч, което е същото като директния полет 3ч+2ч15 пътя до Лондон.
    Няма пълно щестие, както казват хората, има компромиси...

Напреднал
    Post Thanks / Like

Здравейте, някой знае ли кое е най-близкото летище до Ingham,Lincoln и дали няма да е по-добре да летя до друго летище и после автобус или влак??Благодаря на всички, които ще се включат! :-)

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Взех билет от местното летище за Ј340.
    И така да споделя резултата с експеримента от местното летище на Бристол, вместо от Лондон.Теоретично трябваше да е ОК, но на практика пътуването на отиване с Air France беше кошмарно, вероятно лошо стечение на обстоятелствата.
    Незнайно защо излитането закъсня с 20 мин и не навакса както обикновено.Това беше фатално (престоя в Париж беше 45мин) и изпуснах полета за София.Понеже е по тяхна вина, ми намериха друг полет с Bulgarian Air (бях в waiting list, но все пак излетях). Вместо да съм в София около 1-2ч, бях в 4-5ч след обяд и като капак багажа ми не пристигна, в Париж не са успели да го трансферират...Попълних бланка за изгубен багаж с данните си...на другия ден се обаждах, казаха, че ще пристигне с последния полет на Air France и куриерска фирма ще ми го достави.На др. ден куриера ми звъни да отида в центъра на града да си взема куфара, че нямал навигация и щял да ме намери трудно...Навиках го и все пак го е доставил (не бях в къщи).
    На летището в Париж ми дадоха някаква листовка и си написах оплакване за неудобствата, които ми причиняват с изпускането на полета по тяхна вина-губя връзката си за автобус в София, нощуване в София и и т.н., като намекнах, че искам компенсация, но до сега нямам отговор.
    На връщане През Амстердам с холандските KLM нямаше проблем.
    В София питах как да направя клейм за компенсация за закъснелия багаж (2 дена без основния си багаж е твърде кофти...) и въпреки, че кашата забъркаха Air France, ми казаха, че по правилник оплакването ми трябва да е към последния превозвач (в случая BG Air), а той ще се оправя с другия превозвач.
    Колегите ми тук казват, че за загубен/закъснял багаж задължително трябва да клеймвам...
    Ако някой има опит с подобно нещо, нека сподели как става.
    Последно редактирано от cibik : 18-08-2012 на 23:08

GalyaR
    Guest

И така да споделя резултата с експеримента от местното летище на Бристол, вместо от Лондон.Теоретично трябваше да е ОК, но на практика пътуването на отиване с Air France беше кошмарно, вероятно лошо стечение на обстоятелствата.
    Незнайно защо излитането закъсня с 20 мин и не навакса както обикновено.Това беше фатално (престоя в Париж беше 45мин) и изпуснах полета за София.Понеже е по тяхна вина, ми намериха друг полет с Bulgarian Air (бях в waiting list, но все пак излетях). Вместо да съм в София около 1-2ч, бях в 4-5ч след обяд и като капак багажа ми не пристигна, в Париж не са успели да го трансферират...Попълних бланка за изгубен багаж с данните си...на другия ден се обаждах, казаха, че ще пристигне с последния полет на Air France и куриерска фирма ще ми го достави.На др. ден куриера ми звъни да отида в центъра на града да си взема куфара, че нямал навигация и щял да ме намери трудно...Навиках го и все пак го е доставил (не бях в къщи).
    На летището в Париж ми дадоха някаква листовка и си написах оплакване за неудобствата, които ми причиняват с изпускането на полета по тяхна вина-губя връзката си за автобус в София, нощуване в София и и т.н., като намекнах, че искам компенсация, но до сега нямам отговор.
    На връщане През Амстердам с холандските KLM нямаше проблем.
    В София питах как да направя клейм за компенсация за закъснелия багаж (2 дена без основния си багаж е твърде кофти...) и въпреки, че кашата забъркаха Air France, ми казаха, че по правилник оплакването ми трябва да е към последния превозвач (в случая BG Air), а той ще се оправя с другия превозвач.
    Колегите ми тук казват, че за загубен/закъснял багаж задължително трябва да клеймвам...
    Ако някой има опит с подобно нещо, нека сподели как става.
    Човече, по-лоши от Air France са AlItalia, но вторите са купени от първите, така че групата на кошмарните авиокомпании е ясна. Never ever again!

На въпроса ти - ще дам един съвет, дано помогне. Атакувай ги безкомпромисно и ги заплашвай.
    "Haven't you got Quality Procedure to follow Customer's Complains and Dis-conformities? You are a flying company, you should meet severe standards."
    Заради това изречение ми звъняха в Лондон. Това бях написала на Altalia, след като ми бяха бастисали багажа при трансфер в Милано и се измъчих без него два дни в Южна Италия. Бях се зарекла да им стъжня живота, ако ми го изгубят и навръщане, но те се престараха. Аз за малко да изпусна полета, но багажа беше наред. Зяпнах.

Не се отказвай. Заплаши ги с официално оплакване относно ангажимента им да спазват процедури. Това води до одити спрямо Сертификата им за качество... Или най-малкото ще ти обърнат внимание. Успех!

28. БЛАГОДАРЯ cibik, padina.pavonia thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

всичко което казва галя принципно е така, но не можеш да очакваш че само с 45 мин между двата полета ще успееш.
    трябва да си на гейта за излитане 30 мин преди часа на полета.
    кгато кацнеш с първият полет, само от кацането до отварянето на вратите и стигането до терминала имаш поне 10 минути.
    аз досега съм пътувала само два пъти с прекачване (не до БГ) и двата пъти са ми губили (не доставяли навреме) багажа.

иначе ако ще трябва да се оплакваш на българия еър, не ти завиждам. но действай, може вече в neverland да имат customer service ориентация
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

30. БЛАГОДАРЯ cibik thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Мадлена е права..много малко време между полетите.Освен това зависи къде сменяш и колко голямо е летището за да стигнеш до другия полет.
    Иначе със 1 час между двата полета съм пътувала само веднъж (от Манчестър с прекачване във Виена до София).Самолета тръгна с 1 час закъснение,но задържаха полета от Виена,взеха ни с един бус директно от самолета и ни закараха до другия+багажа.
    Иначе наскоро пъувах с Turkish Airlines през Истанбул с 2 часа между полета. Нямах проблем с багажа,но самото летище е огромно и отнема време да стигнеш то Транзитния изход,минава се пак един Security check,после пак през сканери.....останаха ми няколко мин за duty free, а ако имах един час само,нямаше шанс ....полета щеше да е изпуснат.

32. БЛАГОДАРЯ cibik thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Аз летя повече от 10г по 2 пъти и знам колко е правилното време между полетите...
    Билета не съм купувал по отделно, а от Air France до София, като те са преценили, че времето е достатъчно. И то е абсолютно достатъчно, ако не беше закъснял първият им полет.Ако е имало повече закъсняващи пътници сигурно щяха да задържат малко втория полет, но бях само аз и са решили, че могат да поемат моето недоволство. А за багажа си е чисто техен фолт- между двата полета (новия с Булг. Еър) имаше повече от 2.5часа, повече от достатъчно да го закарат на новия терминал...
    Ал Италия съм ги отписал по подобни причини, нискобюджетните също, но по други причини, сега ще отсвиря и френските и ми остават само тези, които най-често ползвам-BA. Качеството си има цена, но напоследък те се насраха с цените...
    Не съм отварял още сайтовете, нямам и опит с оплакванията, но дано намеря правилното място за целта.
    Последно редактирано от cibik : 19-08-2012 на 14:59

Нов потребител Аватара на RangerSS
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Продавам Самолетен билет - Гатуик - София 03.10

Продавам самолетен билет за 3 октомври, от Гатуик Норт до София Терминал 1, с максимум багаж 40 кила. Който е заинтересуван - на ЛС.

Град
    UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Продавам Самолетен билет - Гатуик - София 03.10

Цитирай Първоначално написано от RangerSS Виж мнението
    Продавам самолетен билет за 3 октомври, от Гатуик Норт до София Терминал 1, с максимум багаж 40 кила. Който е заинтересуван - на ЛС.
    Или на телефон 07563392318.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RangerSS Виж мнението
    Или на телефон 07563392318.
    Колко струва билета?

37. БЛАГОДАРЯ RangerSS thanked for this post
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от benita1980 Виж мнението
    Колко струва билета?
    Общо 60 паунда всичко, включва се и таксата за смяна на името (която е 30 паунда). Билета е с два платени багажа (общо 40 кг) и полета е на Easy jet.

39. БЛАГОДАРЯ benita1980 thanked for this post
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Самолетни пътувания - ученически ваканции 2014-2015?
    От cibik във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 09-12-2014, 00:25
  2. Интересни пътувания и пътеписи
    От darkrose във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 16
    Последно мнение: 11-07-2011, 20:43
  3. Сайтове за пътувания
    От stoil2 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 01-06-2009, 15:11
  4. Пътувания last minute