Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 94
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Представаме ви новия ни website за българите по света www.bghelpmap.com

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    аз пък изобщо не мога да го отворя. с интернет explorer съм
    Хм интересно, отваря се нормално при мен.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Представаме ви новия ни website за българите по света www.bghelpmap.com

Цитирай Първоначално написано от stanz Виж мнението
    да ! за да го използва за да смъкне цената ако ще се мести тепърва

п.п ае от де наистина се пръкнаха 50 хиляди за 2 дена ..... а ?!

shit disturber Аватара на Ivan II
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Представаме ви новия ни website за българите по света www.bghel

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    Идеята не е на Petvas, a е чужда и е от много много отдавна. Ето още в далечната 2005-та съм пуснала тема в бгхелп с линк към тогава съществуващия сайт: http://www.bghelp.net/forums/showthr...t=%EA%FA%E4%E5 , където всеки можеше да се добави къде се намира, да сложи снимки и информация за себе си. Сайтът вече не е активен, понеже не беше наш, а сега просто имахме подобна опция и я добавихме, за удобство на потребителите.
    Да, в самото начало имаше подобна карта.

Мой "доброжелател", бивш модератор в БГХЕЛП.НЕТ беше регистрирал профил там от мое име с обява, че търся малки момчета за секс.

Понеже не публикувам мои снимки в Интернет беше пубикувал снимка на мъж държащ в скута си млад мъж.

Научих за това съвсем случайно от мой познат, който ми писа колко съм се променил и колко бил пораснал сина ми.
    Фейсбук-група "ДА" на шистовия газ, "НЕ" на монопола на Газпром!

The big trouble with dumb bastards is that they are too dumb to believe there is such a thing as being smart.

Глупакът на висок пост е като човек на върха на висока планина - всички му изглеждат дребни и той изглежда дребен на всички.

Post Thanks / Like

Никой тук не е давал съгласието си IP адресите от които посещава сайта да бъдат публикувани на карта. Може ли поне да знаем с кое точно е злоупотребено - с IP от което някой се е регистрирал, с всички IP адреси от които е посещавал сайта или с някаква подборка от тях и по какъв признак?

The big trouble with dumb bastards is that they are too dumb to believe there is such a thing as being smart.

Глупакът на висок пост е като човек на върха на висока планина - всички му изглеждат дребни и той изглежда дребен на всички.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Дааа, сама по себе си една информация (в случая IP адресите) не представлява кой знае каква ценност, но събрана и обобщена (в случая този сайт) вече представлява аналитичен доклад (в този случай карта) разработван от специалните служби.
    Такива документи обикновено са с гриф за сигурност на информацията (сайта няма как да го има, просто е общодостъпен).
    Такава информация е предназначена за управляващите за да формират правилна политика в интерес на избирателите си.
    Такава информация обаче е и цел за лица или структури работещи против интересите ни…

6. БЛАГОДАРЯ elicka thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Изпратихме над 100 000 емаила при старта на сайта.
    Благодаря, че ми напомни да изключа опцията за спам от администраторите на е-майла ми. Бях забравил за нея.

Не, че ще ви спре де.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Отговорете ми за6то, като отворя саита се появява само една карта.
    По мое мнение саита не е улеснен за тарсене на хора около мястото кадето живея, а трябва да се изписват имена, пол, град и е много обарква6то...
    Не е улеснено сашто така да се показват имена, снимки или адреси нахората, които живейат наоколо и са6то имат желание да сре6тнат някои балгари...
    Л.С.

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Представаме ви новия ни website за българите по света www.bghel

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    Аз никъде не казвам, че идеята е наша, защото не е. Това го има още от много отдавна. И дадох пример за такива сайтове, които са съществували с линкът ми по-горе, така че примерът си е много на място. Също писах, че сайтът не е наш, не знам защо ми приписваш думи, които не съм казала. Тогава нямахме опция да го направим към този сайт, а сега има, така че не виждам какъв е точно проблемът.
    няма никакъв проблем, само ти казвам, че сайта ви копира на 90%
    bgstreet.net
    и админа сам каза, че след като му е предложено да работи с петвас той е отказал.
    Само дето не става ясно защо отказа му да не е кражба на идеята. Петвас предлага, той се сеща, че идеята е добра и му казва 'ае кере' (на цигански).
    След това правите вашия, който както lidiastoeva не дава възможност за търсене на българи на близо. Това за което е направен bgstreet.net.
    Ако целта ви е била да откажете сътрудничество щото идеята ви е харесала и виждате хляб, това е вече друго...

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lidiastoeva Виж мнението
    Отговорете ми за6то, като отворя саита се появява само една карта.
    По мое мнение саита не е улеснен за тарсене на хора около мястото кадето живея, а трябва да се изписват имена, пол, град и е много обарква6то...
    Не е улеснено сашто така да се показват имена, снимки или адреси нахората, които живейат наоколо и са6то имат желание да сре6тнат някои балгари...
    Л.С.
    В момента правим промени и е изклчена част от картата, по късно ще пиша за новите опции.
    Последно редактирано от Мила : 29-01-2012 на 01:31 Причина: цитат

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivan II Виж мнението
    Никой тук не е давал съгласието си IP адресите от които посещава сайта да бъдат публикувани на карта. Може ли поне да знаем с кое точно е злоупотребено - с IP от което някой се е регистрирал, с всички IP адреси от които е посещавал сайта или с някаква подборка от тях и по какъв признак?
    Ip-тата се свързват по държави и градове, а не адреси като улици и номера.
    Данните за държави са достъпни за всеки за всеки един сайт. Пример BG Counter или Bghelp.net Site Info
    Ако си сложите toolbar може да видите повече инфо за всеки един website Advanced Demographics for bghelp.net

Audience breakdown by income, ethnicity, age, education, gender, children and browsing location.

Ако използваш метрото в Лондон и транспорт of London Каже утре че вчера 1534566 души са ползвали метрото в Лондон ще протестираш ли, че иснася лична информация.
    Ако отидеш да дариш кръв и после кажат че през изминалия месец в Лондон е имало 156988 кръводарителя, ще кажеш ли че изнасят лична информация.
    Ако отидеш да гласуваш за президент в посолството и после кажат, че има гласували 1300 българи в Лондон пак ли ще е изнасяне на лична информация.

Това което сме направили е свързали хиляди IP адреси с град а не адрес.
    Примерно в центъра на Лондон сме позиционирали над 8000 българи.

Та това е все едно че да напиша в сайта ни че домашния телефонен номер на потребител X от Лондон започва с 020 или мобилния с 07, като да отбележа потребител X a не име на потребител.
    Това е цялата история. Споко нищо не е изнасяно с нищо не е злоупотребено.
    Аз имам много повече причини от накого да не давам адреса си, но съм в сайта.
    Отбележете сайта не се казва улица нещо си а карта.
    Всеки сам си определя дали да даде цяло име или адрес. Без рожденната дата за която не питаме и не публикуваме, не може да се краде информация Иване.
    Да отткраднеш лични данни се иска точен адрес и рождена дата.
    Много пъти са искали да продам емайли на потребителите ни(над 100 000 емайла имаме) не съм и никога няма да го направя защото си имам принципи.
    Последно редактирано от lordm : 26-01-2012 на 21:46

12. БЛАГОДАРЯ Kamen, Guеst thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Много пъти са искали да продам емайли на потребителите ни(над 100 000 емайла имаме) не съм и никога няма да го направя защото си имам принципи.
    как точно 51 000 потрбители + 19 000 потребители прави над 100 000 мейла адреса. При това поне 10% са с поне 2 регистрации.
    Лъжеш ракламодателите или си се объркал.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от temp Виж мнението
    как точно 51 000 потрбители + 19 000 потребители прави над 100 000 мейла адреса. При това поне 10% са с поне 2 регистрации.
    Лъжеш ракламодателите или си се объркал.
    Човек какви рекламодатели какви 5 лева, сайта го направих заради проект в Униврерситета.
    Трябваше да да разработя проект и напиша 8000 думи, миналата година направих по малък проект за работата ми само дето си губих времето сега поне има смисъл това което правя.
    Нито има Гоогле ads на него нито рекламна тарифа.
    Ако искаш да ти докажа, че не е заради реклама и пари мога да почна да пускам безплатна реклама на сайта ни. Сайта съм го сложил на сървер с 3тб хард дискове и без ограничение на трафика, не ми коства нищо за хостинг. Времето отделено по него ще ми помогне дас и взема дипломата.
    А 20 паунда за домайн ги изкарвам за един час на работата ми. Мога да си ги позволя.

Град
    Post Thanks / Like

За наше съжаление се наложи днес да изключим опцията за добавяне на адрес на сайта, правихме промени.
    От днес регистрацията и профила се правят по друг по лесен и удобен начин.
    Имате опция като се регистрирате да изберете да не виждате гостите на сайта.
    Тоест картата ще бъде пълна само със регистрирани потребители, които са основната цел.
    Вече добавянето на български бизнес ще става по лесно има опция за име на бизнеса както и телефон.

Очакват се и още много подобрения, благодаря на всички които ни харесаха и предложиха неща.

Post Thanks / Like

Без рожденната дата за която не питаме и не публикуваме, не може да се краде информация Иване.
    Не обичам, когато задавам конкретни въпроси да се шикалкави и още повече да се лъже.

При регистрация в БГХЕЛП се иска рожденна дата, която може да се скрие от потребители, но остава достъпна за модератори и администртори. Естествено аз съм дал невярна дата и съм я скрил.

Питах кое IP за потребителите е показано на картата?

При регистрация, всички посещения или подбора?

Толкоз е просто да ми се отговори, а ми пробутваш лъжи за неща за които не съм те питал.

Събирането на информация за IP адресите е с цел да не се допуска регистриране на множествени акакунти и това е разбираемо, докато остава само с тази цел.

Почне ли да се използва от модертори за ровене в личния живот на потребителите става наказуемо и е неморално.

Почне ли да се използва тази информация за други цели без съгласие на потребителите е неморално и ти показах пример с Гугъл, че са ги ощипали за това.

Нямам нищо против идеята ти за сайта - не съм съгласен с използване на IP адреси събирани със съвсем друга цел да се слагат по картата. Ако им е правена подборка, за да се извлече домашното ми IP бих искал да го знам. Ако не е и са постнати всичките това говори главно за теб - представяйки 500 адреса свързани с един човек за 500 човека.

Толкоз ли е сложно да отговориш?

P.S. Ако допуснем, че като си си правил проекта за Университета си направил глупост от незнание и си шляпнал тези IP-та на карта без да разбираш какво си сторил - проблема е никакъв. Казваш ни "благодаря" и ги махаш. Сигурен съм, че проекта ти няма да пострада от това.
    Всъщност не държа и на "благодаря"

Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

Ip-тата се свързват по държави и градове, а не адреси като улици и номера.
    Данните за държави са достъпни за всеки за всеки един сайт. Пример BG Counter или Bghelp.net Site Info
    Ако си сложите toolbar може да видите повече инфо за всеки един website Advanced Demographics for bghelp.net

Audience breakdown by income, ethnicity, age, education, gender, children and browsing location.

Мистик Ако използваш метрото в Лондон и транспорт of London Каже утре че вчера 1534566 души са ползвали метрото в Лондон ще протестираш ли, че иснася лична информация.
    Ако отидеш да дариш кръв и после кажат че през изминалия месец в Лондон е имало 156988 кръводарителя, ще кажеш ли че изнасят лична информация.
    Ако отидеш да гласуваш за президент в посолството и после кажат, че има гласували 1300 българи в Лондон пак ли ще е изнасяне на лична информация.

Това което сме направили е свързали хиляди IP адреси с град а не адрес.
    Примерно в центъра на Лондон сме позиционирали над 8000 българи.
    Ако ти М.... ще се чувставш по добре( дали това е възможно) ще изтрия един пин.
    Та това е все едно че да напиша в сайта ни че домашния телефонен номер на потребител X от Лондон започва с 020 или мобилния с 07, като да отбележа потребител X a не име на потребител.
    Това е цялата история. Споко нищо не е изнасяно с нищо не е злоупотребено.
    Аз имам много повече причини от накого да не давам адреса си, но съм в сайта.
    Отбележете сайта не се казва улица нещо си а карта.
    Всеки сам си определя дали да даде цяло име или адрес. Без рожденната дата за която не питаме и не публикуваме, не може да се краде информация Иване.
    ама не сте ма питали мене дали искам някой в района, който ползва сайта ви, да види, че и аз съм наблизо...

абе ялова работа тоя моя протест...карай...как сме намирали преди българите наоколо без сайта ви...?...мистерия

Старо куче
    Post Thanks / Like

аре мапко мъжко държание и отговори на въпроса без да увърташ....
    ако искаш де...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Попрочетох малко по тази тема и в другият форум, а както вече сте разбрали обичам да чета къде ли не също така ясно да изразявам позицията си и да я защитавам както публично така и законно. Както преди, така и тук в тази тема в едно две мнения отправих безобидни (целящи запазване достойнството и правото на решение на опонента) предупреждения.
    Та тук ще си позволя още едно от този вид:

Нали не очаквате всеки един с IP адрес от картата Ви да вземе отношение с мнение!?
    За да е достоверна информацията от сайта то тя трябва да е детайлизирана до елемент който ще я направи незаконна.
    Ако е достоверна ще е незаконна.
    Ако е законна няма да е достоверна.
    Защо незаконна?
    Защото личната информация я ползвате без съгласието на тези които имат права върху нея.
    Защо недостоверна?
    Защото без да свържете реално и актуално IP с точно местоположение, имена и цифри информацията която предоставяте е недостоверна.
    Сега избора е Ваш:
    -Оставяте недетайлизирана информация при което действията Ви са законни, сайта е любопитен, ценен и в полза на хората.
    -Детайлизирате информацията без съгласието на собствениците на лични данни…става интересно не само за хората, но и за органите.

И един пример:
    Какъвто и да е гид (книжен, електронен) дава законна и достоверна информация защото е детайлизиран, но и направен със съгласието на фирмите и частните лица от първия на първата страница до последният на последната.
    Такива неща се правят законно и без съгласието на собствениците на информация (имена, адреси, телефони, характерни особености), но само от специалните и тайни служби (не случайно наречени така). Работата на тези служби е уредена законодателно и рядко попадат под ударите на правосъдието.
    Тези обаче които си позволят дейност покриваща се с техните правомощия винаги са клиенти на правосъдието.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Чудесна идея, пожелавам голям успех на сайта!

21. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Човек какви рекламодатели какви 5 лева, сайта го направих заради проект в Униврерситета.
    Нито има Гоогле ads на него нито рекламна тарифа.
    Ако искаш да ти докажа, че не е заради реклама и пари мога да почна да пускам безплатна реклама на сайта ни. Сайта съм го сложил на сървер с 3тб хард дискове и без ограничение на трафика, не ми коства нищо за хостинг.
    ОК виж сега, явно смяташ потребителите тук за пълни идиоти. на сайта с картата ти има огромна реклама точно най-отгоре до логото. Няма лошо, на мен малко ми пука че:

сте откраднали идеята от bgstreet.net

го правите за пари - ерго брой на посетители...

имаш мощен сървър

имаш университет - много умилително беше това.....

Обаче аре не ни баламосвай с подобни постове. Ясно, че хляба и ножа са в теб, ама ние ти пълним сайта тук. Не върви някак.

Ако си толкова сигурен, да ти дам един рекламен банер да завъртиш на картата безплатно, а?

Тоя път ще се радвам да отговориш, явно да отбягваш неудобните за теб въпроси ти е стил.

Град
    Post Thanks / Like

ОК виж сега, явно смяташ потребителите тук за пълни идиоти. на сайта с картата ти има огромна реклама точно най-отгоре до логото. Няма лошо, на мен малко ми пука че:

сте откраднали идеята от bgstreet.net

го правите за пари - ерго брой на посетители...

имаш мощен сървър

имаш университет - много умилително беше това.....

Обаче аре не ни баламосвай с подобни постове. Ясно, че хляба и ножа са в теб, ама ние ти пълним сайта тук. Не върви някак.

Ако си толкова сигурен, да ти дам един рекламен банер да завъртиш на картата безплатно, а?

Тоя път ще се радвам да отговориш, явно да отбягваш неудобните за теб въпроси ти е стил.
    Понеже смятам, че ти си човека зад онзи сайт който споменаваш си запазвам правото да не отговоря сега, след време ще получиш отговори.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Понеже смятам, че ти си човека зад онзи сайт който споменаваш си запазвам правото да не отговоря сега, след време ще получиш отговори.
    опа, извинете. пак разводни темата. а сигурен ли си в това което казваш? Щото аз мога да ти докажа че не съм....
    Аз ти казах не ми харесва плагиатството - симпатизирам на човека направил bgstreet.net за идеята и не ми харесва, че му я откраднахте. Който и да е той и за каквото и да е все така ще мисля....
    не може всички да ти се кланят.
    Ааа нищо не каза, ще завъртиш ли рекламката?

Град
    Post Thanks / Like

опа, извинете. пак разводни темата. а сигурен ли си в това което казваш? Щото аз мога да ти докажа че не съм....
    Аз ти казах не ми харесва плагиатството - симпатизирам на човека направил bgstreet.net за идеята и не ми харесва, че му я откраднахте. Който и да е той и за каквото и да е все така ще мисля....
    не може всички да ти се кланят.
    Ааа нищо не каза, ще завъртиш ли рекламката?
    bgstreet.net/ **************** много зле върви като броячи...и рейтинг в нета само да не те усетят рекламодателите...
    www.bgstreet.net Web Site Value Calculator and Website Valuation Tool
    http://www.websitevalue.co.uk/www.****************
    www.bghelpmap.com Web Site Value Calculator and Website Valuation Tool

Тъпо бе да правите два домайна...
    Аз бгхелпмап да си прави по 200 на ден уникални ще е успех.
    Този вид сайт не смятам, че ще имат много успех, ама за нас ще е просто едно допълнение към бгхелп.
    Защо трябва наши потребители да ходят по други сайтове да се търсят като можем и ние да им го предоставим.
    Особено пък като го правим по доста по добър начин от другите е плюс.

Град
    Post Thanks / Like

Впрочем
    Как човек да вярва на бгстреет сайта като дава детайлите си, като самия собственик на сайта си пада по лъжи
    Вижте му името и адреса
    Domain name:

Registrant:
    az fjdslkfjk

Registrant type:
    UK Individual

Registrant's address:
    ksajfkldj
    leeds
    LS8 2JB
    United Kingdom

Post Thanks / Like

Впрочем
    Как човек да вярва на бгстреет сайта като дава детайлите си, като самия собственик на сайта си пада по лъжи
    Вижте му името и адреса
    A, аз как да вярвам на бгхелп, след като собственика използва без да ме пита информация получена от мен уж с цел сигурността на потребителите за цели нямащи нищо общо с това?

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivan II Виж мнението
    A, аз как да вярвам на бгхелп, след като собственика използва без да ме пита информация получена от мен уж с цел сигурността на потребителите за цели нямащи нищо общо с това?
    Браво, че почна темата наново, стана ми скучно
    Няма какво ново да кажа по твоя въпрос. Всеки знче че живееш в канада

Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 15
    Последно мнение: 15-06-2012, 18:52
  2. Какво мислите за новия край на света?!
    От Red Baron във форум Общ форум
    Отговори: 41
    Последно мнение: 28-08-2011, 15:14

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker