Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 17 от общо 17
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Първо заминаване за Англия Помощ!

Здравейте,
    След една седмица ще ходя на интервюта за работа в Англия, подготвих паспорти, здравни карти и т.н. Понеже виждам, че има хиляди карти и разрешения може ли да ми отговорите трябват ли някакви допълнителни регистрации от моя страна за да може да ме наемат или изобщо каква е ситуацията да те наеме работодател.

2. БЛАГОДАРЯ DiegoVlad thanked for this post
    Cooler Аватара на ggeoreto
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Първо заминаване за Англия Помощ!

Цитирай Първоначално написано от xmartox Виж мнението
    Здравейте,
    След една седмица ще ходя на интервюта за работа в Англия, подготвих паспорти, здравни карти и т.н. Понеже виждам, че има хиляди карти и разрешения може ли да ми отговорите трябват ли някакви допълнителни регистрации от моя страна за да може да ме наемат или изобщо каква е ситуацията да те наеме работодател.
    Трябва да си супермен - човек с изключителни способности и постижения, за да те наеме работодател!!! Не се шегувам или майтапя!!!
    А ти какви способности и умения имаш???
    Defeat your enemy with success, failure is never an option !

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

било е хубаво преди да се явяваш на интервюта за работа ио изобщо преди да тръгнеш за УК да се подготвиш добре. мисля че си изклюително неподготвен една седмица преди пътуването си.
    какво имам предвид - най-малкото би трябвало да знаеш че българските граждани нямат право да бъдат наемани на работа в УК.
    за повече инфо - залягаш и четеш този форум от.. дооо
    или отиваш на
    UK Border Agency | Home Page
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

5. БЛАГОДАРЯ galeria7 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ситуацията е следната, аз съм графичен дизайнер случайно кандидатствах на няколко обяви за работа в Англия, изпълних определените от тях задачи и сега искат лице в лице среща. Въпроса ми е в този случай за да може да ме наеме даден работодател има ли нещо което трябва да свърша аз предварително или това е техен проблем.

Ki se usmihvate che py6ka Аватара на baba_qga
    Post Thanks / Like

абе и късметче си трябва....
    If you buy , buy ..if you do not buy , bye bye

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ситуацията е следната, аз съм графичен дизайнер случайно кандидатствах на няколко обяви за работа в Англия, изпълних определените от тях задачи и сега искат лице в лице среща. Въпроса ми е в този случай за да може да ме наеме даден работодател има ли нещо което трябва да свърша аз предварително или това е техен проблем.
    Дори и да е истина това и те наемат ще трябва доста да почакаш,докато ти излезнат документите.

Cooler Аватара на ggeoreto
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Проблемът за тях е Ј10,000, а за теб само Ј5,000. Както Мадлена ти е написала българите нямат право да бъдат наемани!!! Успех!
    Defeat your enemy with success, failure is never an option !

10. БЛАГОДАРЯ galeria7 thanked for this post
    Старо куче Аватара на prolet
    Град
    DA10
    Post Thanks / Like

Ако наистина го харесат ще му изкарат разрешително за работа. Все пак той е висококвалифициран специалист.

12. БЛАГОДАРЯ nesi, whiteangel thanked for this post
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    слушай басмана и ше станеш човек

Въпроса ми е в този случай за да може да ме наеме даден работодател има ли нещо което трябва да свърша аз предварително или това е техен проблем.
    Най-добре ще е да работиш за тях като самонает (мой приятел е самонает гр. дизайнер в Groupon, така че е напълно възможно). Алтернативата е да тръгнат да те наемат като нает, което няма гарантиран положителен изход и може да отнеме месеци.
    Има го и вариантът, както е писано точно преди мен, да вземеш синя карта по HSMP, ако се класираш.
    Основното е обаче в коментар №3 - първо прочети за какво става дума, после питай, ако имаш конкретни въпроси.

Поздрави и успех на интервютата!

14. БЛАГОДАРЯ galeria7, ElinaT thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Проблема, е че те си мислят, че имаш право да бъдеш нает, защото сигурно са чули, че България е в ЕU, но като разберат за ограниченията за българи ще ти потърсят документи... случва се понякога ..

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от eek Виж мнението
    Проблема, е че те си мислят, че имаш право да бъдеш нает, защото сигурно са чули, че България е в ЕU, но като разберат за ограниченията за българи ще ти потърсят документи... случва се понякога ..
    Вратички винаги има за да го наемат.Ако се стигне до подписване на договор и се разбер,че няма право да работи,просто отива в най близкият колеж и записва QCF програма графичен дизайн,издава му се жълта карта и всичко е ок.По закон ако запишеш такъв курс имаш право работиш в сверата на това което учиш и една година ще се води студент.Просто невиждам какъв е проблема и защо се опитвате да откажете човека.

17. БЛАГОДАРЯ merry, Sherilin, BMW6 thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Nessebar
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Първо заминаване за Англия Помощ!

Здравейте,
    Интересна тема, която и мен ме засяга. Аз пробно си бях пуснал CV-та и портфолио, на няколко обяви и от едното място ме бяха поканили на интервю(навсякъде съм отбелязвал че нямам разрешително за работа). От другата обявa си намерих работа като Freelancer, за един проект. Аз също смятам към октомври да си потрся работа като графичен дизайнер и да поемам за Англия, и неразчитам на късмета. Единственото нещо което още ме задържа в България е настоящата ми работа, а това заради което искам да отида в Англия е развитието(когато минеш през няколко фирми в Бг. виждаш че няма сериозно развитие, до едно ниво е).
    Желая ти успех xmartox! Ще следя темата с интерес.

19. БЛАГОДАРЯ steve thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, и аз минах по същия път - пратих си CV, минах няколко интервюта по телефон и на място в Лондон и ме оферираха преди седмица. Преди това обаче си подготвих 'домашното' - как се наема човек от БГ, какви документи и всичко. Сега чакам да подадат документи за розова карта (сглупих че не си подадох сама за синя). Това което искам да кажа е че не е невъзможно да те хареса работодател и да се съгласи да ти подаде документи за работна карта, има възможности и е съвсем постижимо.

Петя

21. БЛАГОДАРЯ s_nikolova, steve, Doondie, BMW6 thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London, UK
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    последният пост е доста позитивен, благодаря на авторката! аз заминавам за Лондон след малко повече от месец; чета форума от няколко месеца, направих си план и някаква обща представа за живота там. Тук, в BG се занимавам /занимавах/ предимно с интериорен дизайн, графичен - непрофесионално. Но с интериори, 3d-визуализация, проектиране, мебели имам няколко години опит и вече някакво ниво бих казал. В UK планирам регистрация на ltd и работа по проекти или за големи фирми като субконтрактор или подобни...Та последния пост ми активира сератониновата жлеза в мозъка определено, много помага!

23. БЛАГОДАРЯ s_nikolova thanked for this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ggeoreto Виж мнението
    Проблемът за тях е Ј10,000, а за теб само Ј5,000. Както Мадлена ти е написала българите нямат право да бъдат наемани!!! Успех!
    имат право да бъдат наемани след като се сдобият с work permit....така както му обяснявате все едно въобще нямат право .......и заблуждавате пича.....

UK Border Agency | Bulgarian and Romanian nationals

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eu.../work-permits/

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте! От близо два месеца съм в Шотландия на бригада, но изглежда брането на ягоди не е съвсем за мен. Имам NIN които го пише на пей листа ми имам и акаунт и знам добре английски и се чудех дали има работа на която бих могъл да работя с тези две неща? Ще съм ви страшно благодарен.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

някои пробвал ли е да си изкара БР2 за висококвалифицирани работници?

Проблема и при мен е подобен.- интервюта и положителни отговори от работодатели, но не знам кой е по бързият начин за придобиване на разрешително.

Четох че работодателя ако иска да те наеме сте трябва да докаже че си единственият подходящ кандидат за посизята. Колко време отнема, знаете ли?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. планове за заминаване в Англия
    От Manolova_P във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 1
    Последно мнение: 03-05-2014, 15:41
  2. Заминаване за Англия-въпроси
    От Johnnyco във форум Посреднически фирми
    Отговори: 79
    Последно мнение: 12-08-2013, 08:05
  3. помощ за заминаване
    От d.ivanov във форум Self-Employed
    Отговори: 5
    Последно мнение: 17-12-2010, 14:56
  4. Заминаване в Англия
    От malinenakruv във форум Общ форум