Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 17 от общо 17
    Нов потребител Аватара на cherry-blossom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Апел за хуманност

Посади дърво, прави всеки ден по едно добро,

животните са наши братя и сестри, спри да ги ядеш и мъчиш ти,

спри да се водиш от луксозните корици на демонични и зли корпорации и матрици.

Вгледай се и виж поникалите тревици,

виж красотата създадена за теб с надеждата да заслужиш името човек.

Промени големи очакват света, поеми пътят на доброто и любовта.

За да сме щастливи - ти, аз , той и тя и да се отрази добре и на нашите деца.

Синята точка - планетата земя - е нашия роден дом - тук и сега.

И да осъзнаем една проста, но велика истина, че ти, аз, той и тя,

нашата планета и всички живи същества

сме свързани в една всемирна, всеобща душа.

И всяко наше отровно действие има равно по сила и големина противодействие.

Изчетох много книги, за да разбера една проста фраза, която гласи така:

''Едно стръкче трева не е по-маловажно от пътя на една звезда''.

Написах всичко това с надежда да те накарам да се замислиш над това -

за стръкчето трева, за пътят на една звезда,

за това, че животните са като нас - с пет сетива,

за това, че има хора, които днес нямат да изпият дори и една чаша вода.

И нека помним винаги това , да се отърсим от този парад наречен суета.

И нека помним, че не материалните дрънкулки правят ни велики,

а добрите ни дела със сърца открити.

2. БЛАГОДАРЯ karollin, Yourfitter, inera888, amazona thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: ''АПЕЛ КЪМ ХУМАННОСТ''

в бг посадих 5-6 дървета,дето ги бех отгледал от семки и козите ги изедоха!кво правим сега???аз така питах и козаря,ама той заеба козите и избяга...
    тва е живота-козите,ядат дърветата!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

4. БЛАГОДАРЯ няма, zmei4o_pk, cherry-blossom thanked for this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Апел за хуманност

в едната къща, която чистя, имаше 3 коледни елхи, в другата- 4. всичките истински
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

6. БЛАГОДАРЯ cherry-blossom thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    в едната къща, която чистя, имаше 3 коледни елхи, в другата- 4. всичките истински
    По принцип, западният свят не е толкова духовен, защото там хората не живеят в недоимък. Никой не може да достигне до съществените неща, когато е презадоволен. Там, където работиш, господства един друг Бог...знаеш..

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cherry-blossom Виж мнението
    По принцип, западният свят не е толкова духовен, защото там хората не живеят в недоимък. Никой не може да достигне до съществените неща, когато е презадоволен. Там, където работиш, господства един друг Бог...знаеш..
    Toва не е никак вярно. Останалото- да, но не винаги. Познавам задоволени в същото време доста качествени хора. Зависи през какво си минал. Парите не определят цялостния мироглед.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

9. БЛАГОДАРЯ dufty, zmei4o_pk, Мила, няма, Leyla and 1 others thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Toва не е никак вярно. Останалото- да, но не винаги. Познавам задоволени в същото време доста качествени хора. Зависи през какво си минал. Парите не определят цялостния мироглед.
    аз мисля,че права на сто процента в тая част.парите разлагат мисленето.правят те да се чустваш над останалите с произтичащите от което деформации
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

11. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    аз мисля,че права на сто процента в тая част.парите разлагат мисленето.правят те да се чустваш над останалите с произтичащите от което деформации
    Как може да се чувстваш над останалите с малко повече пари ако си умен??? Трябва да си прекалено тъп мисир, за да си помислиш, че си нещо повече от другия, само защото имаш повече. Но за да проумее човек това, трябва добре да е погладувал и достатъчно дълго. Все пак има хора,които си харчат излишните пари за стойностни неща.Но уви са прекалено малко. Знам един.
    Иначе да - син на гладен не вярва.

13. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, Мила, няма thanked for this post
    Напреднал Аватара на frost
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Андрей Пантев: "Който се роди беден - си умира глупав."

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от frost Виж мнението
    Андрей Пантев: "Който се роди беден - си умира глупав."
    Е, вярно ли е, според тебе?

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Е, вярно ли е, според тебе?
    нещата са обвити в условности,как можеш да дадеш еднозна4ен отговор!?
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Captain Chaos
    Guest

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    нещата са обвити в условности,как можеш да дадеш еднозна4ен отговор!?
    еми,то...
    еднозначен отговор-
    никога няма да има...
    никога няма да има категорично само да или само не...
    то и затова живота е толкова готин

как побелех в България-не е истина,братле.

ако не се бръсна 10тина дни,и облека червена фанелка-
    направо мога да кандидатствам за Дядо Коледа-по всяко време на годината...
    Последно редактирано от Captain Chaos : 15-01-2012 на 02:09

Напреднал
    Град
    China
    Post Thanks / Like

Аз живея на изток, но и тук ядат животни, не всеки е посадил дърво ( и не всеки е отсякъл), и не всеки прави добро по график (по един брой на ден).
    И едва ли точно недоимъкът е непременно условие за духовност.

Това, което най-много ми хареса е тази фраза:
    ''Едно стръкче трева не е по-маловажно от пътя на една звезда''.

19. БЛАГОДАРЯ frost thanked for this post
    Post Thanks / Like

Опитах се в стихотворен и неангажиращ начин да споделя с вас какво научих през годините от всички книги, които прочетох. Не съм искала да определям правила по колко пъти на ден трябва да се правят добрини. Моля ви, не приемайте всичко буквално
    Всяко твърдение има изключения. Не говоря за тях. Има и богати хора, които са много свестни, но задължително са имали лични драми, които са ги довели до духовен катарзис.
    Ако човек иска да намери недостатък на нещо, няма начин да не го намери. Но дори един човек да накарам да се замисли с този апел, ще се радвам. Има достатъчно лудост по света, зад която стои човекът. Това, което правя е опит да се боря по мой начин срещу този дисбаланс.

21. БЛАГОДАРЯ Leyla, frost, inera888, llyudo58 thanked for this post
    Старо куче Аватара на one in a million
    Град
    ...
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bassman Виж мнението
    некви опити за разсъждения...от модераторска и от гъзоблизска гледна точка...
    опитвам се да откажа спама...що не отвориш тема за анализ на разсъждения...бе аз друго си мисля...като си паднал на пода,гледаш звездите...един вид значи ли че се издигаш духовно
    You should never underestimate the predictability of stupidity.

Warrior of Light Аватара на inera888
    Град
    София
    Post Thanks / Like

Та в този сайт дето пиша, има езотерици, които са си сложили снимки в албумите на сушена риба подредена в красиви форми. И говорят ли, говорят за любов. Аз съм започнала да пиша сценарий за филм за ей такива не разбрали любовта, но иначе много говорещи за нея хора. Объркан свят. Като заключение лично за мен, можеш да срещнеш изключително свестни хора, които както ти казваш, не знаят думата езотерика що е. И не разсъждават от сутрин до вечер, ами действат. Любовта е акт на добра воля. Тя е действие. Другото е дървена философия.

24. БЛАГОДАРЯ frost thanked for this post
    Post Thanks / Like

Опитах се в стихотворен и неангажиращ начин да споделя с вас какво научих през годините от всички книги, които прочетох. Не съм искала да определям правила по колко пъти на ден трябва да се правят добрини. Моля ви, не приемайте всичко буквално
    Всяко твърдение има изключения. Не говоря за тях. Има и богати хора, които са много свестни, но задължително са имали лични драми, които са ги довели до духовен катарзис.
    Ако човек иска да намери недостатък на нещо, няма начин да не го намери. Но дори един човек да накарам да се замисли с този апел, ще се радвам. Има достатъчно лудост по света, зад която стои човекът. Това, което правя е опит да се боря по мой начин срещу този дисбаланс.
    Желая ти успех. Не че съм песимист, аз съм реалист. Добре е , че имаш баланса в себе си, останалите няма как да ги оправиш.
    И не всеки един луд е луд. Може би просто е надскочил нелудите. И когато е нормален, просто пада ниско на общото ниво.
    В мига, в който ми казаха че съм луда се успокоих. Поне не съм в рамката на "нормалните"

26. БЛАГОДАРЯ karollin thanked for this post
    Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Въпреки, че ни се иска толкова много това да не е истина, за съжаление, много преди нас са открили, че хората никога не са щастливи с това, което им е дадено справедливо в реалният живот. "Confidence in the goodness of another is good proof of one's own goodness." Michel de Montaigne

Теоретично е добра идея, но на практика нещата стоят съвсем по друг начин. В основата на човешката същност е егоизмът и себелюбието. Инстинктът за самосъхранение е толкова силен, защото подсигурява оцеляването на който и да е организъм, ето защо не трябва да бъде пренебрегван с лека ръка, както в живота, така и на работното място. Основата на човешката същност е конкурентна, винаги състезаваща се за нещо повече, по-добро, по-голямо и т.н., егоистична, себелюбива и агресивна натура и за съжаление лошите характеристики в човешката същност са много повече и по-силни от добрите.

Човешките емоции и чувства са описвани, като основа на човешкото безразсъдство и грехове, още от времето на Платон. Ницше пък описва милосърдието, състраданието, като безнадеждно и несигурно чувство и сентимент, които успокояват хората с възможности и ресурси да дават на другите и да даряват и по този начин принизяват и унижават получателите на тяхното милосърдие, ето защо според него състраданието и милосърдието са най-големият враг на равенството. Собственият интерес е приет за главен мотив в човешкото държание. Останалите чувства и емоции като: състрадание, милост, доброжелателство, милосърдие, любезност, щедрост, великодушие, благородство, благосклонност и т.н. са започнали да се появяват в по-късна фаза и стадии в еволюцията на човека, според теорията на Дарвин. Както виждаме и Бурхус Фредерик Скинър прави същото заключение, че организмите се движат и стремят към собствени облаги и странят от наказания и грубо отношение. Индустриалната революция, показателното и експоненциалното покачване на материализма и прекалената ни зависимост от силата на пазара са също добри примери за егоистичният и самообслужващ произход на човека.

Ако хората бяха добри по природа, те нямаха да имат нужда да вярват в по-велика сила, да са религиозни, да инвестират в образование, да градят добри маниери и обноски, да се стремят към добро социално ниво и статус, да държат на здраво семейство и дом, да създават семейства и деца, да разчитат на помощ и напътствие от родители, учители, общество и т.н., които биха ги водили към изграждане и подсилване на добрите качества в тях и биха им помогнали да градят и оформят тяхната добра натура, за да може тяхният добър характер да възтържествува и победи в крайна сметка. Също така практиката показва, че във всички сфери на живота несвойствените/финансови награди работят и са голям успех, както и силен мотиватор в различните аспекти на живота. Какво биха били Седемте Смъртни Гряха или Десетте Божи Заповеди без разрушителните страсти на човешката природа?

Разбира се, трябва да се съглася, че в крайна сметка хората трябва да са щастливи и удовлетворени с тяхната работа и постижения, тяхното развитие и прогрес и тези неща трябва да бъдат насърчавани, което евентуално би окуражило развитието и нарастването на съществените и свойствени/нематериални награди в човешкия живот, но болшинството от хората се нуждаят и от финансови, материални и несвойствени награди и поощрение, тъй като е в човешката природа да бъдеш егоист, да се съревнуваваш и да се концентрираш над собственото си оцеляване и запазване. Това са основите на човешката натура, държание, природа, емоции и чувства. Как си избираме да се оформим, като харектер и човек е вече въпрос на личен избор и много работа през живота ни. Дали ще се превърнем в добри или лоши хора е въпрос на склонност, предразположение и желание. "An act of goodness is of itself an act of happiness. No reward coming after the event can compare with the sweet reward that went with it." Maurice Maeterlinck
    Последно редактирано от ElinaT : 16-01-2012 на 12:51

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. АПЕЛ - ДА СПРЕМ ГЛУПОСТИТЕ В ОБРАЗОВАНИЕТО
    От dragono във форум Правни въпроси
    Отговори: 1
    Последно мнение: 19-02-2009, 18:37
  2. Апел!
    От Georgi Georgiev във форум Общ форум
    Отговори: 2
    Последно мнение: 25-12-2008, 19:57
  3. Апел към всички-обир в западен Лондон
    От rotvaler във форум Общ форум
    Отговори: 23