Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси

CYPER IT SERVICES - Компютърен Специалист Софтуерни и Хардуерни Услуги в Лондон 078 2653 8174 cyper.bg www.CYPER.org

Страница 2 от 6 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 147
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Electronic Readers - препоръки

Абе кажете кой рийдър поддържа най-много формати? Всички ли четат txt формат, например, има доста български книги в този формат?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Моето Сони поддържа EPUB eBook, Adobe® PDF, Microsoft® Word, TXT, RTF, BBeB
    Friends don't let friends get friends haircuts.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Nook подържа ePub5, PDF
    Graphic: JPG, GIF, PNG, BMP

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Пак да питам, че бях позабравила тоя въпрос и не съм взела решение още.
    Похвалете се с електронния четец, който имате, моля, или се оплачете Дайте положителните му черти и това, което ви създава проблеми или ви дразни.

Много ми хареса един Сони рийдър, има и възможност за подчертаване с писец (аз подчертавам, като чета), обаче сега ми обясняват, че при него трябвало да се минават уърд файловете на кирилица през програма, за да ги прочита, че на това отгоре и програмата Calibre, която е най-популярна, не ги чете, та през друга се минават.

Всяко мнение би ми било от полза, благодаря предварително
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал Аватара на Canadaboy
    Post Thanks / Like

еййй и аз се заинтересувах че имам една gift card ot $120 CAD за харчене във Фючър Шоп и искам и аз да си взема един та да си изхарча картата
    По добре здрав и богат -- отколкото болен и беден

Нов потребител Аватара на amaret0
    Post Thanks / Like

Kobo mini - 59.99 GBP

Размери: 102 x 133 x 10 mm

Тегло: 134g (4.73 oz)

Поддържани формати:
    Books: EPUB, PDF and MOBI
    Documents: PDF
    Images: JPEG, GIF, PNG, BMP and TIFF
    Text: TXT, HTML and RTF
    Comic Books: CBZ and CBR

Нямам такова, но съм боравил известно време и е удобно, леко и ефтино

(в всеки (мисля) WHSmith ги има)
    Последно редактирано от amaret0 : 17-10-2012 на 09:44

warrior of the light Аватара на Chick
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Похвалете се с електронния четец, който имате, моля, или се оплачете Дайте положителните му черти и това, което ви създава проблеми или ви дразни.

Много ми хареса един Сони рийдър, има и възможност за подчертаване с писец (аз подчертавам, като чета), обаче сега ми обясняват, че при него трябвало да се минават уърд файловете на кирилица през програма, за да ги прочита, че на това отгоре и програмата Calibre, която е най-популярна, не ги чете, та през друга се минават.

Купувайки Kindle, Kobo или каквото и да било ми се струва голям лукс... Особено в днешно време. Но ползвам Kndle Apps, Kobo Apps и Aldiko Apps от повече от 3 години. Всички книги съм ги сложил в един фолдер. Той от своя страна е разделен на под-фолдери според формата - mobi, epub, pdf, txt еtc. Този фолдер се sync-ва и имам достъп до него от лаптопа, от мобилния и от десктопа.От десктопа и лаптопа си отварям книгите със съответните apps.По същия начин с мобилния. Освен това от повече от половин година можеш да пращаш каквите си искаш file-ове до Kindle accounta си. С други думи хардуер-а на Kindle, Kobo или който и да е друг reader е безмислен. По-добре си купете Таблет, инсталирайте си съответните apps , sync-вате ги и се радвайте на живота.
    What on earth are you doing here, in the western world? ~ Open Your Eyes (Asia)
    Life is series of challenges to be met and mastered. ~ from Private Benjamin (Colonel's motto).
    All morons hate it when you call them a moron.
    ~J.D. Salinger, The Catcher in the Rye, Chapter 6

8. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Chick Виж мнението
    Купувайки Kindle, Kobo или каквото и да било ми се струва голям лукс... Особено в днешно време. Но ползвам Kndle Apps, Kobo Apps и Aldiko Apps от повече от 3 години. Всички книги съм ги сложил в един фолдер. Той от своя страна е разделен на под-фолдери според формата - mobi, epub, pdf, txt еtc. Този фолдер се sync-ва и имам достъп до него от лаптопа, от мобилния и от десктопа.От десктопа и лаптопа си отварям книгите със съответните apps.По същия начин с мобилния. Освен това от повече от половин година можеш да пращаш каквите си искаш file-ове до Kindle accounta си. С други думи хардуер-а на Kindle, Kobo или който и да е друг reader е безмислен. По-добре си купете Таблет, инсталирайте си съответните apps , sync-вате ги и се радвайте на живота.
    за да бъде още малко по-ясно sync-ването го постигам със SugarSync...долу в footer-а на подписа ми има direct link. Има и SugarSync App за Андроид... Kindle-а си го имам като аpp в Chrome... освен това можете да ползвате apps от рода на Chrome-to-Phone или Kindle-It и определени статии или каквото и да било си ги трансформирате в Kindle вариант да си го четете по-късно когато сте на път например
    Life is series of challenges to be met and mastered. ~ from Private Benjamin (Colonel's motto).

Нов потребител Аватара на amaret0
    Post Thanks / Like

Chick,
    то е ясно че таблета ще свърши идеАлна работа. Въпроса е, че въпроса беше зададен за "четец" под 89 лири(от първия пост). За под 89 лири таблет би било нещо "ужасну". Търсим все пак евтино решение за четене на книги.(няма да се впускам в + и - на всяко едно от тези типове устройства, по подходящо би било да е в друга тема това ).

Офф: това за мястото го предлагат и десетки други компании като Dropbox и така наречените Cloud услуги.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Благодаря за мнението и съвета.
    Само че в моя случай май излиза обратното, защото таблетите са няколко пъти по-скъпи от електронните четци. Аз имам десктоп, лаптоп и телефон андроид, до този момент не съм почувствала нужда от таблет, т.е. бих го купила само, за да чета книги - и рийдърът ми се струва по-евтиният вариант.

Не се сещам с какво още би ми бил полезен таблетът, освен да чета книги... Питам съвсем непредубедено, не за да се заяждам. Не съм имала таблет и не му зная предимствата. На мен не ми се налага да прекарвам дълго време навън, например, чакайки обществен транспорт или нещо друго, за да мога да използвам таблет за интернет през това време извън дома си, рийдърът ще ползвам вечер, общо взето, за четене на книжки в леглото или, дакажем, по време на полет, когато пътувам, или когато съм някъде, където няма обхват компютъра, но основно ще бъде у нас или в градината или в някой парк, където ще чета точно книги, без да ползвам другите възможности на таблета.

Мислиш ли, че и в този случай купуването на таблет би било по-евтиния вариант?

П.С. Сега видях по-горните постове.
    Последно редактирано от Мила : 17-10-2012 на 16:07

because of me Аватара на Foxy
    Град
    W7 London
    Post Thanks / Like

Aз също подчертавам с моя ридър SONY PRS-T1. Става директно с писалката в/у текста без сложнотии ( може и с пръст ако си по-голям виртуоз) или да триеш ако прецениш после след време.Мине се не мине пускат в сайта на СОНИ по 79 паунда на SALE. АКо те притеснява формата има онлайн линкове, които може да ползваш вместо да теглиш програми - става почти мигновено.

Tова за четенето на кирилица не е вярно ,което са ти обяснили . Просто сменяш шрифта от опциите за коригиране и персонализиране на станицата за четене и не се налага нищо да преобразуваш .Магията се получава с едно кликване ( обичайно шрифта ,който чете кирилица е VERDANA - последния от списака в опциите за FONT)
    Ако ще е за четене - по-добре си вземи само ридър.Не натоварва изобщо окото.
    Последно редактирано от Foxy : 17-10-2012 на 15:31
    ''Там, където поставят криле, обикновено има и ножици.''
    Sympathy helps, but empathy is more important!
    ''Същественото е невидимо за очите.''
    Голямата истина се крие в малкия шрифт

13. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

Благодаря за мнението и съвета.
    Само че в моя случай май излиза обратното, защото таблетите са няколко пъти по-скъпи от електронните четци. Аз имам десктоп, лаптоп и телефон андроид, до този момент не съм почувствала нужда от таблет, т.е. бих го купила само, за да чета книги - и рийдърът ми се струва по-евтиният вариант.

Не се сещам с какво още би ми бил полезен таблетът, освен да чета книги... Питам съвсем непредубедено, не за да се заяждам. Не съм имала таблет и не му зная предимствата. На мен не ми се налага да прекарвам дълго време навън, например, чакайки обществен транспорт или нещо друго, за да мога да използвам таблет за интернет през това време извън дома си, рийдърът ще ползвам вечер, общо взето, за четене на книжки в леглото или, дакажем, по време на полет, когато пътувам, или когато съм някъде, където няма обхват компютъра, но основно ще бъде у нас или в градината или в някой парк, където ще чета точно книги, без да ползвам другите възможности на таблета.

Мислиш ли, че и в този случай купуването на таблет би било по-евтиния вариант?
    Не сте ме разбрали...ако прочетеш пак ще видиш, че и аз нямам Таблет и все още никoй не може да ме убеди, че ми трябва...Споделих моя начин на четене на книги повече от 3 години без да имам Киндле reader или какъвто и да било друг, а вместо това ползват само apps, които ги sync-вам между Chrome, Аndroid & Windows. Книгите са едни и същи на на едно место и имам достъп от три места - десктопа, когато съм в къщи, лаптопа, когато съм в движение или мобилния когато съм в движение. Също така в оffice-а пaк мога да си чета на pc-то същите тези мой книги... Но като тяло ако реша някой ден да направя крайцка бих си взел Tablet, но не reader. Така също наймам нужда и да kонвертвам един формат на книга в друг, понеже ползвам различни reader-и едновременно...

15. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

що се отнася за Таблети, имам много добри на Аmazon за по Ј50-80, които са с много добри review-а...така че не е необходимо да купуваш скъпо...да не говорим изобщо за идиотшини от рода на IPad, IPhone, Mac etc... нямам излишни пари

17. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Не сте ме разбрали...ако прочетеш пак ще видиш, че и аз нямам Таблет и все още никoй не може да ме убеди, че ми трябва...Споделих моя начин на четене на книги повече от 3 години без да имам Киндле reader или какъвто и да било друг, а вместо това ползват само apps, които ги sync-вам между Chrome, Аndroid & Windows. Книгите са едни и същи на на едно место и имам достъп от три места - десктопа, когато съм в къщи, лаптопа, когато съм в движение или мобилния когато съм в движение. Също така в оffice-а пaк мога да си чета на pc-то същите тези мой книги... Но като тяло ако реша някой ден да направя крайцка бих си взел Tablet, но не reader. Така също наймам нужда и да kонвертвам един формат на книга в друг, понеже ползвам различни reader-и едновременно...
    Да, действително не сме се разбрали, сега ми стана ясно, благодаря. Аз също ползвам този начин, но това, което искам да избегна, е умората на очите от LCD екраните. Четците имат e-ink екрани, без отблясък и не натоварващи очите, затова се навих да купя.

Затова и досега не съм слагала таблетите като опция, специално за книги, макар че ми казват, че били пригодени за четене от по-близко разстояние и уж били по-добри.

Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Това че таблета може да показва е-кинги не го прави четец.На четеца екрана е много по добър и наподобява реално четене на книга .Имам и таблет и четец,разликата при умората на очите е голяма.В последно време чета основно на таблета понеже четеца ми е евтин китайски и вече доста бъгове прави,но като екран е супер.

20. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kalo_75 Виж мнението
    Това че таблета може да показва е-кинги не го прави четец.На четеца екрана е много по добър и наподобява реално четене на книга .Имам и таблет и четец,разликата при умората на очите е голяма.В последно време чета основно на таблета понеже четеца ми е евтин китайски и вече доста бъгове прави,но като екран е супер.
    Не искам да споря, но ми е много смешно когато някои говори за умора на очите четейки книги на еРеадер. Ще ти кажа защо...това е мое лично мнение и не искам да споря...Нося очила от 36 години. Имал съм много сериозни проблеми с очите. Последните 19 години прекарвам голяма част от времето си пред монитор, а последните 7-8, да не кажа че повече от 12 часа съм пред монитор (разбирай чета или пиша) и освен това и на мобилния ми. И НИКОГА не съм имал какъвто и да е проблем от четене и седене пред монитор. Така че за мен това е нешъществена разлика...

освен това за мен има значение написаното (съдържанието), а не формата (книжен формат или електронен)...и лесния достъп до моята библиотека, когато и да се сетя за нещо...защото тези повече от 2,000 книги, които ги имам в къщи не мога да ги нося постоянно със себе си
    Последно редактирано от Chick : 17-10-2012 на 16:46

Старо куче
    Post Thanks / Like

https://www.onyx-boox.com/onyx-boox-m92

Тва с очите е мноо спорно, едното е рефлективе screen, другото е projectинг screen. Най доброто на пазара което може да си позволиш и е на смешна цена е Onyx Boox M92 eBook reader with Pearl e-Ink За подобна машина преди без ви-фи се плащаха над 700ГБП (Irex DR 1000)...
    за тя пари е просто смешно да си купиш нещо друго въобще
    Последно редактирано от Модератор : 17-10-2012 на 20:26

23. БЛАГОДАРЯ Chick thanked for this post
    because of me Аватара на Foxy
    Град
    W7 London
    Post Thanks / Like

Не искам да споря, но ми е много смешно когато някои говори за умора на очите четейки книги на еРеадер. Ще ти кажа защо...това е мое лично мнение и не искам да споря...Нося очила от 36 години. Имал съм много сериозни проблеми с очите. Последните 19 години прекарвам голяма част от времето си пред монитор, а последните 7-8, да не кажа че повече от 12 часа съм пред монитор (разбирай чета или пиша) и освен това и на мобилния ми. И НИКОГА не съм имал какъвто и да е проблем от четене и седене пред монитор. Така че за мен това е нешъществена разлика...

освен това за мен има значение написаното (съдържанието), а не формата (книжен формат или електронен)...и лесния достъп до моята библиотека, когато и да се сетя за нещо...защото тези повече от 2,000 книги, които ги имам в къщи не мога да ги нося постоянно със себе си
    ти трябва да си някакво голямо изкючение от правилото. Но да отричаш вредата от излъчената светлина на компютъра спямо очите си е меко казано несериозно.Това е една от модерните ''болести'' или усложнения както и болките в кръста, врата, главоболето, сухи или раздразнени очи, тендовагинит на китката или палеца която държи мишката. Да продължавам ли? Моите очи се уморяват и зачервяват много като прекаля с компютъра (хем екрана на лаптопа ми е хубав).И да нямах проблеми не би ми хрумнало да отричам подобни усложнения при другите хора само защото аз съм ок.
    Ридърите най-новото поколение затова за ридъри -тясно разработени изключително да заместят книгата по най-добрия възможен начин. Инк екран си е супер решение .
    ''Там, където поставят криле, обикновено има и ножици.''
    Sympathy helps, but empathy is more important!
    ''Същественото е невидимо за очите.''
    Голямата истина се крие в малкия шрифт

25. БЛАГОДАРЯ Chick thanked for this post
    Post Thanks / Like

аз съм намерил решение за себе си преди 3 години. споделих го с вас...оттук нататък всеки сам си решава...

Старо куче
    Post Thanks / Like

По принцип решението е тва, И-реадерс са супер бавни, тва от опит: Pixel Qi display

плюс нещо от сорта и си ти: Smart Ultra-thin 10.2 inch WIN7 Intel Atom 1.8GHz D2500 CPU DDR3 RAM 2GB 320GB 1024*600 Microphone Notebook, Britain - DinoDirect.com

само че е за хора на които им се занимава

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Electronic Readers - препоръки

Има голямо намаление на Nook тези дни, цената му е намалена на 29.99 направо без пари. Книгата е много добра, ако искате модела с подсветка цената му е 69 паунда
    .NOOK® Simple Touch | Reviews, Specs & Features - NOOK® UK
    Сина ми и съпругата ми имат този модел и са много доволни според мен е по добрия избор в сравнение са Киндъл.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Electronic Readers - препоръки

Излиза най-добрия модел сред e-инк книгите Kobo Aura HD Overview по-голям, по ярък
    Спецификациите му са тук Kobo Aura HD Technical Specs

Напреднал Аватара на krembo_t
    Град
    Room on the broom
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Electronic Readers - препоръки

Още един глас за Ноок-Глоулайт ! Една от най-използваните ми модерни джаджи

GalyaR
    Guest

По подразбиране За: Electronic Readers - препоръки

Сърдечна благодарност! Току що олекнах с 29 паунда и се сдобих с нещо отдавна отлагано

32. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Electronic Readers - препоръки

Цитирай Първоначално написано от krembo_t Виж мнението
    Още един глас за Ноок-Глоулайт ! Една от най-използваните ми модерни джаджи
    NOOK® Simple Touch GlowLight™ | Reviews, Specs & Features - NOOK® UK линк към него той е намален с 40 паунда

Страница 2 от 6 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Препоръки?
    От kitten във форум Образование в UK
    Отговори: 32
    Последно мнение: 04-10-2010, 19:43
  2. Penguin Readers
    От musholina във форум Образование в UK
    Отговори: 0
    Последно мнение: 12-06-2005, 22:17

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми