Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Въпрос за фермите

Здравейте,

Имам мерак да работя в някоя ферма но ми е чудно възможно ли е предвид че нямам завършено средно и съответно и не съм студент ?
    При кандидатстване гледат ли се тези неща ? и работодателя ли одобрява работниците един по един или от агенциите решават кой да му изпратят ? Как става подбора на желаещите ?

Чел съм изискванията по различните агенции но питам вас дали имам шанс за одобрение като цяло ? на 26г. съм...

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Въпрос за фермите

Цитирай Първоначално написано от 4eren Виж мнението
    Здравейте,

Имам мерак да работя в някоя ферма но ми е чудно възможно ли е предвид че нямам завършено средно и съответно и не съм студент ?
    При кандидатстване гледат ли се тези неща ? и работодателя ли одобрява работниците един по един или от агенциите решават кой да му изпратят ? Как става подбора на желаещите ?

Чел съм изискванията по различните агенции но питам вас дали имам шанс за одобрение като цяло ? на 26г. съм...

А английски знаеш ли?
    Не поглеждай с гняв назад.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от 4eren Виж мнението
    Здравейте,

Това е твоят подфорум - разгледай темите там. Местя и темата ти.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Английски имам някво ниво... и смятам да почна курс за доразвиването му но са си пари и се чудя да не ми спъне работата образованието

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Това е твоят подфорум - разгледай темите там. Местя и темата ти.
    Мерси ! Търсих подходящия раздел но... :D

5. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране На студентска бригада без да си студент?

Не можах да намеря отговор чрез търсачката и понеже много отдавна съм бил студент, и съм мноооого далеч от темата искам да попитам:

1. На моя много близка и казали че е възможно без да е студент да замине на бригада в УК. Има ли такова животно?
    2. И ако има как става ?

Благодаря, и сорри ако въпроса е много ступид!
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

Virus Аватара на IvelinGG
    Град
    Arbroath, Angus-Scotland
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: На студентска бригада без да си студент?

От няколко години, не мога да ти кажа колко точно, не се водят студентски бригади, а студентски и младежки бригади.
    А колкото до определението "младежки", виждал съм и младежи на 50г. да работят по фермите чрез схемата за сезонна земеделска работа.
    Така че не виждам какъвто и проблем който и да е да замине на такава бригада.
    Отделен въпрос е че не всички желаещи заминават, понеже има квота която за България и Румъния е 20 000 души годишно.
    Трябва ти малко късмет, и когато кандидатстваш пред съответния оператор по SAWS програмата, или неговият представител в България, за да те изберат теб измежду други 5 да кажем
    Ето тук може да видиш кои са операторите по Saws:
    UK Border Agency | Who are the approved Seasonal Agricultural Workers Scheme Operators?
    Последно редактирано от IvelinGG : 04-01-2012 на 17:24

8. БЛАГОДАРЯ victor07 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Seasonal Agricultural Workers Scheme (SAWS) is, and how Bulgarian and Romanian nationals can apply to work in the UK under the scheme. It also contains information for UK farmers and growers who want to employ seasonal workers.

The SAWS is designed to allow farmers and growers in the UK to recruit low-skilled overseas workers to do short-term agricultural work. The scheme works on a quota basis. Farmers and growers who participate in the scheme can employ a fixed number of overseas workers though the scheme each year. In 2010 and 2011 the quota is 21,250 places.

To be able to apply to come to the UK under the SAWS, you must be a national of Bulgaria or Romania. If your application is successful, you will get a work card which gives you permission to work in the UK. You will be allowed to work here under the scheme for a maximum of 6 months.

The scheme is managed by 9 approved operators on our behalf. We issue a fixed number of work cards to operators each year. When these work cards have been issued to workers, the scheme will be closed for the year and no more applications will be accepted.

SAWS workers can do low-skilled work including:

planting and gathering crops;
    on-farm processing and packing of crops; and
    handling livestock.

source: UK Border Agency | Seasonal Agricultural Workers Scheme

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

На практика не е нито студентска, нито младежка бригадата, защото няма възрастово ограничение (18+ е критерият за възраст), както е писал Ивелин.

Кандидатства се по SAWS (<- в който едноименен подфорум и ще преместя темата ей сега) и се работи след получаване на Work Permit, за какъвто може да кандидатства всеки пълнолетен и работоспособен човек.

Тъй като, както вече се каза, има годишна квота, разрешителни се издават на определен брой хора, като различните оператори разполагат с различни лимити. В масовия случай в Бългаpия се кандидатства чрез представители на операторите.

11. БЛАГОДАРЯ victor07 thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. студентска бригада + селф емплой=? бъркотия
    От iliakostadirtonov във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 09-10-2011, 13:28
  2. Чрез студентска бригада или сам?
    От deskata01 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 10
    Последно мнение: 04-04-2011, 23:51
  3. Студентска бригада
    От zlatina.georgieva във форум Студенти
    Отговори: 0
    Последно мнение: 03-01-2011, 23:45
  4. след студентска бригада
    От 4ardafon във форум Студенти
    Отговори: 9
    Последно мнение: 27-08-2008, 13:00
  5. Отговори: 1
    Последно мнение: 12-12-2007, 12:27