Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 24 от общо 24
    KOTKOT
    Guest

По подразбиране следпразнича бърза диета- дюкан или аткинс

здравейте и да е честита новата година на всички!!!
    видях, че има тема за отслабване и диети, която обаче е малко със задна дата.
    аз не съм привърженик на диети за дълъг период от време, обаче от време на време правя по някоя ударна.
    от досегашния ми опит съм се убедила в едно-няма магически диети. 1 кг телесна маса =7000 ккал.
    смятайте ги както искате, това е 1000 ккал на ден дефиците ако искам да отсклабвам с 1 кг на седмица.
    в моя случай няма как да си създам дефицита като намалям само храната.
    ако например огранича дневния си прием на калории с 500 , тооест ям до 1200, това значи че остават 500 да изгоря в фитнеса илис други упражнения.
    или другия вариант, и единствен овбоснован медицински е когато тялото е в процес на липоза, тоест гори собствените си мазнини. тогава и единствено се горят повече мазнини , без да се налага да свеждаме калориите до минимум и припадаме из фитнес залите.
    познати са ми 2 диети от този вид.
    ударната фаза на дюкан или аткинс.
    аз съм опитвала аткинс и съм сваляла доста и бързо. обаче при въвеждане на въглехидрати в менюто, ако оплескам нещата, килограмите се връщат моментално.
    мисля да опитам дюкан след 2 дни.
    миналата седмица един познат лекар, който не е фен на диети, спомена нещо за хранителен триъгълник. той е хирург и обясняваше как теглят пациенти след операция, понеже при липса на един от 3 елемента- въглехидрати, протеини, мазнини, се наблядава имунен дефицит.
    и като го накарах да обясни, той ми каза, че ако 1 елемент липсва, веднага започва намаляне на телесното тегло. така че те теглят пациента, понеже няма как да му мерят имунната устойчивост.
    и за пореден път ми стана ясно, че няма как да не се отслабне, ако се отстрани напълно или до минимум един елемент- ВЪГЛЕХИДРАТИТЕ НАЙ-ДОБРЕ.
    говоря за режим в порядъка на месец, а не на години. освен това,когато сме в кетоза не изпитваме никакъв апетит почни. отнема обаче 2-3 дни докато докараме тялото в кетоза. аз използвах кетостикс за да следя за това.
    някой да има мнение, опит, съвети?
    аз почвам от днес, само протеини, с малко зелени салати за 2 дни. после на дюкан атаката. не мога да почна днес, понеже не съм се заредила с месо след празниците!!!
    благодаря за мененията, успех на всички.

Напреднал
    Град
    София
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: следпразнича бърза диета- дюкан или аткинс

Не е ли опасно да смесваш няколко диети в толкова кратък интервал? Ударната фаза на Дюкан, макар бърза и ефективна, всъщност представлява огромен стрес за организма и не случайно не е самостоятелна диета, само една от фазите на тази програма, които трябва да приложиш. Ако след тази ударна фаза, продължиш със същите (или по-строги) ограничения, вместо да започнеш захранване на организма, може само да си навредиш. Аз съм изключително доволен от Дюкан, във всичките му фази, но така и не си изградих правилни навици за хранене и в рамките на една година резлутата изчезна.

Моя съвет е да не взимаш отделни части от различни диети, а да се спреш на една програма и да я приложиш цялата. Не изключвай въглехидратите за дълъг период от време, организма има нужда от всички елементи, но в правилните количества. И естествено - много движение.
    Кажи на Господ, че имаш планове, за да го разсмееш!

Напреднал Аватара на mell
    Post Thanks / Like

Аз никога не съм пробвала диетата на Аткинс,но за това пък правя само на Дюкан.При нея никога не стигам до крайните фази правя я само за 3-4 седмици преди почивка или за да ми се свие стомаха.Вчера видях точкова диета ,всяка храна има точка и ако надминеш 40 се пълнее.
    И аз от днес започнах диета но тя е 7 дена разделно хранене,всеки ден различни храни.Омръзна ми месото покрай празниците затова няма да правя Дюкан.Успех на всички и на мен
    По голяма стръв -по голяма щука.....

Да бъдеш щастлив не означава, че всичко е съвършенно около теб. Това
    означава, че сте решили (и сте успели!) да погледнете отвъд
    несъвършенствата на света, на хората и на нещата, които се случват.

KOTKOT
    Guest

Цитирай Първоначално написано от mell Виж мнението
    Аз никога не съм пробвала диетата на Аткинс,но за това пък правя само на Дюкан.При нея никога не стигам до крайните фази правя я само за 3-4 седмици преди почивка или за да ми се свие стомаха.Вчера видях точкова диета ,всяка храна има точка и ако надминеш 40 се пълнее.
    И аз от днес започнах диета но тя е 7 дена разделно хранене,всеки ден различни храни.Омръзна ми месото покрай празниците затова няма да правя Дюкан.Успех на всички и на мен
    аз не си и мисля да смесвам различни диети.
    просто не съм сигурна дали да поча дюкан или аткинс, но да внимавам с мазнините.
    аткинс позволява 20 г въглехидрати на ден, което е идеално за ме, понеже обичам салати.
    при дюкан в началаната фаза няма салата и това малко ме тормози.
    иначе и при двете се създава дисциплина и се свива стомаха.
    питах за съвети и мнения коя от двете сте пробвали.
    иначе не съм фен на никакви ексцесии.

batko_vi_piranha Аватара на batko_vi_piranha
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Лакомията стои в основата на наднорменото тегло. Лакомията е психично състояние, при което обекта се пристрастява към оргазма на небцето. До такова състояние човек може да се докара когато душевния дискомфорт продължи по-дълго от нормалното и празнотата в душата най-често се запълво с прибягване до краткотрайни удоволствия като: цигари, алкохол, секс, наркотици, рокенрол, насвинване , на.ак..ване , напукване, нашмръкване .... и тям преподобни...така, че диетите няма да ви ползват много ако не решите проблема радикално...
    Dentibus Albis

6. БЛАГОДАРЯ vm13, karen, Didkus, merry, zmei4o_pk and 2 others thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от KOTKOT Виж мнението

аз съм опитвала аткинс и съм сваляла доста и бързо. обаче при въвеждане на въглехидрати в менюто, ако оплескам нещата, килограмите се връщат моментално.

мисля да опитам дюкан след 2 дни.
    миналата седмица един познат лекар, който не е фен на диети, спомена нещо за хранителен триъгълник. той е хирург и обясняваше как теглят пациенти след операция, понеже при липса на един от 3 елемента- въглехидрати, протеини, мазнини, се наблядава имунен дефицит.
    и като го накарах да обясни, той ми каза, че ако 1 елемент липсва, веднага започва намаляне на телесното тегло. така че те теглят пациента, понеже няма как да му мерят имунната устойчивост.
    и за пореден път ми стана ясно, че няма как да не се отслабне, ако се отстрани напълно или до минимум един елемент- ВЪГЛЕХИДРАТИТЕ НАЙ-ДОБРЕ.
    говоря за режим в порядъка на месец, а не на години. освен това,когато сме в кетоза не изпитваме никакъв апетит почни. отнема обаче 2-3 дни докато докараме тялото в кетоза. аз използвах кетостикс за да следя за това.
    някой да има мнение, опит, съвети?
    аз почвам от днес, само протеини, с малко зелени салати за 2 дни. после на дюкан атаката. не мога да почна днес, понеже не съм се заредила с месо след празниците!!!
    благодаря за мененията, успех на всички.
    Първо, колко килограма имаш за сваляне?
    Второ, подчертаното от мен е широко известния йо-йо ефект при прилагането на диетите. Идва не от ниското качество на дадена диета, а от това, че се прилага краткотрайно ограничение на храненето, след което човек постепенно се връща към обичайния си начин на хранене, т.е. този начин, който е довел до напълняването, на първо място.

Затова нито една диета не дава трайни резултати, ако е доста различна от обичайния начин на живот.

Трайни резултати се постигат само ако се направят трайни изменения в начина на живот - хранане, физическа активност и т.н.

И аткинсън, и дюкан са диети с много месо, като се ограничават въглехидратите. Имай предвид, че мозъчната активност страда и при двете. Аз съм постигала добри резултати с дюкан (4-6 кг), но оттам нататък си зависи от начина на живот, дали ще ги задържиш. Мой приятел отслабна на няколко пъти по 15-20 кг без нито една известна диета, просто ограничи яденето и увеличи ходенето на фитнес, но като свърши периода на диетата, пак се е връщал към бонбонки и сладички... та резултатите... не са усмъртителни. Сега е последното отслабване, надява се да ги задържи, като не яде глупости... Ще видим

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

8. БЛАГОДАРЯ vm13, MyleneFarmer, merry thanked for this post
    вещица Аватара на karollin
    Post Thanks / Like

Другата още по-бърза и ефектна е японското чудо. Но лично аз препоръчвам скарсдейл.

Напреднал Аватара на mell
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от batko_vi_piranha Виж мнението
    Лакомията стои в основата на наднорменото тегло. Лакомията е психично състояние, при което обекта се пристрастява към оргазма на небцето. До такова състояние човек може да се докара когато душевния дискомфорт продължи по-дълго от нормалното и празнотата в душата най-често се запълво с прибягване до краткотрайни удоволствия като: цигари, алкохол, секс, наркотици, рокенрол, насвинване , на.ак..ване , напукване, нашмръкване .... и тям преподобни...така, че диетите няма да ви ползват много ако не решите проблема радикално...
    Може би до някъде си прав,аз за мен мога да кажа че обичам сладкото и никоя диета няма да промени мнението ми,пиа по малко,не пуша,имам всичко останало,но може би метаболизма ми е по забавен.Това че правим диети на значи че сме дебели или с наднормено тегло,а просто искаме да се прочистим.
    По голяма стръв -по голяма щука.....

Да бъдеш щастлив не означава, че всичко е съвършенно около теб. Това
    означава, че сте решили (и сте успели!) да погледнете отвъд
    несъвършенствата на света, на хората и на нещата, които се случват.

KOTKOT
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Второ, подчертаното от мен е широко известния йо-йо ефект при прилагането на диетите. Идва не от ниското качество на дадена диета, а от това, че се прилага краткотрайно ограничение на храненето, след което човек постепенно се връща към обичайния си начин на хранене, т.е. този начин, който е довел до напълняването, на първо място.

Затова нито една диета не дава трайни резултати, ако е доста различна от обичайния начин на живот.

Трайни резултати се постигат само ако се направят трайни изменения в начина на живот - хранане, физическа активност и т.н.

И аткинсън, и дюкан са диети с много месо, като се ограничават въглехидратите. Имай предвид, че мозъчната активност страда и при двете. Аз съм постигала добри резултати с дюкан (4-6 кг), но оттам нататък си зависи от начина на живот, дали ще ги задържиш. Мой приятел отслабна на няколко пъти по 15-20 кг без нито една известна диета, просто ограничи яденето и увеличи ходенето на фитнес, но като свърши периода на диетата, пак се е връщал към бонбонки и сладички... та резултатите... не са усмъртителни. Сега е последното отслабване, надява се да ги задържи, като не яде глупости... Ще видим
    съгласна съм напълно. както и преди казах, аз подкрепям хранителни режими, а не екстремни диети.
    обаче за бързо сваляне и мотивация е нужна малко по-строга диета и дисциплина.по пройнцип аз съм привърженик на ниско-въглехидратно хранене.
    обожавам сладко и си хапвам , когато не се проитеснявам че трябва да сваля някое кило.
    иначе тези дивотии като рязко ограничаване и после преминаване към неограничено хранене са супер неефективни, дори вредни.
    аз мога да кажа, че имам сериозни познаня в тази област.
    факта че качвам по някое кило по време на празници е от липса на воля да отказвам изкушения пред зимните месеци, а не от незнание.
    след като прекрача прага на допустимото за мен, веднага се вземам в ръце и държа фронта докато се приведа във форма.

KOTKOT
    Guest

нека условно да кажем 10 кг. кой, как, и за колко време ги е свалял най-ефективно.

аз навремето редовно свалях 3-4 за седмица със зелевата супа.
    обаче голяма част от свалените кг са вода, а не телесна маса.
    с аткинс свалях в обиколката за 1 седмица, не толкова на кантара

KOTKOT
    Guest

Цитирай Първоначално написано от karollin Виж мнението
    Другата още по-бърза и ефектна е японското чудо. Но лично аз препоръчвам скарсдейл.
    е да, те и двете действат. скарсдеил е кетонна диета. няма начин да не действа. обаче е супер сложна за изпълнение. как ще стане 14 дена да следвам стриктно меню, което включва доста необичайни за хладилника ми храни?
    освен това няма как да пазарувам 50 гр агнешко или 2 лъжици фъстъчено масло.
    за тази диета трябва да отида със специален списък в супера и после да използвам само 1/5 от купените продукти. аз нямам и възможност да следвам прецизен план като грамажи и т.н.
    затова и диети от сорта на дюкан и аткинс ми допадат. изключват 1 хранителна група, но не е нужно да следваш прецизно и изчисляваш позволените храни

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

?

От това до голяма степен зависи отговорът.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

?

От това до голяма степен зависи отговорът.
    около 10 кг за сваляне

16. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

Не знам къде видя грамажи в скарсдейл.Иначе аз когато съм я правила ядях само пилешко от месата.А спанака го замествах с краставици.Вярно е,че е кетонна диета,но е най-балансирана.
    Аз през 2 от бременностите качвах по около 50 кг .Единия път ги свалих със плодолечение,като на последния курс горда и уверена,че съм на финала реших,да се изгавря със себе си и направих 50 дни на фреш и вода.Ефект естествено имаше-направо изсъхнах.Но понеже организма си иска своето после бях като тазманииски дявол.В 3-4 часа сутринта скачах в дънките и на денонощния.....Та много бързо се върнах в изходна позиция,че и отгоре.Много нещастна реших да мина в другата крайност-за 50 дни със фитнес инструктор и белтъчини свалих 30 кг.Само дето силите ми стигаха единствено за фитнеса.Мъжо като потърсеше чорапи и пращах децата на магазина.Пускането на пералня беше изключително изтощително.Резултата беше налице но.....+три седмици в реанимация със двустранна пневмония"поради изтощен организъм",12 абоката,чернодробно лечение защото антибиотиците дето ми ги натъпкаха даже не са ги чували по аптеките,кръвно 220 на 130 от урбазона 3 пъти на ден,и най вече сломен дух щото двама от стаята не си тръгнаха през централния вход.Та за три седмици самосъжаление и зяпане в тавана"в ренимация няма дори тв"стигнах до извода,че схемата ми е тотално смахната.Започнах да се интересувам от начин на хранене който не само ще подържа килограмите ми,но и ще подобри имунитета.С доста бавен и балансиран преход преминах на вегетарианство-суровоядство.Само да вметна,че това иска изключително добри добри познания за състава на храните и хранителните им свойства.Не препоръчвам на никой който не е запознат със необходимите храни и добавки"естествено не става въпрос за добавки под формата на таблетки"да го практикува.На мен ми отне месеци проучване на темата.Сега след почти година мога да кажа,че това е правилният режим за мен.Не,че понякога не преглъщам при вида на любима преди храна,но става все по-лесно.Е има и неща дето са минали термична обработка и не мога,пък и не искам да се откажа от тях-кафе и алкохол.Не агитирам никой.Както казах за преминаване към такъв начин на хранене се изискват много познания и плавен режим.В противен случай може да навреди много.Изключването на коя да е хранителна група за по-дълъг период от време е изключително вредно.Както описах разбрах го от личен опит.

18. БЛАГОДАРЯ Kalo_75, schismy thanked for this post
    Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Не искам да се намесвам, аз не ги знам тези диети. Но от 4 години не съм спряла да се движа, преди заради работата си, с сега тука нямам работа, която да изисква движение, но от 30 минути на ден в момента отделям 75 за спорт у дома и гледам да хиодя пеша винаги, когатоо имам време. А и друго, цялата работа с килограмите е че докатро си мисим, че сме дебели и грозни, ще сме такива. трябва мниого да се работи и на подсъзнателно ниво за самото ни самочувствие.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

20. БЛАГОДАРЯ karollin thanked for this post
    don't care
    Post Thanks / Like

Въглехидратите са причинителя на затлъстяването. Те карат организма да произвежда повече инсулин, който контролира нивото на кръвната захар в организма и оттам начина, по които постъпващите хранителни вещества се обработват или съхраняват в клетките под формата на мазнини.
    За мен една от най-интересните книги по темата е Why We Get Fat by Gary Taubes. В нея той обяснява като в учебник горното. Неговата основна идея е, че хората не пълнеят защото преяждат, а преяждат защото телата им са в режим на пълнеене. Хората с наднормено тегло всъщност страдат от недостиг на основните най-необходими хранителни вещества (под формата на протеини и мазнини). Телата им изпитват постоянен глад, защото повишеното ниво на инсулина им е причина за това клетките да са в режим за преработка на тази захар първо, и обработката на протеините и мазнините остава на заден план, а именно те са най-необходими. Книгата е наистина много интересна и обръща добре познатата хранителна пирамида с главата надолу. Дава, поне за мен, напълно задоволително обяснение защо в ерата на нискокалоричните и нискомаслените храни има такъв голям процент на затлъстелите хора сега.
    Аз лично от около 8-9 месеца гледам да се придържям към ниско-въглехидратен режим, не защото имам нужда да свалям килограми, а защото с него напълно изчезва чувcтвото за глад и cravings за сладки храни, а и имам много повече енергия. Още ниско-въглехидратният начин на хранене напълно преодолява всеизвестното схващане, че човек трябва постянно да упражнява волев себеконтрол, за да поддържа нормално тегло, защото този начин на хранене е основан на ядене на правилния вид храни в неорганичени количества, когато чувстваме глад.

22. БЛАГОДАРЯ vm13, schismy, amareta thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

И аз съм на мнение че, както Karolin подчерта, е по-добрия вариант човек да си изработи режим на хранене, а не временна диета. Много по-естествено става прехода за организма, отколкото да правим йо-йо диети постоянно. Всеки специалист в тази област може да каже, че когато човек мине на диета, организма започва да извлича по-голям % хранителни вещества от храната, понеже приема е по-оскъден. И когато ние се завърнем към така чакания ни традиционен режим на хранене, организма продължава да извлича този по-голям % докато не се върнем на същите килограми. Аз разбирам защо тези диети имат такава популярност, и на мен би ми се искало да се тъпча 11 месеца в годината с каквото ми душа иска и после с 30 дневна диета да се избавя от излишните колограми.
    Та така де, май всичко опира до самоконтрол.

the good one, аз също съм на нисковъглехидратна диета и доста добре ми се отразява, но определено в началото това ламтене за сладко ме побъркваше. Добре, че организмът има възможността, както да се учи така и да се отучва от навици.

Post Thanks / Like

Въглехидратите са причинителя на затлъстяването......
    Не мога да се съглася с теб.Изключвайки коя да е хранителна група отслабване ще има.Както и прекаляването с някоя от тях нарушава метаболизма и води до напълняване.Това обяснява ефекта от разделното хранене.Плодовете се разграждат в организма за 30 мин,зеленчуците за два часа,белтъчините за четири часа и т.н.Но само ако са приети разделно.В противен случай при смесването на неподходящите групи храната остава в стомаха около 72 часа.Съответно през цялото това време организма изразходва енергия за да преработва тази храна,а човек за тези 72 часа си е похапнал още доста пъти.
    Ако под въглехидрати имаш предвид бързите въглехидрати(шоколади,сладки и бял хляб) да,но не мога да се съглася за бавните(плодовете,фрешовете,меда,пълнозърнестите житни храни и всички други естествени въглехидрати)
    Въглехидратите са основния източник на енергия за нас,нашия мозък и централната ни нервна система.Те имат пряка роля в обновяването на клетките.Също и фибрите които се съдържат в тях.При спиране на въглехидратите организма изгаря не само мазнини,но и мускулна маса.

защо в ерата на нискокалоричните и нискомаслените храни има такъв голям процент на затлъстелите хора сега.
    Ами защото не е важно колко калории си приел,а от какво си ги приел.Всички нискокалорични и обезмаслени продукти така широко рекламирани и продавани по магазините съдържат само химия,антибиотици,аспартам.....(списъка е безкраен)Всички тези продукти са доказано канцерогенни и не съдържат нито едно полезно вещество.Например така широко рекламирания диетичен маргарин-това нещо и на смъртен враг не бих го сервирал.
    Баланса в природата е уникален и неповторим.Тя е създала всичко което ни е необходимо.Как може нискокалоричните и нискомаслени продукти в лъскави опаковки по рафтовете в супера да са по полезни от ябълката на дървото.
    Не се прощавам с вещицата в мен.И с феята добра не се прощавам.Различен смисъл има всеки ден -не знам, коя от двете ще играя.Противник съм - на злоба и лъжа.Проклета съм - за хора безсърдечни
    Коя от двете искаш да познаваш?Душата ми подобна е на храм -добре дошъл, щом идваш без омраза.Дребнав ли си обаче или сноб,от злото не усещаш ли тревога,ще бъда по-студена и от гроб..
    Низвергнат или хвален от света -това дори не искам да го зная.Подавам ти приятелски ръка,Човекът, ако в тебе разпозная!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Ами аз специално под нисковъглехидратна имах предвид нисък прием на захари. Вероятно и той това е имал пред вид.
    Иначе в момента към продуктите с лъскави опаковки можем спокойно да прибавим и всички заленчуци произвеждани в фермите на запад. Като видиш, чери домати как растат без почва, а просто корените им са потопени в химичен разтвор, и направо ти идва да си теглиш куршума, защото всичко в магазина (поне в UK) е от такива ферми... много отровен стана света, но вероятно може и още.

26. БЛАГОДАРЯ karollin, the good one thanked for this post
    don't care
    Post Thanks / Like

karollin, в изказването ти има много фактически неточности.

ще подчетая само една от основните, защото ме ни се влиза в спорове:

Foods high in carbohydrate include fruits, sweets, soft drinks, breads, pastas, beans, potatoes, bran, rice, and cereals. Carbohydrates are a common source of energy in living organisms; however, no carbohydrate is an essential nutrient in humans

Carbohydrate - Wikipedia, the free encyclopedia

28. БЛАГОДАРЯ karollin, amareta thanked for this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Аз преди много години пробвах разделното хранене и от тогава си изградих мой режим. Основно наблягам на пресни плодове и зеленчуци, намалявам месото, но не се лишавам от него и почти спирам с кейксчетата и шоколадчетата. Заместители на захарта не ползвам. Ако много ми се дояде сладко, банан с мед или ако врътна някой сладкиш за домочадието, си щипвам и аз парченце Само пълнозърнести храни, хляб, спагети, паста, само оризът нещо не можах да го възприема, та продължавам бял да готвя. Децата така са свикнали с пълнозърнестата паста и спагети, че другата и на вкус и на консистенция не им допада. Но още налитат на бял хляб Количеството е много важно, в никакъв случай да не преяждаш или да пропускаш хранене и към всичко това увеличаваш движението, дали ще тичаш, ходиш пеша, ще караш колело или скачаш на въже в двора.
    След празниците, тъй като се тъпкахме с много меса и сладкиши, пак започнах така. Сутрин билков чай с лимон, понякога го подслаждам с малко мед. По-късно закуска плодова салата и кафенце. За обяд салата, булгурената салатка най ме засища. Преди да си тръгна от работа хапвам плод, за да не съм гладна като се прибера. В къщи приготвям вечеря за цялото домочадие, аз ям същото като тях, но много внимавам в количеството и десерт за мен няма До към 6-7 вечерта гледайте да сте приключили с храненията, гледам да са 4 на брой и на равномерни интервали.

30. БЛАГОДАРЯ mila_2, Zara, RNOH thanked for this post
    Post Thanks / Like

Няма спор
    Никъде не посочвам,че въглехидратите са по-ценни за организма от белтъчините или мазнините.
    Значение [редактиране]

Белтъците участват в голяма част от процесите, протичащи в живия организъм. Структурата на клетката, протичането на метаболитните процеси, регулацията на хомеостазата и дори защитата на организма се дължи преди всичко на конкретни белтъци. Ролята им в съхраняването и реализирането на генетичната информация, ги нарежда сред най-важните компоненти на живата клетка, наред с нуклеиновите киселини, въглехидратите и липидите.
    Белтък — Уикипедия
    Не се прощавам с вещицата в мен.И с феята добра не се прощавам.Различен смисъл има всеки ден -не знам, коя от двете ще играя.Противник съм - на злоба и лъжа.Проклета съм - за хора безсърдечни
    Коя от двете искаш да познаваш?Душата ми подобна е на храм -добре дошъл, щом идваш без омраза.Дребнав ли си обаче или сноб,от злото не усещаш ли тревога,ще бъда по-студена и от гроб..
    Низвергнат или хвален от света -това дори не искам да го зная.Подавам ти приятелски ръка,Човекът, ако в тебе разпозная!

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

само с гладуване не става. не може да гладува6 и да ба4ка6 пълноценно, особено ако работата е физи4еска или изисква пълна концентрация. все по някое време 6те ти при4ернее от глад (ако мога така да се изразя).
    променете си изцяло на4ина на хранене и няма да имате проблеми.
    ограни4аване на наситените мазнини + ако 6те са мазнини - само ненаситени, и въглехидрати на минимум. месо - риба или пиле6ко са перфектни.
    пък ако вземете и работа да си намерите пове4ко, няма да имате време да ядете, и междувременно 6те припе4елите някоя пара...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Протеинова диета за отслабване на д-р Пиер Дюкан
    От lordm във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 107
    Последно мнение: 03-12-2009, 11:12
  2. Протеинова диета за отслабване на д-р Пиер Дюкан
    От lordm във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 7
    Последно мнение: 02-01-2009, 14:35
  3. Бърза програма от DVD на Divx,Avi?
    От Geronimo във форум Интернет и компютри
    Отговори: 4