Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 35
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране Какво е самонает/self-employed? Жълти карти (сертификати): за самонаети и за студенти

Цитирай Първоначално написано от katita Виж мнението
    [...]
    да,ровя се,чета ,търся
    [...]
    Да си self employed (самонает) и да работиш in a self employed capacity (в качеството на самонает) означава, че си човек, който работи за себе си, т.е. сам си е шеф, следователно определя и е отговорен за това как и кога работата да бъде свършена, и предлага услугите си на частни или юридически лица; може да е едноличен търговец (sole trader) или директор на компания (limited company director).
    В зависимост от сферата и вида дейност, самонаетите (например адвокати, счетоводители, собственици на магазини, управители на фирми, строители, градинари, маникюристи, дистрибутори, ИТ специалисти и т.н.) сами плащат материалите и разходите си, могат да свършат работата сами или да наемат подизпълнители, издават фактури, за да получат парите си и прочие, понеже работят, образно казано, на свободна практика.

Самонаетите лица са и самоосигуряващи се, тъй като нямат работодател в смисъла на лице/компания, за която да работят с фиксирано работно време, да имат пряк началник, да имат социални придобивки като отпуска, бонуси или болнични и прочие. Следователно сами се грижат за плащането на осигуровките и данъците си и попълват годишна данъчна декларация, за което могат да наемат и счетоводител.

Българите (и румънците) нямаме свободен достъп до пазара на труда в Кралството и до 1 януари 2014 г. няма и да имаме, тъй като тогава е крайният срок за премахване на ограниченията. За да работим, в общия случай трябва да упражняваме съюзно право (treaty right) като самонаети, да имаме разрешително за работа (например accession worker card) или да не подлежим на ограничения (да сме exempt from work authorisation). Последните две се придобиват и доказват по различни начини.

За да работиш като самонает, нямаш нужда от разрешение. Потвърждение на това, че развиваш някакъв бизнес (т.е. си самонает = self employed), ако желаеш, можеш да получиш от UK Border Agency /UKBA, част от Home Office/, под формата на жълт регистрационен сертификат, известен като жълта карта за самонаети, за който се кандидатства, като докажеш с различни документи (фактури, банкови извлечения, договори за услуги, препоръки и други), че работиш за себе си. За жълта карта за самонаети може да се кандидатства преди или след като си се регистрирал като самонает, понеже на теория не е задължителна. За да се регистрираш, трябва да имаш осигурителен номер (NIN), който се получава също след като докажеш в JobCentre+, че си самонает.

За да работиш като нает (employed), докато си студент, имаш нужда от разрешение от UKBA, каквото се явява жълтата карта за студенти. Без нея не можеш да работиш, докато учиш - тя е задължителна. А за да я получиш, трябва да имаш цялостна здравна застраховка (comprehensive sickness insurance), за да не си в тежест на здравната система в случай на здравословен проблем.

За да работиш по принцип като нает (employed), ти трябва работно разрешително, каквото се явяват розовата карта (Accession Worker Card) и синята карта (Blue Registration Certificate) най-общо казано. Например ако желаеш да работиш в дадена компания, която не може да намери по-подходящ кадър и кандидатства за разрешение да те наеме, в селското стопанство, като au pair или в качеството си на висококвалифициран (highly skilled).

Не подлежат на ограничения различни групи хора, които изпълняват съответни условия. Например членовете на семейството на българин, който упражнява съюзно право да бъде самонает или студент, който вече има работно разрешително или не подлежи на ограничения. Работилите 12 месеца на трудов договор също могат да получат неограничен достъп до пазара на труда, ако всичко е било законно. Съпрузите на британски граждани или на други граждани на ЕС, които упражняват съюзно право, също могат да станат exempt from work authorisation.

Освен Форума, който е огромен информационен ресурс, има разнообразна литература, която да ти помогне да се ориентираш как можеш да работиш законно в страната, в която (ще) живееш.
    Пребиваване и работа в Обединеното кралство
    Guidance for nationals of Bulgaria and Romania on obtaining permission to work in the UK /BR1 Guidance notes/
    European Casework Instructions | Chapter 7 - Accession State Nationals

В настоящия форум - Имиграция и Право - и подфорумите му има много на брой и много като съдържание полезни теми.

Успех!

2. БЛАГОДАРЯ Samuil73, darkrose, karollin, Yourfitter, Vanilia and 15 others thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: днес минах интервюто за жълт сертификат

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Коментарът не беше замислен да е отделна тема, затова може би трябва да се допълни, за да е по-изчерпателен. Нещата са казвани вече много пъти.
    Както се разбира от цитата, за да упражняваш съюзно право като самонает, студент или самоиздържащ се (без да си икономически активен), не ти трябва разрешение. За да си нает обаче, ти трябва разрешение от UKBA (освен ако не подлежиш на ограничения по една или друга линия) и тук е моментът, който си пропуснала - ние все още нямаме автоматично право на работа във всички страни от Съюза.
    Можеш да допълниш или уточниш първото мнение по темата, за да е по-ясно на тези, които сега се запознават с основните термини в практиката в Кралството. Обаче дискусията между вас е може би интересна за вас, но абсолютно неразбираема за тези, за чиито цели съм отделила темата. Мисля, че трябва да се води другаде, за да остане тази тема полезна за тези, за които е отделена.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

4. БЛАГОДАРЯ Doondie thanked for this post
    Нов потребител Аватара на Наско73
    Град
    Birmingham
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: днес минах интервюто за жълт сертификат

Да си self employed (самонает) и да работиш in a self employed capacity (в качеството на самонает) означава, че си човек, който работи за себе си, т.е. сам си е шеф, следователно определя и е отговорен за това как и кога работата да бъде свършена, и предлага услугите си на частни или юридически лица; може да е едноличен търговец (sole trader) или директор на компания (limited company director).

Самонаетите лица са и самоосигуряващи се, тъй като нямат работодател в смисъла на лице/компания, за която да работят с фиксирано работно време, да имат пряк началник, да имат социални придобивки като отпуска, бонуси или болнични и прочие. Следователно сами се грижат за плащането на осигуровките и данъците си и попълват годишна данъчна декларация, за което могат да наемат и счетоводител.

Българите (и румънците) нямаме свободен достъп до пазара на труда в Кралството и до 1 януари 2014 г. няма и да имаме. За да работим, трябва да упражняваме съюзно право, да имаме право на работа или да не подлежим на ограничения, което се придобива и доказва по различни начини.
    За да работиш като самонает, нямаш нужда от разрешение. Потвърждение на това, че развиваш някакъв бизнес (т.е. си самонает = self employed), ако желаеш, можеш да получиш от UKBA, под формата на жълт регистрационен сертификат, also known as жълта карта за самонаети, за който се кандидатства, като докажеш, че работиш за себе си. За жълта карта за самонаети може да се кандидатства преди или след като си се регистрирал като самонает. За да се регистрираш, трябва да имаш осигурителен номер (NIN).

За да работиш като нает (employed), докато си студент, имаш нужда от разрешение от UKBA, каквото се явява жълтата карта за студенти. Без нея не можеш да работиш, докато учиш. А за да я получиш, трябва да имаш цялостна здравна застраховка (comprehensive sickness insurance), за да не си в тежест на здравната система в случай на здравословен проблем.

За да работиш по принцип като нает (employed), ти трябва работно разрешително, каквото се явяват розовата карта (Accession Worker Card) и синята карта (Blue Registration Certificate) най-общо казано. За тях не ми се обяснява - има достатъчно информация вече там, където ти е посочено по-горе.

Освен Форумът, който е огромен информационен ресурс, има разнообразна (електронна) литература, която да ти помогне да се ориентираш как можеш да работиш законно в страната, в която (ще) живееш.
    Пребиваване и работа в Обединеното кралство
    European Casework Instructions | Chapter 7
    Guidance notes for Bulgarian and Romanian applications

Успех!
    Сигурен съм, че във форумите има достатъчно информация относно как да се регистрираш като селф-емплоед.
    Има според мен и някакво объркване. Например казва се че за да се регистрираш като селф-емплоед ти трябва нешънъл иншуранс номер, а за да минеш интервюто за същия номер ти трябва да докажеш дейност(инвойси и т.н.) като селф-емплоед ?
    Според мен се регистрираш първо като селф и то май е в НМRС а не в къмпани хаус(леле каква хубава дума-хаус) та хауса е като че ли да не би да регистрираш кока-кола на свое име. След това бачкаш примерно клинар и като събереш документи отиваш на интервю за нешънъл иншуранс номер. Като ти го дадат се регистрираш вече със сигурност в НМRС за да си платиш данъците които се свързват с този номер та и за това го искат. Ето тази и първата регистрация май я слагаме като 2 в 1 и от там идва омагьосания кръг. Ако успеем да направим тези неща отиваме при цветните карти.
    Има ли нещо вярно или и аз здраво съм се омотал ?
    atanasko
    Ноевият ковчег е направен от аматьори, професионалистите са построили "Титаник"

Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Какво е самонает/self-employed? Жълти карти (сертификати): за самонаети и за

ами не е точно така - тук се почва отзад напред. ПЪРВО почваш дейност, след 1-2-3 месеца отиваш за осигурителен номер, регистрираш се в данъчното че работиш като СЕ, после и за жълта карта, която всъщност е напълно излишна, освен ако нямаш съпруга която има нужда от синя карта.
    Къмпани хаус е за ЛТД /там последователността е друга/, а НМRС прави регистрация на СЕ.

7. БЛАГОДАРЯ Наско73, rayna1, summerwhite, dimowa thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Спешно - медицинска застраховка за жълт студентски сертификат

Нужна ли е такава застраховка когато се кандидатства за жълта карта защото не е опоменато в изискващите се документи.

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Спешно - медицинска застраховка за жълт студентски сертификат

Цитирай Първоначално написано от Nelii Виж мнението
    Нужна ли е такава застраховка когато се кандидатства за жълта карта защото не е опоменато в изискващите се документи.
    За каква жълта карта говориш - за студенти или за самонаети?
    И къде точно не е упоменато, че се изисква?

http://www.bghelp.co.uk/forums/regis...ufficient.html

Не просто е нужна, а е задължителна, ако ще кандидатстваш за студентска жълта карта. От 6 месеца вече е така.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

За каква жълта карта говориш - за студенти или за самонаети?
    И къде точно не е упоменато, че се изисква?

http://www.bghelp.co.uk/forums/regis...ufficient.html

Не просто е нужна, а е задължителна, ако ще кандидатстваш за студентска жълта карта. От 6 месеца вече е така.
    За самонает, за това съм кандидатствала

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Какво е самонает/self-employed? Жълти карти (сертификати): за самонаети и за

Здравейте, мисля, че изчетох цялата информация, която ми е небходима да кандидатствам за жърта карта като студент, обаче имам личен казус, който незнам как да разреша. Курсът ми е по английски и започва Септември, а аз искам за замина там 6 месеца по- рано. Знам, че имам право на 3 месеца , след което трябва да се регистрирам, обаче не мога да се регистрерам преди да започна да уча. Въпросът ми е или по- скоро търся съвет как да постъпя , за да не съм извън закона при условие, че искам да живея там за по дълъг период от 3 месеца преди да подам заявление за регистрация. Благодаря предварително на всички, които могат да дадат съвет.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Пътеводител за новодошли - emodonkov

Здравейте имам 2 въпроса за Self-eployed. Преди 3-4 години си изкаръх такъв , издадох фактури,взех референции,банков акаунт и така си изкарах и НИН. Обаче така и не получих никакъв документ официален , че съм SELF-EPLOYED ,примерно за НИН-а си имам вече пластика . Бях в агенция до работа искат ми копие от документа за SELF-EPLOYED, въпроса ми е има ли някакъв начин да си го изкарам през интернет или да видя изобщо какъв ми е статуса , понеже не съм сигурен но май за селф кандидатствах само по интернет като попълних един формуляр и го изпратих . И второ ако се наложи мога ли да кандидатствам отново за СЕЛФ вероятно ще ми станат 2 фирми-това възможно ли е ?Какъв документ трябва да получа(нещо на лист или пластика за СЕЛФ) и от къде да го поискам ако съм го загубил ?

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от warezbot Виж мнението
    Здравейте имам 2 въпроса за Self-eployed. Преди 3-4 години си изкаръх такъв , издадох фактури,взех референции,банков акаунт и така си изкарах и НИН. Обаче така и не получих никакъв документ официален , че съм SELF-EPLOYED ,примерно за НИН-а си имам вече пластика . Бях в агенция до работа искат ми копие от документа за SELF-EPLOYED, въпроса ми е има ли някакъв начин да си го изкарам през интернет или да видя изобщо какъв ми е статуса , понеже не съм сигурен но май за селф кандидатствах само по интернет като попълних един формуляр и го изпратих . И второ ако се наложи мога ли да кандидатствам отново за СЕЛФ вероятно ще ми станат 2 фирми-това възможно ли е ?Какъв документ трябва да получа(нещо на лист или пластика за СЕЛФ) и от къде да го поискам ако съм го загубил ?
    като си се регистрирал по интернет, си получил писмо, което съдържа твоя утр номер, това е нещо като егене на фирмата ти.не е пластика, просто писмо с номер. при всяко твое общуване с данъчните, се идентифицираш с този номер.
    щом не го знаеш, значи 3 години не си плащал данъци и осигуровки.
    трябва ти професионална помощ от счетоводител
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Първоначално плащах минималните осигуровки за НИН, след като се прибрах в БГ се обадих да им кажа, че не съм в страната да ги спрат... Имам приятел , който ми правеше декларацията за всяка година като нулева и я пускаше . Имам писмо от Равенюто със Manual Billing Unit Special Reference NO ******** от 2008 г на което писмо пише да изпратя май страница втора попълнена . Обаче не съм попълвал страницата 2 и не съм я изпращал, това проблем ли е ? До колкото разбрах това е нещо като временен UTR номер. Доказателство ли е пред агенциите за работа, че имам селф емплойд и до колко време е валиден този номер? Моля някой да ми разясни, ще съм му много благодарен.

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от warezbot Виж мнението
    Обаче не съм попълвал страницата 2 и не съм я изпращал, това проблем ли е ?
    И ние как се очаква да знаем какво АДЖЕБА пише на тази страница 2 от писмо, което ти е пратено преди 4 години? Ще ме разбиеш, честно!

В коментар №164 в настоящата тема, който явно си пропуснал да прочетеш , е обяснено, че номерът, който имаш, е временен NIN. Вече подобни е логично, че не се издават, тъй като за да се регистрира човек като самонает, трябва вече да има NIN. С други думи този номер никаква работа не ти върши. Страница 2 - каквото и да пише на нея - я забрави.

Как така хем си им казал, че си извън страната, хем някой ти пускал нулеви данъчни декларации, т.е. хем си прекратил регистрацията, хем някой продължавал да ти пуска нулеви декларации (с каква цел изобщо, ако не е нужно?)? За да ти пусне някой данъчната декларация, той трябва да ти знае UTR-а. Както и да е, де - оправяй се!

1. Казва се SELF-EMPLOYED. На теб как ти се причува е друг въпрос.
    2. Попълнил си формуляр CWF1.
    3. Нямаш фирма, защото си sole trader, а не company director.
    4. Всяка година от HMRC вежливо ти пращат известие, че трябва да попълниш данъчна декларация /notice to complete a tax return/, в което ти пише UTR-а и NIN-а. Обикновено това искат като доказателство, че си регистриран.
    5. Можеш да се обадиш на self-assessment helpline (0845 900 0444 или +44 161 931 9070 от чужбина) и да поискаш да ти изпратят потвърждение на UTR-а, което пристига за 1 седмица.
    6. Ако си прекратил регистрацията си като самонает, то след като ти пратят UTR-а, ще можеш да се регистрираш наново като sole trader със същия UTR (по телефона, по пощата или онлайн) и ще почнеш отново да си плащаш class 2 и class 4 national insurance contributions, както и да пращаш данъчна декларация всяка година.

И какъв е този зор да се използва думата "пластика" вместо "карта"?

П.С. Преместих въпросите ти тук.

16. БЛАГОДАРЯ stefka koleva thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Търново
    Post Thanks / Like

Здравейте, прекалено нов съм във форума, с 2 думи сега трябва да дебютирам с бърза серия от тъпи въпроси, но просто има такъв масив от информация, че още трудно се оправям.
    Иде реч за НИН, с жената имаме НИН от времето когато живяхме в Англия- доста отдавна 1995-1998, след туй се прибрахме в БГ, предполагам че тези НИН са актуални и сега, не е издаден на базата на туй че съм бил имплойд или селфимплойд, Въпрос- ако сега искам да започна като селфимплойд, мога ли да разчитам на този НИН от 1995 та ?

Благодаря Ви Предварително
    Последно редактирано от Дилбер Танас : 05-03-2012 на 16:32

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Дилбер Танас Виж мнението
    Здравейте, прекалено нов съм във форума, с 2 думи сега трябва да дебютирам с бърза серия от тъпи въпроси, но просто има такъв масив от информация, че още трудно се оправям.
    Иде реч за НИН, с жената имаме НИН от времето когато живяхме в Англия- доста отдавна 1995-1998, след туй се прибрахме в БГ, предполагам че тези НИН са актуални и сега, не е издаден на базата на туй че съм бил имплойд или селфимплойд, Въпрос- ако сега искам да започна като селфимплойд, мога ли да разчитам на този НИН от 1995 та ?

По пътя на логиката, след като аз все още мога да разчитам на ЕГН-то си в България, въпреки че е издадено през '86, така можете и вие да разчитате на осигурителните си номера.

19. БЛАГОДАРЯ Дилбер Танас thanked for this post
    Напреднал Аватара на anastasiys
    Post Thanks / Like

НИН-а ти е доживотен.....

21. БЛАГОДАРЯ Дилбер Танас thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Търново
    Post Thanks / Like

мдаа, логично е все пак, благодаря, Doodie- сега остава да потърся всички линкове свързани със self- employed и изкарване на UTR, то друго май не остава...апропо ако имам роднина( сестра ) settled в UK, май не помага изобщо ? Гледах постовете ви още отпреди "една петилетка", че и тълкуванията относно relatives на UKBA, стигнах до извода че единствено трябва да стана self- employed, за да се добера до Yellow Card submarine :)) anyway- cheers.
    Ето едни пичове, дето гледахме навремето в Hammersmith Odeon, беше купон тогава в Лондра, наш купон )

http://www.youtube.com/watch?v=vUDHG...ure=plpp_video

Нов потребител
    Град
    Търново
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от anastasiys Виж мнението
    НИН-а ти е доживотен.....
    малко се притеснявам, щото дето казваш някои неща са доживот, ама като се знам, че тогаз бяхме ъсайлъм сийкър-и и ми става едно такова некомфортно, въпреки че през 2007 си влязохме с детето тримата за да направим едно връщане към миналото по Muswell Hill ха-ха, но наистина НИН-а си е като

..prisoners here on our own device in Hotel California..

The Eagles - Hotel California (with Lyrics in the Description) - YouTube

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Може ли мед.сестра да се регистрира като self employed ?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от stresirana Виж мнението
    Може ли мед.сестра да се регистрира като self employed ?
    Ако може да докаже, че извършва услуги на различни клиенти - вероятно може.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

мдаа, логично е все пак, благодаря, Doodie- сега остава да потърся всички линкове свързани със self- employed и изкарване на UTR, то друго май не остава...апропо ако имам роднина( сестра ) settled в UK, май не помага изобщо ? Гледах постовете ви още отпреди "една петилетка", че и тълкуванията относно relatives на UKBA, стигнах до извода че единствено трябва да стана self- employed, за да се добера до Yellow Card submarine :)) anyway- cheers.
    Ето едни пичове, дето гледахме навремето в Hammersmith Odeon, беше купон тогава в Лондра, наш купон )

http://www.youtube.com/watch?v=vUDHG...ure=plpp_video
    Ако имаш НИН, можеш да се обадиш на helpline-a на HMRC Self-Employed Helpline for the newly self-employed и да им кажеш, че си започнал да работиш като селф-имплойд от еди-коя си дата (вече си започнал, датата е в близкото минало) и ще получиш UTR. След което вече може да подаваш в Border Agency за жълта карта. Не разбрах защо ти е толкова много необходима, ама дано ти да знаеш.

Нов потребител Аватара на rvc
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Ако имаш НИН, можеш да се обадиш на helpline-a на HMRC Self-Employed Helpline for the newly self-employed и да им кажеш, че си започнал да работиш като селф-имплойд от еди-коя си дата (вече си започнал, датата е в близкото минало) и ще получиш UTR. След което вече може да подаваш в Border Agency за жълта карта. Не разбрах защо ти е толкова много необходима, ама дано ти да знаеш.
    Да разбирам че това (обаждане) спестява онлайн регистрацията и попълването на cwf1 нали така?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rvc Виж мнението
    Да разбирам че това (обаждане) спестява онлайн регистрацията и попълването на cwf1 нали така?
    Да, цялата регистрация става по телефона, за 5 минути буквално. Те ти задават въпроси, ти отговаряш и те попълват. После получаваш писмо с потвърждение.

29. БЛАГОДАРЯ rvc thanked for this post
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rvc Виж мнението
    Не че я спестява - просто това е друг начин за регистрация. Може по телефона, онлайн или по пощата, като и в трите случая се попълва CWF1. Не е като да нямаш избор.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!
    Мога ли като самонает да имам само един клиент?Предстои ми регистрация за НИН,където мога да покажа фактури от един клиент/спортен клуб/.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от pet-6est Виж мнението
    Здравейте!
    Мога ли като самонает да имам само един клиент?Предстои ми регистрация за НИН,където мога да покажа фактури от един клиент/спортен клуб/.
    Ти можеш да имаш само един клиент, но зависи от много неща. Има вероятност на интервюто за НИН да разглеждат това като раота като employed (скрит емплоймънт), вместо за работа като self-employed. Какво точно вършиш за тях?

33. БЛАГОДАРЯ pet-6est thanked for this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 43
    Последно мнение: 05-09-2013, 11:33

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker