Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 22 от общо 22
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Exclamation Някой лети ли скоро от БГ за Лондон?

Привет!
    Някой ще лети ли скоро от БГ за Лондон?
    Спешно ми трябват лекарства от БГ, които не се продават в Англия.
    Благодаря предварително на отзовалите се!

Чакам 100 паунда от Elina Аватара на DarkFallout
    Град
    Era of Austerity and Retrenching
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Някой лети ли скоро от БГ за Лондон?

Цитирай Първоначално написано от julliette Виж мнението
    Привет!
    Някой ще лети ли скоро от БГ за Лондон?
    Спешно ми трябват лекарства от БГ, които не се продават в Англия.
    Благодаря предварително на отзовалите се!
    поредната такава тема ...

и кои са тези лекарства, защото при всички разисквания в предишните не успяхме да ги открием ...
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

“Good fences make good neighbors."

“Those who attempt to level never equalise.”

"If you pay people not to work and tax them when they do, don't be surprised if you get unemployment.... "

Град
    Post Thanks / Like

за да не ме разере погрешно авторката само да уточня, че аз хем летя често до БГ, хем ще летя скоро до БГ, хем мога да изписвам лекарства в УК ...

т.ч. нека да сподели пък ще търсим решение ...
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

"If you pay people not to work and tax them when they do, don't be surprised if you get unemployment.... "

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DarkFallout Виж мнението
    за да не ме разере погрешно авторката само да уточня, че аз хем летя често до БГ, хем ще летя скоро до БГ, хем мога да изписвам лекарства в УК ...

т.ч. нека да сподели пък ще търсим решение ...
    Как

Сигурен ли си, че можеш всичко да изписваш?не мисля,че имаш право да изписваш такива ако са ти извън специалността.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Как

Сигурен ли си, че можеш всичко да изписваш?не мисля,че имаш право да изписваш такива ако са ти извън специалността.
    зарче, нещо май не си наясно с регулациите в държавата, в която живееш ... тук всеки, с лиценз да практикува (стига да няма ограничения наложени от GMC), може да изписва морфин например ... дори и да е пенсионер кожен лекар ... просто на лист хартия ... друг е въпросът дали фармацевтът ще се усъмни и няма да го рипортне ...

Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

зарче, нещо май не си наясно с регулациите в държавата, в която живееш ... тук всеки, с лиценз да практикува (стига да няма ограничения наложени от GMC), може да изписва морфин например ... дори и да е пенсионер кожен лекар ... просто на лист хартия ... друг е въпросът дали фармацевтът ще се усъмни и няма да го рипортне ...
    Прав си,но в последно време рецептите ми за антибиотици на мен и семейството ми написани на лист хяртия не винаги ги приемат,особено тези написани от мен за мен.Хем ме познават аптекарите.

български рапан
    Град
    London
    Post Thanks / Like

DarkFallout

лекарства не ми трябват, ама малко лютеница и буркан кисели краставички ще ми донесеш ли, като си такъв пиТч. : )

8. БЛАГОДАРЯ ElinaT thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kalo_75 Виж мнението
    Прав си,но в последно време рецептите ми за антибиотици на мен и семейството ми написани на лист хяртия не винаги ги приемат,особено тези написани от мен за мен.Хем ме познават аптекарите.
    пускай рецептите на името на жена ти
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

10. БЛАГОДАРЯ Kalo_75 thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

тези написани от теб за теб противоречат на good medical practice ...

късметлия си че само не ти ги приемат, а не се обаждат да споделят на GMC ...

аз в началото не бях наясно с този проблем ...

откакто станах наясно ги пиша на името на съсед българин и ги изпълнявам при познат фармацевт българин ...

GMC | Good practice in prescribing medicines - guidance for doctors

4. Objectivity is essential in providing good care; independent medical care should be sought whenever you or someone with whom you have a close personal relationship requires prescription medicines.

от момента в който станах наясно не изписвам нищо на познати и приятели ... дори и на себе си стига да имам възможност ...

рискуваш и с тези на името на жена ти особено ако сте с една фамилия ...

в крайна сметка всичко е по преценка на фармацевта, в провинцията ако не са зле настроени срещу теб не би трябвало да те рипортнат ...
    Последно редактирано от DarkFallout : 27-11-2011 на 10:34

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

пък ти като давап 4уждо име и изпълнява6 рецептата за себе си, 4е и ли4но - не нару6ава6 правилата за гуд медикъл практис ?
    ха, радвай се 4е бг-то фармацевт не те е изпортил...о6те...
    а понеже имам приятели фармацевти в üк, интересно 4е пи4а се е навил да си рискува лиценза заради тебе...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    пък ти като давап 4уждо име и изпълнява6 рецептата за себе си, 4е и ли4но - не нару6ава6 правилата за гуд медикъл практис ?
    ха, радвай се 4е бг-то фармацевт не те е изпортил...о6те...
    а понеже имам приятели фармацевти в üк, интересно 4е пи4а се е навил да си рискува лиценза заради тебе...
    на теория купувам лекарство за съсед, който фармацевта не знае, че ми е съсед ... не знае и че аз ще изпозлвам лекарството ... т.ч. драга РНОХ ... в този случай той нищо не рискува ...

единствения, който може да ме изпорти е съседът ми ... защото аз го правя с негово позволение, понеже му давам по някоя друга опаковка - човекът има гастрит и ланзопразолът му излиза по-евтино на priavte prescription отколкото на NHS prescription ... аз просто взимам 3 опакавки и 2 си ги прибирам на склад за мен ако имам киселини и взимам НСПВ ...

ясно е, че нарушавам правилата, но по много по-трудно доказуем начин отколкото да изписваш лекарство на себе си или на жена си ...

и още нещо ... private prescriptions се пазят 3 г. във всяка аптека ...

другото ключово нещо, че фармацевтът не рискува никакъв лиценз, той не е полицай да се рови във всички private prescriptions, дори и да го разпитват казва не съм знаел и толкоз ...

както много пъти съм казвал, явно не си работила никога в УК, за да пишеш такива работи ...
    Последно редактирано от DarkFallout : 27-11-2011 на 11:28

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

на теория купувам лекарство за съсед, който фармацевта не знае, че ми е съсед ... не знае и че аз ще изпозлвам лекарството ... т.ч. драга РНОХ ... в този случай той нищо не рискува ...

единствения, който може да ме изпорти е съседът ми ... защото аз го правя с негово позволение, понеже му давам по някоя друга опаковка - човекът има гастрит и ланзопразолът му излиза по-евтино на priavte prescription отколкото на NHS prescription ... аз просто взимам 3 опакавки и 2 си ги прибирам на склад за мен ако имам киселини и взимам НСПВ ...

ясно е, че нарушавам правилата, но по много по-трудно доказуем начин отколкото да изписваш лекарство на себе си или на жена си ...

и още нещо ... private prescriptions се пазят 3 г. във всяка аптека ...

другото ключово нещо, че фармацевтът не рискува никакъв лиценз, той не е полицай да се рови във всички private prescriptions, дори и да го разпитват казва не съм знаел и толкоз ...

както много пъти съм казвал, явно не си работила никога в УК, за да пишеш такива работи ...
    е не съм въртяла луди километражи из ÜК за да продавам коли и не съм правила търговии на дребно с антиациди и фал6иви рецепти, за това си абсолüтно прав
    в Германия имам право да купувам лекарства без да се налага да издавам рецепта, просто с лекарския си паспорт - въпреки това никога не съм въртяла такива дребнави тарикатлъци като тебе, така 4е аз къде и колко дълго съм работила/работя няма никакво отно6ение към това какво правя с правата/възможностите, които това ми дава.

фармацевта може да ти поиска ID и като види 4е не си ти 4овека на когото е изписана рецептата - съответно да не я изпълнява. това е елементарно и го може и по тази линия давайки ти лекарството е съигра4. предполагам 4е ти затова и ходи6 при бг фармацевта - ако изоб6то има не6то вярно в историите ти от 1001 но6т, 6тото хем първо се похвали 4е ходи6 при бг фармацевт, хем сега излиза 4е той не знаел 4е взима6 лекарства на 4уждо име...и взе да става много сложно...

independent medical care should be sought whenever you or someone with whom you have a close personal relationship requires prescription medicines.
    което зна4и 4е не е необходимо да ти е роднина, т.е. изписвайки на съседа, който ти е дружка и ти нару6ава6 правилата.
    та, стига си се заяждал ами си гледай работата
    дълго време те няма6е из форума (thank God for that!) и гледам 4е гледа6 бързо да навакса6. свър6иха ли колите за пре-/продаване??

Град
    Post Thanks / Like

темата е за друго и няма да се разправям с теб ...

фармацевта може да ти поиска ID и като види 4е не си ти 4овека на когото е изписана рецептата - съответно да не я изпълнява. това е елементарно и го може и по тази линия давайки ти лекарството е съигра4
    драга това се прилага само за контролирани субстанции в УК ... просто и елемнтарно ...

иначе, че нарушавам правилата ... да нарушавам ги ... но с много по-нисък риск от колегата Кало или пък от акъла дето ти си му дала ...

Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

драга това се прилага само за контролирани субстанции в УК ... просто и елемнтарно ...

иначе, че нарушавам правилата ... да нарушавам ги ... но с много по-нисък риск от колегата Кало или пък от акъла дето ти си му дала ...
    Не исках да разпалвам война с коментара си, просто споделих личен опит . Наясно съм че не е препоръчително самолечението, но не е забранено , бях го проверявал някъде .

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

ланзопразолът му излиза по-евтино на priavte prescription отколкото на NHS prescription ...
    В какъв смисъл му излиза по-евтино - какво би се плащало в единия и в другия случай?

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

мда, и амоксицилина навярно е една от тия контролирани субстанции
    пък за трупането на "запаси" от антиацид 6тото излизали по-евтино по-добре да не тръгвам да коментирам (то дори не си струва минималния риск да го прави6) 4е излиза6 по-бай Ганьо от самия бай Ганьо...
    макар 4е кво да ме е срам от тебе, след като ти навсякъде се представя6 като грък...
    ако става дума за еднократно изписване на антибиотик и жена му отиде да го вземе от аптеката, не виждам къде е проблема
    особено след като разбира6 английски и ти е ясно 4е
    independent medical care should be sought whenever you or someone with whom you have a close personal relationship requires prescription medicines.
    should be sought и must be sought имат разли4но зна4ение.

Kalo_75Не исках да разпалвам война с коментара си, просто споделих личен опит . Наясно съм че не е препоръчително самолечението, но не е забранено , бях го проверявал някъде .
    ама ти за6то си мисли6 4е ти си разпалил война?
    явно не си обръ6тал внимание 4е полу-гъркът редовно се заяжда из форума за простотии и освен 4е се предсъавя за големия авторитет, не знае кога да спре.
    не се 4увствай виновен изоб6то, той тва си го прави по дифолт

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Аз имам приятелка българка,коят е консултант психиатър в UK и от нея знам,че има право да изписва лекарства само от нейната област. Няма право да изписва аnтибиотици напр.

Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    мда, и амоксицилина навярно е една от тия контролирани субстанции
    пък за трупането на "запаси" от антиацид 6тото излизали по-евтино по-добре да не тръгвам да коментирам (то дори не си струва минималния риск да го прави6) 4е излиза6 по-бай Ганьо от самия бай Ганьо...
    макар 4е кво да ме е срам от тебе, след като ти навсякъде се представя6 като грък...
    ако става дума за еднократно изписване на антибиотик и жена му отиде да го вземе от аптеката, не виждам къде е проблема
    особено след като разбира6 английски и ти е ясно 4е

should be sought и must be sought имат разли4но зна4ение.

ама ти за6то си мисли6 4е ти си разпалил война?
    явно не си обръ6тал внимание 4е полу-гъркът редовно се заяжда из форума за простотии и освен 4е се предсъавя за големия авторитет, не знае кога да спре.
    не се 4увствай виновен изоб6то, той тва си го прави по дифолт
    Мисля че проблема е сериозен така че се разтърсих и е голяма каша това със самолечението.Уж не било незаконно, обаче ако аптекаря те изпее на ГМС ония с вратовръзките може да започнат проверки и да ти изгори лиценза ,в случай че хванат някаква нередност.Това е малко вероятно по всяка вероиятност нещата стават дебели при повторни нарушения ,но е по добре да не рискуваме за глупости.Колкото и да е гаден NHS в ТЕСКО и Макдоналдс е още по кофти.

Град
    Post Thanks / Like

Мисля че проблема е сериозен така че се разтърсих и е голяма каша това със самолечението.Уж не било незаконно, обаче ако аптекаря те изпее на ГМС ония с вратовръзките може да започнат проверки и да ти изгори лиценза ,в случай че хванат някаква нередност.Това е малко вероятно по всяка вероиятност нещата стават дебели при повторни нарушения ,но е по добре да не рискуваме за глупости.Колкото и да е гаден NHS в ТЕСКО и Макдоналдс е още по кофти.
    точно така, много малко вероятно е да изгориш, но не си струва риска ...

една аптекарка от испания тук се забърка в подобна каша (взела си сама антибиотик) и ми искаше private prescription да я измъкна, но аз и отказах, защото вече я разследваха и само щях и аз да си сложа главата в кюпа ...

лицензът й явно не си е заминал, щото пак я видях в теското, но беше в голяма бъркотия ...

Аз имам приятелка българка,коят е консултант психиатър в UK и от нея знам,че има право да изписва лекарства само от нейната област. Няма право да изписва аnтибиотици напр.
    няма такова нещо, не си разбрала ...

какъв смисъл му излиза по-евтино - какво би се плащало в единия и в другия случай?
    в шотландия няма prescrption charge, но в англия има и мисля, че е 7.20 ... не е толкова до по-евтиното, няма да има нужда и да се разкарва до джипито ...

повечето генерични лекарства са по 2-3-4-5 паунда и NHS само изкарва пари от хората ако на рецептата има една опкавка от едно лекарство ...

глупостите на РНОХ ги оставям без коментар ...
    Последно редактирано от DarkFallout : 27-11-2011 на 16:20

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря на всички за предложената помощ, но най-вече за това, че НЕ-о-спамихте темата ми!

Град
    Post Thanks / Like

моля, кажи сега кое лекарство ти трябва ...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Още снощи с мен се свърза на лична един "юзър". Вероятно ще имам късмета до четвъртък да си получа лекарствата.
    Благодаря все пак!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. търся някой да лети до Варна
    От Foxy във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 13
    Последно мнение: 15-03-2013, 11:54
  2. Отговори: 211
    Последно мнение: 01-04-2012, 15:13
  3. Някой да лети към/от Букурещ?
    От CYPER във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 10
    Последно мнение: 17-02-2012, 14:56
  4. Някой да лети до Букурещ между 12ти и 15ти Декември?
    От CYPER във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 11
    Последно мнение: 10-12-2009, 15:30
  5. Някой скоро да е бил на Дувър?
    От BukuTy във форум Лов и Риболов
    Отговори: 5
    Последно мнение: 08-07-2006, 22:00

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове