Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 35
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Великобритания с най-ниско качество на живота

Качеството на живота във Великобритания е най-лошо в Европа, то дори е по-ниско отколкото в Полша заради престъпността, насилието и високите цени. Домакинствата в страни като Полша, Франция, Испания и Италия се радват на по-малко материално богатство, но животът им е значително по-щастлив. Само 5% от британците се определят като щастливи, а 10% казват, че искат да емигрират.

Проучването в 10 страни от ЕС се базира на 16 фактора, сред които са чистият доход, ДДС, цената на основните стоки като гориво, храна и енергия, часовете слънчева светлина, броя на празниците, работните часове и продължителността на живота.

"Дългото работно време, най-малкият брой празници на година и високата възраст за пенсиониране очертават мрачна картина за хората във Великобритания", съобщава сайтът uSwitch.com, осъществил изследването.

"Освен това цените на хранителните стоки във Великобритания са най-високи наред с по-високите от средното в Европа цени на петрола, а същевременно се радваме на почти най-малкото количество слънчева светлина", допълва сайтът.

Около 59% от анкетираните са разтревожени от "разбитото общество", демонстрирано от безредиците през лятото в много градове на Острова. 49% заявили, че растящата цена на живота е бреме за тях, а 47% били разтревожени от нивата на престъпността и насилието.

Средният доход на домакинство във Великобритания е 38 547 паунда годишно, което е много повече от 31 767 паунда във Франция, 25 601 паунда в Италия, 23 398 паунда в Испания и само 8 759 паунда в Полша. Но качеството на живота в тези страни е по-добро.

Франция е на първо място за трета поредна година пред Испания, Италия, Холандия и Германия, а Полша е на седмо място. Британците се радват на средно 28 празнични дни годишно спрямо 36 във Франция, 38 в Полша и Швеция и 39 в Испания.

Средната възраст за пенсиониране във Великобритания е 63 години и се очаква в идните години да нарасне. В Полша тя е едва 59 години и около 60 във Франция и Италия.

Продължителността на живота във Великобритания също е по-ниска - 80,4 години спрямо 81,4 години във Франция, 81,6 години в Италия, 81,9 години в Испания. В Полша тя е значително по-ниска - 76,2 години. /БГНЕС

http://kafene.net/uk.html?fb_1112145_anch=20142331
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

2. БЛАГОДАРЯ djorji, trendy5 thanked for this post
    Напреднал Аватара на linoge
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Великобритания с най-ниско качество на живота

Абе ужас!!!

Живи за оплакване сме ние тука в Англия! Особено в Лондон! И никаква работа няма независимо колко добре знаеш Английски. Постоянно мъгли, дъждове, студ....костите ни изгниха в тая Англия.

Всичко навсякъде е пропито с нещастие, злокоба, душевен мрак и морален упадък....

Абе ужас ви казвам!!!

4. БЛАГОДАРЯ MyleneFarmer, djorji, merry, canUK thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! SURVIVOR liked this post
    Нов потребител Аватара на d00msday
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Абе има и добро има и зло аз тия злини за англия не сам ги видял , пенсия не чакам , а празниците ами аз съм селф кви празници ? Верно е скапо е но ако сравняваме заплати и цени съотношението май е най добре тука. Единствено съм анти Полиш енд Индианс обаче аз съм си малко расистче.

А и един въпрос за размисъл що като са толкова щастливи поляците се сипят на раояци тука бе ми да си ходят.
    И ниид мъни

6. ХАРЕСВАМ! SURVIVOR liked this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от linoge Виж мнението
    Абе ужас!!!

Живи за оплакване сме ние тука в Англия! Особено в Лондон! И никаква работа няма независимо колко добре знаеш Английски. Постоянно мъгли, дъждове, студ....костите ни изгниха в тая Англия.

Всичко навсякъде е пропито с нещастие, злокоба, душевен мрак и морален упадък....

Абе ужас ви казвам!!!
    случвало ли ти се е да живееш на джоб сиикърс и изобщо да удариш пода с дупе...не се ебавай с тея неща!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Незнаещ
    Град
    Sheffield
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от d00msday Виж мнението
    Абе има и добро има и зло аз тия злини за англия не сам ги видял , пенсия не чакам , а празниците ами аз съм селф кви празници ? Верно е скапо е но ако сравняваме заплати и цени съотношението май е най добре тука. Единствено съм анти Полиш енд Индианс обаче аз съм си малко расистче.

А и един въпрос за размисъл що като са толкова щастливи поляците се сипят на раояци тука бе ми да си ходят.
    Кой си ти брат че да гониш кйто и да било в чужда държава, първо изгони натрапниците в твоята и тогава мисли как да оправяш другите.
    Има една поговорка: Лицемерецо, първо извади гредадта от твоето око, и тогава мисли как да вадиш сламката от окото на брат си! Ти ми напомняш за нея. Поляците му пречели, и то къде, в чужда държава хахахахахааа
    "YOU, BULGARIANS, DO NOT HESITATE TO BE PROUD TO CALL YOURSELVES BULGARIANS!"

9. БЛАГОДАРЯ nelyy thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай:
    Абе ужас!!!

Абе ужас ви казвам!!!

Пълни глупости! Не знам дали някой ти повярва, може би някой, който не е излизал от България. Да не си вързан тук или може би са ти били телеграма да дойдеш, защо не си стоя в България на село, а даваш акъл на хората и ги заблуждаваш. Хората не идват тук от хубаво, просто бягат от мизерията.
    Последно редактирано от nadejda77 : 30-09-2011 на 15:26

11. БЛАГОДАРЯ armagedon, djorji, nelyy thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! П.Димитров liked this post
    Нов потребител Аватара на d00msday
    Post Thanks / Like

Тренди приятелю аз никои не гоня бе я пак прочети поста . Просто изразявам мнение всички имаме еднакво право даже поляците имат повече право да са тук от нас. Но не обичам да говорят че страната е тъпа гадна лошо време ми тя страната никой не задължава да е тук това исках да кажа аз не гоня кой съм аз че да гоня.
    И ниид мъни

13. БЛАГОДАРЯ captain caveman, Red Baron thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от nadejda77 Виж мнението
    .

аз имам една гледна точка и като застана в нея виждам точно това,но понеже не съм пън или картоф,се движа постояно,което се отразява на гледните ми точки
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

15. ХАРЕСВАМ! SURVIVOR liked this post
    Recommend steve recommended this post
    Напреднал Аватара на linoge
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Тъй, заради всичките коментари по-горе се налага да обясня!

Това, което написах горе си беше чиста проба сарказъм! Със съпругата ми сме тук от малко повече от 6 месеца и двамата обожаваме Лондон и Англия! Времето ужасно много ми допада с изключение на последните 2-3 дни (не обичам слънце и жега).

Всичко беше опит за подигравка със статията, щото я смятам за идиотска.

Съжалявам за получилото се недоразумение, но пък сега ми е много смешно. Както и да е, вината е в мен за това!

17. БЛАГОДАРЯ merry, armagedon, canUK, Dea_uk thanked for this post
    Незнаещ
    Град
    Sheffield
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от d00msday Виж мнението
    Тренди приятелю аз никои не гоня бе я пак прочети поста . Просто изразявам мнение всички имаме еднакво право даже поляците имат повече право да са тук от нас. Но не обичам да говорят че страната е тъпа гадна лошо време ми тя страната никой не задължава да е тук това исках да кажа аз не гоня кой съм аз че да гоня.
    Сори, разбрал съм те погрешно!!!
    "YOU, BULGARIANS, DO NOT HESITATE TO BE PROUD TO CALL YOURSELVES BULGARIANS!"

Старо куче Аватара на Red Baron
    Град
    Chiang Mai-Thailand/UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от trendy5 Виж мнението
    Сори, разбрал съм те погрешно!!!
    Ама иначе бързаш да посочваш "гредите в очите" като прочете че човека си пада малко расист.... пък и расистите не са хора нали... не са дори и кучета
    "Особено ни вълнува поправянето на неправдата извършена срещу България" Адолф Хитлер 1941г.

Старо куче Аватара на one in a million
    Град
    ...
    Post Thanks / Like

Лондон си е екстра,но скоро говорих с познат връщаш се от север казва че си е мизерия нататък включително Шотландия
    You should never underestimate the predictability of stupidity.

Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от one in a million Виж мнението
    Лондон си е екстра,но скоро говорих с познат връщаш се от север казва че си е мизерия нататък включително Шотландия
    Хайде да не започване Севера срещу Юга.Такава мизерия каквато съм виждал в Лондон,трудно да се намери другаде,поне не в такъв мащаб.Единбург е не по малко стилен и красив град от Лондон.Зависи къде е бил на север има наистина кофти места,но такива има и на Юг.

Старо куче Аватара на one in a million
    Град
    ...
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kalo_75 Виж мнението
    Хайде да не започване Севера срещу Юга.Такава мизерия каквато съм виждал в Лондон,трудно да се намери другаде,поне не в такъв мащаб.Единбург е не по малко стилен и красив град от Лондон.Зависи къде е бил на север има наистина кофти места,но такива има и на Юг.
    Айде пък да започнем... от Лондон не мърдам
    Мнооо кинти има тук и не само...бе всичко си има
    You should never underestimate the predictability of stupidity.

23. БЛАГОДАРЯ Kalo_75 thanked for this post
    Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Smile Относно: Великобритания с най-ниско качество на живота

Аз също харесвам Лондон,лудницата на Юстън и Виктория,заведенията на Ковънт гардън ,дори хаоса в метрото,но само като ходя там като турист,веднъж на два месеца за по ден два,след това започвам да се нервя от растоянията,хаоса и арогантноста ,след 2рия ден започва да ме влече обратно към езерата и пущинака.Какво няма в Лондон ли,?Ами няма да живееш срещу местоработата си ,а от другата страна на къщата да е детската градина ,а от третата кръчмата и всичко това заобиколено от езера и хълмове.Не знам какви кинти има в Лондон,но наема който плащам тук за къща с три спални,гараж и градина едва ли ще стигне за една стая в Лондон.Има и много недостатъци животът в провинцията,въпрос на манталитет,аз съм селски тип и ми харесва.

25. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Е колко много кинти има бе човек...? Дай пример...и от многото кинти като си платиш разходите какво ти остава????? Говори със цифри, дарлинг....иначе лакърдии много сме слушали, нема нещо ново да ни кажеш....

27. ХАРЕСВАМ! SURVIVOR liked this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Великобритания с най-ниско качество на живота

Нещо взе да намаляват годините които ще живеем, по точно темпото на растежа намалява http://www.bbc.co.uk/news/health-40608256
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Относно: Великобритания с най-ниско качество на живота

Прав си мизерно си е, а и като те усетят, че си имигрант ония местнити с анцузити и с татусите по пръстите и лицето, направо вадят ножове и те ръгат. Иначе си и евтиния, стая със сметки по 40 кинта на седмица можеш да си намериш.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Великобритания с най-ниско качество на живота

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Качеството на живота във Великобритания е най-лошо в Европа, то дори е по-ниско отколкото в Полша заради престъпността, насилието и високите цени. Домакинствата в страни като Полша, Франция, Испания и Италия се радват на по-малко материално богатство, но животът им е значително по-щастлив. Само 5% от британците се определят като щастливи, а 10% казват, че искат да емигрират.

Проучването в 10 страни от ЕС се базира на 16 фактора, сред които са чистият доход, ДДС, цената на основните стоки като гориво, храна и енергия, часовете слънчева светлина, броя на празниците, работните часове и продължителността на живота.

"Дългото работно време, най-малкият брой празници на година и високата възраст за пенсиониране очертават мрачна картина за хората във Великобритания", съобщава сайтът uSwitch.com, осъществил изследването.

"Освен това цените на хранителните стоки във Великобритания са най-високи наред с по-високите от средното в Европа цени на петрола, а същевременно се радваме на почти най-малкото количество слънчева светлина", допълва сайтът.

Около 59% от анкетираните са разтревожени от "разбитото общество", демонстрирано от безредиците през лятото в много градове на Острова. 49% заявили, че растящата цена на живота е бреме за тях, а 47% били разтревожени от нивата на престъпността и насилието.

Средният доход на домакинство във Великобритания е 38 547 паунда годишно, което е много повече от 31 767 паунда във Франция, 25 601 паунда в Италия, 23 398 паунда в Испания и само 8 759 паунда в Полша. Но качеството на живота в тези страни е по-добро.

Франция е на първо място за трета поредна година пред Испания, Италия, Холандия и Германия, а Полша е на седмо място. Британците се радват на средно 28 празнични дни годишно спрямо 36 във Франция, 38 в Полша и Швеция и 39 в Испания.

Средната възраст за пенсиониране във Великобритания е 63 години и се очаква в идните години да нарасне. В Полша тя е едва 59 години и около 60 във Франция и Италия.

Продължителността на живота във Великобритания също е по-ниска - 80,4 години спрямо 81,4 години във Франция, 81,6 години в Италия, 81,9 години в Испания. В Полша тя е значително по-ниска - 76,2 години. /БГНЕС

http://kafene.net/uk.html?fb_1112145_anch=20142331

Глупости на търкалета! В Полша живота бил по- добър- те з това в Англия във всяко село и паланка е пълно с поляци и полски магазинчета!

31. ХАРЕСВАМ! SURVIVOR liked this post
    Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Transit Виж мнението
    Глупости на търкалета! В Полша живота бил по- добър- те з това в Англия във всяко село и паланка е пълно с поляци и полски магазинчета!
    Според мен не става дума дали в Полша живота е по-добър.
    Авторката говори за качеството на живота по 10 /предполагам макро и микро икономически/ показатели.
    Освен това в началото на поста пише" поляците са по-щастливи в Полша" а не, че са по-богати .

Мир.
    Пътят от хиляди мили започва с първата крачка.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от П.Димитров Виж мнението
    Според мен не става дума дали в Полша живота е по-добър.
    Авторката говори за качеството на живота по 10 /предполагам макро и микро икономически/ показатели.
    Освен това в началото на поста пише" поляците са по-щастливи в Полша" а не, че са по-богати .

Мир.
    Може и да си прв, но друг е въпросът какво правт в Англия ако в Полша щяха да са по-щастливи?

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Transit Виж мнението
    Може и да си прв, но друг е въпросът какво правт в Англия ако в Полша щяха да са по-щастливи?
    не е до щастие, а до пари. На никой не му е приятно да го брули дъжда всеки ден, да живеят в някакви къщи, където миришат на мухъл с по 5 човека вътре. Изобщо англия не е държава, където можеш да живееш цял живот

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    не е до щастие, а до пари. На никой не му е приятно да го брули дъжда всеки ден, да живеят в някакви къщи, където миришат на мухъл с по 5 човека вътре. Изобщо англия не е държава, където можеш да живееш цял живот
    За някои парите са щастие, за други - щастието е нещо друго. Тези вторите по-често избират да не живеят в къщи, които миришат на мухъл с по 5 или 100 човека, общо взето живеят добре и са щастливи. Въпрос на избор. Не само в Англия, във всяка държава е въпрос на избор. За тебе Англия е само това, което си описал, обаче има и много други Англии.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

36. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Полша е многолюдна държава и поляците, които са тук са от малки селца и градчета предимно. Инъче в Полша големите градове са супер развити, пътищата им са едни от най-добрите особено след европейското по футбол. Има страшно много и интересни забележителности, атракции и т.н. От това което съм видял булгаристан изостава драстично...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Таман днес жената ми вика - гледай тук пенсионерите кви са активни - ходят си разхождат кучетата заедно, после сигурно си пият бира в пъба. И ние като одъртеем тук може да сме така. Аз викам - недей, че ако тук трябва да съм след пенсия ще повярвам в евтаназията като изход.

Животът тук е стабилен, но скучен...

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Наръчник 4Bulgarians за живота във Великобритания
    От lordm във форум Книга-Наръчник 4Bulgarians в UK
    Отговори: 69
    Последно мнение: 24-09-2014, 15:33
  2. ООН: България 55-та по качество на живота
    От Мила във форум Новини от и за България
    Отговори: 4
    Последно мнение: 03-11-2011, 22:40
  3. Високи цени и ниско качество на мрежовите памети на QNAP
    От dkdim във форум Интернет и компютри
    Отговори: 7