Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 12 от общо 12
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Ползване на платен и неплатен отпуск

Здравейте,
    имам ли право на какъвто и да е (платен или неплатен) отпуск през годината ако не сам го заявил в графика за отпуските? И ако имам колко пъти може да ми бъде отказван и колко време предварително трябва да кажа на работодателя че искам отпуск? Става въпрос за половин или за 1 ден отпуска за близко бадеще което неможе да се предвиди в началото на годината когато си попалвам графика за отпуск.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Ползване на платен и неплатен отпуск

Цитирай Първоначално написано от theimmortalbg Виж мнението
    Здравейте,
    имам ли право на какъвто и да е (платен или неплатен) отпуск през годината ако не сам го заявил в графика за отпуските? И ако имам колко пъти може да ми бъде отказван и колко време предварително трябва да кажа на работодателя че искам отпуск? Става въпрос за половин или за 1 ден отпуска за близко бадеще което неможе да се предвиди в началото на годината когато си попалвам графика за отпуск.

Ами по принцип зависи какво работиш, имате ли ограничения колко човека могат да са офф по едно и също време........но иначе всичко е предмет на договорка...ако не знаеш датата, можеш да упоменеш,че ще сложиш близка дата...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Ами по принцип зависи какво работиш, имате ли ограничения колко човека могат да са офф по едно и също време........но иначе всичко е предмет на договорка...ако не знаеш датата, можеш да упоменеш,че ще сложиш близка дата...
    Програмист съм но не това е въпроса. Аз питам от законна гледна точка може ли да ми се откаже 5 пъти подред отпуск например ..

Старо куче Аватара на one in a million
    Град
    ...
    Post Thanks / Like

Програмист съм но не това е въпроса. Аз питам от законна гледна точка може ли да ми се откаже 5 пъти подред отпуск например ..
    Ти пък за един ден...аз на моя шеф ако не ида на бачкане като се събудя и му пускам месидж че съм болен
    You should never underestimate the predictability of stupidity.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

попринцип и аз така права ма искам да вида кво може и кво не

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Напротив, въпроса е точно в какво работиш за да имаш адекватен отговор...ако си счетоводител напр. имаш приклучване на месец, годишно приклучване .....освен ако не се договориш, ще ти откажат 12 пъти(по един всеки месец).....
    Общо взето всичко е договорка..

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

от законна гледна точка може да ти се откаже и един милион пъти. важнто е какво пише в бумагите на работодателят ти и какви са процедурите на компанията ти за отпуски. със сигурност са такива че да имат право да ти откажат толкова пъти колкото са ти отказали.
    тоест както каа зара, всико е договорка.

но такъв закон или правилник, дето работодателят е длъжен да ти даде дор и 1 час отпуск, без да спазваш местната процедура на компанията НЯМА.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Ползване на платен и неплатен отпуск

Имам и аз един въпрос . Ако съм договорил с работодателя например 2 месеца неплатен отпуск - освен неплатения полага ли ми се и платения да си го взимам през годината ?

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Полага ти се това което ти е в договора.
    2-та месеца неплатени ще ги извадят и ще получиш полагащия ти се платен отпуск при 10 изработени за годината месеца.
    за неплатения отпуск - искай всичко писмено, че да няма неприятни случки после
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

10. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Да много ясно той баш шефа даже каза ,че требва нещо там като обяснение да пиша ама го не слушах ,че бех ентусиазиран ! Питах го 5 пъти сигурен ли е ,че това е възможно и той ми каза ,че е възможно и ,че може да го направи !

Старо куче
    Post Thanks / Like

А ако работиш по договор 4 дена в седмицата като нает, но всеки ден работиш минимум 10 часа, след 8мия час които ти се броят овъртайм, как се смятат платените дни отпуск? Логиката е да ти се спрат 1/5 от платената отпуска, но часовете които се работят извънредно трябва също да се включат в годишната отпуска???

Sent from my iPhone using Tapatalk

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Зависи от договора дали оувъртайма се плаща или се балансира с тайм оф

Шефа ти може да е ентусиазиран до небесата - докато не е подписал разрешението за 2-та месеца си оставаш само с ентусиазма
    не плакай/планирай преди да е подписал, ако нещата са с шорт нотис - хвани го / направи си апойнтмънт и задвижи нещата да ти подпише разрешението
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

14. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 5
    Последно мнение: 21-05-2013, 20:04
  2. Платен отпуск при смяна на работодател
    От zarata във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 2
    Последно мнение: 07-06-2012, 21:52
  3. Платен отпуск
    От Cool_1 във форум Self-Employed
    Отговори: 13
    Последно мнение: 06-10-2011, 07:13
  4. Болничните не са платен отпуск, постанови ЕС
    От Suzanne във форум Други новини
    Отговори: 2
    Последно мнение: 22-01-2009, 18:22

Отметки

Правила за публикуване