Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Как да се обадим безплатно на номера 0800, 0808 & 0500 от мобилен телефон

Номерата 0800, 0808 & 0500 най-често са безплатни от стационарен телефон в Обединеното кралство.

Не е така, обаче, от мобилен телефон - мобилните оператори таксуват за тези разговори, най-често между 10 и 20 пенса на минута.

С помощта на тази услуга можете да се обаждате от мобилния си телефон безплатно на тези телефони, ако сте на договор и имате безплатни минути.

Как става това:

- набирате номер за достъп 0118 352 0800
    - набирате номерът, започващ с 0800, 0808, or 0500 , на който искате да се обадите
    - натискате диез (#), за да започне разговора

За повече информация - ползвайте сайта: 0800Buster.co.uk: Call 0800, 0808 & 0500 Numbers Free From Your Mobile
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

2. БЛАГОДАРЯ Bupyc, madlena, Charlotte, shopska salata, lordm and 1 others thanked for this post
    Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Как да се обадим безплатно на номера 0800, 0808 & 0500 от мобилен телефон

Долния линк не работи нещо.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Как да се обадим безплатно на номера 0800, 0808 & 0500 от мобилен телефон

Цитирай Първоначално написано от iliyan65 Виж мнението
    Долния линк не работи нещо.
    При мен отваря нормално. Но и двата линка водят към същия сайт - просто го дадох още веднъж отдолу, като източник.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

5. БЛАГОДАРЯ iliyan65 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

А някой видял ли си е сметката, след като е звънял на 0 118 352 0800?
    Цената за минута от "3" е:
    Number band Cost per call Cost per minute
    118 Ј2.30 Ј1.53

Mobile phones, Mobile Broadband & SIMs from Three

Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Dim_ Виж мнението
    118 Ј2.30 Ј1.53

Къде точно го пише? Аз гледам тук , ама много дълго и се отказах.
    Ти май беше на pay as you go, тъй че нямаш безплатни минути. Може да е различно с контракт. Ще проверя по-късно.

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

[...]
    Защо? Ти да не би да си си я видял?
    Цитираното от теб се отнася до нещо съвсем различно. 118118 или 118333 са специални номера. Съвпадение е, че в номера от заглавния пост я има същата начална комбинация.

Иначе по темата - аз си ползвам само номера, който съм представил в цитирания мой пост от цитата по-долу. За последно се обаждах в събота (проверих си call log-а ).
    Цитирай Първоначално написано от 匚ㄚㄗモ尺 Виж мнението
    Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Правете се на разсеяни - няма проблем...

Безплатни обаждания до 0800/0808 номера от мобилен телефон

Номер за достъп: 0345 225 3559
    0800Buster: Dodge mobile networks' costly freephone rates
    0800Buster.co.uk: Call 0800, 0808 & 0500 Numbers Free From Your Mobile
    Цитирай Първоначално написано от iliyan65 Виж мнението
    Къде точно го пише? Аз гледам тук , ама много дълго и се отказах. [...]
    И аз там проверих и изрично е записано за какво става дума - просто натисни ctrl+f и напиши 118 и ще ти покаже къде го пише.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

118 Ј2.30 Ј1.53

И аз да попитам - ти на договор ли си?

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението

С помощта на тази услуга можете да се обаждате от мобилния си телефон безплатно на тези телефони, ако сте на договор и имате безплатни минути.
    За потребителите с мобилни телефони на договор, обажданията до телефони, започващи с 01, 02 и 03 са безплатни, т.е. се ползват безплатните минути, които имат според договора.

Ако си на договор и въпреки това не ти се взимат от безплатните минути, тогава - има смисъл да дискутираме, но ако си на PAYG... тази тема не се отнася за теб.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Doondie, страх ме е де си я видя А иначе може би е наистина съвпадение. Аз гледах същия документ. И следвайки този линк Three - Help & Support - About my mobile - Special number lookup
    проверих цената на мой разговор от днес с тел 0844 ...
    После проверих 118 352 и ми даде това, което съм пуснал по-горе.
    А дали пък тези Special_number не се набират без нулата отпред и от там да идва заблудата?
    Както и да е. Аз съм на PAYG и подобен разговор се отразява веднага на Top-up сумата. Утре, така или иначе, ще пробвам далаверата и ще знам

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Dim_, за теб може и да не е далавера, понеже има вероятност цената за разговори със стационарни номера да ти е по-висока от тази за разговор с 0800. Провери си тарифата. И-и-и... е крайно време да минеш на сметка.

Ако е възможно, но само АКО Е ВЪЗМОЖНО(!!), да забравим за 118, понеже, както вече обясних, става дума за нещо НАПЪЛНО РАЗЛИЧНО.
    Ако ти не правиш (най-малкото визуална) разлика между 01183520800 и 118352, то аз правя. "Специален номер" е номер, който се таксува по... специален начин. Има мобилни номера например, които не влизат в месечните пакети.
    Имам карта на Тройката, ама не ми се звъни, понеже съм на SIM Zero план (т.е. без месечна такса) и всички разговори ми се таксуват. Основният ми номер е на друг оператор, с който имам включени минути и си звънкам наУЕво и надЕсно.

12. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

А дали има нещо подобно за 0845?
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението
    За по-свежарски версии на 0845 виж на сайта от тази тема - Локални телефонни номера алтернативни на 0870, 0844 и 0845.
    Ако нямаш домашен телефон или пък си навън и съответно не си намерил алтернативен номер, винаги можеш да звъннеш през някаква VoIP-услуга, за да спестиш някой кинт. Аз например ползвам напоследък VoipAlot, за да звъня в Родината.
    United kingdom [0845 rate] [fixed] $ 0.0460 (с ДДС) + 0.039 USD connection fee.
    Т.е. един разговор от 9-10 минути ще ти струва $0.50 или около 31 пи.
    За Nonoh пък 10-ина минути са около 40 пи (с ДДС).

15. БЛАГОДАРЯ victor07 thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението
    Сайтът е SAYNOTO0870.COM - Non-Geographical Alternative Telephone Numbers

Намира алтернативи на 99 % от тези номера. Не помня откога не съм звъняла на такъв номер, ползвам си сайта. За телефони android има същото приложение, за да намира географски номер вместо този с 0845 и подобни нему...

17. БЛАГОДАРЯ victor07 thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    За по-свежарски версии на 0845 виж на сайта от тази тема - Локални телефонни номера алтернативни на 0870, 0844 и 0845.
    Ако нямаш домашен телефон или пък си навън и съответно не си намерил алтернативен номер, винаги можеш да звъннеш през някаква VoIP-услуга, за да спестиш някой кинт. Аз например ползвам напоследък VoipAlot, за да звъня в Родината.
    United kingdom [0845 rate] [fixed] $ 0.0460 (с ДДС) + 0.039 USD connection fee.
    Т.е. един разговор от 9-10 минути ще ти струва $0.50 или около 31 пи.
    За Nonoh пък 10-ина минути са около 40 пи (с ДДС).
    Благодаря!
    Аз имам домашен телефон. Но проблема е когато си в движение и например се налага да се обадиш до банка или подобни. Защото чакането на автоматичните оператори е по принцип изнервящо, а пък като се налага и да плащаш - става още по-кофти.
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как да се обадим безплатно на номера 0800, 0808 & 0500 от мобилен телефон

Да не ви казвам колко ми набъбва сметката на дом.тел. в Бг, на който имам включени минути с 1-ва зона и си плащам всеки месец за тази опция,а когато се налага да говоря с банка в УК или компания напр.National Express и номера започва с 0845... има и др., които започват с 01 и после не помня, но в сметката е отразен като 2-ра зона и 0845... и този започващ с 01..нещо си, който изглежда като нормален стационарен тел в УК. Когато говоря с Виваком те казват, че това са мобилни тел или както са отразили във фактурата - тел от 2-ра зона. Както отбеляза и victor07 на тези тел се налага да чакаш и разговорите продължават изнервящо дълго. Ако знаете начин да се избегне това за стационарен тел. от Бг моля споделете, щом има такъв за мобилните, би трябвало да има и за стационарни или поне така ми се иска :-). Благодаря

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Речник за мобилен телефон
    От dundy във форум Изучаване на английски
    Отговори: 44
    Последно мнение: 16-12-2012, 19:51
  2. Смяната на мобилен оператор ще става бързо и безплатно
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 03-06-2010, 16:05
  3. Инсталация на GPS на мобилен телефон
    От chocho във форум Телефонни услуги, GSM
    Отговори: 15