Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9

Тема: Ето защо...

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Exclamation Ето защо...

... училищата ни бълват неграмотни и необразовани деца. Гушат се разни академици и професори да съчиняват учебници на академично ниво, и понеже са светила, не може някакви си кирливи редактори да им коригират простотиите. Та сега - след дъжд качулка, щели да поправят учебниците за средните училища. Тези проблеми, като чума върлуват през последните 10-15 години, и се съмнявам, че само с козметични поправки ще може да се поправи злината - да посееш тъпизми и да жънеш невежи.
    Издателите вадят ”бисерите” от учебниците
    "В момента по-скоро се преработват част от учебниците за началния курс, донякъде във връзка с обществената дискусия за „бисери” в учебниците, лошо качество на текстовете и т.н. Съвсем нови учебници няма да има, съответно няма и толкова много нови помагала, свързани с учебниците, а по-скоро преработка и доработка на съществуващите, каза Веселин Тодоров пред "Фокус".
    Не поглеждай с гняв назад.

2. БЛАГОДАРЯ ginger, Demy thanked for this post
    Florett Аватара на ekaterina_troyanova
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Ето защо...

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    ... училищата ни бълват неграмотни и необразовани деца. Гушат се разни академици и професори да съчиняват учебници на академично ниво, и понеже са светила, не може някакви си кирливи редактори да им коригират простотиите. Та сега - след дъжд качулка, щели да поправят учебниците за средните училища. Тези проблеми, като чума върлуват през последните 10-15 години, и се съмнявам, че само с козметични поправки ще може да се поправи злината - да посееш тъпизми и да жънеш невежи.
    Ох охх оооххх, на къде е тръгнала тази държава, а и образователната ни система покрай нея. Потърпевшите са децата ни, които всъщност нямат вина за това
    КАКВОТО И ДА ТИ ГОВОРЯТ, ЗНАЙ ЧЕ СТАВА ДУМА ЗА ПАРИ!

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Ето защо...

Просто прочетете статията - ако имате търпение - и ще се ужасите какво се изучава в БГ училища. Даже може и да споделите, дали според вас, това е необходимо да се знае и къде би послужило?

TYK

...„Eдно време, когато направил Господ света, заповядал да се явят и хората. Явили се първите хора - жидовете. Те изникнали из земята, като гъби. Жидовете били много високи и едри. Като се спънели и падали, пречупвали си кръста и не можели да станат. Най-много ги препъвала къпината, затова взели да й се кланят и да й колят курбан.”...

Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Просто прочетете статията - ако имате търпение - и ще се ужасите какво се изучава в БГ училища. Даже може и да споделите, дали според вас, това е необходимо да се знае и къде би послужило?
    [COLOR=#333333][FONT=Calibri]
    TYK
    Ми абсолютно нищо в материала, който се изучава, не ме смути и това, че съзнателно не прилагаш думи като мейозис и ектоплазма, не означава че подсъзнателно не ти помагат да разбереш понятия в чужда материя. Все пак това са термини и са такива, каквито са. Това, което ме смущаваше в училище бяха учителите, които влизаха без никаква мотивация, изпяваха си урока без грам съображение с аудиторията и нуждите й, препитваха двама-трима да проверят дали знаят последния урок наизуст и бяха излезли от стаята с удара на звънеца. Поради тази причина историята ми беше един от предметите, в които не виждах никакъв смисъл в училище, а сега, в университета, нямам търпение да започне лекцията () дори и материята да е от едно естество... в единият случай те учат да учиш наизуст, а в другия - да мислиш.

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

[COLOR=#333333][FONT=Calibri]
    TYK[/B]
    Мне, но по тази логика, деление на 7 цифрено число с трицифрено такова не е от най-необходимите неща, но се учи в много ранна възраст. Отделно може би не е за пример и европейската образователна система. На девет години - 4 клас, тест по обща наука: устройство на половата система при мъжа и жената. С картинки, влагалища, пениси (това са си и употребените суми), спрема, срамни устни, матка, простата, уринарен канал, хрущял, ерекция, семеотделяне, меснтруация, бременност и т.н. Прекарах около два дена да обяснвам пустите семенни торбички. Следващия ни тест: функция на дебелото черво и защо акаме и кои мускули изтласкват акото навън. Ако някой си мисли, че се ебавам, уви не се. Нашите учебници може да са тъпи, макар че за 4 ти клас са ОК според мен, както и литературата, която се учи и не бликат от екскременти и секрети. Абсурди има във всяка една образователна система. В трети клас учиха за педофилия и зоофилия. На тази възраст децата нямат полово съзнание, но след този тест със сигурност са готови да заченат при първа менструация.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

7. БЛАГОДАРЯ d17 thanked for this post
    Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    На девет години - 4 клас, тест по обща наука: устройство на половата система при мъжа и жената. С картинки, влагалища, пениси (това са си и употребените суми), спрема, срамни устни, матка, простата, уринарен канал, хрущял, ерекция, семеотделяне, меснтруация, бременност и т.н.
    И кое е лошото в това? Децата на много по-ранна възраст научават тези неща така или иначе от странични източници и е по-добре половата култура да бъде част от програмата възможно най-рано. Много хора възпитават децата си в това дори и в по-ранна възраст, просто, за да знаят кои части от тялото са private и че никой не трябва да ги докосва там, за да развият самозащита децата им.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Мне, но по тази логика, деление на 7 цифрено число с трицифрено такова не е от най-необходимите неща, но се учи в много ранна възраст. Отделно може би не е за пример и европейската образователна система. На девет години - 4 клас, тест по обща наука: устройство на половата система при мъжа и жената. С картинки, влагалища, пениси (това са си и употребените суми), спрема, срамни устни, матка, простата, уринарен канал, хрущял, ерекция, семеотделяне, меснтруация, бременност и т.н. Прекарах около два дена да обяснвам пустите семенни торбички. Следващия ни тест: функция на дебелото черво и защо акаме и кои мускули изтласкват акото навън. Ако някой си мисли, че се ебавам, уви не се. Нашите учебници може да са тъпи, макар че за 4 ти клас са ОК според мен, както и литературата, която се учи и не бликат от екскременти и секрети. Абсурди има във всяка една образователна система. В трети клас учиха за педофилия и зоофилия. На тази възраст децата нямат полово съзнание, но след този тест със сигурност са готови да заченат при първа менструация.
    Аз съм завършила училище по-отдавна, но помня, че на първия урок по биология (със сигурност бях над 3-ти клас) за размножаването у човека, учителката беше толкова притеснителна, че изобщо не го преподаде. Влезе, изпита, каза, че ще учим за размножаването у човека и каза да си отворим учебниците и да си прочетем урока, докато сме в клас и ако имаме въпроси, да ги зададем. Докато го преборим, би звънеца (сигурно е изпитвала по-длъжко), та не остана време и място за въпроси. В следващите часове, когато изпитваше, не задаваше въпроси от този урок, което беше голямо облегчение за всички притеснителни момичета като мене тогава хехехе. В горния курс вече учихме отново всичко, както го описваш сега - учителката разказваше с лека усмивка всичко и се кефеше на изчервени пубертетски физиономии - мисля, че беше в 9 клас, ако не се лъжа.

Доколкото знам, стремежът действително е да се поднесе материята възможно най-рано, преди да е настъпило половото узряване - ама ПО ПОДХОДЯЩ НАЧИН, който явно там не е намерен, щом ти се е наложило да обясняваш кое какво е вкъщи

Тая легенда за жидовете и мен ме учуди... Не ме учудва това, че някои деца не знаят какво е "да колиш курбан" - това са неща, които с времето отминават и не са житейски опит за доста деца. Аз например, съм градско дете и до 24-годишната си възраст, не знаех какво точно е "да колиш прасе" - и когато го видях за първи път, получих лек емоционален шок. Хем знаех, че се убива прасето, за да се изяде след това...
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Аз съм завършила училище по-отдавна, но помня, че на първия урок по биология (със сигурност бях над 3-ти клас) за размножаването у човека, ...
    Ботаника се учеше в 6-ти клас, зоология в 7-ми и биология в 8-ми.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ботаника се учеше в 6-ти клас, зоология в 7-ми и биология в 8-ми.
    Може и да е било в 8-ми клас, но това беше, когато учителката обясни всичко подробно и се червяха тийнейджърите. Със сигурност си спомням и по-рано, когато ни беше казано да четем сами някакъв урок - и после се хилихме, че я е било срам да го обяснява. Де да знам по какъв предмет е било, но си мисля, че беше преди 6-ти клас първия път.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Защо пък не?
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Общ форум
    Отговори: 5
    Последно мнение: 19-12-2012, 17:17
  2. Защо...
    От papinbg във форум Общ форум
    Отговори: 6
    Последно мнение: 03-02-2011, 12:11
  3. Отговори: 50
    Последно мнение: 29-03-2006, 19:58

Отметки