Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 21 от общо 21
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Exclamation раждане в UK -европейска здравноосигурителна карта

какви права ми дава ЕЗОК при прегледи за бременност и раждане в UK, при положение че съм без никакви документи тук.
    Някои раждал ли е на база само ЕЗОК, т.като някъде пишат че раждането се поема по карта, а някъде чета, че се заплаща а като се върна в БГ - НОЙ ще ми покрие част от разходите.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: раждане в UK -европейска здравноосигурителна карта

покрива всичко. можеш дори да си избереш частна болница. даже след раждането ти дават жилище и по 300 лири джобни на седмица. изплашат ти и 3 год майчинство.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте Мадлена,
    Надявах*се*на*честен*отговор,*а*не*на*подигравки

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zvezdelina Виж мнението
    Здравейте Мадлена,
    Надявах*се*на*честен*отговор,*а*не*на*подигравки
    Защо мислиш че Мадлена се подиграва!!!???
    Това е нейното мнение!

Като искаш инфо - отиваш в абсурдистанската здравна каса и ги питаш!!! Те ще ти обяснят подробно какво покрива.
    Ако искаш да потвърдиш информацията се обаждаш на NHS, или четеш в тяхният сайт и готово!

И съвсем искренно - успешно раждане! където и да е !
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

картата ти дава право на лечение само в спешни случаи, не ти дава право да ползваш здравната каса на други дръжави за прегледи и т.н, които можеш и в България да си направиш. Освен, ако не родиш преждевременно, нищо не покрива, щом си бременна би трябвало да се съобразяваш в последните месеци къде пътуваш и си носиш риска.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

6. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: раждане в UK -европейска здравноосигурителна карта

Българите казват:
    МЕДИЦИНСКА ПОМОЩ В ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ/ ЕВРОПЕЙСКОТО
    ИКОНОМИЧЕСКО ПРОСТРАНСТВО В СЛУЧАИТЕ НА БРЕМЕННОСТ И РАЖДАНЕ

Съгласно Решение № 195 от 23.03.2004 г. на Административната комисия за социална сигурност на работници мигранти (АК), бременността и раждането попадат в обхвата на неотложно необходимите медицински грижи, поради което необходимата медицинска помощ при временен престой в друга ДЧ се предоставя единствено срещу представяне на валидна ЕЗОК и документ за самоличност – без ограничения във вида на помощта. Същото се отнася и за студентките, на които предстои раждане в друга ДЧ.
    Бременните жени, осигурени в друга ДЧ и пребиваващи временно в България (вкл. и като редовни студентки), трябва да направят временен избор на общопрактикуващ лекар, който да ги включи в своята пациентска листа за срока на престоя им у нас – до раждането на детето. Необходимите медицински грижи (извънболнична помощ, специализирана помощ, лабораторни изследвания, болнична помощ и раждане) се получават по реда, определен за гражданите на съответната държава.
    Англичаните казват:

It includes routine maternity care, (not solely illness or accident) provided the reason for your visit is not specifically to give birth. However, it does cover the cost of all medical treatment, for mother and baby, which is linked to the birth where that occurs unexpectedly.

It will not allow you to go abroad to specifically receive treatment (including going abroad to give birth).
    Поука - ако не идваш специално за да родиш картата покрива разходите по раждане.
    Последно редактирано от CYPER : 14-08-2011 на 19:15
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

8. БЛАГОДАРЯ gomorrah, zvezdelina, Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

На тези, които идват специално да родят в UK - децата им водят ли се british?
    Не поглеждай с гняв назад.

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: раждане в UK -европейска здравноосигурителна карта

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Детето взема гражданството на един от родителите
    BGHelp Търсачка

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Старо куче
    Post Thanks / Like

Това, ако се роди дете става ситизен на страната, май беше за оная май--нско-еврейска сбирщина зад океана.
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

12. БЛАГОДАРЯ katyaandonova thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от 匚ㄚㄗモ尺 Виж мнението
    Детето взема гражданството на един от родителите
    Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението
    Това, ако се роди дете става ситизен на страната, май беше за оная май--нско-еврейска сбирщина зад океана.
    Ами тогава за какво се натискат да идват да раждат насам?
    Не поглеждай с гняв назад.

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: раждане в UK -европейска здравноосигурителна карта

По-добро качество на здравните услуги? Разбира се сега ще скокнат някои да твърдят, че не са по-добри
    BGHelp Търсачка

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ми незнам!
    Компетентните да кажат!
    - Не знам, ага.

Народе ????

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: раждане в UK -европейска здравноосигурителна карта

Българите казват:
    Цитирай:
    МЕДИЦИНСКА ПОМОЩ В ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ/ ЕВРОПЕЙСКОТО
    ИКОНОМИЧЕСКО ПРОСТРАНСТВО В СЛУЧАИТЕ НА БРЕМЕННОСТ И РАЖДАНЕ

Съгласно Решение № 195 от 23.03.2004 г. на Административната комисия за социална сигурност на работници мигранти (АК), бременността и раждането попадат в обхвата на неотложно необходимите медицински грижи, поради което необходимата медицинска помощ при временен престой в друга ДЧ се предоставя единствено срещу представяне на валидна ЕЗОК и документ за самоличност – без ограничения във вида на помощта. Същото се отнася и за студентките, на които предстои раждане в друга ДЧ.
    Бременните жени, осигурени в друга ДЧ и пребиваващи временно в България (вкл. и като редовни студентки), трябва да направят временен избор на общопрактикуващ лекар, който да ги включи в своята пациентска листа за срока на престоя им у нас – до раждането на детето. Необходимите медицински грижи (извънболнична помощ, специализирана помощ, лабораторни изследвания, болнична помощ и раждане) се получават по реда, определен за гражданите на съответната държава.
    Само за сведение как се процедира в Бг ...

Здравейте бъдещи майки! От доста време искам да напиша за случая ми и да намеря, ако не подобни пострадали от „антисоциалната система“ в България, то поне някой съвет за това към кой да се обърна и какво да направя.
    Ситуацията е следната - руска гражданка съм със статут на продължително пребиваващ/не постоянно/ с ЛНЧ , щастливо омъжена за българин. В България съм от 2002г., студентка задочно обучение /в момента с прекъснати права поради финансовите трудности/ и в 8 месец бременна. Да не разправям на дълго и широко миграционната политика към мен, актове, глоби, изпускане на сроковете, заплахи от депортация, медения месец в очакването на виза Д и т.н. От 2004 г. с навършването на пълнолетие и автоматично изключване от семейството на българин/майка ми е омъжена за българин/ се осигурявам като съдружник във фирма / с цел да мога да остана в страна!!/ до 2009г. всичко е наред с соц. и здравни. Януари месец 2011 щъркела ни носи добрата новина и се втурвам да си преглеждам здравните - прекъснати са. Внасям закъснелите вноски и продължавам да си ги плащам най-редовно. На Гергьовден ден се озовавам в Шейново /имам кървене/ и при регистрация ми заявяват - НЯМА ВИ В СИСТЕМАТА. Казвам, не е възможно. След проверка в НАП - миличките юристи ни съобщават че преди две седмици са изчистили от системата всички чужденци - продължително пребиваващи, които нямали право на здравно осигуряване. Аз продължавам да си ги внасям, а ме няма в системата! Следват пренасочвания от едни към други - никой не може да каже точно какво и станало и защо. Стигам до главната дирекция на НАП, там ми съобщават - ами не е трябвало да плащате! и още по-велико „щом ви няма в системата, значи не ви се полага“. Ако искате пробвайте да и се възстановят парите. Сега треперя моята АГ да не чукне в системата и де не почне да ме друсат за всеки преглед.

Гранде финале: нямам право да работя, нямам право на майчинство, нямам право на здравно осигуряване въпреки че от пълнолетието ми до април месец си внасям здравните осигуровки, как ще раждам - също е загадка - по принцип нямат право да ми откажат. Треперя и да не вляза в болницата - в момента ми установиха малко около плодни води, заради което има опасност все пак да се наложи хоспитализация или преждевременно израждане.
    Питам се защо изобщо ми е да раждам едно българче, при положение, че държавата абсолютно по никакъв начин не иска да се погрижи за безпроблемното му появяване? На 24г. съм, от 9 годишна не живея в Русия, имам една баба там и това е. Целият живот ми е тук, но освен трудности и дискриминация засега не съм видяла нищо. Не искам нищо, което не ми се полага, но смятам че при положение че ми се взимат пари в продължение на толкова години, едно „не ви се полага“ няма как да ме удовлетвори. Мисля,че има доста подобни случаи и искам да направим заедно нещо, с което да се защитим по някакъв начин срещу тази несправедливост. Извинявам се за дългото изложение и благодаря за съвети.

17. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

какви права ми дава ЕЗОК при прегледи за бременност и раждане в UK, при положение че съм без никакви документи тук.
    Някои раждал ли е на база само ЕЗОК, т.като някъде пишат че раждането се поема по карта, а някъде чета, че се заплаща а като се върна в БГ - НОЙ ще ми покрие част от разходите.
    Искам да те попитам няколко въпроса,а ти ако искаш отговори:
    -Защо си решила да родиш тук(без статут), какъв ще е + за теб и детето,ако е родено в UK,a след раждането си отидеш в България( -"да ти поеме НОЙ,част от разходите"?
    -Има ли близки тук с теб-бащата на бъдещото ти дете,родители,роднини или приятели?
    -Колко ти казаха,че ще ти се даде при раждането
    - Колко ти казаха,че ще ти дават по майчинство и за какъв период?
    -Казаха ли ти ,че ще вземеш веднага и жилище,като самотна майка?
    Как ще докажеш,че си родила непреднамерено тук,ако стоиш,имаш си прегледи и чакаш ?
    Питам не от любопитство.Обади ми се преди 6 месеца моя позната бременна в 7 месец и искаща да дойде да роди тук защото и казали,че дават Ј2000 за раждане,Ј1200 майчинство и квартира,а този,който и го е казал е ...... Българка родила тук и сега си стои 1 година в Бг,а си получава помощитеТа затова питам-да няма същата информация и при теб.
    Леко раждане и успех.
    Последно редактирано от musi : 14-08-2011 на 22:43

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: раждане в UK -европейска здравноосигурителна карта

Българите казват:

Англичаните казват:

Поука - ако не идваш специално за да родиш картата покрива разходите по раждане.

виж сега - това което казват българите се отнася за чужди гражданки раждащи в БГ и каква е процедурата за да родят в БГ.
    питащата съвсем не е в тази категория.

това което казват англичаните се отная за EHIC карта издадена УК и съответно какво би платило NHS за хората имайки такава карта (ИЗДАДЕНА В УК) които са родили в друга страна .

питащата не попада и в тази категория.

намери инфо какво покрива здравната каса на жени родили НЕ ПО СПЕШНОСТ в друга страна членка.

НХС няма да извърши планово раждане на база ЕЗОК карта, защото здравната каза в БГ няма да покрие същото, тъй като то не е спешно.
    само ако питащата се яви в последният момент в болницата и не казва че живее тук от известно време ще мине нимера, иначе да забрави. също да не забрав че авиолинии не превозват след 34 седмица, така че може и този номер да не ммине.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    също да не забрав че авиолинии не превозват след 34 седмица, така че може и този номер да не ммине.
    Е тя като е такъв мераклия може да дойде с кола.
    - Не знам, ага.

Народе ????

21. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението
    Е тя като е такъв мераклия може да дойде с кола.
    аха, може...

онзи ден бях в болницата и дойде една убавица на 36 седмици бременна 9(румънка) и вика ''раждам''. с нея имаше 4 имигр офисърс. имигр искаха документ от лекаря че може да лети обратно на сутринта.
    жената лъжеше че ''ражда''. доктора каза ''да може да лети и си изпратиха по живо по здраво.

та освен ако не идеш с контракции през 4 мин и 6 см разкритие (естествено и при спешни ситуации), си те пращат там от където си ако ще и 5 карти да имаш

23. БЛАГОДАРЯ katyaandonova thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Вчера*говорих*с*НОИ*от*там*ми*казаха*с*малко*мънка не,*че*по*принцип*картата*покривала*раждането,*но* все*пак*да*попитам*в*болницата*където*ще*раждам*да ли*им*е*достатъчна*картата.
    Недий да се сърдиш - но точно това ти писах преди 2-3 дни! Сега като се обадиш и в болницата ще разбереш как са нещата в твоят случай!
    Макар че това трябваше първо да направиш, защото в абсурдистан - уверявам те изобщо не ги интересува твоето раждане в УК! Предполагам си се убедила след разговора. Ако са те заблудили какво ще направиш - ще ги съдиш ли???
    Успех и безпроблемно раждане!
    - Не знам, ага.

Народе ????

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

май вече ти обясних или оак искаш./

тукашната болница няма да ти направи планово раждане на база на картата, защото здравната каса няма да им го плати.

още колко пъти трябва да питаш едно и също нещо и да ти се отговори по един и същи начин.

и ако обичаш не пиши с тези звездички да не получиш предупреждениуе за спам. ако пипеп от тел ки така го изписва не е мой проблем.
    в сайта има правила за писане.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

извинявам се на звезделина за тона си начина ми на изразяване.
    пожелавам ти леко раждане и дано нещата да проработят в твой полза и интерес.

мога да ти дам хинт - ако мъжът ти/партньорът ти е тук от достатъчно време (2 год) и има личен лекар и се осигурява не би трябвало да те карат да плащаш. попитай и болницата да ти потвърдят

успех

Напреднал
    Post Thanks / Like

Аз живея с англичанин без брак, и очакваме първото си дете. Когато забременях и тръгнахме по лекари, ми казаха да си извадя ЕЗОК и аз го направих. Не ни карат да плащаме, но не знам заради картата ли е или защото бащата на детето е англичанин, който работи и се осигурява? Не знам как стоят нещата ако и двамата сте българи.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Европейска здравноосигурителна карта !!!
    От amazona във форум Общ форум
    Отговори: 11
    Последно мнение: 19-08-2014, 07:31
  2. издаване на здравноосигурителна карта
    От vladinc във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 3
    Последно мнение: 26-12-2012, 09:52
  3. европейска здравно осигурителна карта
    От boni_bonev във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 10
    Последно мнение: 25-10-2011, 11:28
  4. Европейска Работна Карта
    От veny74 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 4
    Последно мнение: 13-10-2011, 15:29
  5. Европейска Здравна Карта за студенти в УК
    От popopopo във форум Образование в UK