Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 30
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Булсатком - Смяна на приемник/карта

За някои,които може би не е разбрал:

Уважаеми клиенти!

Поради подобряване качеството на услугите и разширяване на предлаганите пакети от телевизионни програми, стартира кампания за замяна на приемници с кодировка Griffin, и кодировка IRDETO с нови, със система за кодиране Bulcrypt.

Номерата на приемниците и картите, подлежащи на подмяна са от сериите:
    - 4xxxxx
    - GC01Sxxxxxx;
    - 00000xxxxxx;
    - 000000xxxxx.

Моделът на приемниците подлежащи на подмяна са:
    DL-STB-S100
    DL-STB-S200
    DL-STB-S1000

Моделът е указан отзад на пластмасовата или металната кутия на приемника.
    Замяната се извършва безплатно с приемници стандарт дефинишан! При желание да се ползва HD пакет абоната заплаща допълнително.

2. БЛАГОДАРЯ victor07 thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Булсатком - Смяна на приемник/карта

Зара благодаря за инфото!

Моят приемник е купен преди 2 години, но аз не откривам никакви подобни или сходни номера! Нито на картата , нито на приемника.
    На картата има номер който започва 11 816487......
    На приемника има стикер със същият номер.
    Ако знаеш - дали при мен всичко е ОК, или да им се обадя?
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

Post Thanks / Like

Значи си ок...аз сменям,защото моята е Irdeto+приемника е друг.....

5. БЛАГОДАРЯ victor07 thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението
    Зара благодаря за инфото!

Моят приемник е купен преди 2 години, но аз не откривам никакви подобни или сходни номера! Нито на картата , нито на приемника.
    На картата има номер който започва 11 816487......
    На приемника има стикер със същият номер.
    Ако знаеш - дали при мен всичко е ОК, или да им се обадя?
    като гледам картата ти е от новите. не би трябвало да имаш проблеми.
    заменят старите карти ирдето и грифин/ягоди/
    много малко канали останаха които да работят на ирдето и грифин/ягодите/.
    вече не могат да се ползват неоператорски приемници с новите карти. препоръчвам на всички които ще си сменят старите приемници с новите и по специално ZHD100 , да се тестват в бг поне няколко дни преди да ви ги пратят тук. имат проблемни партиди- ZHD100
    ако имате карта грифин/ягоди/ може да се смени само картата с от новите булкрипт. не е необходимо да се сменя цялото оборудване. ето малко повече инфо по въпроса:
    за Griffin приемници "00000хххххх"

Приемника си работи с досегашната карта без промяна. Картата може да се
    вади, пъха обърната и връща обратно, но нищо няма да се промени до
    момента в който се пъхне карта Bulcrypt. След поставянето на такава
    карта приемника я приема за своя и се заключва за постоянно към нея. Oт
    този момент каквато и да е друга карта, включително и неговата стара
    такава се приемат като невалидни.

за Bulcrypt приемници "11 хххххх ххх"

Въведен е новия тип конвертори при които вертикалната поляризация се
    пуска заедно с хоризонталната, но отместена с 800 MHz по-ниско.
    Меню->Инсталация->Антена->Настройка LNB->LNB тип
    Това важи за хората с сплитери които в момента не гледат програмите от вертикалната поляризация!
    Същите трябва да си сменят текущият конвертор за да ползват отместването на 800 MHz

В Меню->Карта Bulsatcom->Абонамент се изписват пакетите за които е
    абониран приемника според последната информация дошла от главната
    станция. Датата на последната информация и брояч в минути с времето
    което е седял постоянно заключен на текущия транспондер
    Всички абонати притежаващи Griffin приемници следва да си подменят
    картите. От офисите получават Bulcrypt карта, която се въвежда за
    съответния абонат, още с получаването и. Абоната трябва да постави в
    къщи единствено и само получената от офиса Bulkrypt карта ("черга") на
    мястото на неговата Griffin карта ("с ягодки"). Да изчака известно време
    и да провери от Mеню->Други->Сериен Номер новия номер без да рестартира
    приемника. Да върне старата карта в офиса.

Дефектните Bulcrypt карти могат да бъдат разпознавани по следните 2
    признака, които трябва да са изпълнени едновременно:

1. Датата на последната промяна да е по-стара от 2 седмици.

2. Брояча е отброил повече от 60 мин.

Ако абонатът е с проблем "Карта Булсатком без достъп" и датата е от
    скоро значи проблема не е в картата, а има друг такъв

7. БЛАГОДАРЯ Zara, victor07 thanked for this post
    mad Аватара на ppepyno
    Град
    East Sussex
    Post Thanks / Like

Този новия приемник ZHD100 така са го направили че са си ''оставили ръцете'' нито можеш да си нагласиш часовника, нито можеш да му сложиш хард диск, а за местене и подреждане на канали да не говорим, може да се слагат само във favorites но там EPG-to не действа. Човек ще каже че в БГ не е останал един свестен програмист та да напише софтуер.
    "I wanna rock'n roll all night, and party every day.....''
    ''KISS!!!”

9. БЛАГОДАРЯ djorji thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ppepyno Виж мнението
    Този новия приемник ZHD100 така са го направили че са си ''оставили ръцете'' нито можеш да си нагласиш часовника, нито можеш да му сложиш хард диск, а за местене и подреждане на канали да не говорим, може да се слагат само във favorites но там EPG-to не действа. Човек ще каже че в БГ не е останал един свестен програмист та да напише софтуер.
    за хард диск забрави. да правилно само във фаворити можеш да си ги подреждаш както искаш, но да не забравяме че е операторски приемник това. от друга страна пък вече може да се закачи втора антена т.е. 2 спътника да се гледат. разбира се на втория само свободните програми. за епг не би трябвало да има проблем. моя zhd100 остана в бг и няма как да го проверя това.
    ако някой си има хубав собствен приемник и не иска да сменява оборудването със това операторско на булсат, вече има вариант на сателайт бг. 23 градуса ,силен сигнал доста хд програми- това като плюсове. минуси - axn-ите hbo-тата липсват при сателайт бг и доста по солена цена 38лв/мес. в тази цена влиза втора карта за втори приемник . като се подели цената между двама човека вече е по приемлива цена.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Сметка на чужди пари не правя но ...поне тия дето живеят на запад ,даже и с най скапанта заплата да са -това са 17 лири на месец.... няма как да ме убеди някои че е солено (не съм адвокат ,нито рекламен агент и т.н на Сателите Бг ).Просто казвам че цената е безпроблемна за една категория хора - които иска Бг Тв 17 лири са даже тънка цифра.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от HSB Виж мнението
    Сметка на чужди пари не правя но ...поне тия дето живеят на запад ,даже и с най скапанта заплата да са -това са 17 лири на месец.... няма как да ме убеди някои че е солено (не съм адвокат ,нито рекламен агент и т.н на Сателите Бг ).Просто казвам че цената е безпроблемна за една категория хора - които иска Бг Тв 17 лири са даже тънка цифра.
    аууу значи и ла*на да продават, българите в чужбина требва да си купят защото са български? глупаво звучи. като си оправят пакета който да отговаря на 38лв тогава почни да смяташ дали са 17паунда или 17 долара. за този пакет и 20лв са много. само пълнеж и малко качествени програми.
    пък за какво трябва да дават 17 паунда като може да се дадат 12 паунда за булсат фулл пакет. да не говориме че при булсат можеш и да си избереш по нисък пакет така че цената отива още надолу. единственото предимство е че може да се гледа пакета на сателайт бг с неоператорски приемник
    Последно редактирано от deijei : 08-08-2011 на 02:04

13. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Извинявам се ако съм офтопик.
    Какво е качеството на сигнала в Северна Англия или Шотландия в лошо време(преобладаващото такова)?Аз съм на виваком тв с 80 см чиния и като вали сигнала тотално се губи,мисля да мина на булсат.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kalo_75 Виж мнението
    Какво е качеството на сигнала в Северна Англия или Шотландия в лошо време(преобладаващото такова)?Аз съм на виваком тв с 80 см чиния и като вали сигнала тотално се губи,мисля да мина на булсат.
    Аз съм със 110 см чиния и за 10 години сигнала да се е губил наи-много три пъти и то за кратко време.(North West England).

16. БЛАГОДАРЯ victor07, Kalo_75 thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз съм с 80 см. чиния, и от както съм /2 год/ на Булсатком никога не съм губил сигнала. Чинията е насочена с някакъв уред от фирма. Щото аз не отбирам
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

18. БЛАГОДАРЯ Kalo_75 thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

виваком дават 60см чинии. за виваком не знам но за булсат и сателайт бг с 80-100см не трябва да имаш проблем

20. БЛАГОДАРЯ Kalo_75 thanked for this post
    Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    виваком дават 60см чинии. за виваком не знам но за булсат и сателайт бг с 80-100см не трябва да имаш проблем
    Мерси за отговорите.
    Аз си купих моя 80 см,понеже щеше да ми излезе оре долу,едно и също,дали да си взема вивакомската чиния като багаж или да си купя нова.
    Ще я видя как се държи тази есен и май ще сменям оператор.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Мерси за отговорите.
    Аз си купих моя 80 см,понеже щеше да ми излезе оре долу,едно и също,дали да си взема вивакомската чиния като багаж или да си купя нова.
    Ще я видя как се държи тази есен и май ще сменям оператор.
    виваком имат 1 или 2 години договор. не можеш да се откачиш от тях по рано преди да ти е изтекъл договора. като гледам булсат имат най либерална политика в това отношение. не си плащал няколко месеца и ти взимат само 4лв за активация. не ти търсят пари за предишните месеци. сателайт бг пък при тях няма договори. плащаш - гледаш
    успех
    Последно редактирано от deijei : 08-08-2011 на 16:51

23. БЛАГОДАРЯ Kalo_75 thanked for this post
    Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    виваком имат 1 или 2 години договор. не можеш да се откачиш от тях по рано преди да ти е изтекъл договора. като гледам булсат имат най либерална политика в това отношение. не си плащал няколко месеца и ти взимат само 4лв за активация. не ти търсят пари за предишните месеци. сателайт бг пък при тях няма договори. плащаш - гледаш
    успех
    Едногодишен е и изтича след месец,после е месец за месец плащането.Това ми казаха от клиентския им отдел,а те са едни експерти,ще видим.

Annapiano
    Guest

Здравейте на всички!Моля за съвет и помощ!
    Имам приемник на булсат com от преди две години и въпросната карта с ягодите.Имам някои програми които следя с интерес и бих искала да ги записвам за да мога след работа да ги изгледам.Днес си купих receiver от Маплин, като продавача ме увери че ще може да чете моята карта на булсат кома, и че всички источно европ. си купували точно този модел.Да но уви не чете картата...Надявах се че с external hard drive ще мога на записвам това което искам.Какво да правя, има ли някакъв начин да закупя тук бгприемник HD за да мога да записвам неща които немога да следя в реално време.Много ви благодаря предварително и дано не съм ядосала някои с невежите си въпроси?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Annapiano Виж мнението
    Здравейте на всички!Моля за съвет и помощ!
    Имам приемник на булсат com от преди две години и въпросната карта с ягодите.Имам някои програми които следя с интерес и бих искала да ги записвам за да мога след работа да ги изгледам.Днес си купих receiver от Маплин, като продавача ме увери че ще може да чете моята карта на булсат кома, и че всички источно европ. си купували точно този модел.Да но уви не чете картата...Надявах се че с external hard drive ще мога на записвам това което искам.Какво да правя, има ли някакъв начин да закупя тук бгприемник HD за да мога да записвам неща които немога да следя в реално време.Много ви благодаря предварително и дано не съм ядосала някои с невежите си въпроси?
    тази въпросната карта с ягодките подлежи на подмяна. новите карти са с булкрипт кодировка. не се четат от никой неоператорски приемник. кажи кои канали искаш да записваш, може да има вариант да ти се помогне. на Сателит бг картата се чете от много приемници

27. БЛАГОДАРЯ victor07 thanked for this post
    Annapiano
    Guest

Благодаря за отговора!
    Например някои от програмите на BTV или NOVA.Разбрах че картата e за подмяна, договора ми изтича Декември в края, надявам се тогава да го подменя в бг.Какво да правя с този receiver които купих от Маплин, казаха ми че само мога да го подменя с друг понеже вече е отворена кутията?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговора!
    Например някои от програмите на BTV или NOVA.Разбрах че картата e за подмяна, договора ми изтича Декември в края, надявам се тогава да го подменя в бг.Какво да правя с този receiver които купих от Маплин, казаха ми че само мога да го подменя с друг понеже вече е отворена кутията?
    Я им каж да се е.......в .....!

Отиваш и ако не ти върнат парите искай среща с мениджъра!!!
    Казваш им че ще пишеш имейли, ще се оплачеш от тях и т.н. и т.н.
    Никаква аванта!!
    Да си прибират боклуците и да ти връщат парите!
    Реално продавача те е излъгал! Носи и картата за всеки случай! Ако искат да видят че са те излагали!!!
    Успех !
    - Не знам, ага.

Народе ????

30. БЛАГОДАРЯ madlena, няма thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

абе дето ти вика виктор, няма такъв филм...

продавача ти е направил misseling
    да не говорим че можеш просто да отидеш и да кажеш че е of unsatisafactory quality без да се обясняваш кой какво ти казал и са длъни да ти го сменят.

когато покупката е до 6 месеца продавача трябва да доказва обратното на това което ти казваш. така че им кажи че accordinг то Sales of Goods Act трябва да ти върнат парите заради това че е of unsatisfactory quality.
    мениджър, ако не става с него, искаш разгпвпр с head office в тяхно присъствие.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    абе дето ти вика виктор, няма такъв филм...

продавача ти е направил misseling
    да не говорим че можеш просто да отидеш и да кажеш че е of unsatisafactory quality без да се обясняваш кой какво ти казал и са длъни да ти го сменят.

когато покупката е до 6 месеца продавача трябва да доказва обратното на това което ти казваш. така че им кажи че accordinг то Sales of Goods Act трябва да ти върнат парите заради това че е of unsatisfactory quality.
    мениджър, ако не става с него, искаш разгпвпр с head office в тяхно присъствие.
    Няма стане с unsatisfactory quality...защото продукта си е редовен и съм сигурна,че си е качествен,само дето не отговаря на продукта,които тя е искала. Ама ако беше попитала преди да купи щяхме да и кажем,че не стават.

Единствено е misselling ....и задължително с мениджъра.....щото на консултанта му е било обяснено, че става за Източна Европа и съм сигурна,че е ок за поляци и тн.., на наште не става точно заради кодировката...само,че продавача не е длъжен и няма как да знае всички оператори, ТВ, пакети и тн

Нов потребител Аватара на cuci
    Post Thanks / Like

Тези от Булсат, да бяха написали на екраните тази новина за подмяната, а не просто да ни дръпнат шалтера и ние тук се чудим какво аджаба става. Хората които са в чужбина не могат просто да отидат в някои офис и да си вземат новата карта с приемника. Изисква се време все пак да се изпрати в БГ, че от там да ти пратят новото устроиство. Много съм ядосана, за небрежното им отношение.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cuci Виж мнението
    Тези от Булсат, да бяха написали на екраните тази новина за подмяната, а не просто да ни дръпнат шалтера и ние тук се чудим какво аджаба става. Хората които са в чужбина не могат просто да отидат в някои офис и да си вземат новата карта с приемника. Изисква се време все пак да се изпрати в БГ, че от там да ти пратят новото устроиство. Много съм ядосана, за небрежното им отношение.
    Е какво има да те учудва!???
    В Абсурдистан клиента го имат за даденост и даже когато умре му дават кофти ковчег от талашит, но пък за сметка на това е боядисан!
    - Не знам, ага.

Народе ????

35. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cuci Виж мнението
    не забравяй,че все пак Булсатком нямат лиценз да продават приемници в чужбина и ти както и всички останали имате договори на БГ адрес. Така,че е малко твой проблем как ще си подмениш приемника.
    Но ако си доплащаш за HBO, Cinemax etc..отдавна ( поне преди около една година) щеше да разбереш, че сменят криптирането и трябва да се сменят приемници и карти.Това бяха първите канали ,които изчезнаха....не са дръпнали шалтера на всички канали изведнъж. Дори и тук във форума се писа отдавна.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговора!
    върни само картата в бг и ще ти я сменят с булкрипт карта. нека ти я пратят тука и слагаш в приемника който имаш и продължаваш да гледаш. приемника ще се заключи към новата карта. по въпроса със записите там въпроса е по сложен, но винаги има вариант

38. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Жълта карта - смяна на курс...
    От madnes.s във форум Студенти
    Отговори: 1
    Последно мнение: 10-03-2012, 18:37
  2. Търся карта за булсатком
    От stormcall във форум Българска телевизия
    Отговори: 4
    Последно мнение: 10-02-2011, 19:59
  3. искам да си купя приемник и карта на itv партнер
    От thevoice3 във форум Филми, Телевизия
    Отговори: 1