Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    Нов потребител Аватара на miroslav11
    Post Thanks / Like

По подразбиране Преминаване от SAWS към SBS с пурпурна работна карта

здравейте, започвам тема понеже не успях да намеря информация по въпроса.
    В момента работя като сезонен работник на ягоди но си намерих работа във ферма за габи. От там ми извадиха permit и сам изпратил документите си за издаване на пурпурна карта. Но в БР3 формата ясно е написано че ако имаш валидна работна карта като селско стопански работник не е нужно да попълваш формата. Означава ли това че мога да започна работа без работна карта? малко сам объркан, но аз така или иначе изпратих документите в гранична агенция и чакам, но ме притеснява срокът от 6 месеца, понеже трябва да стоиа без работа в UK през това време
    Благодаря ви

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: замяна на SAWS permit с пурпурна работна карта

Нещо си се объркал...

Разрешителното, което са ти издали, е за работа в конкретната ферма-оператор (или фермите, обслужвани от оператора, който е издал разрешителното).
    Общо можеш да работиш максимум 6 месеца, след което трябва да минат поне 3 месеца, за да можеш отново да работиш по SAWS, т.е. SAWS не води след 1 година до синя карта, понеже прекъсването е повече от 30 дни.

От UKBA не очаквай положителен отговор, понеже нямаш основание да кандидатстваш за розова карта, тъй като вече имаш разрешително, издадено ти по SAWS за работа в новата ферма.
    За розова карта /Accession Worker Card/ трябва първо евентуалният работодател да кандидатства за Letter of Approval, след което ти да кандидатстваш за розова карта. Което съответно няма как да стане, тъй като за подобни позиции не се издават разрешителни, тъй като си има SAWS (респективно SBS, която се отнася за food processing industry).

С други думи тази замяна няма как да се осъществи. Сорка.

Post Thanks / Like

новия ми работодател ми е изпратил Letter of Approval,което сам изпратил с Бр3 формата и сега трябва да чакам розовата карта по SBS програмата. А настоящото ми разрешително е по SAWS и си работя. мисля че двете програми нямат нищо общо?

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от miroslav11 Виж мнението
    новия ми работодател ми е изпратил Letter of Approval,което сам изпратил с Бр3 формата и сега трябва да чакам розовата карта по SBS програмата. А настоящото ми разрешително е по SAWS и си работя. мисля че двете програми нямат нищо общо?
    А защо не го каза това в началото?

Да разбирам ли, че бъдещият ти работодател е кандидатствал за и е получил Letter of Approval, което писмо ти е препратил, или е просто съгласие от тяхна страна, един вид оферта? Ако е LoA, значи би трябвало всичко да е наред с отговора на UKBA. Пожелавам ти го!

А сега на въпроса ти: не, не означава, че можеш да започнеш работа без работна карта. Текстът в BR3 се отнася за тези, които искат да работят по SAWS - там процедурата е друга. SBS е част от work permit arrangements, така че не можеш да започнеш работа преди да си получил Accession Worker Card.

5. БЛАГОДАРЯ miroslav11 thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Преминаване от SAWS към SBS с пурпурна работна карта

Да, точно така е, изпратил ми е документа, и би трябвало вс. да е ок.Само тази точка от БР3 формата се чудех дали се отнася за моя случай и ти благодаря за пояснението. Сори че бях неточен с първия въпрос
    Остава да чакам картата, четох на няколко места че когато прилагаш Letter of Approval, не се забавят много от агенцията а може и всичко да е лотария

7. БЛАГОДАРЯ Doondie thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. CSCS карта след преминаване на изпита
    От Crics във форум Работа, документи в UK след 01.01.2014 г.
    Отговори: 10
    Последно мнение: 21-04-2014, 18:11
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 28-10-2011, 19:45
  3. Работна карта
    От net_tsetsi във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 0
    Последно мнение: 30-08-2007, 17:03
  4. документи за работна карта
    От prosta във форум Registration Certificates
    Отговори: 2
    Последно мнение: 18-08-2007, 12:40
  5. Интересувам си за пурпурна карта?
    От swetla99 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 15-03-2007, 16:25

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker